Іменем України
09 грудня 2020 рокуСєвєродонецькСправа № 360/4043/20
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Свергун І.О., розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
21.10.2020 до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області (далі - відповідач, ГУПФУ в Луганській області), в якій позивач, після уточнення позовних вимог, просить: визнати протиправними дії відповідача щодо відмови в перерахунку пенсії позивачу на підставі додатково наданих оригіналів документів, які дають право на підвищення пенсії; зобов'язати відповідача провести перерахунок та виплату позивачу призначеної пенсії з урахуванням доходів у розмірах, зазначених в довідках Головного управління Національної поліції в Луганській області від 01.09.2020 № 691/111/22-2020, від 09.09.2020 № 731/111/22-2020, від 09.09.2020 № 737/111/22-2020, починаючи з 5 жовтня 2020 року; зобов'язати відповідача виплатити позивачу різницю з урахуванням сплачених сум пенсії.
Обґрунтовуючи заявлені позовні вимоги, позивач посилається на те, що 23.08.2019 його було звільнено зі служби в поліції за статтею 77 ч. 1 п. 2 Закону України "Про Національну поліцію" та з 24.08.2019 відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" призначено пенсію.
30.08.2020 з інформації, розміщеної на офіційному сайті Судової влади України, позивачу стало відомо про наявну постанову Великої Палати Верховного Суду у справі № 522/2738/17, в якій викладено правову позицію з питання врахування при обчисленні пенсії за вислугу років складових елементів грошового забезпечення, які виплачувались щомісячно, або тих, що виплачуються раз на місяць.
Також розтлумачено неврахування при обчисленні пенсії за вислугу років таких складових елементів грошового забезпечення, які виплачувались особам щорічно, щоквартально або разових, наприклад, таких як матеріальна допомога на оздоровлення або допомога для вирішення соціально-побутових питань або допомога при звільненні.
05.10.2020 позивач звернувся до відповідача зі зверненням щодо проведення індивідуального перерахунку раніше призначеної пенсії відповідно до частини 2 статті 63 Закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" на підставі додатково наданих документів.
Листом від 16.10.2020 № 2397-2831/Т-01/8-1200/20 відповідач відмовив в перерахунку пенсії.
Відповідач вважає відмову відповідача в перерахунку пенсії неправомірною, оскільки згідно довідки ГУНП від 01.09.2020 № 691/111/22-2020 за період з серпня 2017 року по грудень 2017 року позивачу було виплачено одноразову щомісячну премію в сумі 41150 грн. Згідно довідки ГУНП від 09.09.2020 № 737/111/22-2020 за період з серпня 2017 року по травень 2018 року позивачу виплачена винагорода за участь в АТО в сумі 9967,73 грн. Згідно довідки ГУНП від 09.09.2020 № 731/111/22-2020 за період з серпня 2017 року по квітень 2019 року позивачу виплачена щомісячна доплата за роботу в нічний час в сумі 905,03 грн. Позивач вважає, що вищевказані виплати мали реальний та постійний характер, виплачувалися позивачу щомісячно та з них сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Тому, на думку позивача, спірні виплати (доплати) носили постійний характер, а саме виплачувались щомісячно та регулярно, відтак, наявні підстави для їх врахування при обчисленні/перерахунку пенсії, що стало підставою для звернення позивача до суду.
Ухвалою суду від 26.10.2020 позов було залишено без руху для усунення недоліків. У встановлений судом строк позивачем недоліки було усунуто.
Ухвалою суду від 09.11.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, визначено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
25.11.2020 від відповідача надійшов відзив на позовну заяву (пояснення) (арк. спр. 66-67), в якому останній заперечував проти задоволення позовних вимог з огляду на таке. ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУПФУ в Луганській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Відносно позивача подання про призначення пенсії подавалось структурним підрозділом Головного управління Національної поліції в Луганській області.
З поданням про призначення пенсії від 30.08.2019 до відповідача було надано грошовий атестат № 72, відповідно до якого посадовий оклад позивача - 3400 грн на місяць, оклад за спеціальним званням - 2200 грн на місяць, надбавка за стаж служби у розмірі 45% - 2520 грн на місяць, надбавка за специфічні умови проходження служби у розмірі 75% - 6090 грн на місяць, премія у розмірі 32,19% - 4574,20 грн на місяць, а також довідку про щомісячні додаткові види грошового забезпечення від 23.08.2019 №671/111/22-2019.
З грошового атестата та довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення вбачається, що інформації про розмір одноразової щомісячної премії в сумі 41150 грн, додаткової грошової винагороди за участь в АТО та щомісячної доплати за роботу в нічний час ці документи не містять.
Інших довідок про додаткові види грошового забезпечення для призначення пенсії уповноваженим підрозділом не надавалось, про що свідчить список назв документів, перелічених у поданні про призначення пенсії.
Формування грошового забезпечення, з якого проводяться призначення (перерахунок) пенсій військовослужбовцям силових відомств, не входить до компетенції ГУПФУ в Луганській області.
З 24.08.2019 позивачу обчислено пенсію на підставі грошового атестата № 72 та довідки про додаткові види грошового забезпечення від 23.08.2019 № 671/111/22-2019.
05.10.2020 позивач звернувся до ГУПФУ в Луганській області зі зверненням про проведення індивідуального перерахунку, в якому просив здійснити перерахунок пенсії на підставі довідок ГУНП в Луганській області № 690/111/22-2020, № 691/111/22-2020, № 736/111/22-2020, № 737/111/22-2020, № 731/111/22-2020, № 730/111/22-2020, які додав до звернення.
За результатами розгляду вказаного звернення ГУПФУ в Луганській області листом від 16.10.2020 № 2397-2831/Т-01/8-1200/20 надало відповідь, в якій зазначено, що за нормами статті 63 Закону № 2262 та пунктів 23, 24 Порядку № 3-1 перерахунок призначеної пенсії у зв'язку із зміною хочу б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення здійснюється на підставі наданих додатково документів від уповноваженого структурного підрозділу, в яких зазначено зміни грошового забезпечення для перерахунку пенсій до відповідних органів, що призначають пенсії. Довідка про зміну щомісячних додаткових видів грошового забезпечення від уповноваженого структурного підрозділу Національної поліції України не надходила. Пенсію обчислено з урахуванням вимог чинного законодавства.
Щодо проведення перерахунку з урахуванням одноразової премії та доплати за роботу в нічний час, відповідач зазначив, що при обчисленні пенсії не враховується такий складовий елемент грошового забезпечення як одноразові додаткові види грошового забезпечення, зокрема щорічні, щоквартальні, разові додаткові види грошового забезпечення, крім щомісячних, або тих, що виплачуються раз на місяць.
Факт сплати єдиного внеску не є безумовною підставою для включення виплати, з якої цей внесок утримано, до грошового забезпечення, з розміру якого обчислюється пенсія, та має значення лише для включення до цього грошового забезпечення його видів з переліку, визначеного статтею 43 Закону № 2262, який є вичерпним.
Тому розмір отриманої одноразової премії згідно з довідкою від 01.09.2020 № 691/111/22-2020 та доплати за роботу в нічний час згідно з довідкою від 09.09.2020 № 731/111/22-2020, з яких щомісяця утримувався єдиний внесок, не мають бути включеними до складу грошового забезпечення, з якого здійснюється обчислення пенсії.
Спірні виплати носили одноразовий характер, доплата виплачувалась не щомісячно, носила тимчасовий характер і виплачувались не регулярно, а тому підстави для їх врахуванню при обчисленні пенсії позивачу відсутні.
Відтак, позовні вимоги про зобов'язання здійснити перерахунок пенсії із включенням до складу грошового забезпечення позивача, з якого обчислюється пенсія, названих вище одноразових додаткових видів грошового забезпечення не підлягають задоволенню.
Щодо позовної вимоги про проведення перерахунку з урахуванням винагороди за участь в АТО, зазначеної в довідці Головного управління Національної поліції в Луганській області від 09.09.2020 № 737/111/22-2020, відповідач зазначив, що винагорода за участь в антитерористичній операції є додатковою виплатою військовослужбовцям, яких залучено до участі у ній. При цьому виплата винагороди залежить від певних умов та лише в означений період, а також під час безперервного перебування на стаціонарному лікуванні після отриманих у такий період поранень (контузії, травми, каліцтва). Тобто, така виплата не є постійною і не має систематичного характеру, а її розмір залежить від кількості днів фактичної безпосередньої участі в антитерористичній операції (операції об'єднаних сил).
Тому винагорода за участь в антитерористичній операції не має систематичного характеру, є тимчасовою виплатою для тих військовослужбовців, які залучені до участі у ній, вона залежить від певних обставин, її розмір не є фіксованим, а виплата не є щомісячною, у зв'язку з чим така винагорода не є щомісячним додатковим видом грошового забезпечення, який є складовим елементом грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, відповідно до статті 43 Закону № 2262.
На підставі викладеного відповідач просив відмовити в задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
23.11.2020 від позивача на адресу суду надійшла відповідь на відзив, в якій позивач наполягає на задоволенні позову (арк. спр. 46-52).
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-77, 90 КАС України, суд встановив таке.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , перебуває на обліку в ГУПФУ в Луганській області та отримує пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". (арк. спр. 22, 24, 55).
Позивач є учасником бойових дій, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_2 від 29.09.2015 (арк. спр. 25).
Відповідно до протоколу за пенсійною справою 1213010997 (НПУ) від 24.08.2019 позивач отримує пенсію за вислугу років, яка обчислена з грошового забезпечення в розмірі 18750,25 грн, у тому числі посадовий оклад - 3400,00 грн, оклад за військове звання - 2200,00 грн, процентна надбавка за вислугу років 45 % - 2520,00 грн, середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці, у тому числі надбавка за спеціальні умови проходження служби 75%, премія 32,19% - 10630,25 грн. Пенсія призначена з 24.08.2019 в розмірі 14338,18 грн (арк. спр. 55).
Судом встановлено, що відповідно до довідки про виплату одноразової премії від 01.09.2020 № 691/111/22-2020, виданої УФЗБО ГУНП в Луганській області, ОСОБА_1 у період з серпня 2017 року по грудень 2017 року виплачено одноразову премію в загальній сумі 41150,00 грн (арк. спр. 10).
Згідно з довідкою про доходи від 09.09.2020 № 731/111/22-2020, виданої УФЗБО ГУНП в Луганській області, ОСОБА_1 у період з серпня 2017 року по квітень 2019 року виплачено доплату за службу в нічний час (нічні) в загальній сумі 905,03 грн (арк. спр. 11).
Відповідно до довідки про доходи від 09.09.2020 № 737/111/22-2020, виданої УФЗБО ГУНП в Луганській області, ОСОБА_1 у період з серпня 2017 року по квітень 2018 року виплачено одноразову винагороду за участь в АТО в загальній сумі 9077,41 грн (арк. спр. 12).
Довідкою про виплату одноразової премії від 01.09.2020 № 690/111/22-2020, виданої УФЗБО ГУНП в Луганській області, підтверджується, що ОСОБА_1 у період з лютого по березень 2016 року, з травня по червень 2016 року, з серпня 2016 року по квітень 2017 року, з червня по грудень 2017 року виплачувалася одноразова премія в загальній сумі 117280,00 грн (арк. спр. 13).
Довідкою про доходи від 09.09.2020 № 736/111/22-2020, виданої УФЗБО ГУНП в Луганській області, підтверджується, що ОСОБА_1 у період з лютого 2016 року по квітень 2018 року виплачувалася одноразова винагорода за участь в АТО, загальна сума якої становила 27253,43 грн (арк. спр. 14).
Довідкою про доходи ОСОБА_1 від 09.09.2020 № 730/111/22-2020, виданої УФЗБО ГУНП в Луганській області, підтверджується, що ОСОБА_1 у період з листопада 2016 року по квітень 2019 року виплачувалася доплата за службу в нічний час (нічні), загальна сума якої становила 1295,51 грн (арк. спр. 15).
05.10.2020 позивач звернувся до відповідача зі зверненням про проведення індивідуального перерахунку раніше призначеної пенсії відповідно до частини 2 статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» на підставі додатково наданих документів (арк. спр. 18-20).
До вказаного звернення позивачем були додані довідки від 01.09.2020 № 690/111/22-2020, від 01.09.2020 № 691/111/22-2020, від 09.09.2020 № 730/111/22-2020, від 09.09.2020 № 731/111/22-2020, від 09.09.2020 № 736/111/22-2020, від 09.09.2020 № 737/111/22-2020.
Листом від 16.10.2020 № 2397-2831/Т-01/08-1200/20 ГУПФУ в Луганській області у відповідь на звернення позивача повідомило останнього про те, що правові підстави для здійснення перерахунку пенсії за наданими довідками відсутні, а також роз'яснено, що в законодавстві міститься вичерпний перелік додаткових видів грошового забезпечення, які враховуються при призначенні пенсії. Крім того, перерахунок призначеної пенсії здійснюється на підставі наданих документів від уповноваженого структурного підрозділу, в яких зазначено зміни грошового забезпечення для перерахунку пенсії (арк. спр. 21).
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з такого.
Статтею 19 Конституції України закріплено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
З матеріалів справи встановлено, що позивачу була призначена пенсія за вислугою років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон № 2262-ХІІ).
Пунктом 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» установлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Отже, до складу грошового забезпечення поліцейських входять чотири види складових: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення; 4) одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Статтею 102 Закону України від 02 липня 2015 року № 580-VIII «Про Національну поліцію» передбачено, що пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Однією з умов пенсійного забезпечення поліцейських є визначення видів грошового забезпечення, які враховуються при обчисленні пенсій.
Так, частиною третьою статті 43 Закону № 2262-ХІІ визначено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пункту 7 Постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, співробітникам Служби судової охорони та членам їхніх сімей» пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів: відповідних окладів за посадою (для поліцейських, відряджених до органів державної влади, установ та організацій із залишенням на службі в Національній поліції, які отримували при цьому грошове забезпечення та звільнені із служби безпосередньо з посад у таких органах, установах та організаціях, - відповідних окладів, установлених за рівнозначними (аналогічними) посадами в Національній поліції), військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту - щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
Отже, Закон № 2262-ХІІ передбачає включення до грошового забезпечення, з розміру якого обчислюється пенсія, лише щомісячні основні види грошового забезпечення, до яких належать: посадовий оклад, оклад за військовим званням, процентна надбавка за вислугу років, а також щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.
Тобто при обчисленні пенсії не враховується такий складовий елемент грошового забезпечення, як одноразові додаткові види грошового забезпечення, зокрема щорічні, щоквартальні, разові додаткові види грошового забезпечення, крім щомісячних, або тих, що виплачуються раз на місяць.
Факт сплати єдиного внеску не є безумовною підставою для включення виплати, з якої цей внесок утримано, до грошового забезпечення, з розміру якого обчислюється пенсія, та має значення лише для включення до цього грошового забезпечення його видів з переліку, визначеного статтею 43 Закону № 2262-ХІІ, який є вичерпним.
Даний висновок узгоджується з позицією, що викладена в постанові Великої Палати Верховного Суду від 06.02.2019 у справі 522/2738/17.
З огляду на викладене суд дійшов висновку про відсутність підстав для включення до грошового забезпечення позивача, з якого обчислюється пенсія, отриманої позивачем одноразової премії за період з серпня 2017 року по грудень 2017 року, виплата якої здійснюється не щомісячно, адже вказані виплати не входять до встановленого частиною третьою статті 43 Закону № 2262-ХІІ переліку видів грошового забезпечення.
Вкаазаний висновок узгоджується з правовою позицією Верховного Суду, викладеною в постанові від 24.04.2019 у справі № 607/6389/17.
Також судом було встановлено, що премія позивача врахована при обчисленні пенсії.
Що стосується вимог про перерахунок та виплату пенсії з урахуванням доплат за роботу в нічний час, суд зазначає таке.
Постановою № 988 встановлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення. Виплата грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання здійснюється в порядку, що затверджується Міністерством внутрішніх справ.
Підпунктом 3 пункту 5 Постанови № 988 надано право керівникам органів, закладів та установ Національної поліції в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення: виплачувати доплату за службу в нічний час - у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час.
Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 № 260 затверджено Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та здобувачам вищої освіти закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських (далі Порядок № 260).
Відповідно до п. 3 розділу І Порядку № 260 грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання.
До складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Згідно з п. 11 розділу ІІ Порядку № 260 поліцейським, які виконують службові обов'язки в нічний час, виплачується доплата за службу в нічний час у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час.
Службою в нічний час вважається виконання поліцейськими службових обов'язків у період з 22:00 до 06:00. Підставами для виконання службових обов'язків у нічний час є графіки нарядів та чергувань, затверджені наказами керівників підрозділів органів поліції.
Облік фактичного часу служби в нічний час для нарахування доплати здійснюється керівником підрозділу, у якому проходить службу поліцейський, шляхом оформлення довідки обліку несення поліцейськими служби в нічний час за формою, визначеною в додатку 1 до цього Порядку та умов, яка до 15 числа місяця, наступного після залучення поліцейських до несення служби в нічний час, подається до фінансового підрозділу.
З наведеного вбачається, що підставою для виконання службових обов'язків у нічний час є графіки нарядів та чергувань, затверджені наказами керівників підрозділів органів поліції, в той час як підставою для нарахування доплати за службу в нічний час є довідка встановленої форми, в якій відображено облік фактичного часу несення поліцейськими служби в нічний час.
Таким чином, доплата за роботу в нічний час поліцейському проводиться виключно за відпрацьовані години служби в нічний час, тобто ця доплата до посадового окладу поліцейського не є постійною, а носить виключно компенсаційний характер. Отже, ці виплати не є щомісячними і не мають систематичного характеру, їх розмір не є фіксованим, а тому вони не є складовою грошового забезпечення поліцейського, з якого обчислюється пенсія.
Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду від 14.05.2019 у справі № 639/2222/17 та від 04.06.2019 у справі № 642/2053/17.
Щодо винагороди за участь в антитерористичній операції, отримуваної позивачем, суд зазначає, що її виплата врегульована постановою Кабінету Міністрів України від 04 червня 2014 року № 158 «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству фінансів на 2014 рік, та виділення коштів з резервного фонду державного бюджету», Постановою Кабінету Міністрів України від 20 січня 2016 року № 18 «Деякі питання грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та поліцейських».
Аналіз наведених нормативно-правових актів свідчить про те, що винагорода за участь в антитерористичній операції є додатковою виплатою поліцейським, яких залучено до участі в ній. При цьому виплата винагороди залежить від певних умов та лише в означений період, а також під час безперервного перебування на стаціонарному лікуванні після отриманих у такий період поранень (контузії, травми, каліцтва). Тобто, така виплата не є постійною і не має систематичний характер, а її розмір залежить як від днів участі в антитерористичній операції так і від виконаних окремих завдань.
За таких обставин, винагорода за участь в антитерористичній операції не має систематичного характеру, є тимчасовою виплатою для тих осіб, які залучені до участі у ній, вона залежить від певних обставин, її розмір не є фіксованим, а виплата не є щомісячною, у зв'язку з чим така винагорода не є щомісячним додатковим видом грошового забезпечення, який є складовим елементом грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, відповідно до статті 43 Закону № 2262-ХІІ.
Наведене відповідає висновкам Верховного Суду, які наведені в постановах від 26.03.2020 у справі № 813/189/18, від 24.03.2019 у справі № 266/2322/16-а, а також в постанові Великої Палати Верховного Суду від 06.02.2019 у справі 522/2738/17.
Відповідно до ч. 5 ст. 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
З огляду на викладене суд дійшов висновку про відсутність підстав для визнання протиправними дій відповідача щодо відмови в перерахунку пенсії позивача та зобов'язання відповідача провести перерахунок та виплату позивачу призначеної пенсії з урахуванням доходів у розмірах, зазначених в довідках Головного управління Національної поліції в Луганській області від 01.09.2020 № 691/111/22-2020, від 09.09.2020 № 731/111/22-2020, від 09.09.2020 № 737/111/22-2020.
Відповідно до частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
На підставі викладеного суд дійшов висновку про відмову в задоволенні позову в повному обсязі.
Питання про розподіл судових витрат судом не вирішується, оскільки позивача звільнено від їх сплати в установленому законом порядку.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 8, 9, 32, 77, 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У задоволенні позову ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрований: АДРЕСА_1 , фактичне місце проживання: АДРЕСА_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області (Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Шевченка, буд. 9, код ЄДРПОУ 21782461) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Суддя І.О. Свергун