Провадження № 23-з/821/664/20 Доповідач в апеляційній інстанції
Справа № 709/1729/20 Категорія: підсудністьПоєдинок І.А.
07 грудня 2020 р.
Суддя Черкаського апеляційного суду Поєдинок І.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні подання начальника управління національної НПУ ДСР в Черкаській області Труби А. адміністративний протокол відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
До Черкаського апеляційного суду надійшло подання начальника управління національної НПУ ДСР в Черкаській області Труби А. адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, на розгляд до іншого суду в межах територіальної юрисдикції одного апеляційного суду.
Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікованої Україною 17.07.1997 року кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Перевіривши матеріали справи, прихожу до наступного.
Згідно ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Питання передачі справи про адміністративне правопорушення до іншого суду не врегульовано нормами КУпАП. З метою додержання розумних строків розгляду справи, виникла необхідність в застосуванні принципу аналогії закону найбільш близької галузі права - кримінального процесуального права та, при вирішенні питання про зміну територіальної підсудності, керуватися ст. 34 КПК України.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 34 КПК України кримінальне провадження передається на розгляд іншому суду, якщо після задоволення відводів чи в інших випадках неможливо утворити новий склад суду для судового розгляду.
Відповідно ч. 3 ст. 257 КУпАП, особа, яка склала протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, одночасно з надісланням його до суду надсилає прокурору, органу державної влади, органу місцевого самоврядування, керівникові підприємства, установи чи організації, де працює особа, яка притягається до відповідальності, повідомлення про складення протоколу із зазначенням характеру вчиненого правопорушення та норми закону, яку порушено.
У разі вчинення корупційного правопорушення службовою особою, яка працює в апараті суду, протокол разом з іншими матеріалами надсилаються до суду вищої інстанції для визначення підсудності.
Враховуючи викладене, а також те, що гр.. ОСОБА_1 є присяжним Чорнобаївського районного суду Черкаської області, вважаю за доцільне направити адміністративний протокол та адміністративні матеріали відносно гр. ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП на розгляд до Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області, у зв'язку з тим, що лише цей суд згідно з вказаними вимогами закону уповноважений розглянути справу про адміністративне правопорушення.
На підставі наведеного, керуючись ст. 7, 294 КУпАП, ст. 34 КПК України,
Подання начальника ДСР Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області Труби А. - задовольнити.
Адміністративний протокол та матеріали адміністративного правопорушення відносно ОСОБА_1 ч.1 ст. 172-6 КУпАП, передати на розгляд до Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області для розгляду по суті.
Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя І.А. Поєдинок