Провадження №3-в/447/10/20
Справа №447/2398/19
08.12.2020 Миколаївський районний суд Львівської області у складі судді Головатого А.П., за участю секретаря судового засідання Войтович О.М.,
розглянувши подання інспектора Миколаївського районного відділу філії Державної установи "Центр пробації" у Львівській області капітана внутрішньої служби Яримович Ю. І. про вирішення питання, зв'язаного з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 ,
Постановою Миколаївського районного суду Львівської області від 15.10.2019 ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 183-1 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді 120 годин громадських робіт.
01.12.2020 представник органу пробації звернулась з поданням про вирішення питання пов'язаного з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт, зазначивши, що за зареєстрованим місцем проживання ОСОБА_1 не проживає, місце його фактичного проживання невідоме.
В судове засідання учасники не з'явилися, про причини неявки суд не повідомили.
Дослідивши матеріали подання судом встановлено наступне.
Відповідно до ст. 31-1 КУпАП, суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких та перелік об'єктів, на яких порушники повинні виконувати ці роботи, визначає відповідний орган місцевого самоврядування.
Згідно ст. 325-1 КУпАП, постанова районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду (судді) про накладення адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт надсилається на виконання органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, не пізніше дня, наступного за днем набрання постановою законної сили. Виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, вид якої визначається відповідним органом місцевого самоврядування.
Статтею 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Крім цього, порядок виконання адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт регламентований наказом Міністерства юстиції України №474/5 від 19 березня 2013 року «Про затвердження Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт»(далі Порядок).
Згідно розділу 11 Порядку, виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт покладається на уповноважений орган з питань пробації. Виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, вид якої та перелік об'єктів, на яких порушники повинні виконувати ці роботи, визначається відповідним органом місцевого самоврядування. Функції уповноваженого органу з питань пробації при виконанні адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт передбачені розділом ХІІ Порядку.
Відповідно до п. 12.1 Порядку, при виконанні постанов суду (судді) про застосування суспільно корисних робіт на уповноважений орган з питань пробації покладаються: облік порушників; роз'яснення порушникам порядку та умов відбування суспільно корисних робіт; погодження з органами місцевого самоврядування та власниками підприємств переліку об'єктів, на яких порушники виконуватимуть суспільно корисні роботи, та видів таких робіт; контроль за відбуванням стягнення порушниками та виконанням обов'язків власником підприємства за місцем відбування порушниками суспільно корисних робіт; облік відпрацьованого порушниками часу; проведення у разі потреби контрольних перевірок за місцем відбування порушниками суспільно корисних робіт; з'ясування причин невиходу порушників на суспільно корисні роботи; складання протоколу про адміністративне правопорушення стосовно порушників, які ухиляються від відбування суспільно корисних робіт.
Згідно п.п. 13.1, 13.3 Порядку, підставою для виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт є постанова суду (судді), яка набрала законної сили. Постанова суду (судді) про застосування суспільно корисних робіт уповноваженим органом з питань пробації приводиться до виконання не пізніше десятиденного строку з дня її отримання. Протягом десяти робочих днів порушник повинен бути направлений до відбування суспільно корисних робіт, крім випадків, коли цьому перешкоджають поважні причини (хвороба, відрядження, неотримання виклику тощо).
Згідно п. 13.11 Порядку якщо за місцем, вказаним у постанові суду, порушник не проживає та встановлено інше місце його проживання, до уповноваженого органу з питань пробації за встановленим місцем проживання порушника надсилається запит про перевірку цього факту. Уповноважений орган з питань пробації за новим місцем проживання у десятиденний строк проводить перевірку і в разі підтвердження факту проживання порушника робить запит його особової справи, після отримання якої у триденний строк надсилає підтвердження до уповноваженого органу з питань пробації, де порушник перебував на обліку.
Відповідно до п. 13.14. Порядку, усі питання, пов'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, відповідно до статті 304 Кодексу України про адміністративні правопорушеннявирішуються судом, який виніс постанову.
В поданні інспектора Миколаївського районного відділу філії Державної установи "Центр пробації" у Львівській області капітана внутрішньої служби Яримович Ю. І. не зазначено, яке саме питання, пов'язане з виконанням постанови суду, вона просить вирішити та не містить конкретних вимог, які повинен вирішити суд при його розгляді по суті.
Суд не наділений правом самостійно ініціювати вид питання, яке необхідно вирішити, у зв'язку з виконанням постанови.
Згідно ст. 298 КУпАП постанова про накладення адміністративного стягнення є обов'язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами.
Згідно поданих матеріалів, 14.11.2019 та 25.11.2019 ОСОБА_1 викликався до органу пробації, однак за викликами не з'явився, відомості про отримання ним повісток відсутні.
Згідно рапорту ст. ДОП СППП Миколаївського ВП ГУНП у Львівській області Михальського В. від 24.05.2020 ОСОБА_1 по місцю прописки не проживає.
Згідно пояснень ОСОБА_2 її брат - ОСОБА_1 близько 5 років проживає в Російській Федерації.
Таким чином точне фактичне місце перебування правопорушника на даний час не встановлено, як наслідок накладене адміністративного стягнення у вигляді 120 годин суспільно корисних робіт не виконане.
Постанова суду від 15.10.2020 у справі №447/2398/19 набрала законної сили, своєчасно звернена до виконання, а норми КУпАП не передбачають підстав невиконання судового рішення, зумовлених невстановленням органом з питань пробації місця проживання (перебування) особи, на яку накладено адміністративне стягнення.
Враховуючи вищенаведене, у задоволенні подання слід відмовити, оскільки воно не ґрунтується на нормах чинного законодавства.
Керуючись ст.ст. 300, 302, 303, 304 КУпАП, наказом Міністерства юстиції України №474/5 від 19 березня 2013 року «Про затвердження Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт», суд,
У задоволенні подання відмовити.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Головатий А. П.