Справа № 127/24531/20
Провадження № 3/127/8462/20
07.12.2020 м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Луценко Л.В., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,, ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ,
за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, -
До Вінницького міського суду Вінницької області надійшли адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 ставиться у вину здійснення перевезення пасажирів у автобусі без засобів індивідуального захисту, що вчинено 20.10.2020 о 15 год. 25 хв.
Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 скеровано до суду 10.11.2020.
Натомість, 21.11.2020 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (далі Закон № 1000-IX).
Згідно з підпунктом 1 пункту 1 Закону статтю 44-3 КУпАП доповнено частиною другою такого змісту: «Перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно тягне за собою накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян». Крім цього, підпунктами 2-4 пункту 1 Закону № 1000-IX внесено зміни до статей 219, 221 та 222 КУпАП щодо підвідомчості справ про адміністративні правопорушення.
Відповідно ж до редакції ст.44-3 КУпАП, чинній на момент вчинення адміністративного правопорушення, за будь-яке порушення щодо карантину людей (без диференціації виду правопорушення щодо перебування у відповідних місцях без засобів індивідуального захисту) тягло за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
При цьому, відповідно до ч.1 ст. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Разом із тим, закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів (ч.2 ст.8 КУпАП).
Відтак, за Законом № 1000-IX відбулось пом'якшення відповідальності за перебування у громадському транспорті без засобів індивідуального захисту, що і ставиться у вину ОСОБА_1 , так як за цим законом передбачено за ці ж діяння менший розмір штрафу за ч.2 ст.44-3 КУпАП.
Відповідно ж до протоколу про адміністративне правопорушення від 20.10.2020 ОСОБА_1 ставиться у вину порушення ст.44-3 КУпАП (без частин).
Таким чином, для притягнення до відповідальності ОСОБА_1 слід перекваліфікувати його дії з ст.44-3 КУпАП (у редакції Закону № 530-IX від 17.03.2020) на ч.2 ст. 44-3 КУпАП (у редакції Закону № 1000-IX від 06.11.2020), що не входить у коло повноважень суду за КУпАП.
Як було вказано вище, відповідно до частини першої статті 222 КУпАП (в редакції Закону № 1000-IX) органи Національної поліції розглядають справи про такі адміністративні правопорушення зокрема передбачені частиною другою статті 44-3 КпАП.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення (ч.3 ст.8 КУпАП).
Відтак, з 21.11.2020 ця справа стала непідсудна Вінницькому міському суду Вінницької області, а є підвідомчою органам Національної поліції.
Тому протокол про адміністративне правопорушення необхідно передати органу Національної поліції для його розгляду по суті.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст.8, 44-3, 222, 256, 278, 280, 283, КУпАП, суд, -
Адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, направити до Управління патрульної поліції у Вінницькій області для його розгляду по суті згідно з правилами підвідомчості справ про адміністративні правопорушення.
Постанова остаточна, оскарженню не підлягає.
Суддя