Ухвала від 08.12.2020 по справі 621/465/20

621/465/20

2/621/427/20

УХВАЛА

08 грудня 2020 року м. Зміїв

Зміївський районний суд Харківської області в складі:

головуючого - Бібіка О.В.

з участю: секретаря - Горобець Н.М.,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження позовну заяву Приватного акціонерного товариства "Племінний завод "Червоний Велетень" до товариства з обмеженою відповідальністю "Слобожанський Альянс", ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про визнання недійними договорів оренди землі, визнання припиненим права оренди, зустрічну позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Приватного акціонерного товариства "Племінний завод "Червоний Велетень", товариства з обмеженою відповідальністю "Слобожанський Альянс" про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки,

ВСТАНОВИВ:

23.04.2020 до суду надійшов зустрічний позов ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Приватного акціонерного товариства "Племінний завод "Червоний Велетень", третя особа - товариство з обмеженою відповідальністю "Слобожанський Альянс" про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки з кадастровим номером 6321780500:02:000:0527, площею 3,9889 га, розташованої на території Бірківської сільської ради Зміївського району Харківської області, від 06.08.2012, визнання припиненим права оренди за ПрАТ "Племінний завод "Червоний Велетень" вказаної земельної ділянки.

Зустрічна позовна заява ухвалою Зміївського районного суду Харківської області від 21.08.2020 прийнята до спільного розгляду з первісним позовом.

До зустрічної позовної заяви додано клопотання ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про призначення судової - почеркознавчої експертизи, в якому просять на вирішення експерта поставити наступне питання: Чи виконано підпис від імені ОСОБА_3 у договорі оренди від 06.08.2012 земельної ділянки з кадастровим номером 6321780500:02:000:0527, площею 3,9889 га, (номер запису у Державному реєстрі земель 632178054001356, дата державної реєстрації 05.10.2012), що знаходиться на території Бірківської сільської ради Зміївського району Харківської області, в розділі "Реквізити і підписи сторін" особисто ОСОБА_3 , чи виконано іншою особою?

Проведення експертизи просять доручити Харківському науково-дослідному інституту судових експертиз ім. Засл. проф. М.С.Бокаріуса.

Оплату за проведення експертизи покласти на них.

Учасники справи у підготовче судове засідання не з'явилися.

Представник ТОВ "Слобожанський Альянс" директор Павліченко А.І. надала клопотання про відкладення підготовчого засідання, проти призначення експертизи заперечнь не має.

Від представника ПАТ "Племінний завод "Червоний Велетень" надійшло клопотання про проведення судового засідання без фіксування технічними засобами, проти призначення експертизи заперував, вважав клопотання необгрунтованим.

У зв'язку з неявкою учасників справи, відповідно до положень ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Ознайомившись з матеріалами справи, суд дійшов наступного:

У відповідністю з ст. 103 ЦПК України, суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з'ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності. У разі необхідності суд може призначити декілька експертиз, додаткову чи повторну експертизу. При призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Суд з урахуванням обставин справи має право визначити експерта чи експертну установу самостійно. У разі необхідності може бути призначено декілька експертів для підготовки одного висновку (комісійна або комплексна експертиза). Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом. Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз'яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов'язаний мотивувати таке відхилення або зміну. Питання, які ставляться експерту, і його висновок щодо них не можуть виходити за межі спеціальних знань експерта. Призначений судом експерт невідкладно повинен повідомити суд про неможливість проведення ним експертизи через відсутність у нього необхідних знань або без залучення інших експертів.

Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 1 ст. 107 ЦПК України, матеріали, необхідні для проведення експертизи, експерту надає суд, якщо експертиза призначена судом, або учасник справи, якщо експертиза проводиться за його замовленням. При призначенні експертизи суд з урахуванням думки учасників справи визначає, які саме матеріали необхідні для проведення експертизи. Суд може також заслухати призначених судом експертів з цього питання. Копії матеріалів, що надаються експерту, можуть залишатися у матеріалах справи.

Клопотання позивачів за зустрічним позовом про призначення експертизи мотивоване необхідністю отримання даних, що мають значення для вирішення справи, щодо яких у сторін існує спір.

Суд дійшов висновку про обґрунтованість клопотання та необхідність призначення у справі судової - почеркознавчої експертизи.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.

Керуючись ст. ст. 103, 104, п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання позивачів за зустрічним позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про призначення судової - почеркознавчої експертизи - задовольнити.

Призначити по цивільній справі за позовною заявою Приватного акціонерного товариства "Племінний завод "Червоний Велетень" до товариства з обмеженою відповідальністю "Слобожанський Альянс", ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про визнання недійними договорів оренди землі, визнання припиненим права оренди, зустрічну позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Приватного акціонерного товариства "Племінний завод "Червоний Велетень", товариства з обмеженою відповідальністю "Слобожанський Альянс" про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки - судову почеркознавчу експертизу, на вирішення якої поставити питання:

Чи виконано підпис від імені ОСОБА_3 у договорі оренди від 06.08.2012 земельної ділянки з кадастровим номером 6321780500:02:000:0527, площею 3,9889 га, (номер запису у Державному реєстрі земель 632178054001356, дата державної реєстрації 05.10.2012), що знаходиться на території Бірківської сільської ради Зміївського району Харківської області, в розділі "Реквізити і підписи сторін" особисто ОСОБА_3 , чи виконано іншою особою?

Виконання експертизи доручити експертам Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. Засл. проф. М.С.Бокаріуса, яких попередити про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України.

Для відповіді на поставлене питання направити експертам матеріали цивільної справи № 621/465/20.

Витрати за проведення експертизи покласти на ОСОБА_1 , ОСОБА_2 .

Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана в частині зупинення провадження у справі, протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя -

Попередній документ
93379139
Наступний документ
93379141
Інформація про рішення:
№ рішення: 93379140
№ справи: 621/465/20
Дата рішення: 08.12.2020
Дата публікації: 10.12.2020
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Зміївський районний суд Харківської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них:; щодо припинення права оренди
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (20.02.2020)
Дата надходження: 20.02.2020
Предмет позову: про визнання недійсним договорів оренди земельної ділянки та припинення права оренди земельної ділянки
Розклад засідань:
31.03.2020 13:00 Зміївський районний суд Харківської області
21.05.2020 09:00 Зміївський районний суд Харківської області
24.06.2020 10:00 Зміївський районний суд Харківської області
27.07.2020 11:00 Зміївський районний суд Харківської області
21.08.2020 11:00 Зміївський районний суд Харківської області
06.11.2020 09:00 Зміївський районний суд Харківської області
08.12.2020 11:00 Зміївський районний суд Харківської області
22.02.2021 10:00 Зміївський районний суд Харківської області
19.03.2021 13:00 Зміївський районний суд Харківської області
29.04.2021 11:00 Зміївський районний суд Харківської області
19.05.2021 14:00 Зміївський районний суд Харківської області
10.06.2021 13:00 Зміївський районний суд Харківської області
25.06.2021 11:30 Зміївський районний суд Харківської області
14.07.2021 13:00 Зміївський районний суд Харківської області