Справа № 147/864/20
Провадження № 3/147/612/20
08 грудня 2020 року смт. Тростянець
Суддя Тростянецького районного суду Вінницької області Мудрак А.М. розглянувши справу про адміністративне правопорушення щодо
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 124 КУпАП,
До Тростянецького районного суду Вінницької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №448103 від 26.08.2020 щодо ОСОБА_1 про вчинення правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №448103 від 26.08.2020 вбачається, що 26 серпня 2020 року о 16 год. 30 хв. поблизу с. Підлісне на польовій дорозі водій ОСОБА_1 керував автомобілем «ЗИЛ» номерний знак НОМЕР_1 , не вибрав безпечну швидкість, не дотримався інтервалу та допустив зіткнення з з автомобілем «ВАЗ 21015» номерний знак НОМЕР_2 , чим порушив вимоги п. 10.15 Правил дорожнього руху. При ДТП автомобілі отримали механічні пошкодження.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, приходжу до висновку, що даний протокол разом з долученими до нього матеріалами підлягає поверненню для належного оформлення з наступних підстав.
За змістом ч.2 ст.7 КУпАП провадження в справі про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно з ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь - які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган ( посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, тощо. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Статтею 278 КУпАП передбачено, що під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи сповіщено осіб, які беруть участь у справі, про час, місце і день її розгляду, чи витребувано необхідні додаткові матеріали та інше.
Постановою судді від 27 жовтня 2020 року матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП, повернуто до Тростянецького ВП Бершадського ВП ГУ НП у Вінницькій області для доопрацювання та належного оформлення.
Постанова судді від 27 жовтня 2020 року залишилася не виконано.
Так у вказанній постанові звернуто увану на те, що було допущено неналежне виконання вимог КУпАП, Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 07.11.2015 № 1395 (далі Інструкція), а саме: в протоколі про адміністративне правопорушення серії ДПР18№464515 від 26.08.2020 відсутні дані про потерпілого та відсутній його підпис; при викладені фактичних обставин не зазначено хто саме керував автомобілем «ВАЗ 21015» номерний знак НОМЕР_2 , та кому належить даний транспортний засіб; в протоколі та доданих до нього документах (план-схемі місця ДТП, поясненнях) містяться розбіжності у моделі транспортного засобу, яким керував інший учасник дорожньо-транспортної пригоди; не долучено пояснення свідків ДТП, на підтвердження обставин, викладених у ньому; не долучено відеозапису чи фото-картки з фіксацією події ДТП, що унеможливлює встановлення фактичних обставин справи, у зв'язку із суперечливими показами особи відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення та іншого учасника ДТП; письмові пояснення учасників події надані в копіях, а не в оригіналах, чим порушено вимоги Інструкції; схема ДТП складена з порушенням вимог Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, також не зазначено даних про видимість на даній ділянці дороги.
Вказані вимоги залишилися проігнорованими й під час дооформлення жодна з них не виконана.
Пунктом 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року №14 визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного дооформлення.
У зв'язку з наведеним, суд не вбачає можливості з'ясувати обставини, що мають значення для своєчасного, всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
За таких обставин, вважаю, що матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП разом з долученими до нього матеріалами слід повторно повернути до Тростянецького ВП Бершадського ВП ГУ НП у Вінницькій області для належного оформлення.
Керуючись ст. ст. 245, 277, 278, 283 КУпАП,
Протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №448103 від 26.08.2020 щодо ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП разом з долученими до нього матеріалами повернути до Тростянецького ВП Бершадського ВП ГУ НП у Вінницькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя А.М. Мудрак