Справа № 147/1258/20
Провадження № 3/147/610/20
08 грудня 2020 року смт. Тростянець
Суддя Тростянецького районного суду Вінницької області Мудрак А.М. розглянувши справу про адміністративне правопорушення щодо
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 44-3 КУпАП,
До Тростянецького районного суду Вінницької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 №723023 від 11.11.2020 щодо ОСОБА_1 про вчинення правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 №723023 від 11.11.2020 вбачається, що 11 листопада 2020 року о 14.30 год. в с. Летківка на вул. Центральній ОСОБА_1 знаходився без документів, які посвідчують його особу, а саме паспорта громадянина України, чим порушив п.п.2 п.10 Постанови КМУ 541 від 22.07.2020 зі змінами постанови КМУ №956 від 19.10.2020.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, приходжу до висновку, що даний протокол разом з долученими до нього матеріалами підлягає поверненню для належного оформлення з наступних підстав.
За змістом ч.2 ст.7 КУпАП провадження в справі про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно з ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь - які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган ( посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, тощо. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Статтею 278 КУпАП передбачено, що під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи сповіщено осіб, які беруть участь у справі, про час, місце і день її розгляду, чи витребувано необхідні додаткові матеріали та інше.
Постановою судді від 19 листопада 2020 року протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 №723023 від 11.11.2020 щодо ОСОБА_1 про вчинення правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, разом з долученими до нього матеріалами повернути до Тростянецького ВП Бершадського ВП ГУ НП у Вінницькій області для належного оформлення.
Постанова судді від 19 листопада 2020 року залишилася не виконано.
Так у вказанній постанові звернуто увагу на те, що в протоколі про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 723023 від 11.11.2020 не вірно вказано нормативно-правовий акт, вимоги якого порушила особа; не вказано свідків та місце їх проживання, немає їх письмових пояснень у матеріалах справи. Вказані вимоги залишилися проігнорованими й під час дооформлення жодна з них не виконана.
Виходячи зі змісту закону провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника в межах протоколу про адміністративне правопорушення.
У зв'язку з наведеним, суд не вбачає можливості з'ясувати обставини, що мають значення для своєчасного, всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
За таких обставин, вважаю, що матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП разом з долученими до нього матеріалами слід повторно повернути до Тростянецького ВП Бершадського ВП ГУ НП у Вінницькій області для належного оформлення.
Керуючись ст. ст. 245, 277, 278, 283 КУпАП,
Протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 №723023 від 11.11.2020 щодо ОСОБА_1 про вчинення правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, разом з долученими до нього матеріалами повернути до Тростянецького ВП Бершадського ВП ГУ НП у Вінницькій області для належного оформлення
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя А.М. Мудрак