Вирок від 07.12.2020 по справі 543/1074/20

543/1074/20

1-кп/543/149/20

ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07.12.2020 року смт Оржиця

Оржицький районний суд Полтавської області у складі:

головуючого - судді - ОСОБА_1 ,

секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,

з участю прокурора - ОСОБА_3 ,

адвоката - ОСОБА_4 ,

обвинуваченого - ОСОБА_5 ,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в смт Оржиця кримінальне провадження, яке надійшло з угодою про визнання винуватості у кримінальному провадженні №12020170280000204 від 08.10.2020 року по обвинуваченню:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Обручівка, Бугунського району, Чикментської області, республіка Казахстан, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 , громадянина України, одруженого, освіта повна загальна середня, не працюючого, утриманців не має, раніше не судимого,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

На початку вересня 2020, точної дати при цьому слідством не встановлено, ОСОБА_5 перебуваючи в лісі поблизу с. Маяківка Оржицького району Полтавської області, точного місця при цьому слідством не установлено, знайшов металевий предмет циліндричної форми з металевою ручкою, при огляді якого зрозумів, що знайдений ним предмет являється гранатою РГД-33 споряджену тротилом, тобто вибуховою речовиною, та вирішив залишити її собі.

Так, ОСОБА_5 діючи з прямим умислом на незаконне поводження з вибуховою речовиною, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, без передбаченого законом дозволу, переніс знайдену гранату РГД- 33 споряджену тротилом до місця свого проживання за адресою: АДРЕСА_2 де її в подальшому зберігав.

15.10.2020 в ході проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_2 , працівниками Оржицького відділення поліції Лубенського відділу поліції ГУНП в Полтавській області на подвір'ї господарства було виявлено та вилучено металевий предмет схожий на гранату РГД-33. Під час огляду вказаного предмета спеціалістами вибухотехнічної служби ГУНП в Полтавській області було встановлено, що виявлений предмет являється гранатою РГД-33, відноситься до першої категорії вибухонебезпечності та після чого знищено електричним дистанційним детонуючим способом. Згідно висновку комплексної судової вибухово-технічної експертизи №161/367 від 20.10.2020, предмет вилучений в ході обшуку 15.10.2020 в АДРЕСА_2 , який в подальшому знищений, рештки якого надані на дослідження, являвся ручною гранатою зразка 1933 року (РГД-33) з оборонним чохлом та був споряджений вибуховою речовиною - тротил.

Наведені дії ОСОБА_5 кваліфікуються за ч. 1 ст. 263 КК України - тобто незаконне придбання, зберігання та носіння бойових припасів без передбаченого законом дозволу.

25 листопада 2020 року між прокурором Оржицького відділу Лубенської місцевої прокуратури Полтавської області ОСОБА_3 та обвинуваченим ОСОБА_5 , в присутності захисника - ОСОБА_4 , укладена угода про визнання винуватості у відповідності до вимог ст.472 КПК України.

Згідно даної угоди прокурор та обвинувачений дійшли згоди щодо правової кваліфікації дій обвинуваченого за ч. 1 ст. 263 КК України, істотних для даного кримінального провадження обставин. Угодою встановлено, що ОСОБА_5 беззастережно визнав обвинувачення у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення. Також при затвердженні угоди про визнання винуватості попередньо узгоджено покарання та отримано згоду ОСОБА_5 на призначення йому покарання за ч. 1 ст. 263 КК України у вигляді 3 (трьох) років позбавлення волі та на підставі ст. 75 КК України від відбуття покарання звільнити з іспитовим строком. Також просять суд застосувати норми ст.76 КК України щодо покладення обов'язків при призначенні іспитового терміну.

Під час визначення покарання було враховано особу винного, а саме визнання вини, щире каяття у вчиненому, активне сприяння у розкритті злочину, відсутність обставин, які обтяжують покарання.

В угоді передбачені наслідки укладення та затвердження угоди про визнання винуватості, встановлені статтею 473 КПК України, та наслідки її невиконання.

Розглядаючи питання про затвердження угоди про визнання винуватості, суд виходить з наступного.

Відповідно ст. 468 КПК України у кримінальному провадженні може бути укладена угода між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.

Судом встановлено у судовому засіданні, що ОСОБА_5 обґрунтовано обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України.

При цьому судом з'ясовано, що обвинувачений цілком розуміє положення ч. 4 ст. 474 КПК України, наслідки укладення та затвердження угоди, наслідки її невиконання. Укладання угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дії будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді, умови угоди не суперечать вимогам КПК та КК України, інтересам суспільства, сторони погодили вид і розмір покарання.

Згідно ст. 66 КК України обставини, що пом'якшують вину обвинуваченого є щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину.

Згідно ст. 67 КК України обставин, що обтяжують покарання в суді не встановлено.

З урахуванням наведеного вище, суд дійшов висновку про наявність підстав для затвердження угоди про визнання винуватості, укладеної між прокурором та обвинуваченим. Характеризуючі дані обвинуваченого та його відношення до вчиненого не дають підстав для не затвердження угоди.

Процесуальні витрати за проведення експертизи підлягають стягненню з обвинуваченого ОСОБА_5 .

Запобіжний захід відносно ОСОБА_5 у вигляді особистого зобов'язання, обраний 23.10.2020 року відповідно до ухвали Оржицького районного суду Полтавської області слід скасувати з набранням вироком законної сили.

Цивільний позов не заявлявся.

Долю речових доказів вирішити відповідно до ст. 100 КПК України.

Керуючись ст.ст. 100, 124, 374, 468, 469, 472, 473-476 КПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Затвердити угоду про визнання винуватості від 25 листопада 2020 року між прокурором Оржицького відділу Лубенської місцевої прокуратури Полтавської області ОСОБА_3 та обвинуваченим ОСОБА_5 укладену за участі захисника обвинуваченого адвоката ОСОБА_4 .

Визнати ОСОБА_5 винуватим та призначити покарання за ч. 1 ст. 263 КК України у вигляді 3 (трьох) років позбавлення волі.

На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_5 від відбування основного покарання з випробуванням з іспитовим строком 1 рік.

Покласти на ОСОБА_5 обов'язки, передбачені ст. 76 КК України:

1) періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;

2) повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.

Речові докази: металеві залишки після знищення гранати РГД-33, зразок ґрунту з місця вибуху та контрольний зразок ґрунту, що знаходяться на зберіганні в кімнаті зберігання речових доказів Оржицького ВП Лубенського ВП ГУНП в Полтавській області за адресою: смт. Оржиця, вул. Незалежності, 14, Оржицького району Полтавської області - знищити. DVD -R диск з записом проведення обшуку - залишити у матеріалах кримінального провадження.

Стягнути з ОСОБА_5 на користь держави процесуальні витрати на проведення експертизи №161/367 від 20.10.2020 року в розмірі 2615 грн. 20 коп.

Запобіжний захід відносно ОСОБА_5 у вигляді особистого зобов'язання, обраний 23.10.2020 року відповідно до ухвали Оржицького районного суду Полтавської області - скасувати з набранням вироком законної сили.

Вирок може бути оскаржений з підстав, передбачених ст. 394 КПК України до Полтавського апеляційного суду через Оржицький районний суд Полтавської області шляхом подачі апеляції протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Вирок, якщо інше не передбачено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку. Обвинуваченому та прокурору копія вироку вручається негайно після його проголошення. Учаснику судового провадження, який не був присутнім в судовому засіданні, копія судового рішення надсилається не пізніше наступного дня після ухвалення.

Суддя ОСОБА_1

Попередній документ
93376144
Наступний документ
93376146
Інформація про рішення:
№ рішення: 93376145
№ справи: 543/1074/20
Дата рішення: 07.12.2020
Дата публікації: 13.02.2023
Форма документу: Вирок
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Оржицький районний суд Полтавської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення проти громадської безпеки; Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (07.12.2021)
Дата надходження: 07.12.2021
Розклад засідань:
07.12.2020 09:30 Оржицький районний суд Полтавської області
14.12.2021 08:50 Оржицький районний суд Полтавської області