Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
з питання прийняття позовної заяви та відкриття спрощеного провадження в адміністративній справі
07 грудня 2020 р. Справа № 520/17291/2020
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Зінченко А.В., розглянувши питання наявності правових підстав для прийняття до розгляду позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) до Національної поліції України (вул. Ак. Богомольця, буд. 10,м. Київ,01601, код ЄДРПОУ40108578) , за участі третіх осіб: Управління поліції охорони в Харківській області, 61052, м.Харків, вул.Полтавський шлях, 20, код ЄДРПОУ 40108955 та Департаменту поліції охорони,01001, м.Київ, вул.Малопідвальна,5, код ЄДРПОУ 40109110, про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,-
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив суд:
-визнати протиправною бездіяльність Національної поліції України щодо нездійснення з 14.06.2020 виділення за рахунок коштів, що передбачені державним бюджетом на утримання Національної поліції України і неперерахування на казначейський рахунок Управління поліції охорони в Харківській області суми одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 ) у зв'язку з встановленням йому інвалідності III групи внаслідок захворювання, отриманого під час проходження служби в органах внутрішніх справ в розмірі 217500,00 грн. згідно з висновком МВС України про призначення одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 від 13.04.2020.
-зобов'язати Національну поліцію України у 15-денний строк виділити за рахунок коштів, що передбачені державним бюджетом на утримання Національної поліції України і перерахувати на казначейський рахунок Управління поліції охорони в Харківській області суму одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 ) в розмірі 217500,00 грн. для здійснення йому виплати цих коштів.
-зобов'язати Національну поліцію України нарахувати і виплатити ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 ) інфляційні (компенсацію збитків від інфляції) та три проценти річних за весь час невиплати йому одноразової грошової допомоги по інвалідності в сумі 217500,00 грн., починаючи з 14.06.2020 до дня фактичної виплати йому цих коштів.
Поданий адміністративний позов відповідає вимогам ст. ст. 160, 161 КАС України.
Справа підсудна Харківському окружному адміністративному суду.
Відповідно до ч. 2 ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що справи, визначені частиною першою цієї статті, суд розглядає у строк не більше шестидесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Частиною 3 ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у справах, визначених частиною першою цієї статті, заявами по суті справи є позов та відзив.
Виходячи з положень ст. ст. 171, 257 КАС України, оскільки справа належить до справ незначної складності, позовну заяву належить розглядати за правилами спрощеного позовного провадження.
Керуючись приписами ст. ст. 12, 171, 257 - 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) до Національної поліції України (вул. Ак. Богомольця, буд. 10,м. Київ,01601, код ЄДРПОУ40108578) , за участі третіх осіб: Управління поліції охорони в Харківській області, 61052, м.Харків, вул.Полтавський шлях, 20, код ЄДРПОУ 40108955 та Департаменту поліції охорони,01001, м.Київ, вул.Малопідвальна,5, код ЄДРПОУ 40109110, про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.
2. Призначити розгляд справи в порядку спрощеного провадження .
3. Розгляд і вирішення справи здійснювати одноособовим складом суду під голованням судді Зінченко А.В.
4. Роз'яснити учасникам справи, що справа буде розглянута у порядку спрощеного провадження протягом розумного строку, але не більше шестидесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
5. Копії даної ухвали направити учасникам справи.
6. Роз'яснити учасникам справи про наявність у них процесуальних прав і обов'язків, що передбачені ст. ст. 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.
7. Ухвала в частині відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі безпосередньо до Харківського апеляційного адміністративного суду апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали.
В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Зінченко А.В.