Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
08 грудня 2020 р. №520/13715/2020
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Тітова О.М., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Омбілік-Агро" до Головного управління ДПС у Харківській області, Державної податкової служби України про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії, -
Товариство з обмеженою відповідальністю "Омбілік-Агро" звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління ДПС у Харківській області, Державної податкової служби України, в якому просить суд:
- скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі ГУ ДПС у Харківській області від 19.08.2020 №1849627/34473765;
- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної ТОВ “Омбілік-Агро” № 2 від 01.08.2020 на суму -1 056 677,82 грн., в тому числі ПДВ -176 112,97 грн. в Єдиному реєстрі податкових накладних датою його фактичного подання, тобто 10.08.2020.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що не погоджується з оскаржуваним рішенням відповідача про відмову в реєстрації розрахунку коригування кількісних і вартісних показників №2 від 01.08.2020 до податкової накладної, вважає його протиправним та таким, що підлягає скасуванню, оскільки податковим органом не взято до уваги факт того, що реєстри накладних на прийняте зерно на відповідальне зберігання не є первинними документами на основі яких здійснюється реєстрації податкових накладних, що стало причиною здійснення підприємством коригування суми податкового зобов'язання, та не враховано надані підприємством документи, які підтверджують реальність його господарських операцій.
По справі було відкрито спрощене провадження по справі в порядку, передбаченому ст. 262 КАС України та запропоновано відповідачу надати відзив на позов.
Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження була надіслана відповідачам та отримана ними.
Відповідач, ГУ ДПС у Харківській області, надав відзив на позов, в якому просив відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі, посилаючись на правомірність спірного рішення з підстав ненадання платником податків необхідного обсягу документів щодо проведення господарських операцій, якому передувало зупинення реєстрації ПН/РК, що відповідає вимогам п. 5 Критеріїв ризиковості платника податку.
Відповідач, Державна податкова служба України, не скористався правом на подачу відзиву на позов та пред'явлення зустрічного позову.
Відповідно до ст. 257 КАС України, за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ст.229 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, суд виходить з наступного.
Судом встановлено, що ТОВ “Омбілік-Агро” (далі-Позивач) було сформовано розрахунок коригування кількісних та вартісних показників №2 до податкової накладної №1 від 01.08.2020 на суму -1 056 677,82 грн, в т.ч. ПДВ -176 112,97 грн.
Згідно отриманої квитанції №9192113407 від 10.08.2020 розрахунок коригування прийнято, реєстрацію зупинено відповідно до п.201.16 ст. 201 Податкового кодексу України.
Зі змісту вказаної квитанції підставою для зупинення реєстрації вказаного розрахунку коригування зазначено, що сума компенсації вартості товару/послуги 1003 зазначеного у розрахунку коригування на зменшення суми податкових зобов'язань, перевищує величину залишку такого товару (різниця обсягу придбання постачальника та обсягу постачання отримувача такого товару послуги), що відповідає п. 5 Критеріїв ризиковості здійснення операції. Запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Платник податків склав і подав до контролюючого органу повідомлення про подання пояснень від 14.08.2020 за №1 до розрахунку коригування кількісних та вартісних показників №2 до податкової накладної №1 від 01.08.2020
Рішенням комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №1849627/34473765 від 19.08.2020 відмовлено в реєстрації розрахунку коригування кількісних і вартісних показників розрахунок коригування кількісних та вартісних показників №2 до податкової накладної №1 від 01.08.2020 в Єдиному реєстрі податкових накладних, з підстав ненадання платником податків копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних; розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків.
За оскарженням вказаного рішення про відмову у реєстрації розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної №2 від 01.08.2020 позивач звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам, суд зазначає наступне.
Відповідно до пункту 201.1 статті 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Пунктом 201.16 статті 201 ПК України встановлено, що реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 2245-VIII Кабінету Міністрів України доручено до 1 березня 2018 року визначити порядок зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, прийняти нормативно-правові акти, необхідні для реалізації цього Закону, привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом та забезпечити перегляд та приведення центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
З 01.02.2020 року діє новий Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019р. №1165.
Відповідно до п. 1 вказаного Порядку №1165 критерій оцінки ступеня ризиків, достатній для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі,- визначений показник автоматизованого моніторингу, що характеризує ризик.
Згідно з п. 3 Порядку №1165 податкові накладні/розрахунки коригування (крім розрахунків коригування, складених у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, та розрахунків коригування, складених на неплатника податку), що подаються для реєстрації в Реєстрі, перевіряються щодо відповідності ознакам безумовної реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування.
Відповідно до п. 5, п.6 Порядку №1165 платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку, показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку. Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій.
У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.
Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.
У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
У рішенні зазначається підстава, відповідно до якої встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
Відповідно до п. 10, п. 11 Порядку №1165 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації. У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.
Відповідно до п. 5 Додатку 3 до Порядку №1165 критерієм ризиковості здійснення операцій є перевищення суми компенсації вартості товару/послуги, зазначеного/зазначеної в розрахунку коригування на зменшення суми податкових зобов'язань, поданому отримувачем такого товару/послуги для реєстрації в Реєстрі, величини залишку, що визначається як різниця обсягу придбання на митній території України з 1 січня 2017 р., зазначеного постачальником у зареєстрованих у Реєстрі податкових накладних/розрахунках коригування, складених на отримувача такого/такої товару/послуги, та обсягу постачання з 1 січня 2017 р., зазначеного отримувачем у зареєстрованих у Реєстрі податкових накладних/розрахунках коригування на постачання такого/такої товару/послуги.
Вказаний критерій ризиковості здійснення операції став підставою для зупинення реєстрації розрахунку коригування №2 від 01.08.2020 до податкової накладної від 01.08.2020 №1.
Згідно з п. 6 Порядку №1165 комісією регіонального рівня розглядається питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, у разі виявлення обставин та/або отримання інформації, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку та/або отримання інформації та копій відповідних документів від платника податку, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
У разі виявлення обставин та/або отримання інформації, визначених абзацом сьомим цього пункту, та прийняття комісією регіонального рівня рішення про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку платник податку отримує таке рішення в електронному кабінеті в день його прийняття.
Інформація та копії документів подаються платником податку до ДПС в електронній формі засобами електронного зв'язку з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого Мінфіном.
Документами, необхідними для розгляду питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, можуть бути:
договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні;
розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством;
інші документи, що підтверджують невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
Інформацію та копії документів, подані платником податку, комісія регіонального рівня розглядає протягом семи робочих днів, що настають за датою їх надходження, та приймає відповідне рішення.
За результатами розгляду інформації та копій документів комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, яке платник податку отримує в електронному кабінеті у день його прийняття.
Виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.
Як встановлено судом вище, що не заперечується відповідачем, 14.08.2020 року ТОВ “Омбілік-Агро” подано до контролюючого органу в електронному вигляді повідомлення про надання пояснень щодо розрахунку коригування №2 від 01.08.2020 до податкової накладної від 01.08.2020 №1, реєстрацію якого було зупинено, та додатки документів, прийняття яких підтверджується відповідними квитанціями.
З наданих до матеріалів справи документів, які також були надані позивачем до зазначеного вище повідомлення про надання пояснень, вбачається, що між ТОВ «ОМБІЛІК-АГРО» (постачальник) та ТОВ «КЕРНЕЛ-ТРЕЙД» (покупець) укладено договір поставки від 31.07.2020 №ХРВ21-02444 про наступне: постачальник зобов'язується поставити, а покупець прийняти та оплатити товар українського походження, врожаю 2020 року, а саме ячмінь 3 клас у кількості 400 т, (+/-5% за вибором покупця) на суму 2060001,60 грн., з них ПДВ у сумі 343333,60 грн. (а.с 79-84).
З метою доставки товару ТОВ «ОМБІЛІК-АГРО» (замовник) укладено з ФОП ОСОБА_1 (перевізник) договір про перевезення вантажів територією України №4 від 13.08.2019 за умовами якого перевізник зобов'язується доставляти (перевозити) автомобільним транспортом довірений йому Замовником (Відправником) вантаж з пункту (місця) відправленя до пункту (місця) призначення і вдавати вантаж уповноваженій на одержання вантажу особі (одержувачеві вантажу), а Замовник (відправник) зобов'язується сплачувати за перевезення вантажу.
Найменування, кількість вантажу бо маса (вага), його вартість та інші умови перевезення вантажу за цим Договором згоджується Сторонами в усному порядку та відображається в акті виконаних робіт.
З метою зберігання сільськогосподарської продукції ТОВ «КОЛОМАЦЬКЕ ХЛІБОПРИЙМАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО» (Підприємство) та ТОВ «ОМБІЛІК-АГРО» (Поклажодавець) уклали договір зберігання №Хр11/2020 від 01.07.2020, за яким Поклажодавець передає, а Підприємство приймає за плату на складське зберігання сільськогосподарську продукцію та надає інші платні послуги з подальшим поверненням продукції Поклажодавцю на умовах визначених цим Договором.
На виконання умов вказаного договору ТОВ «ОМБІЛІК-АГРО» передало на відповідальне зберігання ТОВ «КОЛОМАЦЬКЕ ХЛІБОПРИЙМАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО» предмет договору поставки №ХРВ21-02444 від 31.07.2020, а саме ячмінь 3 класу у кількості 390,53 тон на загальну суму 2 011 231,06 грн., в т.ч. ПДВ - 335 205,18 грн., що підтверджується реєстром КЛ-233/13/310720 накладних на прийняте зерно з визначенням якості по середньодобовому зразку у кількості 185,35 т та реєстром КЛ-244/13/010820 накладних на прийняте зерно з визначенням якості по середньодобовому зразку у кількості 205,18 т. (а.с. 32, 52)
Факт надання послуг перевезення вантажів підтверджується актом прийому передачі виконаних робіт (наданих послуг) №0308 від 03.08.2020 між ТОВ «ОМБІЛІК-АГРО» (замовником) та перевізником ФОП ОСОБА_1 (а.с. 77).
Також суд зазначає, що транспортування ячменю у кількості 390,53 тон на склад ТОВ «КОЛОМАЦЬКЕ ХЛІБОПРИЙМАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО» за адресою: Харківська область, Коломацький р-н, с. Шелестове, вул. Сонячна, 1, в повному обсязі підтверджується товарно-транспортними накладними (а.с. 34-49, 54-71).
Оплату за отримані транспортні послуги з перевезення ячменю підтверджено платіжним дорученням від 12.08.2020 (а.с. 78).
Згідно реєстрів накладних на прийняте зерно, переданого на відповідальне зберігання ТОВ «Коломацьке ХПП» товариство зареєструвало податкову накладну на користь ТОВ «Кернел-Трейд» №9 від 31.07.2020 на 185,35 тон ячменю 3 класу на суму 954 553,24 грн., у т.ч. ПДВ - 159 092,21 грн. (а.с. 50) та податкову накладну №1 від 01.08.2020 на 205,18 тони ячменю 3 класу на суму 1 056 677,82 грн., у т.ч. ПДВ-176 112,97 грн. (а.с. 72).
Загальна кількість ячменю 3 класу по зареєстрованим накладним на підставі договору поставки №ХРВ21-02444 від 31.07.2020 склала 390,53 тон на загальну суму 2 011 231,06 грн., в т.ч. ПДВ - 335 205,18 грн.
Після направлення вказаних вище податкових позивач дійшов висновку, що реєстри накладних на прийняте зерно на відповідальне зберігання не є первинними документами, на основі яких здійснюється реєстрація податкових накладних.
04.08.2020 ТОВ «ОМБІЛІК-АГРО» сформовано видаткову накладну №22 на підставі якої на користь ТОВ «Кернел-Трейд» передано ячменю 3 класу у кількості 390,53 тон на загальну суму 2 011 231,06 грн., в т.ч. ПДВ - 335 205,18 грн. (а.с. 88).
04.08.2020 ТОВ «ОМБІЛІК-АГРО» звернулось до ТОВ «КОЛОМАЦЬКЕ ХЛІБОПРИЙМАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО» з листом та просило переоформити ячмінь 3 кл. у кількості 390,53 т на ТОВ «Кернел-Трейд», код ЄДРПОУ 31454383 (а.с. 86).
Актом №КЛ000073 від 04.08.2020 сторони підтвердили факт передачі права власності на вище вказану продукцію (а. с. 85).
Після оформлення належного первинного документа, а саме видаткової накладної №22 від 04.08.2020 на кількість ячменю 3 кл. 390,53 тон на загальну суму 2 011 231,06 грн., в т.ч. ПДВ - 335 205,18 грн., товариством було направлено на реєстрацію податкову накладну №3 від 04.08.2020 на загальну суму 2 011 231,06 грн., в т.ч. ПДВ - 335 205,18 грн., яка була прийнята податковим органом та зареєстрована (а.с. 89).
Таким чином, склалась ситуація коли за одним договором, в межах якого було поставлено 390,53 тон ячменю 3 кл. загальною вартістю 2 011 231,06 грн., в т.ч. ПДВ - 335 205,18 грн. були зареєстровані податкові зобов'язання з ПДВ відповідно до трьох податкових накладних (№ 9 від 31.08.2020, №1 від 01.08.2020 та №3 від 04.08.2020) в розмірі 670 410,36 грн., тобто відбулась подвійна реєстрація зобов'язань з ПДВ.
В зв'язку з цим, для приведення даних Єдиного реєстру податкових накладних у відповідність до даних бухгалтерського обліку товариства було сформовано розрахунок коригування кількісних та вартісних показників до податкової накладної №10 від 31.07.2020 (до податкової накладної № 9 від 31.07.2020р.), який 10 серпня 2020 був направлений для реєстрації до ЄРПН та в цей же день зареєстрований податковим органом за №9192142342. А також був сформований розрахунок коригування кількісних та вартісних показників до податкової накладної №2 від 08.10.2020 до податкової накладної №1 від 01.08.2020, реєстрація якого була зупинена 10.08.2020 та в подальшому в реєстрації було відмовлено спірним рішення податкового органу.
Судом встановлено та відповідачем не заперечується правильність та повнота оформлення вказаних первинних (бухгалтерських) документів позивача.
Також, відповідачем не заперечується сам факт придбання ТОВ «Кернел-Трейд» у ТОВ «ОМБІЛІК-АГРО» за Договором поставки 31.07.2020 №ХРВ21-02444 390,53 тон ячменю 3 кл. загальною вартістю 2 011 231,06 грн., в т.ч. ПДВ - 335 205,18 грн.
Крім того, за наслідками господарської операції з поставки ячменю відбувся розрахунок у повному обсязі, що підтверджується платіжними дорученнями №1137195, 1134310 (а.с. 93, 94).
Враховуючи вищевикладене, позивачем надано усі первинні документи, визначені законодавством України, для підтвердження господарської операції, за результатами якої було складено розрахунок коригування №2 від 01.08.2020 до податкової накладної від 01.08.2019 року №1.
Крім того, суд зазначає, що документи та інші дані, що спростовують реальність здійснення господарської операції, яка відображена в податкового обліку, повинні оцінюватися з урахуванням специфіки кожної господарської операції - умов перевезення, зберігання товарів, зміст послуг, що надають тощо.
При цьому сама собою наявність або відсутність окремих документів, а так само помилки у їх оформленні не є підставою для висновків про відсутність господарської операції, якщо з інших даних вбачається, що фактичний рух активів або зміни у власному капіталі чи зобов'язаннях платника податку у зв'язку з його господарською діяльністю мали місце.
З урахуванням вищевикладеного, суд дійшов висновку про скасування рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі ГУ ДПС у Харківській області від 19.08.2020 №1849627/34473765 та зобов'язання Державної податкової служби України зареєструвати розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної ТОВ “Омбілік-Агро” №2 від 01.08.2020 на суму -1 056 677,82 грн., в тому числі ПДВ -176 112,97 грн. в Єдиному реєстрі податкових накладних датою його фактичного подання, тобто 10.08.2020.
Додатково суд зазначає, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення податковим органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків.
В ході розгляду справи знайшов своє підтвердження факт того, що після зупинення реєстрації спірного розрахунку коригування до податкової накладної, позивачем були подані документи, передбачені пунктом 6 Порядку №1165, для прийняття рішення про реєстрацію зазначеного розрахунку до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Проте, у спірному рішенні комісії з питань зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН фактично було лише процитоване положення пункту 6 Порядку №1165, тобто викладена загальна норма без зазначення конкретних документів, яких, на думку контролюючого органу, не вистачає для здійснення реєстрації розрахунку коригування №2 від 01.02.2020 року до податкової накладної №1 від 01.02.2020, а також без повідомлення причин та мотивів, за яких надані позивачем пояснення та документи не були враховані.
При цьому, судом встановлено, що подані підприємством для реєстрації розрахунку коригування до податкової накладної, документи не мають дефекту форми, змісту або походження, які в силу частини другої статті 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність", пункту 2.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 травня 1995 року № 88, спричинили б втрату первинними документами юридичної сили, та підтверджують факт здійснення господарських операцій.
Матеріали справи не містять належних і достатніх доказів спростування відповідачами, як суб'єктами владних повноважень, тверджень позивача, наведення відповідних мотивів прийняття спірного рішення та неврахування наданих позивачем документів, а відтак, підтверджень правомірності рішення податкового органу, у зв'язку з чим, таке рішення є протиправним та підлягає скасуванню.
З огляду на наведене, позов є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню
Розподіл судових витрат зі сплати судового збору здійснити в порядку ст. 139 КАС України.
Керуючись ст.ст.263, 255, 295, 297 КАС України, суд
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Омбілік-Агро" (вул. 1 Травня, буд. 5, с. Сидоренкове, Валківський район, Харківська область, 63050, код ЄДРПОУ 34473765) до Головного управління ДПС у Харківській області (вул. Пушкінська, буд. 46, м. Харків, 61057, код ЄДРПОУ 43143704), Державної податкової служби України (Львівська площа, буд.8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 43005393) про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі ГУ ДПС у Харківській області від 19.08.2020 №1849627/34473765.
Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної ТОВ “Омбілік-Агро” №2 від 01.08.2020 на суму -1 056 677,82 грн., в тому числі ПДВ -176 112,97 грн. в Єдиному реєстрі податкових накладних датою його фактичного подання, тобто 10.08.2020.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Харківській області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Омбілік-Агро" судові витрати у розмірі 1051 (одна тисяча п'ятдесят одна) грн. 00 коп.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Омбілік-Агро" судові витрати у розмірі 1051 (одна тисяча п'ятдесят одна) грн. 00 коп.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.М. Тітов