Ухвала від 08.12.2020 по справі 2а/1570/10383/2011

Справа № 2а/1570/10383/2011

УХВАЛА

08 грудня 2020 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд колегією в складі:

головуючого судді - Кравченка М.М.;

суддів - Танцюри К.О., Єфіменка К.С.,

розглянувши в письмовому провадженні клопотання Державної фіскальної служби України про заміну відповідача у справі за позовом ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України, Одеської митниці Держмитслужби про визнання протиправним та скасування наказу Державної митної служби України № 2450-к від 07.11.2011 року в частині, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходилась адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України, Одеської митниці Державної фіскальної служби про визнання протиправним та скасування наказу Державної митної служби України № 2450-к від 07.11.2011 року в частині, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 18.08.2016 року позов ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України, Одеської митниці Державної фіскальної служби про визнання протиправним та скасування наказу Державної митної служби України № 2450-к від 07.11.2011 року в частині, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу було задоволено частково, визнано протиправним та скасовано наказ Державної митної служби України від 07.11.2011 року № 2450-к «Про припинення перебування на державній службі» в частині припинення перебування ОСОБА_1 на державній службі в митних органах, поновлено ОСОБА_1 на роботі на рівнозначній посаді митного поста «Роздільна» Одеської митниці ДФС з 08.11.2011 року, стягнуто з Одеської митниці ДФС на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу у розмірі 196196 грн. 46 коп. з урахуванням відрахувань (податків) по податку на доходи фізичних осіб у розмірі 15 %, єдиного соціального внеску у розмірі 2,6 % та воєнного збору у розмірі 1,5 %, допущено негайне виконання постанови в частині поновлення ОСОБА_1 на роботі на рівнозначній посаді митного поста «Роздільна» Одеської митниці ДФС та в частині стягнення з Одеської митниці ДФС на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу у межах суми стягнення за один місяць у розмірі 3521 грн. 10 коп. з урахуванням відрахувань (податків) по податку на доходи фізичних осіб у розмірі 15 %, єдиного соціального внеску у розмірі 2,6 % та воєнного збору у розмірі 1,5 %.

Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 23.02.2017 року апеляційні скарги Державної фіскальної служби України та Одеської митниці ДФС було задоволено частково, постанову Одеського окружного адміністративного суду від 18 серпня 2016 року змінено, викладено пункт 4 мотивувальної частини постанови Одеського окружного адміністративного суду від 18 серпня 2016 року в наступній редакції: «Стягнути з Одеської митниці ДФС на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу у розмірі 80130 (вісімдесят тисяч сто тридцять) грн. 16 коп., з відрахуванням утриманих з названої суми середнього заробітку податків та інших обов'язкових платежів», в іншій частині постанову Одеського окружного адміністративного суду від 18 серпня 2016 року залишено без змін.

Постановою Верховного Суду від 17.09.2020 року касаційну скаргу ОСОБА_1 було задоволено, касаційні скарги Державної фіскальної служби України і Одеської митниці Державної фіскальної служби було залишено без задоволення, постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 23 лютого 2017 року в справі № 2а/1570/10383/11 у частині зміни постанови Одеського окружного адміністративного суду від 18 серпня 2016 року скасовано, постанову Одеського окружного адміністративного суду від 18 серпня 2016 року в справі № 2а/1570/10383/11 змінено, зазначивши в абзацах четвертому та п'ятому її резолютивної частини замість слів і цифр «з урахуванням відрахувань (податків) по податку на доходи фізичних осіб у розмірі 15 %, єдиного соціального внеску у розмірі 2,6 % та воєнного збору у розмірі 1,5 %» слова «з відрахуванням податків і обов'язкових платежів», у інших частинах постанову Одеського окружного адміністративного суду від 18 серпня 2016 року та постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 23 лютого 2017 року в справі №2а/1570/10383/11 залишено без змін, поновлено виконання постанови Одеського окружного адміністративного суду від 18 серпня 2016 року в справі № 2а/1570/10383/11 у частині, що не підлягала негайному виконанню, з урахуванням змін, унесених цією постановою.

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 02.10.2020 року було задоволено заяву ОСОБА_1 про заміну відповідача у справі № 2а/1570/10383/2011 та замінено у справі № 2а/1570/10383/2011 відповідача Одеську митницю ДФС (код ЄДРПОУ 39441717) на Одеську митницю Держмитслужби (вул. Лип Івана та Юрія, 21 А, м. Одеса, 65078, ідентифікаційний код 43333459).

25.11.2020 року до суду від Державної фіскальної служби України надійшло клопотання про процесуальне правонаступництво, в якому вона просить суд замінити відповідача - Державну фіскальну службу України в порядку процесуального правонаступництва на Державну митну службу України.

Згідно з ч.1 ст.52 КАС України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.

Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Одеська митниця ДФС (код ЄДРПОУ 39441717) як юридична особа перебуває у стані припинення.

Згідно з п.7 ч.1 ст.4 КАС України суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.

Постановою Кабінету міністрів України № 1200 від 18.12.2018 року «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» було постановлено: 1. Утворити Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу. 2. Установити, що: Державна податкова служба є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок); Державна митна служба є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну митну політику, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування митного законодавства; Державна податкова служба та Державна митна служба є правонаступниками майна, прав та обов'язків реорганізованої Державної фіскальної служби у відповідних сферах діяльності; забезпечення діяльності Державної податкової служби та Державної митної служби у 2018 та 2019 роках здійснюватиметься в межах видатків, передбачених Державній фіскальній службі; Державна фіскальна служба продовжує здійснювати повноваження та виконувати функції у сфері реалізації державної податкової політики, державної політики у сфері державної митної справи, державної політики з адміністрування єдиного внеску, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску до завершення здійснення заходів з утворення Державної податкової служби, Державної митної служби та центрального органу виконавчої влади, на який покладається обов'язок забезпечення запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, об'єктом яких є фінансові інтереси держави та/або місцевого самоврядування, що віднесені до його підслідності відповідно до Кримінального процесуального кодексу України. Державна фіскальна служба до часу утворення центральних органів виконавчої влади, зазначених у цьому пункті, має повний доступ до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків, інших реєстрів, банків і баз даних, ведення яких покладено законодавством на Державну податкову службу та Державну митну службу.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 04.12.2019 року № 1217-р «Питання Державної митної служби» вирішено погодитися з пропозицією Міністерства фінансів щодо можливості забезпечення здійснення з 08.12.2019 року Державною митною службою покладених на неї постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 року № 227 «Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України» функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється, з реалізації державної митної політики, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування законодавства з питань державної митної справи.

Тобто, станом на 30.11.2020 року органи ДФС не виконують функції з реалізації державної митної політики, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування законодавства з питань державної митної справи.

Відповідно до ст.129-1 Конституції України судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

Згідно з ч.ч.1-2 ст.370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Відповідно до ч.2 ст.372 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, є підставою для його виконання.

Таким чином, з урахуванням зазначеного, суд вважає за необхідне у справі № 2а/1570/10383/2011 замінити відповідача Державну фіскальну службу України (код ЄДРПОУ 39292197) на правонаступника Державну митну службу України (вул. Дегтярівська, 11Г, м. Київ, 04119, ідентифікаційний код 43115923).

Керуючись ст.ст.4, 52, 243, 248, 370, 372 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Задовольнити клопотання Державної фіскальної служби України про заміну відповідача у справі № 2а/1570/10383/2011.

2. Замінити у справі № 2а/1570/10383/2011 відповідача Державну фіскальну службу України (код ЄДРПОУ 39292197) на Державну митну службу України (вул. Дегтярівська, 11Г, м. Київ, 04119, ідентифікаційний код 43115923).

Порядок і строки оскарження ухвали визначаються ст.ст.293, 295 КАС України.

Ухвала набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст.256 КАС України.

Головуючий суддя М.М. Кравченко

Судді К.О. Танцюра

К.С. Єфіменко