07 грудня 2020 року м. Житомир справа № 240/17745/20
категорія 113070200
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
судді Попової О. Г.,
розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті про скасування припису,
встановив:
До Житомирського окружного адміністративного суду звернувся фізична особа-підприємець ОСОБА_1 із позовом до Державної служби України з безпеки на транспорті, в якому позивач просить суд скасувати припис щодо усунення порушення законодавства про автомобільний транспорт номер 0072493, винесений начальником управління Укртрансбезпеки у Житомирській області Державної служби України з безпеки на транспорті дня 18 вересня 2020 року.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 19 липня 2020 року відповідачем на автомобільній дорозі М-06 «Київ - Чоп» 36 кілометр, 500 метр, було здійснено заходи державного нагляду щодо транспортного засобу у складі: сідлового тягача марки DAF, держаний реєстраційний номер НОМЕР_1 , напівпричіп марки INTER CARS, державний реєстраційний номер НОМЕР_2 , у вигляді габаритно-вагового контролю. Внаслідок контролю відповідач склав акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом номер 225744. Листом номер 72496/24/24-20 від 22 вересня 2020 року відповідач скерував позивачу ухвалені за наслідками розгляду справи рішення, серед яких припис щодо усунення порушення законодавства про автомобільний транспорт номер 0072493 від 18 вересня 2020 року, який є предметом оскарження. Згідно із приписом, за результатами перевірки були виявлені такі порушення: під час здійснення внутрішніх перевезень вантажу транспортними засобами марки DAF, реєстраційний номер НОМЕР_1 , напівпричіп марки INTER CARS, реєстраційний номер НОМЕР_2 , з перевищенням нормативних вагових параметрів перевізником не внесено плату за проїзд та не повідомлено про це відповідний територіальний орган Укртрансбезпеки, чим порушено пункт 31-1 постанови Кабінету Міністрів України номер 879 від 27 червня 2007 року. Приписом запропоновано вжити заходів до усунення виявлених порушень у строк до 06 жовтня 2020 року.
Позивач вважає, що відповідач склав припис за відсутності акту перевірки на предмет дотримання пункту 31-1 Порядку №879. Контроль відбувся 19 липня 2020 року, а припис винесено 18 вересня 2020 року, тобто з порушенням строку у п'ять робочих днів.
Ухвалою суду від 19.10.2020 відкрито загальне позовне провадження в справі, призначено підготовче судове засідання на 05.11.2020 об 11:00.
30.10.2020 представник Державної служби України з безпеки на транспорті подав до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що оскільки перевізник здійснював рух взагалі без дозволів, які дають право на рух автомобільними дорогами, уповноваженими особами Укртрансбезпеки було здійснено нарахування плати за проїзд. Згідно пункту 21 Порядку № 1567, у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за формою згідно з додатком 3. Згідно п.25 Порядку № 1567 справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. Пунктом 26 Порядку № 1567 передбачено, що справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням. Так, повідомлення про розгляд справ за вих. № 67868/24/24-20 від 08.09.2020 скеровано рекомендованим листом та вручено адресату 09.09.2020, тобто позивач належним чином повідомлений про дату розгляду справи про порушення, правом бути присутнім на ньому не скористався. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування адміністративно-господарських штрафів, яка оформляється згідно з додатком 5. Згідно п. 31 Порядку 1567 за результатами розгляду справи про порушення керівник органу державного контролю або його заступник за наявності підстав виносить припис щодо усунення порушень законодавства про автомобільний транспорт. Враховуючи вищевикладене, за результатами розгляду справ про порушення, винесено постанову про притягнення до адміністративно - господарського штрафу № 215361 від 18.09.2020. та припис № 0072493 від 18.09.2020 щодо усунення порушення законодавства про автомобільний транспорт. Представник просить у задоволенні позову відмовити у повному обсязі.
04.11.2020 (09.11.2020) від представника позивача на адресу суду надійшла письмова відповідь на відзив. Представник вказує, що Закон «Про автомобільний транспорт» та Порядок 1567, вимагають існування акту перевірки як підстави для рішення. Долучені відповідачем копії актів не стосуються перевірки дотримання позивачем пункту 31-1 Порядку 879 в частині сплати претензійної суми.
Ухвалою судді від 05.11.2020 призначено підготовче засідання 16 листопада 2020 року об 11:00 год. в режимі відеоконференції. Доручено Господарському суду Закарпатської області забезпечити проведення судового засідання призначеного на 16 листопада 2020 року о 11:00 год, в режимі відеоконференції.
Протокольною ухвалою від 16.11.2020 судом закрито підготовче засідання та суд перейшов до розгляду справи по суті.
Ухвалою судді від 16.11.2020 доручено Господарському суду Закарпатської області забезпечити проведення судового засідання призначеного на 01 грудня 2020 року о 14:00 год, в режимі відеоконференції.
01.12.2020 протокольною ухвалою, суд заслухавши думку сторін перейшов до розгляду справи в порядку письмового провадження.
Згідно з частиною четвертою статті 243 КАС України судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.
Частиною п'ятою статті 250 КАС України встановлено, що датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.
Судом встановлено, що 19.07.2020 року посадовими особами Чорноморського міжрегіонального Управління Укртрансбезпеки на 203км+500м а/д М-14 Одеса - Мілітополь - Новоазовськ, під час проведення рейдової перевірки на підставі направлення на перевірку № 001392 від 10.07.2020, на пересувному пункті ГВК проведено габаритно - ваговий контроль транспортного засобу DAF, реєстраційний номер НОМЕР_3 , під керуванням водія ОСОБА_2 .
У відповідності до договору оренди № 1 від 01.07.2020р. транспортний засіб DAF, реєстраційний номер НОМЕР_3 використовується фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 .
Під час перевірки даного транспортного засобу виявлено порушення вимог статті 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», п. 22.5 ПДР України, а саме: згідно чеку зважування № 9219 від 19.07.2020 виявлено факт навантаження на строєні осі 24.405 т при дозволених 22, що складає на 10.93 % більше від встановлених законодавством габаритно-вагових норм. При цьому у водія відсутній дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами. Відповідальність за дане порушення визначена абз. 15 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» - перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 10%, але не більше 20% при перевезені вантажу без відповідного дозволу - штраф у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За результатами зважування транспортного засобу складено акт № 225744 від 19.07.2020 р. проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, довідку № 024071 від 19.07.2020р. про результати здійснення габаритно-вагового контролю, акт № 040032 від 19.07.2020р. про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів, та розрахунок № 478 від 19.07.2020 плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування та нараховано плату за проїзд у розмірі 660.96 евро (а.с.41-44).
18.09.2020 Управлінням Укртрансбезпеки у Житомирській області стосовно суб'єкта господарювання ФОП ОСОБА_1 винесено припис щодо усунення порушень законодавства про автомобільний транспорт номер 0072493 від 18 вересня 2020 року, відповідно якого за результатами перевірки були виявлені такі порушення: під час здійснення внутрішніх перевезень вантажу транспортними засобами марки DAF, реєстраційний номер НОМЕР_1 , напівпричіп марки INTER CARS, реєстраційний номер НОМЕР_2 , з перевищенням нормативних вагових параметрів перевізником не внесено плату за проїзд та не повідомлено про це відповідний територіальний орган Укртрансбезпеки, чим порушено пункт 31-1 постанови Кабінету Міністрів України номер 879 від 27 червня 2007 року. Приписом запропоновано вжити заходів до усунення виявлених порушень у строк до 06 жовтня 2020 року (а.с.48).
Вважаючи протиправним вказаний припис, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Відносини між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень регулює Закон України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001 № 2344-ІІІ (далі - Закон № 2344-ІІІ).
Відповідно до частини сьомої статті 6 Закону №2344-ІІІ центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, здійснює, серед іншого, габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування.
Згідно з пунктом 1 Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 №103 Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті.
Відповідно до пп. 2, 15 пункту 5 Положення Укртрансбезпека відповідно до покладених на неї завдань - здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням вимог законодавства на автомобільному, міському електричному, залізничному транспорті; - здійснює габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування;
Згідно з пунктом 8 Положення Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо, через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2015 №592 «Деякі питання забезпечення діяльності Державної служби з безпеки на транспорті» утворено територіальні органи Державної служби з безпеки на транспорті як структурні підрозділи апарату Служби за переліком згідно з додатком 3, зокрема, Управління Укртрансбезпеки у Житомирській області.
Частиною чотирнадцятою статті 6 Закону № 2344-ІІІ визначено, що державний контроль автомобільних перевізників на території України здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок (перевірок на дорозі).
За визначенням, наведеним в статті 1 Закону №2344-ІІІ:
- автомобільний перевізник - фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами;
- водій - особа, яка керує транспортним засобом і має відповідне посвідчення встановленого зразка.
Згідно зі статтею 33 Закону №2344-ІІІ автомобільним перевізником, що здійснює перевезення вантажів на договірних умовах, є суб'єкт господарювання, який відповідно до законодавства надає послугу згідно з договором про перевезення вантажу транспортним засобом, що використовується на законних підставах.
Відповідно до статті 6 Закону №2344-ІІІ Кабінет Міністрів України 08.11.2006 прийняв постанову №1567, якою затвердив Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті (далі - Порядок №1567). Цей Порядок визначає процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі - суб'єкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, виконанням умов перевезень, визначених дозволом на перевезення на міжобласних автобусних маршрутах, вимог Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення, дотриманням габаритно-вагових параметрів, наявністю дозвільних документів на виконання перевезень та відповідністю виду перевезень, відповідних ліцензій, внесенням перевізникам-нерезидентами платежів за проїзд автомобільними дорогами.
Згідно з пунктами 2,3 Порядку №1567 державному контролю підлягають усі транспортні засоби вітчизняних та іноземних суб'єктів господарювання (далі - транспортні засоби), що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Органами державного контролю на автомобільному транспорті (далі - органи державного контролю) є Укртрансбезпека, її територіальні органи.
Пунктом 4 Порядку № 1567 визначено, що державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення рейдових перевірок (перевірок на дорозі).
Рейдова перевірка транспортних засобів проводиться в будь-який час на окремо визначених ділянках дороги, маршрутах руху, автовокзалах, автостанціях, автобусних зупинках, місцях посадки та висадки пасажирів, стоянках таксі і транспортних засобів, місцях навантаження та розвантаження вантажних автомобілів, місцях здійснення габаритно-вагового контролю, під час виїзду з підприємств та місць стоянки, на інших об'єктах, що використовуються суб'єктами господарювання для забезпечення діяльності автомобільного транспорту (пункт 14 Порядку № 1567).
Згідно з пунктом 15 Порядку №1567 під час проведення рейдової перевірки перевіряється, зокрема, наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом. Під час проведення рейдової перевірки можливе, серед іншого, здійснення габаритно-вагового контролю (пункт 16 Порядку № 1567).
Постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 №879 «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування» затверджено, зокрема:
- Порядок здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні (далі - Порядок № 879);
- ставки плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні;
Відповідно до пункту 1 Порядку №879 такий визначає механізм здійснення габаритно-вагового контролю великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів (далі - великовагові та/або великогабаритні транспорті засоби), що використовуються на автомобільних дорогах загального користування.
Пунктом 3 Порядку №879 визначено, що габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється Укртрансбезпекою, її територіальними органами та уповноваженими підрозділами Національної поліції. Контроль за наявністю у водіїв великовагових та великогабаритних транспортних засобів дозволу на рух здійснюють уповноважені підрозділи Національної поліції та територіальні органи Укртрансбезпеки, які здійснюють габаритно-ваговий контроль (пункт 15 Порядку № 879).
Габаритно-ваговий контроль включає документальний та/або точний контроль (пункт 16 Порядку № 879).
За результатами габаритно-вагового контролю посадові особи та/або працівники Укртрансбезпеки або її територіальних органів визначають належність транспортного засобу до великовагових та/або великогабаритних (пункт 20 Порядку № 879). При цьому як передбачає пункт 21 Порядку № 879 у разі виявлення факту перевищення хоча б одного вагового та/або габаритного нормативного параметра більш як на 2 відсотки подальший рух транспортного засобу забороняється до внесення плати за його проїзд автомобільними дорогами загального користування (далі - плата за проїзд). Плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, що рухався без відповідного дозволу, здійснюється у подвійному розмірі за пройдену частину маршруту по території України.
Відповідно до статті 48 Закону 6 Закону №2344-ІІІ автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.
Частиною другою статті 49 Закону №2344-ІІІ водій транспортного засобу зобов'язаний мати при собі та передавати для перевірки уповноваженим на те посадовим особам документи, передбачені законодавством, для здійснення зазначених перевезень.
Оформлення результатів перевірки та застосування адміністративно-господарських штрафів визначено в пунктах 20-30 Порядку №1567.
Так, виявлені під час перевірки порушення вимог законодавства та норм і стандартів щодо організації перевезень автомобільним транспортом зазначаються в акті з посиланням на порушену норму (пункт 20).
У разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за формою згідно з додатком 3 (пункт 21).
У разі відмови уповноваженої особи суб'єкта господарювання або водія від підписання акта перевірки суб'єкта господарювання або акта перевірки транспортного засобу посадові особи, що провели перевірку, роблять про це запис (пункт 22).
Справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення (пункт 25).
Справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням (пункт 26).
У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування адміністративно-господарських штрафів, яка оформляється згідно з додатком 5. Копія постанови видається не пізніше ніж протягом трьох днів після її винесення уповноваженій особі суб'єкта господарювання під розписку чи надсилається рекомендованим листом із повідомленням. (пункт 27, 29).
Пункт 31 Порядку №1567 регулює порядок оформлення припису. Так, за результатами розгляду справи про порушення керівник органу державного контролю або його заступник за наявності підстав виносить припис щодо усунення порушень законодавства про автомобільний транспорт.
Припис підлягає обов'язковому виконанню в зазначений у ньому строк. Про виконання припису уповноважена особа суб'єкта господарювання повинна письмово повідомити керівникові органу державного контролю.
Припис складається за формою згідно з додатком 6 у двох примірниках, один з яких видається уповноваженій особі суб'єкта господарювання під розписку чи надсилається рекомендованим листом із повідомленням.
Відповідно до абзаців 13, 14 частини першої статті 60 Закону № 2344-ІІІ за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи за:
- невиконання перевізниками або їхніми представниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства - штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
- перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм від 5% до 10% включно при перевезенні вантажу без відповідного дозволу - штраф у розмірі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Аналіз наведених вище норм дає підстави вважати, що законодавець у правовідносинах, які стосуються перевезення вантажів визначив чіткі обмеження, які є обов'язковими для усіх учасників дорожнього руху. У разі здійснення перевезень вантажів з перевищенням вагових обмежень, Укртрансбезпека відповідно до покладених на неї завдань, має право, зокрема, видавати приписи щодо усунення відповідних порушень.
Як встановлено судом, під час перевірки даного транспортного засобу виявлено порушення вимог статті 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», п. 22.5 ПДР України, а саме згідно чеку зважування № 9219 від 19.07.2020 виявлено факт навантаження на строєні осі 24.405т при дозволених 22, що складає на 10.93 % більше від встановлених законодавством габаритно-вагових норм. При цьому у водія відсутній дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами. Відповідальність за дане порушення визначена абз. 15 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» - перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 10%, але не більше 20% при перевезені вантажу без відповідного дозволу - штраф у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За результатами зважування транспортного засобу складено Акт № 225744 від 19.07.2020 р., Довідку № 024071 від 19.07.2020р. про результати здійснення габаритно-вагово го контролю, Акт № 040032 від 19.07.2020р. про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів, Розрахунок № 478 від 19.07.2020 плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування та нараховано плату за проїзд у розмірі 660.96 евро.
Суд зазначає, що як під час оформлення виявленого порушення 19.07.2020, так і під час розгляду вказаної справи в суді, позивачем не висловлено жодних заперечень до уповноважених осіб відповідача стосовно зафіксованих порушень, зокрема стосовно перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів.
При цьому, пунктом 26 Порядку № 1567 передбачено, що справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням. Так, повідомлення про розгляд справ за вих. № 67868/24/24-20 від 08.09.2020 скеровано рекомендованим листом та вручено позивачу 09.09.2020 (а.с.46 зворот). Отже, позивач належним чином повідомлений про дату розгляду справи про порушення, правом бути присутнім на розгляді, надання пояснень та додаткових документів, не скористався.
Згідно абз. 1 п. 27 Порядку № 1567, неявка уповноваженої особи суб'єкта господарювання - не є перешкодою для розгляду справи про порушення без її участі, та законодавець не пов"язує можливість такого розгляду із обставиною щодо фактичного вручення відповідного повідомлення суб'єкту господарювання.
Суд вважає безпідставне посилання представника позивача на Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», а саме на частину сьому статті 7 вказаного Закону, відповідно якої на підставі акта орган державного контролю протягом п'яти робочих днів з дня завершення контролю складає припис щодо усунення порушень, виявлених підчас контролю, оскільки саме Закон «Про автомобільний транспорт» є тим Законом, який регулює відносини між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень.
Отже, наведене обґрунтування позивачем позовних вимог - є безпідставним, та таким, що не спростовує встановлені судом фактичні обставини по суті справи.
Інших підстав, доводів та доказів щодо обґрунтування заявлених позовних вимог та заперечень проти них, які могли б потягнути зміну висновків суду щодо спірних правовідносин, позивачем суду не наведено та не надано.
Згідно зі статтею 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Аналізуючи вищенаведене, суд дійшов висновку про те, що Державної служби України з безпеки на транспорті при винесенні оскарженого припису щодо усунення порушення законодавства про автомобільний транспорт діяло відповідно до норм чинного законодавства, в межах своєї компетенції та у спосіб, що передбачений законодавством, відтак правомірно винесено зазначений припис, а тому позовні вимоги є безпідставними та необґрунтованими, а відтак задоволенню не підлягають.
У зв'язку із відмовою у задоволенні адміністративного позову повністю підстав для розподілу судових витрат в порядку ст. 139 КАС України немає.
Керуючись статтями 2, 77, 90, 139, 242-246, 250, 255, 262, 295 КАС України, суд, -
вирішив:
У задоволенні адміністративного позову Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_4 ) до Державної служби України з безпеки на транспорті проспект Перемоги, 14, Київ 135,01135, код ЄДРПОУ 39816845) про скасування припису, - відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду за правилами, встановленими статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення суду складено у повному обсязі: 07 грудня 2020 року.
Суддя О.Г. Попова