Україна
Донецький окружний адміністративний суд
01 грудня 2020 р. Справа№200/8820/20-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бабаш Г.П., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у порядку письмового провадження) в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 ) до Добропільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (ЄДРПОУ: 37755477, Донецька область, м. Добропілля, вул. Незалежності, 28А) про визнання протиправним, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії,-
ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Добропільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області, в якій просив:
- визнати протиправним та скасувати рішення відповідача №3548 від 31.07.2020 року;
- зобов'язати відповідача зарахувати до пільгового стажу роботи за Списком №1 весь період роботи згідно даних трудової книжки НОМЕР_2 з 27.08.2001 року по 10.03.2003 року в ТОВ ГПП «Шахтобуд» гірничим підземним з повним робочим днем в шахті, з 11.03.2003 року по 25.11.2005 року в ТОВ «Вуглебуд» гірничим підземним з повним робочим днем в шахті, з 28.11.2005 року по 18.04.2008 року в ТОВ «Спецвуглебуд» з урахуванням вимог ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці»;
- зобов'язати відповідача повторно розглянути заяву від 29.07.2020 року про перерахунок пенсії та здійснити з 29.07.2020 року перерахунок пенсії з урахуванням вимог ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та виплатити заборгованість з пенсійних виплат з урахуванням вже виплачених сум пенсії;
- звернути до негайного виконання рішення суду в частині зобов'язання здійснити з 29.07.2020 року перерахунок та виплатити заборгованість з пенсійних виплат з моменту звернення із заявою, тобто з 29.07.2020 року з урахуванням вже виплачених сум пенсії.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що не згоден з рішення відповідача щодо відмови йому в перерахунку пенсії з додаванням пільгового стажу. Враховуючи, що позивач надав всі необхідні документи, які підтверджують наявність пільгового стажу для перерахунку пенсії, вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 02.10.2020 року відкрито провадження в адміністративній справі, за правилами спрощеного судового провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
В матеріалах справи наявний відзив відповідача на позовну заяву, в якому зазначено, що позивач звернувся до управління з заявою про перерахунок пенсії з додаванням пільгового стажу. 31.07.2020 року відповідачем винесено рішення про відмову у перерахунку пенсії. Зі змісту рішення вбачається, що ОСОБА_1 було відмовлено у перерахунку пенсії у зв'язку з тим, що періоди роботи з 27.08.2001 року по 10.03.2003 року в ТОВ ГПП «Шахтобуд», з 11.03.2003 року по 25.11.2005 року в ТОВ «Вуглебуд», з 28.11.2005 року по 18.04.2008 року в ТОВ «Спецвуглебуд» зараховані до пільгового стажу роботи за Списком №1 - шахтарі за фактично відпрацьований час під землею згідно довідок про підземні спуски в шахту, які були надані позивачем для призначення пенсії.
Управлінням зазначено, що на підставі наданих довідок про спуски у шахту позивачу було зараховано періоди роботи до пільгового стажу за Списком №1 за фактично відпрацьований час під землею.
Відповідно статті 258 КАС України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд встановив наступне.
29.07.2020 року позивач звернувся до Добропільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області з заявою про перерахунок пенсії з додаванням пільгового стажу відповідно ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».
Рішенням Добропільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 31.07.2020 року №3548 позивачу відмовлено в перерахунку пенсії з додаванням пільгового стажу.
Періоди роботи з 27.08.2001 року по 10.03.2003 року на посаді гірничого робітника підземного в ТОВ ГПП «Шахтобуд», з 11.03.2003 року по 25.11.2005 року на посаді гірничого робітника підземного в ТОВ «Вуглебуд», з 28.11.2005 року по 18.04.2006 року на посаді гірничого робітника підземного в ТОВ «Спецвуглебуд» зараховані до пільгового стажу роботи за Списком 31 - шахтарі за фактично відпрацьований час під землею згідно довідок про підземні спуски в шахту, які були надані позивачем для призначення пенсії.
Враховуючи відсутність стажу роботи 15 років за Списком №1 позивачу управлінням відмовлено в перерахунку пенсії згідно ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».
Проаналізувавши встановлені обставини справи та норми законодавства України, яке регулює спірні правовідносини, суд вважає позовну заяву такою, що підлягає частковому задоволенню, з наступних підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Відповідно до частини першої статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Статтею 8 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058 передбачено право громадян України на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг.
Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» виключно законами про пенсійне забезпечення визначаються види пенсійного забезпечення, умови, норми та порядок пенсійного забезпечення.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» цей Закон регулює відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно- правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону. Виключно цим Законом визначаються: види пенсійних виплат; умови набуття права та порядок визначення розмірів пенсійних виплат.
Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» до запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди призначення пільгових пенсій провадиться за нормами зазначеного закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення».
Відповідно до ч. 1 ст.114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» право на пенсію за віком на пільгових-умовах незалежно від місця останньої роботи мають особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників , затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах , зазначених у частинах другій і третій цієї статті, зазначених у частині четвертої цієї статті.
Згідно з нормами ст. 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.
Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.
За правилами встановленими нормами ст. 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до стажу роботи зараховується робота, виконувана на підставі трудового договору на підприємствах, в установах, організаціях і кооперативах, незалежно від використовуваних форм власності та господарювання, а також на підставі членства в колгоспах та інших кооперативах, незалежно від характеру й тривалості роботи і тривалості перерв.
Відповідно до положень ст. 48 Кодексу законів про працю України, ст. 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та п. 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637, трудова книжка є основним документом, що підтверджує пільговий стаж роботи працівника.
Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
У відповідності до положень Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній затвердженого Постановою КМУ від 12 серпня 1993 року № 637 основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
За відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
За правилами визначеними нормами п. 20 «Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній» у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового ставку приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.
Право на пенсію на пільгових умовах мають працівники, зайняті на протязі повного робочого дня виконанням робіт, передбачених Списком № 1. При цьому під повним робочим днем вважається виконання роботи в умовах, передбачених Списками, не менше 80 відсотків робочого часу (роз'яснення Міністерства соціального захисту населення і Міністерства праці від 10.05.1994 № 01-3/406-02-2 та № 06-1649).
Пунктом 2.4 Інструкції визначено, що усі записи в трудовій книжці про прийняття на роботу, переведення на іншу постійну роботу або звільнення, а також про нагороди та заохочення вносяться власником або уповноваженим ним органом після видання наказу (розпорядження), але не пізніше тижневого строку, а в разі звільнення - у день звільнення і повинні точно відповідати тексту наказу (розпорядження).
У пункті 4.7 Порядку № 22-1 окреслено право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об'єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію.
Натомість, відповідач проігнорував вищезазначені законодавчо встановлені вимоги для належного прийняття та розгляду документів щодо призначення пенсії позивачу.
З урахуванням положень пункту 4.7. розділу IV Порядку № 22-1 саме відповідач як орган, що призначає пенсію, повинен спочатку всебічно, повно і об'єктивно розглянути усі подані документи, на підставі пункту 3.3. розділу III вказаного Порядку надати необхідні роз'яснення, і лише після цього вирішувати питання про наявність чи відсутність права особи на одержання пенсії.
Відповідно до ст.8 Закону мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Для обчислення розміру пенсій за віком за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу додатково зараховується по одному року.
Також, згідно з абз.3 ч.1 ст.28 Закону №1058-IV мінімальний розмір пенсії особам, на яких поширюється дія Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці", та працівникам, зайнятим повний робочий день під землею обслуговуванням зазначених осіб, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 року для жінок за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи у розмірі 80 відсотків заробітної плати (доходу) застрахованої особи, визначеної відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.
Таким чином, враховуючи приписи ст.8 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці", ч.1 ст.28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", відповідно до яких, мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80% середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як 3 розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, суд вважає, що позивач набув право на отримання пенсії саме в такому розмірі.
Записами трудової книжки позивача НОМЕР_2 підтверджено, що позивач у спірний період часу працював:
- з 27.08.2001 року по 10.03.2003 року в ТОВ ГПП «Шахтобуд» гірничим підземним з повним робочим днем в шахті;
- з 11.03.2003 року по 25.11.2005 року в ТОВ «Вуглебуд» гірничим підземним з повним робочим днем в шахті;
- з 28.11.2005 року по 17.04.2006 року ТОВ «Спецвуглебуд» гірничим підземним з повним робочим днем в шахті;
- з 18.04.2006 року по 21.11.2008 року в ТОВ «Спецвуглебуд» переведений механіком поверхні.
Записи в трудовій книжці позивача виконані відповідно до Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 року № 58.
Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 № 383 затверджено Порядок застосування Списків 1 і 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.
Пунктом 3 Порядку № 383 встановлено, що при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21.08.92 та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21.08.92.
Постановою Кабінету Міністрів України № 162 від 11.03.1994 «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад та показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах» визначено, що професію прохідника віднесено до Списку № 1 (розділ І «Гірничі роботи», код професії ЮІОЗООа-17491).
Постановою Кабінету Міністрів України № 36 від 16.01.2003 «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад та показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах» визначено, що професію прохідника віднесено до Списку № 1 (розділ І «Гірничі роботи», підрозділ 1, код професії 1.2а).
Проведення атестації робочих місць на вказаних вище підприємствах підтверджено копіями наказів №40 від 26.04.1999р. (ГПП «Шахтобуд»), №14 від 14.03.2003р. (ТОВ «Вуглебуд»), №12 від 28.11.2005р. (ТОВ «Спецвуглебуд») наявних в матеріалах справи
Архівними довідками виданими Виконавчим комітетом Добропільської міської ради від 01.07.2013р. №№10/275, 10/276, 10/277 підтверджено зайнятість позивача за професією, що дає право на пільгову пенсію на вищевказаних підприємствах.
Тобто трудова книжка позивача має необхідні дані, які підтверджують факт роботи за спірні періоди на відповідній посаді з повним робочим днем, що є роботою за спеціальністю, яка дає право на пільги, встановлені для відповідної категорії працівників - Список № 1.
Відповідачем в рішенні про відмову в перерахунку пенсії зазначено про зарахування періодів роботи позивача з 27.08.2001 року по 10.03.2003 року в ТОВ ГПП «Шахтобуд», з 11.03.2003 року по 25.11.2005 року в ТОВ «Вуглебуд», з 28.11.2005 року по 18.04.2006 року в ТОВ «Спецвуглебуд».
Як вбачається з розрахунку стажу позивача з ІКІС ПФУ: Підсистема Призначення та Виплати пенсії відповідачем не в повному обсязі зараховані періоди роботи позивача, а саме з 12.12.2002 року по 10.03.2003 року в ТОВ ГПП «Шахтобуд», з 11.02.2004 року по 25.11.2005 року в ТОВ «Вуглебуд», з 05.12.2005 року по 17.04.2006 року в ТОВ «Спецвуглебуд».
Крім того, як вбачається з трудової книжки позивача в період з 27.08.2001 року по 10.03.2003 року в ТОВ ГПП «Шахтобуд», з 11.03.2003 року по 25.11.2005 року в ТОВ «Вуглебуд», з 28.11.2005 року по 21.11.2008 року в ТОВ «Спецвуглебуд» безперервно.
З рішення управління від 31.07.2020 року №3548 про відмову в перерахунку пенсії вбачається, що спірні періоди роботи позивача на вищезазначених підприємствах зараховані відповідачем згідно даних, які містяться в довідках про спуски в шахту.
Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів від 12.08.1993 року № 637 встановлено, що уточнюючі довідки підприємств або організацій для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників.
Таким чином, довідка уточнюючого характеру (довідка про спуски в шахту) може бути основним доказом підтвердження пільгового стажу в період роботи на відповідних посадах або за професіями лише в тих випадках, коли відсутня трудова книжка чи відповідні записи у трудовій книжці.
У зв'язку з вищевикладеним, періоди роботи позивача в тому числі періоди не зараховані відповідачем до пільгового стажу, а саме з 12.12.2002 року по 10.03.2003 року в ТОВ ГПП «Шахтобуд», з 26.08.2003 року 31.12.2003 року в ТОВ «Вуглебуд», з 05.12.2005 року по 21.11.2008 року в ТОВ «Спецвуглебуд», підтверджено відповідними записами трудової книжки, а посада, на якій позивач працював у спірний період віднесено до переліку посад, робота на яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.
За таких обставин рішення Добропільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 31.07.2020 року №3548 про відмову в перерахунку пенсії з додаванням пільгового стажу підлягає скасуванню.
Згідно частини 4 статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов'язати відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.
У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернення позивача, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.
Тобто, приймаючи рішення про перерахунок пенсії ОСОБА_1 , відповідач має враховувати висновки даного рішення.
Відповідно до ч. 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Розглянувши подані документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_2 підлягають частковому задоволенню.
Щодо вимоги позивача про звернення рішення суду до негайного виконання у межах суми стягнення за один місяць, то суд зазначає, що вона не підлягає до задоволення, за наступних підстав.
Предметом судового розгляду у вказаній справі є перевірка правомірності дій (бездіяльності) відповідача, які полягають у незарахуванні певного стажу роботи позивача до стажу та відповідно до зобов'язання відповідача здійснити перерахунок пенсії з врахуванням певних періодів стажу роботи позивача.
Натомість, пункт 1 частини першої статті 371 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) передбачає негайне виконання рішень суду про присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів - у межах суми стягнення за один місяць.
Крім того, на переконання суду, застосування положень пункту 1 частини 1 статті 371 КАС України також передбачає необхідність встановлення судом конкретного розміру суми виплат, які належить присудити до виплати позивачу, з подальшим визначенням суми стягнення за один місяць.
Разом з тим, в межах вказаної адміністративної справи позивачем не заявлено вимогу про визначення та присудження на його користь конкретних сум виплат пенсії.
Відповідно до ч. 1, 3 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст. ст. 7, 8, 10, 139, 242, 244-250, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 ) до Добропільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (ЄДРПОУ: 37755477, Донецька область, м. Добропілля, вул. Незалежності, 28А) про визнання протиправним, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Добропільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області №3548 від 31.07.2020 року щодо відмови ОСОБА_3 в перерахунку пенсії з додаванням пільгового стажу.
Зобов'язати Добропільське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повторно розглянути заяву ОСОБА_3 від 29.07.2020 року №3548 про перерахунок пенсії з додаванням пільгового стажу з урахуванням висновків суд.
В решті позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Добропільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (ЄДРПОУ: 37755477, Донецька область, м. Добропілля, вул. Незалежності, 28А) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 ) судові витрати у сумі 840,80 грн.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 243 КАС України зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Г.П. Бабаш