Постанова від 03.12.2020 по справі 241/2112/20

241/2112/20

3/241/818/2020

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03.12.2020 року смт. Мангуш

Суддя Першотравневого районного суду Донецької області Чудопалова С.В., розглянувши матеріали у справі про адміністративне правопорушення, які надійшли з Відділу прикордонної служби «Ялта» Донецького прикордонного загону Східного регіонального управління Прикордонної служби України, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт. Комиш-Заря Куйбишевського району Запорізької області, громадянина України, дільничого інспектора 1 категорії-номер відділу прикордонної служби «Ялта», проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

01.12.2020 до Першотравневого районного суду Донецької області надійшов протокол про вчинення адміністративного правопорушення ДЛРУ № 124326 від 01.12.2020, з якого вбачається, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді дільничого інспектора 1 категорії впс «Ялта» недбало поставився до військової служби, безвідповідально поставивсяя під час здійснення перевірки об'єкту базування № 7.2 ДО, внаслідок чого протягом вересня-жовтня 2020 року здійснювали вихід в море два маломірні плавзасоби, які не були приписані до цього об'єкту базування, чим порушив вимоги п. 2 розділу 2 Інструкції з організації діяльності дільничих інспекторів прикордонної служби ДПСУ, затвердженої наказом МВС України від 15.05.2018, п. 2.7. розділу 1 Інструкції з організації оперативно-службової діяльності впс ДПСУ від 29.09.2009 № 1040, п.п. 1.3 п. 1 наказу адміністрації ДПСУ від 27.03.218 № 31 Про організацію та здійснення перевірок ДК, інженерних споруд та загороджень берегової служби та узбережжя прикордонних водних об'єктів у 2018-2020 роках, абзацу 5 ст. 11, ст. 16 Статуту внутрішньої служби ЗСУ, тобто вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбаченач. 2 ст. 172-15 КУпАП.

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні правопорушення не визнав та зазначив, що виконання зазначеного у протоколі завдання не входило до його обов'язків, а тому протокол складений на нього безпідставно. Крім того зазначив, що суду не було додано жодного доказу вчинено ним зазначеного правопорушення, даний обов'язок покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адмінправопорушення, визначених ст. 255 КУпАП. Просив суд закрити провадження у справі у зв'язку з відсутністю у його діях складу адміністративного правопорушення.

Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, та дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, приходжу до наступних висновків.

Так, згідно положень ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Положеннями ст. 280 КУпАП регламентовано, що суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення, крім іншого, зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до вимог статей 251, 252 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, показаннями технічних засобів, що мають функції відеозапису, а також іншими документами.

Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Відповідно до ст. 278 КУпАП при підготовці до розгляду справи суд повинен перевірити чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Згідно п. 2 розділу 3 Інструкції з оформлення посадовими особами Державної прикордонної служби України матеріалів справ про адміністративні правопорушення, протокол про адміністративне правопорушення складається на спеціальному бланку, що містить серію та номер, копія якого під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.

В судовому засіданні встановлено, що в протоколі про адміністративне правопорушення від 01.12.2020 відносно ОСОБА_1 , зазначена серія протоколу - ДЛРУ, не відповідає вимогам інструкції, оскільки ДЛРУ - це Донецько-Луганське регіональне управління, яке відповідно до Постанови КМУ «Про ліквідацію територіальних органів Адміністрації Державної прикордонної служби» від 05.02.2020 за № 43 було ліквідовано, а Відділ прикордонної служби «Ялта» відноситься до Східного регіонального управління, отже серія протоколу повинна бути - СхРУ.

Крім того, в протоколі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 зазначено, що останній недбало поставився додо військової служби, безвідповідально поставивсяя під час здійснення перевірки об'єкту базування № 7.2 ДО, внаслідок чого протягом вересня-жовтня 2020 року здійснювали вихід в море два маломірні плавзасоби, які не були приписані до цього об'єкту базування, чим порушив цілий ряд розпоряджень та наказів зазначених в протоколі від 01.12.2020.

Проте посадовою особою, яка складала протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , до протоколу не додано жодного доказу на підтвердження обставин, зазначених в протоколі, що є порушенням вимог чинного законодавства, а саме ст. 251 КУпАП.

Отже, протокол про адміністративне правопорушення серії ДЛРУ № 124326 від 01.12.2020 відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 172-15 КУпАП не може бути належним доказом при винесенні рішення по даній справі, оскільки до нього не надано жодних доказів на підтвердження обставин, зазначених в протоколі, а також бланк протоколу не відповідає інструкції з оформлення посадовими особами Державної прикордонної служби України матеріалів справ про адміністративні правопорушення, що є недопустимим.

Таким чином, вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, зазначеного в протоколі, не знайшло підтвердження в судовому засіданні, суд самостійно не має змоги змінити фактичні обставини адміністративного правопорушення, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення, та надати іншу кваліфікацію, у зв'язку з цим в діях останнього відсутній склад адміністративного правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 172-15 КУпАП.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 247 КпАП України провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю, у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Керуючись ст.ст. 172-15, 251, 256, 247, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч. 2 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення - закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Першотравневий районний суд Донецької області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя С.В. Чудопалова