ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про повернення позовної заяви
07 грудня 2020 року м. Київ № 640/29925/20
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Григоровича П.О., ознайомившись із позовною заявою і доданими до неї матеріалами
за позовом ОСОБА_1
доМіністерства внутрішніх справ України Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області
про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 звернувся до суду з даним позовом, в якому просить:
1.1) визнати протиправними дії Міністерства внутрішніх справ України, що полягають у відмові в підготовці нової довідки про складові грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 19.11.2019;
1.2) зобов'язати Міністерство внутрішніх справ України підготувати нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 19.11.2019, згідно п. 1 та 4 постанови КМУ від 11.11.2015 № 988, п. 7 наказу Міністерства внутрішніх справ України № 260 від 06.04.2016, ст. 94 п. 5 Закону України «Про національну поліцію», постанови КМ № 1078 від 17.07.2003, та у зв'язку із зазначеним підвищенням розміру грошового забезпечення за посадою поліцейського - заступника начальника міського управління - начальника слідчого підрозділу та направити довідку до ГУ ПФУ у Київській області для негайного виконання та проведення перерахунку пенсії з виплатою додаткових нарахованих сум;
2) зобов'язати ГУ ПФУ у Київській області на підставі нової про грошове забезпечення станом на 19.11.2019 провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 та провести виплату з урахуванням додаткових сум без розстрочки платежів та з урахуванням 80 % значення грошового забезпечення пенсії.
Відповідно до частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі також - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
У ході з'ясування питання, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтям 160, 161, 172 КАС України, судом встановлено наступне.
Частиною першою статті 21 КАС України передбачено, що позивач може заявити кілька вимог в одній позовній заяві, якщо вони пов'язані між собою.
Згідно з частиною першою статті 172 КАС України в одній позовній заяві може бути об'єднано декілька вимог, пов'язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги.
Суд зазначає, що пов'язаними між собою можна вважати вимоги, що випливають з одних правовідносин, і, як наслідок, ґрунтуються на одних і тих самих фактичних даних.
Таким чином, у випадку заявлення позивачем в одній позовній заяві кількох вимог, що становлять предмет адміністративного позову, вказані вимоги мають виникати з однакових юридичних фактів, тобто мати єдині підстави позову, оскільки в протилежному випадку виникають різні адміністративні позови, які підлягають розгляду в окремих самостійних провадженнях.
Відповідні обставини мають бути обґрунтовані позивачем з урахуванням змісту спірних правовідносин.
З матеріалів позовної заяви судом встановлено, що позовна вимога в частині зобов'язання Міністерство внутрішніх справ України вчинити певні дії виходить з протиправних, на думку позивача, дій Міністерства внутрішніх справ України щодо відмови ОСОБА_1 у складанні та поданні до ГУ ПФУ у Київській області нової довідки про розмір грошового забезпечення станом на 19.11.2019.
Разом з тим, позовна вимога в частині зобов'язання ГУ ПФУ у Київській області вчинити певні дії виходить з протиправної, на думку позивача, бездіяльності щодо перерахунку пенсії на підставі відповідної довідки про розмір грошового забезпечення.
Таким чином, оскільки в позовній заяві об'єднано 2 позовні вимоги із різними підставами виникнення, суд позбавлений можливості застосувати частину першу статті 172 КАС України, внаслідок чого позовна заява підлягає поверненню.
Відповідно до пункту 6 частини четвертої статті 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо порушено правила об'єднання позовних вимог (крім випадків, в яких є підстави для застосування положень статті 172 цього Кодексу).
Враховуючи, що позивачем порушено правила об'єднання позовних вимог, позовна заява підлягає поверненню позивачу.
Відповідно до частини восьмої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду із позовом в порядку, встановленому законом.
Керуючись пунктом 6 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
Позовну заяву повернути.
Копію ухвали про повернення позовної заяви разом із позовною заявою та доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня її складання (підписання).
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Окружний адміністративний суд міста Києва.
Суддя П.О. Григорович