ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
21 жовтня 2020 року м. Київ № 640/2195/20
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Смолія І.В., суддів Каракашьяна С.К., Федорчука А.Б., при секретарі судового засідання Палій Д.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до Кабінету Міністрів України
треті особи Міністерство соціальної політики України, Національна поліція України, Пенсійний фонд України, ОСОБА_2
про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,
за участю представників сторін:
від позивача: Осадчий В.В.
від відповідача: Полунець А.С.
від третіх осіб: Скригонюк І.В., інші не прибули
встановив:
ОСОБА_1 (надалі також - позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва (далі - суд) з позовом до Кабінету Міністрів України (надалі також - відповідач), треті особи Міністерство соціальної політики України (надалі також - третя особа-1), Національна поліція України (надалі також - третя особа-2), ОСОБА_2 (надалі також - третя особа-3), Пенсійний фонд України (надалі також - третя особа-4) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії. Зокрема позивач просить суд:
визнати протиправною бездіяльність Кабінету Міністрів України, щодо не прийняття рішення «Про перерахунок пенсії пенсіонерам Національної поліції та пенсіонерам Національної поліції та пенсіонерам органів внутрішніх справ (міліції)», в зв'язку із збільшенням розміру грошового забезпечення поліцейським відповідно до Указу Президента України №283/2018 від 14.09.2018 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 06.09.2018 «Про пропозиції до проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» по статтях, пов'язаних із забезпеченням національної безпеки і оборони України» та введення в дію нового додаткового щомісячного виду грошового забезпечення поліцейським «Надбавка за специфічні умови проходження служби» починаючи з 01.09.2019 року, у відповідності до п.2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затверджено постановою КМУ №45 від 13.02.2008;
зобов'язати Кабінет Міністрів України прийняти рішення «Про перерахунок пенсії пенсіонерам Національної поліції та пенсіонерам органів внутрішніх справ (міліції)», в зв'язку із збільшенням розміру грошового забезпечення поліцейським відповідно до Указу Президента України №283/2018 від 14.09.2018 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 06.09.2018 «Про пропозиції до проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» по статтях, пов'язаних із забезпеченням національної безпеки і оборони України» та введення в дію нового додаткового щомісячного виду грошового забезпечення поліцейським «Надбавка за специфічні умови проходження служби» починаючи з 01.09.2019 року, у відповідності до п.2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затверджено постановою КМУ №45 від 13.02.2008, починаючи з 01.09.2019 у відсотковому значені розміру основної пенсії, яке обчислювалося при її призначенні відповідно до наявної у зазначеної категорії пенсіонерів вислуги років.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що розмір пенсії поліцейського за посадою старший інспектор відділу ГУ НП, якій вийшов на пенсію після ІНФОРМАЦІЯ_1 , розраховується зі суми грошового забезпечення 12 141, 78 грн., тоді як розмір пенсії пенсіонеру міліції/поліції за аналогічною посадою старшого інспектора відділу поліції ГУ НП, яка була перерахована в квітня 2018 року із суми грошового забезпечення 6 714, 89грн., тобто підвищення відбулось на 5 426, 89грн. Позивач зазначає, що в зв'язку із збільшенням грошового забезпечення поліцейських на підставі Указу Президента України №283/2018 від 14.09.2018 та введення в дію додаткового щомісячного виду грошового забезпечення «Надбавка за специфічні умови проходження служби», пенсіонеру поліції, за тотожними званнями, посадою та вислугою (який вийшов на пенсію після 01.09.2019) пенсія нараховуються із значно більшого розміру грошового забезпечення, чим пенсіонеру міліції/поліції, який вийшов на пенсію до 01.09.2019. А тому, на думку позивача, у зв'язку із підвищенням грошового забезпечення поліцейським НП, ОВС (міліції), виникли законні підстави на перерахунок пенсії починаючи з 01.09.2019 у відсотковому значенні розміру основної пенсії, яке обчислювалось при її призначені відповідно до наявної у зазначеної категорії пенсіонерів вислуги років, а не прийняття відповідачем рішення «Про перерахунок пенсії пенсіонерам Національної поліції та пенсіонерам органів внутрішніх справ (міліції)» щодо додаткових видів грошового забезпечення, зокрема «Надбавка за специфічні умови проходження служби», порушують права позивача.
Відповідач проти заявлений позовних вимог заперечував, надавши суду письмовий відзив в якому зазначив, що додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому Порядку проведення перерахунку пенсій №45 від 13.02.2008, для перерахунку пенсії не враховуються.
Третіми особами надано суду письмові пояснення на заявлений адміністративний позов.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.
Указом Президента від 14.09.2018 № 283/2018 введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про позиції до проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» по статтях , пов'язаних із забезпеченням національної безпеки і оборони України».
Прийнятим рішенням РНБО збільшено розмір грошового забезпечення військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу поліцейським не менше 30 відсотків з урахуванням мінімального розміру грошового забезпечення.
Позивач вважає, що зазначене є обов'язковою підставою для Кабінету Міністрів України для прийняття рішення для перерахунку пенсій. В зв'язку з чим звернувся до суду.
Відповідно до абзацу 1 пункту 2 статті 20 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» Кабінет Міністрів України у сферах соціальної політики, охорони здоров'я, освіти, науки, культури, спорту, туризму, охорони навколишнього природного середовища та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій: забезпечує проведення державної соціальної політики, вживає заходів щодо підвищення реальних доходів населення та забезпечує соціальний захист громадян.
Згідно з частиною 1 статті 117 Конституції України Кабінет Міністрів України в межах своєї компетенції видає постанови і розпорядження, які є обов'язковими до виконання.
Відповідно до статті 52 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» Кабінет Міністрів України на основі та на виконання Конституції і законів України, актів Президента України видає обов'язкові для виконання акти - постанови і розпорядження. Акти Кабінету Міністрів України нормативного характеру видаються у формі постанов Кабінету Міністрів України. Акти Кабінету Міністрів України з організаційно-розпорядчих та інших поточних питань видаються у формі розпоряджень Кабінету Міністрів України.
Судом встановлено, що Кабінетом Міністрів України на виконання статей 43 і 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" було прийнято постанову від 13.02.2008 № 45, якою затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Згідно з пунктом 1 Порядку № 45, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Розміри та складові грошового забезпечення для військовослужбовців, а також осіб, що звільнені з органів внутрішніх справ і перебувають на пенсії, визначено постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі - Постанова №1294). Зокрема, пунктом 1 вказаної постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 встановлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення. Схеми посадових окладів осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ затверджені в додатках 9 - 15 до цієї Постанови.
Після набрання чинності Законом України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 №580-VIII (з 07.11.2015) та створення на його підставі нової структури - Національної поліції України, з визначенням правових засад її організації та діяльності, правового статусу поліцейських, а також порядку проходження ними служби в поліції та соціального захисту поліцейських, Закон УКабінетом Міністрів України 11.11.2015 було прийнято постанову № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських» (що набрала чинності з дня опублікування, - 02.12.2015, далі - Постанова № 988) вказаною Постановою було затверджено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення. В додатках 1, 3 - 10 до вказаної постанови затверджені схеми окладів за спеціальним званням поліцейських у розмірах та посадових окладів поліцейських у розмірах.
В подальшому Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23.12.2015 № 900-VIII (який набрав чинності з 28.12.2015, далі - Закон № 900-VIII) внесено ряд змін, зокрема, до Законів України «Про пенсійне забезпечення», «Про Національну поліцію», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Так, статтею 4 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-ХІІ, в редакції Закону 900-VIII, визначено, що умови, норми та порядок пенсійного забезпечення військовослужбовців, а також осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейських та членів їхніх сімей встановлюються Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Відповідно до абзацу другого розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» (в редакції Закону № 900-VIII) за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Тобто, в силу приписів статті 102 Закону України «Про Національну поліцію», що кореспондуються зі статтею 4 Закону України «Про пенсійне забезпечення», пенсійне забезпечення поліцейських здійснюються також в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Крім того, статтею 63 Закону №2262-ХІІ доповнено новою частиною 3, відповідно до якої перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
При цьому, частиною шістнадцятою статті 43 вказаного Закону (із змінами, внесеними Законом № 900-VII), серед іншого, передбачено, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
Таким чином, у відповідності до змін, внесених Законом №900-VII до Закону №2262-ХІІ, підставою для перерахунку пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції) є зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб.
Така зміна грошового забезпечення для пенсіонерів органів внутрішніх справ, відбулась після набрання чинності Законом України №900-VII, оскільки даним Законом встановлено право пенсіонерів органів внутрішніх справ на перерахунок пенсії, виходячи з розмірів грошового забезпечення, яке встановлено законодавством для поліцейських.
Враховуючи, що постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 встановлено грошове забезпечення поліцейських, яке, за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром значно більшим, то таке збільшення є підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції, станом на 1 січня 2016 (тобто, станом на дату, на яку позивач просив здійснити перерахунок).
При цьому, розмір такого грошового забезпечення, яке має враховуватися при визначенні пенсії позивачу станом на 1 січня 2016 року був встановлений саме постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 .
Вказівок (доручень) на прийняття Кабінетом Міністрів України окремих нормативно-правових актів та/або приведення діючих нормативно-правових актів у відповідність до Законів №900-VII та №2262-ХІІ норми названих законів не містять.
Разом з тим, слід зазначити, що постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільненні з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" постановлено перерахувати з 1 січня 2016 року пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" (Офіційний вісник України, 2015 p., № 96, ст. 3281). Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.
В свою чергу, Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 (далі - Порядок № 45).
Відповідно до пункту 1 Порядку № 45 (у редакції, чинній на 01.01.2016), перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262 пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Положеннями пунктів 2-3 Порядку № 45 (у редакції, чинній на 01.01.2016) визначено порядок дій відповідних державних органів, Пенсійного фонду України, його головних управлінь щодо здійснення перерахунку пенсій військовослужбовцям та строки їх вчинення.
Згідно із пунктом 4 Порядку № 45 (у редакції, чинній на 01.01.2016), перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Відповідно до пункту 5 Порядку № 45 (у редакції, чинній на 01.01.2016), для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:
- посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;
- надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання «заслужений» чи «народний», службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;
- щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;
- інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію;
- щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об'єктах «С», у складальних бригадах ремонтно- технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром «Байконур», якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення зі служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 р. для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.
Тобто, додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.
Аналогічна позиція викладена у постанові Касаційного адміністративного суду у складі Верховного суду від 05.02.2020 № 160/4586/19.
Суд зазначає, що постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 внесено зміни розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідної категорій осіб та проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом № 2262-ХІІ, інших рішень щодо змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію Урядом не приймалося.
Посилання позивача на Указ Президента від 14.09.2018, яке введено в дію рішенням Ради національної безпеки і оборони України «Про позиції до проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» не є належною підставою для здійснення перерахунку.
Крім того, завдання адміністративного судочинства, адміністративний суд не наділений повноваженнями втручатися у вільний розсуд (дискрецію) суб'єкта владних повноважень поза межами перевірки за критеріями визначеними статтею 2 Кодексу адміністративного судочинства України.
Завдання правосуддя полягає не у забезпеченні ефективності державного управління, а у гарантуванні дотримання вимог права, інакше порушується принцип розподілу влади. Принцип розподілу влади не допускає надання адміністративному суду адміністративно-дискреційних повноважень - єдиним критерієм здійснення правосуддя є право. Тому завданням адміністративного суду є контроль за легітимністю прийняття рішень, дій чи бездіяльності.
Разом з тим існує визначена Законом «Про Кабінет Міністрів України» та Регламентом процедура видання актів Кабінету Міністрів України, яка повинна бути дотримана.
Відтак суд не може зобов'язати Уряд в порушення процедури прийняття актів Кабінету Міністрів України привести акти Кабінету Міністрів України у відповідність до Закону.
Аналогічна позиція викладена і в постановах Вищого адміністративного суду України від 21.10.2010 № П-278/10, від 25.02.2015 у справі № К/800/6008/13, де зазначено, що з огляду на положення Кодексу адміністративного судочинства України щодо компетенції адміністративного суду, останній не може підміняти інший орган державної влади та перебирати на себе повноваження щодо вирішення питань, які законодавством віднесені до компетенції цього органу державної влади».
До того ж, суб'єкти владних повноважень застосовують надані їм в межах закону повноваження на власний розсуд, без необхідності узгодження у будь-якій формі своїх дій з іншими суб'єктами (дискреційні повноваження). Втручання в дискреційні повноваження суб'єкта влади виходить за межі завдань адміністративного судочинства.
Як випливає зі змісту Рекомендації № R (80) 2 Комітету Міністрів державам- членам стосовно реалізації адміністративними органами влади дискреційних повноважень від 11 березня 1980 року (надалі -також «Рекомендація R (80)2») підорган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду -тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин Рекомендація Комітету Міністрів Ради Європи № R (80)2 стосовно здійснення адміністративними органами влади дискреційних повноважень, прийнята Комітетом Міністрів 11 березня 1980 року на 316-й нараді заступників міністрів.
За таких обставин, враховуючи, що до виключної компетенції суб'єкта владних повноважень належить повноваження щодо вирішення питання про виконання покладених на нього обов'язків, покладання судом будь-яких обов'язків на відповідача є формою втручання у дискреційні повноваження, що, в силу вищевикладеного, є неприпустимим.
Позовна вимога щодо зобов'язання Кабінету Міністрів України прийняти конкретно визначені рішення, а саме зобов'язати Кабінет Міністра України прийняти нормативно-правових акт, яким внести зміни до Законів України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та «Національну поліцію» є формою втручання в дискреційні повноваження та виходить за межі завдань адміністративного судочинства, а тому в її задоволенні слід відмовити.
Враховуючи викладене та керуючись внутрішнім переконанням, дослідивши подані сторонами матеріли та докази, заслухавши пояснення сторін, суд приходить до висновку про не обґрунтованість позовних вимог та не доведеність позивачем порушень з боку відповідача норм чинного законодавства, в зв'язку з чим позовні вимоги не підлягають задоволенню.
Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Згідно ч.1 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Частиною 1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до ч.1 ст.90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Керуючись статтями 72-77, 139, 143, 241-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
вирішив:
В задоволенні адміністративного позову відмовити.
Рішення суду, відповідно до частини 1 статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Головуючий суддя Смолій І.В.
Судді Каракашьян С.К.
Федорчук А.Б.