Справа № 420/13389/20
07 грудня 2020 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Токмілова Л.М., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Роздільнянської районної державної адміністрації Одеської області (67400, Одеська обл.,м. Роздільна, вул. Незалежності, 9, код ЄДРПОУ 04056859), Державного реєстратора Медвідь Ганни Станіславівни (67400, Одеська обл.,м. Роздільна, вул. Незалежності, 9), за участі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача Міністерства юстиції України (01001, м.Київ, вул.. Архітектора Городецького, 13 код ЄДРПОУ 00015622), Генеральної прокуратури України (01001, м.Київ, вул.. Архітектора Городецького, 13, код ЄДРПОУ 00015622) про скасування рішення,-
01.12.2020 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Роздільнянської районної державної адміністрації Одеської області, Державного реєстратора Медвідь Ганни Станіславівни, за участі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача Міністерства юстиції України, Генеральної прокуратури України, в якій позивач просить скасувати рішення Державного реєстратора Роздільнянської районної державної адміністрації Одеської області Медвідь Ганни Станіславівни про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер 53059050 від 10.07.2020 року, запис про право власності в Державному реєстрі прав власності на нерухоме майно щодо реєстрації за ОСОБА_2 права власності на нерухоме майно, а саме:1/1 будівель та споруд за адресою будинок АДРЕСА_2 загальною площею: 427 кв.м., житловою площею:97 кв.м., опис "А" житловий будинок, "Б" літня кухня, "В" сарай, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 2119633151101.
Відповідно до ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Так, позивач у якості відповідачів зазначає до Роздільнянську районну державну адміністрацію Одеської області, Державного реєстратора Медвідь Ганну Станіславівну, однак, як вбачається зі змісту позовної заяви, ОСОБА_1 просить скасувати рішення саме Державного реєстратора Медвідь Ганни Станіславівни. При цьому, позивачем у якості відповідача також зазначено Роздільнянську районну державну адміністрацію Одеської області.
Згідно з пунктами 4, 5, 9 частини п'ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.
За таких обставин, суд вважає, що позивачу необхідно уточнити суб'єктний склад учасників процесу та привести позовні вимоги у відповідність до суб'єктного складу.
Крім того, згідно ст.49 КАС України треті особи поділяються на два види: треті особи, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору та треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача.
Позивач зазначає у якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача Міністерство юстиції України, Генеральну прокуратуру України, позивач не наводить жодного обґрунтування того, яким чином рішення суду може вплинути на права і обов'язки вказаного учасника.
Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно ч. 1 ст. 4 ЗУ “Про судовий збір” судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до статті 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2020 рік” з 1 січня 2020 року прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 2102,00 гривень.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, ставка судового збору за подання даного адміністративного позову становить - 840,80грн. (позивачем заявлено одну вимоги немайнового характеру).
При цьому, позивачем до позовної заяви не додано документу про сплату судового збору.
Отже, виявлені недоліки мають бути усунені шляхом подання до суду квитанції про сплату судового збору відповідно до заявлених вимог, який необхідно перерахувати за наступними реквізитами:
- Отримувач коштів УК у м. Одесі/Київський р-н/22030101
- Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38016923
- Банк отримувача Казначейство України (ЕАП)
- Код банку отримувача (МФО) 899998
- Рахунок отримувача UA338999980313181206084015005
- Код класифікації доходів бюджету 22030101
Призначення платежу *;101;__________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8);Судовий збір, за позовом ___________ (назва установи, організації позивача), Одеський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).
В свою чергу, позивачем подано клопотання про звільнення від сплати судового збору на підставі того, що позивач перебуває на обліку в Одеському обласному центрі зайнятості, що підтверджується копією трудової книжки та довідкою Суворівського РЦЗ №430 від 26.11.2020 року.
Приписами ст. 8 Закону № 3674-VI встановлено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
У розумінні приписів ст. 8 Закону № 3674-VI відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення розміру судового збору, звільнення від його сплати може мати місце за наявності виключних обставин. При цьому позивач має довести існування фінансових труднощів.
Зокрема, особа, яка звертається до суду, має право подати відповідне клопотання, в якому навести обставини щодо її майнового стану, за наявності підстав, з якими закон пов'язує можливість реалізації судом повноважень зменшити тягар судових витрат стосовно сплати судового збору, якого зазнає сторона. Такі обставини мають бути підтверджені належними, допустимими, достатніми та достовірними доказами.
Суд зазначає, що наданих позивачем доказів недостатньо для вирішення питання про звільнення від сплати судового збору на підставі п. 1 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судовий збір» і таке питання може бути розглянуте тільки на підставі довідки про розмір нарахованого та виплаченого доходу за 2019 -2020 календарний рік, зокрема, довідки з ДПС України (її територіального органу) про відсутність доходів, довідки з органів Пенсійного фонду України про наявність/відсутність пенсійних виплат.
Отже, зважаючи на те, що надана позивачем копія трудової книжки та копія довідки про перебуванні в Одеському обласному центрі зайнятості на обліку як безробітний з жовтня 2020 року не дає суду можливості встановити факт наявності /відсутності доходів у 2019-2020 році.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Виявлені недоліки повинні бути усунені шляхом надання до Одеського окружного адміністративного суду належним чином оформленого уточненого адміністративного позову (з копіями відповідно до кількості учасників справи), а також надання доказів сплати судового збору.
Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 294 КАС України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Роздільнянської районної державної адміністрації Одеської області, Державного реєстратора Медвідь Ганни Станіславівни, за участі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача Міністерства юстиції України, Генеральної прокуратури України про скасування рішення залишити без руху.
Надати позивачу 5-ти денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання ухвали.
Роз'яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, позов буде повернуто позивачеві відповідно до приписів пункту 1 частини 4 статті 169 КАС України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Л.М. Токмілова