Справа № 420/13396/20
07 грудня 2020 року м.Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Балан Я.В., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Органу опіки та піклування Балтської районної державної адміністрації Одеської області в особі начальника служби у справах дітей Галайко Олени Федорівни про визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання вчинити певні дії, -
До Одеського окружного адміністративного суду з позовною заявою звернувся ОСОБА_1 до Органу опіки та піклування Балтської районної державної адміністрації Одеської області в особі начальника служби у справах дітей Галайко Олени Федорівни про:
визнання протиправною бездіяльність Органу опіки та піклування Балтської районної державної адміністрації Одеської області в особі начальника Служби у справах дітей Галайко Олени Федорівни, що виявилися у відмові вчинити дії передбачені ст.ст. 254, 255 КУпАП, п. 2 - 4 Інструкції з оформлення посадовими особами органів опіки та піклування матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністерства соціальної політики №1201 від 06.08.2019 року;
зобов'язання Органу опіки та піклування Балтської районної державної адміністрації Одеської області в особі начальника Служби у справах дітей Галайко Олени Федорівни не пізніше терміну передбаченого ст. 254 КУпАП (24 години) скласти адміністративний протокол у справі про адміністративне правопорушення відносно гр. ОСОБА_2 , відповідальність за що передбачена ч.5 ст. 184 КУпАП та скерувати протокол на розгляд суду; повідомити письмово про результати розгляду повідомлення про адміністративне правопорушення;
зобов'язання Органу опіки та піклування Балтської районної державної адміністрації Одеської області, подати до суду у строк трьох днів з моменту прийняття рішення звіт про виконання судового рішення.
Розглянувши вищевказану позовну заяву, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.20 КАС України місцевим загальним судам, як адміністративним судам, підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Згідно приписів частини 1 статті 286 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами протягом десяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Як вбачається з наданих ОСОБА_1 до позовної заяви матеріалів та прохальної частини позову, підставою звернення до суду стала бездіяльність суб'єкта владних повноважень (Органу опіки та піклування Балтської районної державної адміністрації Одеської області в особі начальника служби у справах дітей Галайко Олени Федорівни) у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 .
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовна заява ОСОБА_1 до Органу опіки та піклування Балтської районної державної адміністрації Одеської області в особі начальника служби у справах дітей Галайко Олени Федорівни про визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання вчинити певні дії, не підсудна Одеському окружному адміністративному суду.
Суд зазначає, що відповідно до частини 1 статті 318 Кодексу адміністративного судочинства України, рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю, якщо рішення прийнято судом з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених статтями 20, 22, 25-28 цього Кодексу.
Пунктом 2 частини 1 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до частини 1 статті 25 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Оскільки, ОСОБА_1 зазначає, що місцем його реєстрації є адреса: АДРЕСА_1 , то даний спір територіально і предметно підсудний Балтському районному суду Одеської області (66101, Одеська область, м. Балта, вул. Кузнечна, 56).
Відповідно до ч.1 ст.30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
Відповідно до частини 6 та 8 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини 1 цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.
Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Керуючись статтями 19-20, 25, 29, 171, 248, 256, 286, 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративну справу №420/13396/20, за позовною заявою ОСОБА_1 до Органу опіки та піклування Балтської районної державної адміністрації Одеської області в особі начальника служби у справах дітей Галайко Олени Федорівни про визнання протиправною бездіяльність Органу опіки та піклування Балтської районної державної адміністрації Одеської області в особі начальника Служби у справах дітей Галайко Олени Федорівни, що виявилися у відмові вчинити дії передбачені ст.ст. 254, 255 КУпАП, п. 2 - 4 Інструкції з оформлення посадовими особами органів опіки та піклування матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністерства соціальної політики №1201 від 06.08.2019 року; зобов'язання Органу опіки та піклування Балтської районної державної адміністрації Одеської області в особі начальника Служби у справах дітей Галайко Олени Федорівни не пізніше терміну передбаченого ст. 254 КУпАП (24 години) скласти адміністративний протокол у справі про адміністративне правопорушення відносно гр. ОСОБА_2 , відповідальність за що передбачена ч.5 ст. 184 КУпАП та скерувати протокол на розгляд суду; повідомити письмово про результати розгляду повідомлення про адміністративне правопорушення; зобов'язання Органу опіки та піклування Балтської районної державної адміністрації Одеської області, подати до суду у строк трьох днів з моменту прийняття рішення звіт про виконання судового рішення - передати на розгляд Балтського районного суду Одеської області (66101, Одеська область, м. Балта, вул. Кузнечна, 56).
Копію ухвали надіслати сторонам по справі.
Роз'яснити сторонам, що передача вказаної адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів пп. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Балан Я.В.