про зупинення провадження у справі
№ 380/8079/20
07 грудня 2020 р.
Львівський окружний адміністративний суд в складі головуючої-судді Сподарик Наталії Іванівни, розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження клопотання про зупинення провадження в адміністративній справі № 380/8079/20 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити дії,-
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (81134; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (79014, м. Львів, вул. Митрополита Андрея,10 ; код ЄДРПОУ 13814885), із вимогами:
визнати протиправними та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про відмову ОСОБА_1 у перерахунку довічної пенсії за вислугу років у листах від 19.03.2020 №1571-2249 /к-02/8- 1300/20, від 30.04.2020 №2472-2778/к-02/8-1300/20 та в Рішенні про відмову у перерахунку пенсії за вислугу років згідно Закону України «Про прокуратуру» за №2158 від 27 травня 2020 року;
зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області (м. Львів, 79016, вул. Митрополита Андрея. 10. код ЄДРПОУ 13814885) провести ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) відповідно до постанов Шевченківського районного суду м.Львова від 05 вересня 2016, ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 24 жовтня 2016 року та на виконання Рішення другого сенату Конституційного Суду України від 13 грудня 2019 року №7-р (ІЦ/2019, черговий перерахунок і виплату з 01.03.2020 раніше призначеного (призначення пенсії) максимального щомісячного розміру довічної пенсії за вислугу років згідно частин 12, 17 ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» (1991. у редакції від 12.07.2001 №2663-111, чинній на час призначення довічної пенсії за вислугу років) та/або частин 13, 20 ст.86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року №1697-VII (у первинній редакції) у зв'язку з підвищенням заробітної плати прокурорів і слідчих на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2012 року №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівникам органів прокуратури» (із змінами відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури») згідно довідки прокуратури Львівської області від 03.03.2020 №18-808 вих.-20 про заробітну плату за місяць прокурора відповідного відділу прокуратури Львівської області з розрахунку 90 (дев'яносто) відсотків від суми місячного заробітку - тридцять тисяч шістсот дев'ятнадцять грн. 50 коп., без обмежень максимального (граничного) розміру пенсії та виплатити різницю в розмірі пенсії за минулий час з 01.01.2019 з врахуванням раніше виплачених коштів.
Ухвалою суду від 05.10.2020 відкрито спрощене позовне провадження.
23.10.2020 за вх. № 54660 від відповідача надійшов відзив на позовну заяву .
07.12.2020 за вх. № 65483 відповідачем через канцелярію суду подано клопотання про зупинення провадження у справі № 380/80794/20, відповідно до п.9 ч.2 ст.236 КАС України.
Відповідно до ч. 3 ст. 166 КАС України заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом.
Отже, розгляд клопотання представника відповідача про зупинення провадження у справі за встановленим судом порядком здійснено у письмовому провадженні.
Визначаючись щодо процесуальних підстав зупинення провадження, суд зазначає про таке.
Відповідно до пункту 9 частини другої статті 236 КАС України, суд має право зупинити провадження у справі у разі розгляду типової справи і оприлюднення повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі - до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі.
Отже, як видно з процитованої норми, підставою для зупинення провадження у справі є розгляд типової справи і оприлюднення повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі.
Судом встановлено, що ухвалою Верховного Суду від 20.05.2020 відкрито провадження у зразковій адміністративній справі № 560/2120/20 за позовом громадянина до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії. Вказана ухвала оприлюднена 22.05.2020 (http://reestr.court.gov.ua/Review/89352856).
Із змісту вищевказаної ухвали слідує, що предметом розгляду у зразковій справі № 560/2120/20 є визнання протиправним та скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області №12 від 12 березня 2020 року про відмову ОСОБА_1 у перерахунку пенсії за вислугу років; зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити з 10 березня 2018 року перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років відповідно до статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» №1789-ХІІ (у редакції, що діяла на момент призначення пенсії), в розмірі 90 відсотків від суми місячної заробітної плати, зазначеної у довідці прокуратури Хмельницької області №18-174 вих-20 від 05 березня 2020 року без обмеження її максимального розміру.
Згідно з п.21 ч.1 ст.4 Кодексу адміністративного судочинства України типові адміністративні справи - адміністративні справи, відповідачем у яких є один і той самий суб'єкт владних повноважень (його відокремлені структурні підрозділи), спір у яких виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, та у яких позивачами заявлено аналогічні вимоги.
Верховним Судом в ухвалі від 20.05.2020 визначено, що ознаками типових справ у відповідності до п.21 ч.1 ст. 4 КАС України є:
-позивачами у них є колишні працівники прокуратури, які перебувають на обліку в територіальних органах Пенсійного фонду України та є пенсіонерами за вислугою років;
-відповідачем у них є один і той самий суб'єкт владних повноважень (його відокремлені структурні підрозділи) - територіальні органи Пенсійного фонду України - Головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі;
- спір виник з аналогічних підстав у відносинах, що регулюються одними нормами права (у зв'язку із відмовою відповідним територіальним органом Пенсійного фонду України здійснити перерахунок пенсії позивача з посиланням на відсутність чіткого законодавчого врегулювання спірних правовідносин);
-позивачі заявили аналогічні позовні вимоги (по-різному висловлені, але однакові по суті: визнати протиправними дії відповідача щодо відмови позивачу, якому призначена пенсія за вислугою років відповідно до Закону України «Про прокуратуру» здійснити перерахунок та виплату пенсії).
Порівняльний аналіз учасників справи, а також предмету та підстав позову в адміністративних справах № 560/2120/20 та № 380/8073/20 свідчить про те, що остання має ознаки типової, оскільки позивачем у ній є колишній працівник прокуратури (особа, яка отримує пенсію за вислугу років), відповідачем - один і той самий суб'єкт владних повноважень (його відокремлені структурні підрозділи) - територіальні органи Пенсійного фонду України - Головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі; спір виник з аналогічних підстав у відносинах, що регулюються одними нормами права (у зв'язку із відмовою відповідним територіальним органом Пенсійного фонду України здійснити перерахунок пенсії позивача з посиланням на відсутність чіткого законодавчого врегулювання спірних правовідносин); позивач заявляє аналогічні позовні вимоги (по-різному висловлені, але однакові по суті: визнати протиправними дії відповідача щодо відмови позивачу, якому призначена пенсія за вислугою років відповідно до Закону України «Про прокуратуру» здійснити перерахунок та виплату пенсії).
Відповідно до ч.1 ст. 291 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який розглядає типову справу, має право зупинити провадження за клопотанням учасника справи або за власною ініціативою у випадку, якщо Верховним Судом відкрито провадження у відповідній зразковій справі.
Частиною 3 зазначеної статті визначено, що при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.
З урахуванням наведеного, зважаючи на відповідність даної справи ознакам типової справи, визначених в ухвалі Верховного Суду від 20.05.2020 у зразковій адміністративній справі № 560/2120/20, та обов'язковість висновків Верховного Суду, викладених у рішенні за результатами розгляду зразкової справи, для суду, який розглядає типову справу, суд дійшов висновку про наявність підстав та доцільність зупинення провадження у цій справі до набрання законної сили судовим рішенням Верховного Суду у зразковій адміністративній справі № 560/2120/20.
Керуючись ст. ст. 236, 243, 248, 256, 291, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Зупинити провадження в адміністративній справі № 380/8079/20 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити дії до набрання законної сили судовим рішенням Верховного Суду у зразковій справі № 560/2120/20.
Про поновлення провадження у справі, дату, час і місце наступного судового засідання сторони будуть повідомлені судом.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки визначені ст.256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в порядку передбаченому ст.297 Кодексу адміністративного судочинства України та у строки, визначені ст.295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Сподарик Н.І.