07 грудня 2020 року СєвєродонецькСправа № ЗВ/360/84/20
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ірметова О. В., розглянувши у порядку письмового провадження заяву Сватівського районного відділу державної виконавчої служби Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) про заміну сторони виконавчого провадження ВП № 59480497 за вимогою від 10.05.2019 № Ф-191У, виданої Головним управлінням ДФС у Луганській області, про стягнення недоїмки у розмірі 2754,18 грн з ОСОБА_1 ,-
До Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява Сватівського районного відділу державної виконавчої служби Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) про заміну сторони виконавчого провадження ВП № 59480497 за вимогою від 10.05.2019 № Ф-191У, виданої Головним управлінням ДФС у Луганській області, про стягнення недоїмки у розмірі 2754,18 грн з ОСОБА_1 .
В обґрунтування заяви зазначено, що 12.10.2020 до відділу надійшла заява Головного управління ДФС у Луганській області за №1780/9/12-97-01-00 від 29.09.2020, про заміну сторони виконавчого провадження № № 59480497 з примусового виконання вимоги № Ф-191-У виданої 10.05.2019 ГУ ДФС в Луганській області про стягнення з ОСОБА_1 на користь Головного управління ДФС у Луганській області, в якій зазначено, що відповідно до положення про Головне управління ДПС у Луганській області, затвердженого наказом Державної податкової служби України від 12.07.2019 № 14 Головне управління ДПС у Луганській області є правонаступником усіх прав та обов'язків Головного управління ДФС у Луганській області. В зазначеній заяві стягувач прохає звернутись до Луганського окружного адміністративного суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження.
Представник заявника у судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду заяви повідомлений належним чином, просив розглянути заяву за відсутності представника.
Боржник у судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду заяви повідомлений належним чином.
Згідно частини другої статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою),та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Оскільки немає перешкод для розгляду заяви про заміну сторони виконавчого провадження, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта згідно частини 9 статті 205 КАС України.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про розгляд заяви про заміну сторони виконавчого провадження в порядку письмового провадження.
Розглянувши заяву про заміну сторони виконавчого провадження та дослідивши матеріали, суд дійшов наступного.
Головним управлінням ДФС у Луганській області 10.05.2019 винесено вимогу №Ф-191У про сплату боргу, з якої вбачається, що станом на 26.06.2019 заборгованість зі сплати єдиного внеску за ОСОБА_1 становить 2 754,18 грн, яка складається з недоїмки у розмірі 2754,18 грн, штрафу - 0,00 грн та пені - 0,00 грн (а.с. 3).
09.07.2019 старшим державним виконавцем Сватівського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області винесена постанова про відкриття виконавчого провадження ВП №59480497 з виконання вимоги №Ф-191У, виданої 10.05.2019 Головним управлінням ДФС у Луганській області (а.с. 4).
Згідно з інтегрованої картки, борг ОСОБА_1 знаходиться на обліку у Головному управлінні ДПС у Луганській області (а.с. 19-21).
Надаючи правову оцінку, суд зазначає наступне.
Постановою Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 № 537 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби. Реорганізовано деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної податкової служби.
До переліку територіальних органів Державної податкової служби, що утворюються входить Головне управління ДПС у Луганській області.
Згідно з додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 № 537 Головне управління ДФС у Луганській області реорганізується шляхом приєднання до Головного управління ДПС у Луганській області.
Відповідно до положення про Головне управління ДПС у Луганській області, затвердженого наказом Державної податкової служби України від 12.07.2019 № 14 Головне управління ДПС у Луганській області є правонаступником усіх прав та обов'язків Головного управління ДФС у Луганській області.
Згідно з інформацією, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, з 05.08.2019 ГУ ДФС у Луганській області перебуває в процесі припинення.
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 року № 1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу.
Абзацом другим пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 року № 1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» установлено, що Державна податкова служба є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок).
Згідно з абзацом четвертим пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 року № 1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» Державна податкова служба та Державна митна служба є правонаступниками майна, прав та обов'язків реорганізованої Державної фіскальної служби у відповідних сферах діяльності.
Відповідно до пункту 1 Положення про Державну податкову службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 року № 227, Державна податкова служба України (ДПС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок).
21 серпня 2019 року Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження № 682-р «Питання Державної податкової служби», яким вирішено погодитися з пропозицією Міністерства фінансів щодо можливості забезпечення здійснення Державною податковою службою покладених на неї постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 р. № 227 «Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України» (Офіційний вісник України, 2019 р., № 26, ст. 900) функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Згідно з наказом Державної податкової служби України від 28 серпня 2019 року № 36 «Про початок діяльності Державної податкової служби України» розпочато виконання Державною податковою службою України функцій і повноважень Державної фіскальної служби України, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок), державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску, та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на Державну податкову службу України.
Відповідно до постанови КМУ від 19.06.2019 № 537 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби за переліком згідно з додатком 1; реорганізовано деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної податкової служби за переліком згідно з додатком 2.
Так, зокрема створено Головне управління ДПС у Луганській області шляхом приєднання до Головного управління ДФС у Луганській області.
Відповідно до інформацією, зазначеною в Єдиного державного реєстру юридичних осію, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 19 червня 2019 року № 537 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» 31 липня 2019 року проведена державна реєстрація юридичної особи Головного управління ДПС у Луганській області.
Згідно із абзацом 5 пункту 1 Положення про Головне управління ДПС у Луганській області ГУ ДПС є правонаступником усіх прав та обов'язків Головного управління ДФС у Луганській області.
Відповідно до частини першої статті 379 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Частиною п'ятою статті 15 Закону України «Про виконавче провадження» встановлено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Під публічним правонаступництвом у сфері управлінської діяльності органів державної влади слід розуміти повне або часткове передання (набуття) адміністративної компетенції одного суб'єкта владних повноважень (суб'єкта публічної адміністрації) до іншого або внаслідок припинення первісного суб'єкта, або внаслідок повного чи часткового припинення його адміністративної компетенції; це вступ у чинні адміністративно - правові відносини нового суб'єкта владних повноважень (суб'єкта публічної адміністрації) на місце суб'єкта, що або припинив своє існування або повністю чи частково позбувся адміністративної компетенції.
Перехід до Головного управління ДПС у Луганській області функцій і повноважень Головного управління ДФС у Луганській області, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, є фактом публічного правонаступництва.
Отже, враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне задовольнити заяву Головного управління ДФС у Луганській області про заміну сторони виконавчого провадження ВП № 59480497 та замінити стягувача у виконавчому провадженні з Головного управління ДФС у Луганській області на Головне управління ДПС у Луганській області.
Керуючись статтями 241, 248, 256, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Заяву Сватівського районного відділу державної виконавчої служби Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) про заміну сторони виконавчого провадження ВП № 59480497 за вимогою від 10.05.2019 № Ф-191У, виданої Головним управлінням ДФС у Луганській області, про стягнення недоїмки у розмірі 2754,18 грн з ОСОБА_1 задовольнити.
Замінити стягувача у виконавчому провадженні № 59480497 з примусового виконання вимоги від 09.07.2019 №Ф-191У, винесеної Головним управління ДФС у Луганській області, про стягнення з ОСОБА_1 недоїмки в розмірі 2754,18 грн, з Головного управління ДФС у Луганській області (код ЄДРПОУ 39591445) на Головне управління ДПС у Луганській області (код ЄДРПОУ 43143746, місцезнаходження: 93401, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Енергетиків, буд. 72).
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Суддя О.В. Ірметова