ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД Закарпатської області
88000, м. Ужгород, вул. Коцюбинського, 2а
e-mail: inbox@zk.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://zk.arbitr.gov.ua
УХвала
"01" грудня 2020 р. м. Ужгород Справа № 5/219-6-10-8-К
Суддя Господарського суду Закарпатської області Ремецькі О.Ф.
За участю секретаря судового засідання Мешко Р.В.
розглянувши справу №5/219-6-10-8-к
за заявою кооперативу „Ізоліровщик", м. Ужгород
до комунального підприємства „Ужгородтеплокомуненерго", м. Ужгород
про банкрутство
За участю представників:
від ініціюючого кредитора - не з'явився
від кредитора (ГУ ДПС у Закарпатській області) - Ігнатенко Ольга Володимирівна, витяг від 22 вересня 2020 року
від кредитора (КП "Виробниче управління водопровідно - каналізаційного господарства міста Ужгорода") - не з'явився
від боржника - не з'явився
ліквідатор - не з'явився
Постановою господарського суду Закарпатської області від 30.11.17 у справі №5/219-6-10-8-К припинено процедуру санації комунального підприємства „Ужгородтеплокомуненерго" та повноваження керуючого санацією комунального підприємства „Ужгородтеплокомуненерго" арбітражного керуючого Ракущинець Андрія Андрашовича, визнано комунальне підприємство „Ужгородтеплокомуненерго" банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру в межах строку, передбаченого ч.1 ст.37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та призначено ліквідатором комунального підприємства „Ужгородтеплокомуненерго" арбітражного керуючого Ракущинець Андрія Андрашовича. Ліквідатора зобов'язано до 06.02.18 подати суду реєстр вимог кредиторів комунального підприємства „Ужгородтеплокомуненерго" , м. Ужгород та призначено засідання для розгляду реєстру вимог кредиторів комунального підприємства „Ужгородтеплокомуненерго", м. Ужгород на 13.02.18.
Господарським судом Закарпатської області 08.12.17 за №47762 на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України здійснено офіційне оприлюднення повідомлення про визнання комунального підприємства „Ужгородтеплокомуненерго" банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Відповідно до витягу з протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 11.05.2019, справу №5/219-6-10-8-К передано на розгляд судді Ремецькі О.Ф.
Ухвалою Господарського суду Закарпатської області від 15.05.2019 року справу № №5/219-6-10-8-К прийнято до провадження судді Ремецькі О.Ф. та призначено до розгляду у судовому засіданні на 06.06.2019
Ухвалою суду від 06.06.2019 розгляд справи відкладено на 22.07.2019.
Ухвалою суду від 22.07.2019 заслуховування поточного звіту ліквідатора відкладено на 12.08.2019.
Ухвалами суду від 12.08.2019, 11.09.2019, 15.10.2019, 18.11.2019, 14.01.2020 розгляд звіту ліквідатора відкладався.
Ухвалою суду від 24.02.2019 року було відкладено розгляд справи по заслуховуванню поточного звіту ліквідатора на 18.03.2020.
З огляду на ведення карантинних заходів судове засідання по справі №5/219-6-10-8-К призначене на 18.03.2020 не відбулося.
Ухвалою суду від 24.03.2020 року судове засідання було відкладено у межах розумного строку.
05.10.2020 року до суду надійшла заява про долучення документів до матеріалів справи та клопотання комітету кредиторів Ужгородського КПТМ „Ужгородтеплокомуненерго" про відсторонення арбітражного керуючого від виконання повноважень ліквідатора та призначення іншого арбітражного керуючого (ліквідатора) у справі.
Ухвалою суду від 12.10.2020 було призначено розгляд клопотання комітету кредиторів Ужгородського КПТМ „Ужгородтеплокомуненерго" про відсторонення арбітражного керуючого від виконання повноважень ліквідатора та призначення іншого арбітражного керуючого (ліквідатора) у справі №5/219-6-10-8-К на 22.10.2020.
На день судового засідання 22.10.2020 ліквідатором подано суду заяву про відсторонення його від повноважень ліквідатора у справі про банкрутство за своєю заявою. Разом з тим, у засіданні суду ліквідатор клопоче про відкладення судового засідання та наявності підстав для відкладення розгляду його заяви про припинення повноважень.
Ухвалою суду від 22.10.2020 року було відкладено розгляд справи на 29.10.2020.
22.10.2020 до суду надійшла заява про згоду на участь у справі про банкрутство арбітражного керуючого Пазина Р.О.
29.10.2020 ліквідатором подано суду заяву про відкликання поданої ним заяви від 22.10.2020 про припинення повноважень ліквідатора за його заявою.
Ухвалою суду від 29.10.2020 року було відкладено розгляд справи на 18.11.2020 для надання можливості подати суду відомості стосовно надіслання повідомлення про скликання зборів комітету кредиторів у порядку, визначеному Кодексом та повідомлення ліквідатора про проведення таких зборів.
До дати судового засідання представником ГУ ДПС у Закарпатській області надано суду відомості про повідомлення ліквідатора - арбітражного керуючого Ракущинець А.А. про дату та час проведення зборів комітету кредиторів боржника із відповідним порядком денним.
Ухвалою суду від 18.11.2020 відкладено судове засідання за клопотанням ліквідатора для надання можливості провести повторні збори комітету кредиторів шляхом опитування із відповідним порядком денним на 01.12.2020. Також до суду надійшло звернення Ужгородської міської ради, як засновника боржника, про призначення ліквідатором арбітражного керуючого із місцезнаходженням на території Закарпатської області з мотивів, наведених у ньому.
Ліквідатор у засідання суду 01.12.2020 не з'явився, разом з тим, подав суду клопотання про відкладення судового засідання у зв'язку із підозрою на захворювання КОВІД-19.
Представник кредитора заперечує обгрунтованість такого клопотання ліквідатора з огляду на те, що заявником не подано будь-яких підтверджуючих наведене доказів. Окрім того, ліквідатором у підтвердження своєї позиції стосовно рішення комітету кредиторів подано відповідне письмове пояснення з доказами в його обгрунтування, а відтак, відсутність ліквідатора у засідання суду, коли його явка не визнавалась судом обов'язковою, не є безумовною підставою для відкладення судового засідання.
Суд, заслухавши позицію кредитора у засідання суду та оцінивши мотиви, наведені ліквідатором у поданому суду клопотанні, не вбачає підстав для відкладення судового засідання.
У судовому засіданні, розглянувши заяву ліквідатора про його відсторонення від виконання повноважень ліквідатора від 22.10.2020, а також заяву про відкликання своєї заяви від 29.10.2020 констатує наступне.
Згідно п. 1 ч. 4 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий може бути відсторонений господарським судом від виконання повноважень розпорядника майна, керуючого реструктуризацією, керуючого санацією, ліквідатора, керуючого реалізацією за його заявою.
Враховуючи наведене, а також відкликання ліквідатором своєї заяви про припинення його повноважень, суд вважає за необхідне заяву арбітражного керуючого Ракищинець А.А. від 22.10.2020 залишити без розгляду.
У судовому засіданні, розглянувши клопотання комітету кредиторів Ужгородського КПТМ „Ужгородтеплокомуненерго" в особі голови комітету кредиторів - Дочірня компанія «Газ України» Національної акціонерної компанії «Натфтогаз України» від 05.10.2020 про відсторонення арбітражного керуючого від виконання повноважень ліквідатора та призначення іншого арбітражного керуючого (ліквідатора) та заслухавши представників сторін, суд встановив наступне.
Відповідно до ч. 4 ст. 28 КУзПБ арбітражний керуючий може бути відсторонений господарським судом від виконання повноважень розпорядника майна, керуючого реструктуризацією, керуючого санацією, ліквідатора, керуючого реалізацією за його заявою.
Відсторонення арбітражного керуючого від виконання повноважень здійснюється господарським судом за клопотанням учасника провадження у справі або за власною ініціативою у разі:
1) невиконання або неналежного виконання обов'язків, покладених на арбітражного керуючого;
2) зловживання правами арбітражного керуючого;
3) подання до суду неправдивих відомостей;
4) відмови арбітражному керуючому в наданні допуску до державної таємниці або скасування раніше наданого допуску;
5) припинення діяльності арбітражного керуючого;
6) наявності конфлікту інтересів.
Комітет кредиторів має право в будь-який час звернутися до господарського суду з клопотанням про відсторонення арбітражного керуючого від виконання повноважень незалежно від наявності підстав. За наявності підстав для відсторонення арбітражного керуючого від виконання повноважень або за клопотанням комітету кредиторів господарський суд протягом 14 днів постановляє ухвалу про відсторонення арбітражного керуючого від виконання повноважень.
Поряд з зазначеним, порядок організації та проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів встановлено приписами 48 Кодексу.
Згідно з приписами частини третьої статті 48 Кодексу збори кредиторів у провадженні у справі про банкрутство скликаються арбітражним керуючим за його ініціативою, за ініціативою комітету кредиторів чи інших кредиторів, сума вимог яких становить не менше ніж третину всіх вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, або за ініціативою однієї третини кількості голосів кредиторів. Збори кредиторів на вимогу комітету кредиторів або окремих кредиторів скликаються арбітражним керуючим та проводяться протягом двох тижнів з дня надходження письмової вимоги про їх скликання. У разі якщо арбітражний керуючий не скликає збори кредиторів, комітет кредиторів чи інші кредитори, які ініціюють скликання зборів кредиторів, мають право скликати збори кредиторів самостійно.
Частиною восьмою вказаної статті Кодексу встановлено, що до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення, зокрема про: звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого, припинення повноважень арбітражного керуючого та про призначення іншого арбітражного керуючого; інші питання, передбачені цим Кодексом. У роботі комітету мають право брати участь з правом дорадчого голосу арбітражний керуючий, представник працівників боржника, уповноважена особа засновників (учасників, акціонерів) боржника, забезпечений кредитор, у разі необхідності представник органу, уповноваженого управляти державним майном, і представник органу місцевого самоврядування.
Відповідно до приписів частини дев'ятої статті 48 Кодексу рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість голосів кредиторів, присутніх на зборах (комітеті) кредиторів.
Приписами частини одинадцятої статті 48 Кодексу передбачено, що засідання комітету кредиторів скликається та проводиться за правилами, визначеними для зборів кредиторів.
Виходячи з аналізу наведених норм, для відсторонення (усунення) арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) від виконання повноважень, суд повинен ретельно дослідити виконання арбітражним керуючим покладених на нього обов'язків та надати оцінку діям арбітражного керуючого (ліквідатора), та у разі встановлення факту невиконання або неналежного виконання обов'язків арбітражним керуючим - відсторонити (усунути) арбітражного керуючого від виконання повноважень.
З аналізу змісту приписів ст. 28 Кодексу вбачається, що арбітражний керуючий може бути відсторонений господарським судом від виконання повноважень ліквідатора у разі звернення комітету кредиторів до господарського суду з таким клопотанням у будь-який час та, при цьому, незалежно від наявності підстав. Таке клопотання комітету кредиторів є окремою, додатковою до наведеного переліку із 6-ти пунктів абзацу другого ч. 4 ст. 28 Кодексу підставою для відсторонення.
Вирішуючи питання про наявність клопотання комітету кредиторів, що може бути умовою для відсторонення арбітражного керуючого з підстав, передбачених абзацом третім ч. 4 ст. 28 КУзПБ, суд виходить з такого.
Як вбачається з матеріалів справи, 29.09.2020 комітетом кредиторів прийнято рішення звернутися до суду з клопотанням про припинення повноважень арбітражного керуючого Ракущинець А.А. як ліквідатора боржника в порядку ст. 28 кодексу України з процедур банкрутства та призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого Чорній М.В.
Рішення комітету ґрунтується на тому, що підставою для прийняття рішення стало грубе та систематичне порушення ліквідатором Ракущинцем А.А. вимог Кодексу України з процедур банкрутства, а саме неподання обов'язкової звітності комітету кредиторів, що передбачена ч. 6 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства, відповідно до якої арбітражний керуючий не менше одного разу на два місяці звітує про нарахування та виплату грошової винагороди арбітражного керуючого, здійснення та відшкодування його витрат на засіданнях зборів кредиторів (у процедурі банкрутства фізичної особи) чи комітету кредиторів (у процедурі банкрутства юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - перед забезпеченим кредитором.
Оскільки, починаючи з січня 2018 року, на адресу комітету кредиторів жодний звіт про діяльність ліквідатора не надходив, комітет кредиторів прийшов до висновку, що ліквідатор самоусунувся від виконання обов'язків, які покладені на нього Кодексом.
Статтею 61 Кодексу встановлено, що ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає у своє відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та визначає початкову вартість майна банкрута; аналізує фінансовий стан банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; формує ліквідаційну масу; заявляє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; має право отримувати кредит для виплати вихідної допомоги працівникам, які звільняються внаслідок ліквідації банкрута, який відшкодовується згідно з цим Кодексом позачергово за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута; з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю. Виплата вихідної допомоги звільненим працівникам банкрута провадиться ліквідатором у першу чергу за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута, або отриманого для цієї мети кредиту; заявляє в установленому порядку заперечення щодо заявлених до боржника вимог поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство і є неоплаченими; подає до суду заяви про визнання недійсними правочинів (договорів) боржника; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових актів підлягають обов'язковому зберіганню; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Кодексом; повідомляє про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надає державному реєстратору в електронній формі через портал електронних сервісів юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відомості, необхідні для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства; у разі провадження банкрутом діяльності, пов'язаної з державною таємницею, вживає заходів з ліквідації режимно-секретного органу; веде реєстр вимог кредиторів; подає в установленому порядку та у випадках, передбачених Законом України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення", інформацію до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення; здійснює дії щодо скасування реєстрації випуску акцій, передбачені законодавством, якщо організаційно-правовою формою юридичної особи - банкрута є акціонерне товариство; здійснює інші повноваження, передбачені цим Кодексом. Під час здійснення своїх повноважень ліквідатор має право заявити вимоги до третіх осіб, які відповідно до законодавства несуть субсидіарну відповідальність за зобов'язаннями боржника у зв'язку з доведенням його до банкрутства. Розмір зазначених вимог визначається з різниці між сумою вимог кредиторів і ліквідаційною масою.
Вирішуючи питання про наявність підстав для задоволення клопотання про відсторонення арбітражного керуючого Ракущинець А.А. від виконання обов'язків ліквідатора, суд виходить з теоретичного та практичного аналізу передбачених ч. 4 ст. 28 КУзПБ приписів, що встановлюють умови і порядок відсторонення арбітражного керуючого, що має вирішальне значення для правильного розуміння (тлумачення) норми закону та правової норми.
Суд зазначає, що норма права, передбачена абзацом третім ч. 4 ст. 28 КУзПБ може бути безумовною підставою відсторонення арбітражного керуючого від виконання обов'язків за умови, що таке рішення відповідає інтересам усіх кредиторів, а комітет кредиторів приймає таке рішення, як представник усіх кредиторів, а не для вирішення одним кредитором своїх особистих інтересів у справі, через втручання в роботу ліквідатора і неврахування інтересів інших учасників справи та, зокрема, інших членів комітету кредиторів, а також думки інших кредиторів, які мають право дорадчого голосу у зборах та у комітету кредиторів.
Як вбачається із матеріалів справи, засідання комітету кредиторів Ужгородського КПТМ „Ужгородтеплокомуненерго" від 29.09.2020 відбулось у відповідності до вимог ст. 48 Кодексу та всі члени комітету кредиторів повідомлені про місце і час проведення засідання. Рішення комітету кредиторів боржника про припинення повноважень ліквідатора прийнято одноголосно.
При цьому, судом враховано, що Європейський суд з прав людини неодноразово зазначав, що формулювання законів не завжди чіткі, тому їх тлумачення та застосування залежить від практики, а роль розгляду справ у судах полягає саме у тому, щоби позбутися таких інтерпретаційних сумнівів з урахуванням змін у повсякденній практиці (див. mutatis mutandis рішення ЄСПЛ у справах "Кантоні проти Франції" від 11.11.1996 ["Cantoni v. Frace", заява № 17862/91, §31-32), "Вєренцов проти України" від 11.04.2013 ("Vyerentsov v. Ukraine", заява № 20372/11, §65)].
Крім того, суд керується тим, що судовий розсуд - це право суду, яке передбачене та реалізується на підставі чинного законодавства, що надає йому можливість під час прийняття судового рішення (вчинення процесуальної дії) обрати з декількох варіантів рішення, встановлених законом, чи визначених на його основі судом (повністю або частково за змістом та/чи обсягом), такий, що є найбільш оптимальним в правових і фактичних умовах розгляду та вирішення справи, з метою забезпечення верховенства права, справедливості та ефективного поновлення порушених прав та інтересів учасників судового процесу.
Відповідно до п. 4 ч. 8 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого, припинення повноважень арбітражного керуючого та про призначення іншого арбітражного керуючого.
Повноваження зборів кредиторів щодо обрання арбітражного керуючого у разі відсторонення арбітражного керуючого, визначеного Єдиною судовою інформаційно-телекомунікаційною системою, від виконання повноважень визначені п. 5 ч. 5 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства.
Враховуючи, що рішенням комітету кредиторів Ужгородського КПТМ „Ужгородтеплокомуненерго" від 29.09.2020 прийнято рішення із визначенням кандидатури арбітражного керуючого для призначення його судом ліквідатором боржника, а також до суду надійшла заява згода такого арбітражного керуючого про участь у справі про банкрутство, суд вважає за можливе клопотання комітету кредиторів задовольнити та призначити ліквідатором Ужгородського КПТМ „Ужгородтеплокомуненерго" арбітражного керуючого Чорній Мар'яна Володимировича (свідоцтво на право здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 509 від 15.03.2013).
Згідно з ч. 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства розпорядником майна, керуючим реструктуризацією, керуючим санацією, ліквідатором, керуючим реалізацією не можуть бути призначені арбітражні керуючі: 1) які є заінтересованими особами у цій справі; 2) які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня відсторонення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років; 3) яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов'язків, визначених цим Кодексом; 4) які мають конфлікт інтересів; 5) які здійснювали раніше повноваження приватного виконавця щодо примусового виконання судових рішень або рішень інших органів (посадових осіб), у яких боржник був стороною виконавчого провадження; 6) які є близькими особами боржника - фізичної особи.
Для призначення арбітражним керуючим особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до осіб, зазначених у цій частині.
Дослідивши подану заяву на її відповідність ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства, а також загальну інформацію щодо освіти та професійної діяльності арбітражного керуючого, суд вважає за необхідне призначити ліквідатором Ужгородського КПТМ „Ужгородтеплокомуненерго" арбітражного керуючого Чорній Мар'яна Володимировича (свідоцтво на право здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 509 від 15.03.2013).
Керуючись Кодексом України з процедур банкрутства, ст.ст. 42, 232, 234 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд Закарпатської області, -
1. Заяву ліквідатора Ужгородського КПТМ „Ужгородтеплокомуненерго" арбітражного керуючого Ракущинець А.А. про відсторонення від виконання повноважень ліквідатора залишити без розгляду.
2. Задовольнити клопотання комітету кредиторів про відсторонення від виконання повноважень ліквідатора Ужгородського КПТМ „Ужгородтеплокомуненерго" арбітражного керуючого Ракущинець А.А.
3. Відсторонити арбітражного керуючого Ракущинець А.А. від виконання повноважень ліквідатора Ужгородського КПТМ „Ужгородтеплокомуненерго" (ідент. код 19109716).
4. Призначити ліквідатором Ужгородського КПТМ „Ужгородтеплокомуненерго" (ідент. код 19109716) арбітражного керуючого Чорній Мар'яна Володимировича (свідоцтво на право здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 509 від 15.03.2013).
5. Зобов'язати арбітражного керуючого Ракущинець А.А. передати ліквідатору Ужгородського КПТМ „Ужгородтеплокомуненерго" арбітражному керуючому Чорній М.В. печатки і штампи, бухгалтерську та іншу документацію банкрута, матеріальні та інші цінності боржника.
6. Ліквідатору:
- забезпечити виконання повноважень ліквідатора банкрута в порядку, визначеному ст. 61 Кодексу України з процедур банкрутства та належне виконання заходів, передбачених ст.ст. 62 - 64 Кодексу України з процедур банкрутства, спрямованих на задоволення вимог кредиторів;
- здійснювати продаж майна з неухильним дотриманням норм Кодексу України з процедур банкрутства;
- за результатами проведеної роботи, згідно зі ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства подати ліквідаційний баланс, звіт про проведену роботу та інші матеріали, що свідчать про виконання ліквідатором покладених на нього обов'язків (докази, що свідчать про відсутність ліквідаційної маси; реєстр вимог кредиторів з зазначенням сум, які є неможливими до погашення; пояснювальну записку ліквідатора до ліквідаційного балансу, тощо).
7. Зобов'язати державного реєстратора внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців відомості стосовно ліквідатора Ужгородського КПТМ „Ужгородтеплокомуненерго" (ідент. код 19109716) арбітражного керуючого Чорній Мар'яна Володимировича (свідоцтво на право здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 509 від 15.03.2013).
9. Копію ухвали направити усім учасникам провадження у справі, арбітражному керуючому Ракущинець А.А, ліквідатору та державному реєстратору.
Ухвала набирає законної сили в порядку ч.ч. 4, 5 ст.9 Кодексу України з процедур банкрутства та може бути оскаржена. Оскарження ухвали не зупиняє провадження у справі про банкрутство.
Повний текст складено та підписано 07.12.2020.
Суддя О.Ф. Ремецькі