23 листопада 2020 року Справа № 280/3336/20 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сіпаки А.В., при секретарі судового засідання Гопки Л.І.
за участю:
представника позивача - Помазанова Н.В.
представників відповідача - Кушнір В.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Приватного акціонерного товариства "Плутон" (вул. Новобудов, буд.5, м. Запоріжжя, 69076, код ЄДРПОУ 23795568)
до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області (вул. Фортечна, буд. 65, м. Запоріжжя, 69002, код ЄДРПОУ 38625593)
про визнання протиправним та скасування припису в частині,
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Приватного акціонерного товариства «ПЛУТОН» (далі - позивач) до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області (далі відповідач), в якій позивач просить суд: визнати протизаконним та скасувати пункти 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 Припису від 06.02.2020 року №234 Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області.
В обґрунтування позовної заяви зазначено, що пунктами 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 Припису Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області від 06.02.2020 р. № 234 відповідачем виявлено порушення наказу Міністерства внутрішніх справ України від 09 липня 2018 р № 579, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 липня 2018 р. за № 879/32331 «Про затвердження вимог з питань використання та обліку фонду захисних споруд цивільного захисту». Позивач не згодний з цим, оскільки цей наказ призначений для балансоутримувачів захисних споруд. Позивач зазначає, що він не є балансоутримувачем захисної споруди № 28206, розташованої за адресою м . Запоріжжя, вул. Новобудов, 5, тому порушення викладені в приписі щодо утримання захисної споруди вважає незаконними.
Ухвалою суду від 26.05.2020 р. відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче судове засідання на 16.06.2020 р.
16 червня_2020 року відповідач надав суду відзив на позовну заяву, у якому просив суд у задоволенні позову відмовити у повному обсязі, судовий розгляд просив здійснити за правилами загального позовного провадження з викликом представників сторін. В обґрунтування своїх заперечень зазначив, що за результатами перевірки, що проводилась на об'єкті позивача, за адресою: 69076, м. Запоріжжя, вул. Новобудов 5, виявлені порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки. З метою усунення виявлених порушень був винесений припис, у якому вимагається вжиття заходів відносно захисної споруди позивача. Відповідач вважає ПрАТ «Плутон» балансоутримувачем захисної споруди відповідно до акту прийому-передачі сховища №28206 від 01.07.2002 р., паспорту захисної споруди відповідно до якого, позивач експлуатує вищевказану захисну споруду з лютого 1989 року, та акту технічної інвентаризації захисної споруди цивільної оборони № 28206, затвердженого начальником цивільного захисту цивільної оборони Головою Хортицької районної адміністрації О.Ф. Гофман.
Ухвалою суду від 16.06.2020 підготовче засідання по справі відкладено на 27.07.2020 р.
Ухвалою суду від 27.07.2020 р. підготовче судове засідання відкладено на 25.08.2020 р.
Представник позивача надав до суду відповідь на відзив, у якій підтримав доводи викладені у позовній заяві, також зазначивши що форма акту інвентаризації захисної споруди цивільної оборони (сховища, ПРУ) № НОМЕР_1 не відповідає вимогам законодавства, на документі відсутня дата, не вбачається підстава для проведення такої інвентаризації, технічна інвентаризація захисної споруди у відповідності до вимог законодавства не проводилась, захисній споруді не присвоєно адресу, акт та паспорт не належної форми та за змістом містять суперечливі відомості.
03.09.2020 р. відповідач надав до суду додаткові пояснення, у яких підтримав доводи, викладені у відзиві на позов, доповнивши що факт перебування захисної споруди на балансі позивача підтверджується тим, що під час перевірки у 2018 році позивач не оскаржував перебування захисної споруди на його балансі, акт № 724 від 21.12.2018 р. підписаний без зауважень, припис № 701 від 26.12.2018 не оскаржувався; бухгалтерією позивача документи на захисну споруду не заводилися, позивач утримує захисну споруду з порушенням вимог законодавства, без належного документального оформлення.
25.08.2020 р. у підготовчому засіданні оголошено перерву до 15.09.2020 р.
Ухвалою суду від 15.09.2020 р. витребувано від Управління з питань попередження надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Запорізької міської ради (69095, м. Запоріжжя, вул. Першотравнева, 2) оригінали Паспорту захисної споруди №28206 та Акт інвентаризації захисної споруди цивільної оборони (сховища, ПРУ) №28206 - для огляду, а також належним чином засвідчені копії Паспорту захисної споруди №28206 та Акт інвентаризації захисної споруди цивільної оборони (сховища, ПРУ) №28206 для доручення до матеріалів справи; витребувано від Департаменту з питань цивільного захисту населення Запорізької обласної державної адміністрації (69035, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 180-А) оригінали Паспорту захисної споруди №28206 та Акт інвентаризації захисної споруди цивільної оборони (сховища, ПРУ) №28206 - для огляду, а також належним чином засвідчені копії Паспорту захисної споруди №28206 та Акт інвентаризації захисної споруди цивільної оборони (сховища, ПРУ) №28206 для доручення до матеріалів справи; підготовче засідання призначено на 21.10.2020 р.
21.10.2020 р. ухвалою суду клопотання сторін про зупинення провадження для надання можливості сторонам примиритися задоволено, провадження у справі зупинено до 23.11.2020 р.
23.11.2020 р. відповідач надав до суду додаткові пояснення, у яких підтримав доводи, викладені у відзиві на позов, додаткових поясненнях від 31.08.2020 р., додавши що постановка захисної споруди на баланс - це обов'язок позивача, позивач порушив правила фінансового обліку та звітності, позивач не здійснив жодних дій щоб з'ясувати хто є власником/розпорядником захисної споруди, відповідач не зобов'язаний вести паперовий документальний облік захисних споруд, питання обліку захисної споруди виходять за межі позовних вимог.
Ухвалою суду від 23.11.2020 р. провадження у справі поновлено, підготовче засідання призначено на 23.11.2020 р.
Протокольною ухвалою суду від 23.11.2020 підготовче провадження закрито та призначено розгляд справи по суті в цей же день.
Представник позивача позовні вимоги підтримав, просив суд їх задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволенні позовних вимог заперечив, просив у їх задоволенні відмовити.
Дослідивши матеріали, з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються вимоги позову, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.
З матеріалів справи встановлено, що в період з 30.01.2020 р. по 31.01.2020 р. головним інспектором відділу запобігання надзвичайним ситуаціям ЗМУ ГУ ДСНС України у Запорізькій області майором служби цивільного захисту Михальовим С.В., у присутності генерального директора ПрАТ «Плутон» ОСОБА_1 та заступника генерального директора з охорони праці ПрАТ «Плутон» ОСОБА_2 було проведено плановий захід державного нагляду (контролю) щодо дотримання ПрАТ «Плутон» вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки.
За результатами проведення планової перевірки складено акт № 211 від 31.01.2020 р. в якому зазначено опис виявлених порушень вимог законодавства, в тому числі у розділі Захисна споруда № 28206 зазначено наступні порушення:
- п 18 не замінено гумові прокладки дверей і ставень сховища;
- п. 19 не розроблено та не укомплектовано сховище документацією;
- п. 20 не нанесено покажчики руху води системи водопостачання сховища;
- п. 21 не відновлено систему водопостачання сховища;
- п. 22 не передбачено запас питної води у ємностях з розрахунку 3л/д на одну особу та для унітазів 5л/д на кожну особу. Ємкості запасу питної води повинні бути із забезпеченням повного обміну води протягом 2-х діб та постійно заповнені водою. Ємності повинні бути обладнані покажчиками води і мати люки для можливості очищення і фарбування внутрішніх поверхонь 8 року № 579;
- п. 23 захисна споруда цивільного захисту не обладнана системами пожежної автоматики і сигналізацією;
- п. 24 не проведено перевірку на герметичність сховища (згідно довідки про перевірку герметичності сховища).
Вищевказані пункти є порушеннями наказу Міністерства внутрішніх справ України від 09 липня 2018 р № 579, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 липня 2018 р. за № 879/32331 «Про затвердження вимог з питань використання та обліку фонду захисних споруд цивільного захисту».
Позивач не погоджуючись з порушеннями викладеними у п.18-24 включно зазначив це в акті та надав зауваження на окремому аркуші.
06.02.2020 р. відповідачем, з метою усунення виявлених під час перевірки порушень щодо додержання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, вказаних в акті № 211 від 31.01.2020 р., відповідно до ст. 69 Кодексу цивільного захисту України, ч; 8 ст. 7 ЗУ «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», п. 48 Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 р. № 1052, винесено припис № 234. Позивач не погодившись із пунктами 18-24 припису подав відповідачу скаргу на припис від 17.02.2020 вих. № 17/02.
Позивач, не погодившись із пунктами 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 припису, а саме:
п.18. замінити гумові прокладки дверей і ставень сховища;
п.19. розробити та укомплектувати сховище відповідною документацією;
п.20. нанести покажчики руху води системи водопостачання сховища;
п.21. відновити систему водопостачання сховища;
п.22. передбачити запас питної води у ємностях з розрахунку 3л/д на одну особу та для унітазів 5л/д на кожну особу. Ємкості запасу питної води повинні бути із забезпеченням повного обміну води протягом 2-х діб та постійно заповнені водою. Ємності повинні бути обладнані покажчиками води і мати люки для можливості очищення і фарбування внутрішніх поверхонь;
п. 23. захисну споруду цивільного захисту обладнати системами пожежної автоматики і сигналізацією;
п.24. провести перевірку на герметичність сховища (згідно довідки про перевірку герметичності сховища) у розділі «Захисна споруда №28206», звернувся до суду з цим позовом.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Положенням про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 р. N 1052 передбачено що «п. 1 Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ і який реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, а також гідрометеорологічної діяльності; п.п. 2 п. 3 основними завданнями ДСНС є здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб; п.п 7. п. 6 ДСНС здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку територіальні органи».
Відповідно до Положення про Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області затверджене Наказом ДСНС від 04.02.2013 № 3 (у редакції наказу ДСНС від12.11.2018р. №661), ГУ ДСНС України у Запорізькій області є територіальним органом Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області, уповноваженим на забезпечення реалізації державної політики у сферах цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб.
Порядок створення, утримання та обліку фонду захисних споруд цивільного захисту визначаються Кодексом цивільного захисту України, Постановою Кабінету Міністрів України від 10.03.2017 № 138 «Деякі питання використання захисних споруд цивільного захисту», Наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24.05.2001 № 127 «Про затвердження Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна», Наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, від 10.06.2009 № 390 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо проведення технічної інвентаризації захисних споруд цивільної оборони (цивільного захисту), ДБН А.3.1-9-2000 ПРИЙНЯТТЯ В ЕКСПЛУАТАЦІЮ ЗАКІНЧЕНИХ БУДІВНИЦТВОМ ЗАХИСНИХ СПОРУД ЦИВІЛЬНОЇ ОБОРОНИ ТА ЇХ УТРИМАННЯ.
Відповідно до пунктів 5, 7, 8, 12 ст. 32 Кодексу цивільного захисту України:
«5. Порядок створення, утримання фонду захисних споруд цивільного захисту та ведення його обліку визначається Кабінетом Міністрів України.
7. Вимоги щодо утримання та експлуатації захисних споруд визначаються центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту.
8. Утримання захисних споруд цивільного захисту у готовності до використання за призначенням здійснюється суб'єктами господарювання, на балансі яких вони перебувають (у тому числі споруд, що не увійшли до їх статутних капіталів у процесі приватизації (корпоратизації), за рахунок власних коштів.
12. Захисні споруди цивільного захисту державної та комунальної власності не підлягають приватизації (відчуженню)».
Відповідно п.3 до Постанови Кабінету Міністрів України від 10.03.2017 № 138 «Деякі питання використання захисних споруд цивільного захисту»:
«3. Терміни, що вживаються у цьому Порядку, мають таке значення:
балансоутримувач захисної споруди - власник захисної споруди або юридична особа, яка утримує її на балансі;
будівництво захисних споруд - нове будівництво, реконструкція, реставрація та капітальний ремонт захисних споруд. Будівництво захисних споруд здійснюється відповідно до вимог Кодексу цивільного захисту України, державних будівельних норм, державних стандартів і правил щодо впровадження інженерно-технічних заходів цивільного захисту з урахуванням забезпечення їх доступності для інвалідів та інших маломобільних груп населення;
утримання захисних споруд - комплекс заходів організаційного, матеріально-технічного, інженерного, фінансового та іншого характеру, що спрямовані на забезпечення готовності захисних споруд до використання за призначенням».
Відповідно до пунктів 9-14 розділу «Утримання фонду захисних споруд» Постанови Кабінету Міністрів України від 10.03.2017 № 138, «Деякі питання використання захисних споруд цивільного захисту»:
«9. Утримання фонду захисних споруд у готовності до використання за призначенням здійснюється їх балансоутримувачами.
У разі використання однієї захисної споруди кількома суб'єктами господарювання вони беруть участь в її утриманні відповідно до договорів, укладених з балансоутримувачем захисної споруди.
10. Балансоутримувач забезпечує утримання захисних споруд, конструкцій і обладнання, а також підтримання їх у стані, необхідному для приведення їх у готовність до використання за призначенням у строк, визначений паспортом захисної споруди, але не більше 12 годин.
11. Вимоги щодо утримання та експлуатації захисних споруд визначаються МВС.
12. Здійснення контролю за готовністю захисних споруд цивільного захисту до використання за призначенням забезпечує ДСНС разом з відповідними органами та підрозділами цивільного захисту, місцевими держадміністраціями.
13. У разі приватизації (корпоратизації) державного (комунального) підприємства, на балансі якого перебувають захисні споруди, уповноважений орган управління захисної споруди проводить заходи, спрямовані на визначення їх балансоутримувачів та укладення з ними договорів про утримання (зберігання) захисних споруд.
14. У разі банкрутства (ліквідації) балансоутримувача захисних споруд державної та комунальної форми власності, а також виявлення безхазяйних захисних споруд органи місцевого самоврядування за погодженням з місцевими держадміністраціями, а також центральними органами виконавчої влади, у сфері управління яких перебувають захисні споруди державної форми власності, приймають рішення про їх подальше використання
15. Обліку підлягають усі захисні споруди, споруди подвійного призначення та найпростіші укриття на території України незалежно від форми власності.
16. Облік фонду захисних споруд ведеться у паперовому та електронному вигляді.
17. Облік фонду захисних споруд здійснюють їх балансоутримувачі.
18. Паперовий облік фонду захисних споруд здійснюється шляхом складення паспорта захисної споруди, облікової картки захисної споруди, ведення книги обліку захисних споруд і книги обліку споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів, зразки яких визначаються МВС.
19. Для забезпечення ведення обліку захисних споруд МВС запроваджує систему їх нумерації (присвоєння облікових номерів) та надає рекомендації щодо організації міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, районними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями, органами місцевого самоврядування обліку фонду захисних споруд.
Спорудам подвійного призначення та найпростішим укриттям облікові номери не присвоюються.
20. Паспорт та облікова картка захисної споруди складаються балансоутримувачем після прийняття в експлуатацію завершеної будівництвом захисної споруди або за результатами її технічної інвентаризації як об'єкта нерухомого майна.
Облікова картка складається у трьох примірниках.
23. ДСНС веде загальнодержавний електронний облік захисних споруд.
Електронний облік захисних споруд є спеціальним програмним забезпеченням, яке призначене для збирання, обробки та зберігання інформації про захисні споруди незалежно від форми власності і формується на підставі даних документального обліку захисних споруд.
З метою актуалізації електронного обліку захисних споруд, який веде ДСНС, її територіальні органи здійснюють щороку до 1 листопада звірку з документальним обліком захисних споруд, що веде Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації.
Міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації подають щороку до 1 грудня ДСНС узагальнену інформацію про наявний фонд захисних споруд у паперовому та електронному вигляді.
25. З метою уточнення даних щодо обліку захисних споруд, їх технічного стану міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, районні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, органи місцевого самоврядування організовують проведення технічної інвентаризації захисних споруд як об'єктів нерухомого майна в порядку, визначеному Мінрегіоном».
Отже, судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що захисна споруда № 28206 розташована за адресою м. Запоріжжя, вул. Новобудов, 5 перебуває на обліку у відповідача.
Щодо перебування захисної споруди на балансі позивача, то судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що відповідно до Акту прийому-передачі від 01 липня 2002р ТОВ «НВП «Хартрон- Елтика. LTD» було передано на відповідальне збереження ПрАТ «Плутон» сховище цивільного захисту та майна, що знаходиться за адресою м. Запоріжжя, вул. Новобудов, 5.
Сховище цивільного захисту № 28206 не є майном ПрАТ «Плутон» та не перебуває на балансі позивача відповідно до довідки № 14 від 17.01.2020 р.
Твердження відповідача про перебування захисної споруди № 28206 розташованої за адресою м. Запоріжжя, вул. Новобудов, 5 на балансі позивача - не підтверджується матеріалами справи.
Акт інвентаризації захисної споруди та паспорту копія якого була долучена Відповідачем до матеріалів справи (додаток до відзиву) - не містить основного реквізиту - дати, інвентаризацію було проведено без участі балансоутримувача, в склад комісії балансоутримувач не увійшов, відповідачем не надано документ, підтверджуючий підставу та законність проведення такої інвентаризації, акті не вказано балансову/залишкову вартість (на час інвентаризації).
Акт інвентаризації захисної споруди № 28206 містить посилання про балансоутримувача - ЗАТ «Плутон» із ідентифікаційним номером 11550874, що не відповідає ідентифікаційному номеру позивача.
Відповідно до інформації із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо ПрАТ (ЗАТ) «Плутон» та Витягу що було долучено позивачем до позову «Дата державної реєстрації, дата та номер запису в Єдиному державному реєстрі про включення до Єдиного державного реєстру відомостей про юридичну особу - у разі, коли державна реєстрація юридичної особи була проведена до набрання чинності Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань": 22.07.1996, 29.11.2006, 1 103 120 0000 016442».
Закрите акціонерне товариство «ПЛУТОН» ЄДРПОУ 23795568, в рамках приведення Установчих документів у відповідність до вимог чинного законодавства, змінило назву з Закритого акціонерного товариства «ПЛУТОН» на Приватне акціонерне товариство «ПЛУТОН».
Державна реєстрація змін до установчих документів щодо зміни найменування відбулась 18.04.2013 за № 11031050020016442; державний реєстратор - Астахова Світлана Петрівна. Ідентифікаційний номер 23795568 (ЄДРПОУ 23795568) ПрАТ «Плутон» не змінювався із моменту первинної реєстрації.
В Паспорті в розділі 1 Загальні відомості в п. 6 зазначено: «організація, яка експлуатує сховище у мирний час, з якого періоду - ЗАО Плутон лютий 1989 рік». ЗАТ (ПрАТ «Плутон») було зареєстровано 22.07.1996 р., фактична можливість експлуатувати сховище з 1989 у ПрАТ «Плутон» - відсутня.
Інформація зазначена у вищевказаному акті інвентаризації захисної споруди № 28206 протиречить та не відповідає інформації зазначеній у паспорті захисної споруди № 28206, хоча паспорт захисної споруди є невід'ємною частиною акту інвентаризації. В акті зазначено, що об'єкт (сховище № 28206) введено в експлуатацію - у 1985 році. У паспорті що додається до вищевказаного акту, дата введення в експлуатацію - лютий 1989 рік. В Акті (п 4) зазначено: «противовибухові пристрої- УЗС - 253; УЗС-83». В паспорті зазначено «Противибухові пристрої тип - МЗС кількість - 3; УЗС-1 кількість 6». У акті зазначено: «герметичність конструкцій і пристроїв - 3 кгс/м2», а в паспорті зазначено «п.11 Ступінь герметичності -10 кгс/м2».
Отже, інформація зазначена в паспорті суперечить інформації викладеній в акті інвентаризації захисної споруди.
Оригінали документів, доданих відповідачем до відзиву, а саме: акт інвентаризації захисної споруди цивільної оборони (сховища, ПРУ) № 28206; Паспорт захисної споруди № 28206 відповідачем для огляду суду не надано .
Крім того, Паспорт захисної споруди № 28206 від 14.02.2018 року не містить основних реквізитів передбачених в Додатку Д (обов'язковий) до ДБН А.3.1-9-2000 ПРИЙНЯТТЯ В ЕКСПЛУАТАЦІЮ ЗАКІНЧЕНИХ БУДІВНИЦТВОМ ЗАХИСНИХ СПОРУД ЦИВІЛЬНОЇ ОБОРОНИ ТА ЇХ УТРИМАННЯ - відсутній відбиток печатки відповідача.
Відповідачем не надано доказів проведення технічної інвентаризації захисної споруди № 28206.
Відповідно п. 9 Розділу 2 Наказу Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24.05.2001 № 127 «Про затвердження Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна»:
«II. Об'єкти, що підлягають технічній інвентаризації:
9) захисні споруди цивільного захисту (ДБН В 2.2.5-97 "Будинки і споруди. Захисні споруди цивільної оборони", ДБН А 3.1-9-2000 "Управління, організація і технологія. Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом захисних споруд цивільної оборони та їх утримання") (далі - захисні споруди). Класифікацію захисних споруд цивільного захисту наведено у додатку 19 до цієї Інструкції;».
Замовник технічної інвентаризації (далі - замовник) - власник об'єкта нерухомого майна (у тому числі земельної ділянки), об'єкта незавершеного будівництва; замовник будівництва; особа, яка має право на спадщину (за запитом нотаріуса); особа, яка має інші речові права на об'єкт нерухомого майна, у тому числі на земельну ділянку, на якій розташовано такий об'єкт; орган, уповноважений управляти майном (у тому числі житлово-будівельні, дачні та гаражні кооперативи, садові товариства);
Відповідно до п. 21. Наказу, Інструкції, Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України, від 24.05.2001 № 127, «Про затвердження Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна»: Складовими частинами технічного паспорта на захисну споруду цивільного захисту з господарськими (допоміжними) будівлями та спорудами (додаток 11) є:
1) схема розташування будівель та споруд;
2) експлікація до схеми розташування будівель та споруд;
3) план захисної споруди цивільного захисту;
4) експлікація приміщень захисної споруди цивільного захисту;
5) основні технічні характеристики захисної споруди цивільного захисту;
6) технічна характеристика конструктивних елементів;
7) санітарно-технічні системи та спеціальне інженерне обладнання;
8) технічний опис конструктивних елементів та інженерного обладнання захисної споруди цивільного захисту.
Відповідно до п 7. Наказу, Інструкції, Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України, від 24.05.2001 № 127, «Про затвердження Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна»: «На кожний об'єкт, розташований на земельній ділянці або території за одним місцезнаходженням (адресою) у тому числі на захисні споруди, запроваджується літерування будинків, господарських будівель та нумерація споруд».
Відповідно до п. 4 Наказу Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, від 10.06.2009 № 390 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо проведення технічної інвентаризації захисних споруд цивільної оборони (цивільного захисту)»:
«4. Проведення технічної інвентаризації захисних споруд забезпечують:
Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи (далі - МНС), як головний орган у системі центральних органів виконавчої влади, до завдань якого належить здійснення методичного керівництва та контролю за створенням та утриманням фонду захисних споруд;
органи виконавчої влади та інші державні органи і установи, до сфери управління яких належать підприємства, на балансі яких знаходяться захисні споруди та яким надано право управління часткою державного майна статутних фондів господарських товариств, створених шляхом корпоратизації (приватизації), на балансі яких залишились захисні споруди державної власності;
Фонд державного майна (далі - ФДМ), який здійснює управління державним майном (у складі якого є захисні споруди), що не увійшло до статутних фондів господарських товариств, створених у процесі приватизації;
органи місцевого самоврядування, які здійснюють управління підприємствами, що відносяться до власності відповідних територіальних громад (Автономної Республіки Крим, області, міста, району, селища тощо), на балансі яких перебувають захисні споруди комунальної власності;
підприємства (установи, організації), на балансовому утриманні яких перебувають захисні споруди державної та комунальної власності, а також юридичні та фізичні особи, у приватній (колективній) власності яких перебувають захисні споруди (далі - підприємства);
бюро технічної інвентаризації, які здійснюють проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна (у тому числі захисних споруд).
За рішенням керівників відповідних органів виконавчої влади та інших державних органів та установ, органів місцевого самоврядування витрати, необхідні для проведення технічної інвентаризації захисних споруд, можуть здійснюватись за рахунок власних обігових коштів підприємств, які ведуть прибуткову господарську діяльність, на балансі (утриманні) яких перебувають ці споруди.
6. Технічна інвентаризація захисних споруд проводиться:
первинна - після прийняття в експлуатацію завершеної будівництвом захисної споруди;
планова - під час проведення періодичної інвентаризації фонду захисних споруд в установленому порядку (як правило, один раз на 5 років);
поточна - у разі змін у технічному стані захисних споруд внаслідок проведення капітальних і відновлювальних ремонтів, реконструкції за зверненням її власника (уповноваженої особи).
7. Органи виконавчої влади та інші державні органи і установи, органи місцевого самоврядування несуть відповідальність за організацію проведення технічної інвентаризації захисних споруд, які належать до сфери їх управління.
Члени відповідних інвентаризаційних комісій несуть відповідальність за достовірність проведеної технічної інвентаризації відповідно до вимог законодавства України».
Як вбачається із зазначених вище норм, технічна інвентаризація захисної споруди є обов'язковою, із присвоєнням окремої адреси, проведення якої забезпечується чітко визначеними органами/особами, до складу яких позивач не входить, крім того така інвентаризація (первинна) здійснюється після прийняття в експлуатацію захисної споруди.
Відповідно до Наказу Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, від 10.06.2009 № 390 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо проведення технічної інвентаризації захисних споруд цивільної оборони (цивільного захисту):
«17. При організації заходів, пов'язаних із підготовкою та проведенням технічної інвентаризації захисних споруд, рекомендується дотримуватись наступної послідовності:
створення за рішенням керівника відповідного органу виконавчої влади, інших державних органів та установ, органу місцевого самоврядування чи підприємства інвентаризаційної комісії;
формування (уточнення) переліку захисних споруд, що підлягають технічній інвентаризації, відповідно до повноважень інвентаризаційної комісії;
вивчення членами інвентаризаційної комісії вимог законодавчих та нормативно-правових актів, якими необхідно керуватись при проведенні технічної інвентаризації захисних споруд, цих методичних рекомендацій;
визначення, разом із установами бюро технічної інвентаризації, вартості проведення технічної інвентаризації захисних споруд, як об'єктів нерухомого майна;
завчасне передбачення під час формування показників державного та місцевих бюджетів коштів, необхідних для проведення технічної інвентаризації захисних споруд;
укладення замовником технічної інвентаризації захисної споруди договору із бюро технічної інвентаризації на проведення її технічної інвентаризації, як об'єкта нерухомого майна;
здійснення відповідними інвентаризаційними комісіями контролю за укладанням договорів із бюро технічної інвентаризації та проведення ними технічної інвентаризації захисних споруд, як об'єктів нерухомого майна;
складання (уточнення) органами бюро технічної інвентаризації, на підставі матеріалів технічної інвентаризації, встановлених технічних документів на захисну споруду (інвентаризаційних справ, технічних паспортів тощо);
проведення інвентаризаційними комісіями перевірки стану утримання, експлуатації та використання захисних споруд, а також визначення рівня їх готовності до використання за призначенням (з урахуванням результатів останньої комплексної перевірки захисної споруди) (відповідно до вимог Інструкції щодо утримання захисних споруд цивільної оборони у мирний час, затвердженої наказом МНС від 09.10.2006 N 653 (зареєстровано в Мінюсті 02.11.2006 за N 1180/13054));
уточнення (оновлення), за результатами проведених перевірок та інформації бюро технічної інвентаризації, облікових документів на захисні споруди, внесення змін до електронних баз даних про їх облік;
формування заключного звіту про результати проведення технічної інвентаризації захисних споруд та направлення його до відповідних органів управління;
підготовка, за результатами проведення технічної інвентаризацій плану заходів щодо покращення стану утримання захисних споруд, у тому числі і придбання необхідного для їх укомплектування спеціального та інженерно-технічного обладнання.
18. Для з'ясування технічних питань, які виникають у ході проведення установами бюро технічної інвентаризації обстежень захисних споруд, до проведення цих заходів рекомендується обов'язково залучати представників структурних підрозділів з питань надзвичайних ситуацій місцевих органів виконавчої влади (органів місцевого самоврядування), а також територіальних органів МНС, які уповноважені здійснювати контроль стану готовності захисної споруди до використання за призначенням.
При цьому замовником технічної інвентаризації захисної споруди подається бюро технічної інвентаризації останній Акт комплексної перевірки захисної споруди цивільного захисту (цивільної оборони) (додаток 1), проведеної відповідно до розділу 4 Інструкції щодо утримання захисних споруд цивільної оборони у мирний час, затвердженої наказом МНС від 09.10.2006 N 653 (зареєстровано у Міністерстві юстиції України 02.11.2006 за N 1180/13054). Зазначений Акт має бути додано до матеріалів інвентаризаційної справи захисної споруди.
20. Безпосередня технічна інвентаризація захисної споруди організовується та проводиться об'єктовою інвентаризаційною комісією відповідно до завдань, викладених у пунктах 9, 10 цих Методичних рекомендацій.
Технічна інвентаризація захисних споруд, які не увійшли до статутного фонду підприємства під час приватизації (корпоратизації), але перебувають у нього на утриманні (збереженні), проводиться об'єктовою інвентаризаційною комісією, до складу якої обов'язково включаються представники центральних або місцевих органів влади, ФДМ, яким надано право управління цим майно, а також представники структурних підрозділів з питань надзвичайних ситуацій місцевих органів виконавчої влади (органів місцевого самоврядування), а також територіальних органів МНС, які уповноважені здійснювати контроль стану готовності захисної споруди до використання за призначенням.
21. За результатами технічної інвентаризації на підприємстві на кожну захисну споруду повинні бути оформлені (оновлені) наступні документи:
акт технічної інвентаризації захисної споруди (додаток 1);
облікові картки на захисну споруду;
паспорт на захисну споруду (відповідно до вимог Інструкції щодо утримання захисних споруд цивільної оборони у мирний час, затвердженої наказом МНС від 09.10.2006 N 653 (зареєстровано в Мінюсті 02.11.2006 за N 1180/13054)).
Також установами бюро технічної інвентаризації, на підставі матеріалів технічної інвентаризації захисної споруди як об'єкта нерухомого майна, складається (оновлюється) на кожну захисну споруду комплект необхідних технічних документів (інвентаризаційна справа, технічний паспорт інше) з дотриманням установлених норм та правил (відповідно до вимог Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, затвердженої наказом Держбуду від 24.05.2001 N 127 (зареєстровано в Мінюсті 10.07.2001 за N 582/5773)).
Крім того, бухгалтерією підприємства, на підставі результатів технічної інвентаризації, заводяться (уточнюються) відповідні документи бухгалтерського обліку на захисну споруду, як окремий об'єкт нерухомого майна.
За результатами технічної інвентаризації захисні споруди, які належать до державної власності, підлягають внесенню до Єдиного реєстру об'єктів державної власності, відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2004 р. N 467 (із змінами та доповненнями).
22. Оформлення результатів технічної інвентаризація захисних споруд рекомендується проводити за наступними етапами.
Перший етап. Місцевими установами бюро технічної інвентаризації проводяться відповідні обстеження, обрахунки та оформлення необхідних технічних документів на кожну захисну споруду.
Об'єктовими та місцевими інвентаризаційними комісіями перевіряються захисні споруди на підприємствах. Їх робота закінчується складанням актів технічної інвентаризації на кожну захисну споруду, оформленням (уточненням) облікових карток, паспортів.
Акт технічної інвентаризації захисної споруди складається об'єктовою інвентаризаційною комісією у двох (трьох) примірниках. Перший знаходиться на підприємстві, яке є власником (уповноваженою особою) захисної споруди. Другий примірник надається до відповідної місцевої інвентаризаційної комісії.
У разі якщо підприємство (захисна споруда) належить до сфери управління міністерства (іншого центрального органу виконавчої влади, ФДМ, державного органу чи установи), третій примірник акта інвентаризації надсилається до цього органу управління.
Другий етап. Місцеві інвентаризаційні комісії аналізують та узагальнюють матеріали технічної інвентаризації за місто (район), оформлюють зведені відомості технічної інвентаризації (додаток 2). Одночасно складаються плани і визначаються терміни з усунення недоліків в утриманні, використанні, експлуатації захисних споруд.
Зведені відомості технічної інвентаризації складаються у двох примірниках. Перший примірник затверджених зведених відомостей технічної інвентаризації за місто (район) зберігається у структурному підрозділі з питань надзвичайних ситуацій відповідної державної адміністрації (органу місцевого самоврядування) до наступної інвентаризації. Другий примірник надається для узагальнення до відповідної територіальної інвентаризаційної комісії.
Третій етап. Територіальні інвентаризаційні комісії аналізують та узагальнюють матеріали технічної інвентаризації за регіон та оформлюють зведені відомості щодо результатів проведення технічної інвентаризації за Автономну Республіку Крим, область, міста Київ та Севастополь (додаток 3).
Зведені відомості щодо результатів проведення технічної інвентаризації захисних споруд за регіон складаються у двох примірниках. Перший примірник зберігається у структурному підрозділі з питань надзвичайних ситуацій відповідної обласної державної адміністрації (Ради міністрів Автономної Республіки Крим або міської державної адміністрації мм. Києва та Севастополя) до наступної інвентаризації. Другий примірник надсилається до МНС України.
Відомчі інвентаризаційні комісії аналізують та узагальнюють матеріали, надані об'єктовими інвентаризаційними комісіями підприємств, які належать до сфери їх управління, та оформлюють зведені відомості щодо результатів технічної інвентаризації за міністерство (інший центральний орган виконавчої влади, державний орган чи установу) (додаток 4).
Ці зведені відомості також складаються у двох примірниках. Перший примірник зберігається у міністерстві (іншому центральному органі виконавчої влади, державному органі чи установі) до наступної інвентаризації. Другий примірник надсилається до МНС України».
Виходячи із аналізу вищезазначених норм, вбачається що законодавством встановлено чіткий порядок створення, утримання, обліку, технічної інвентаризації фонду захисних споруд цивільного захисту. В матеріалах справи відсутні докази перебування захисної споруди на балансі позивача, докази технічної інвентаризації захисної споруди № 28206.
Відповідно до ч. 4 ст.94 КАС України, суд не бере до уваги копії Паспорту захисної споруди №28206 та Акту інвентаризації захисної споруди цивільної оборони (сховища, ПРУ) №28206, додані відповідачем до відзиву, оскільки відповідач не надав суду для огляду оригінали вищевказаних документів.
Відповідно до ст. 94 КАС України: «1. Письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
2. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
3. Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом.
4. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
5. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.
Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
6. Якщо подано копію (електронну копію) письмового доказу, суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи може витребувати у відповідної особи оригінал письмового доказу. Якщо оригінал письмового доказу не поданий, а учасник справи або суд ставить під сумнів відповідність поданої копії (електронної копії) оригіналу, такий доказ не береться судом до уваги».
За змістом частини 7 статті 7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.
Припис - обов'язкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) суб'єкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства. Припис не передбачає застосування санкцій щодо суб'єкта господарювання. Припис видається та підписується посадовою особою органу державного нагляду (контролю), яка здійснювала перевірку.
Припис є правовим актом індивідуальної дії, який відповідно до повноважень суду, встановлених частиною 2 статті 245 КАС України, може бути визнаний судом протиправними і скасовується весь чи окремі його положення.
Відповідно до спірних пунктів припису, а саме: п.18. Замінити гумові прокладки дверей і ставень сховища; п.19. Розробити та укомплектувати сховище відповідною документацією; п.20. Нанести покажчики руху води системи водопостачання сховища; п.21. Відновити систему водопостачання сховища; п.22. Передбачити запас питної води у ємностях з розрахунку 3л/д на одну особу та для унітазів 5л/д на кожну особу. Ємкості запасу питної води повинні бути із забезпеченням повного обміну води протягом 2-х діб та постійно заповнені водою. Ємності повинні бути обладнані покажчиками води і мати люки для можливості очищення і фарбування внутрішніх поверхонь; п. 23. Захисну споруду цивільного захисту обладнати системами пожежної автоматики і сигналізацією; п.24. Провести перевірку на герметичність сховища (згідно довідки про перевірку герметичності сховища) у розділі «Захисна споруда №28206»,
Як вбачається із припису, вищевказані пункти є порушеннями наказу Міністерства внутрішніх справ України від 09 липня 2018 р № 579, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 липня 2018 р. за № 879/32331 «Про затвердження вимог з питань використання та обліку фонду захисних споруд цивільного захисту».
Відповідно до п.1-3 розділу 1 Вимог затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 09 липня 2018 р № 579: «1. Цими Вимогами внормовано питання утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту (далі - захисні споруди).
2. Ці Вимоги призначені для використання міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування, суб'єктами господарювання - балансоутримувачами захисних споруд (далі - балансоутримувачі).
Норми цих Вимог не поширюються на захисні споруди, які входять до складу запасних пунктів управління міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, а також споруди, призначені для укриття особового складу військових підрозділів Збройних Сил України, Національної гвардії України, інших утворених відповідно до законів військових формувань».
Суд зауважує, що висновки відповідача про порушення позивачем як балансоутримувачем захисної споруди № 28206 наказу Міністерства внутрішніх справ України від 09 липня 2018 р № 579, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 липня 2018 р. за № 879/32331 «Про затвердження вимог з питань використання та обліку фонду захисних споруд цивільного захисту» є незаконними та необґрунтованими, матеріалами справи не підтвердженими.
Суд не бере до уваги посилання відповідача, що доказом перебування на балансі позивача захисної споруди є не оскарження позивачем акту №724 від 21.12.2018 р. та припису № 701 від 26.12.2018 р. по результатам перевірки у 2018 р.
Відповідно до ч. 2 ст. 74 КАС України: «Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування».
Суд не бере до уваги аргументи відповідача щодо порушення позивачем порядку бухгалтерського та фінансового обліку захисної споруди, оскільки такі аргументи не підтверджені матеріалами справи.
Враховуючи викладене, дослідивши докази, наявні в матеріалах справи, здійснивши аналіз норм чинного законодавства, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ПрАТ «Плутон» підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною другою статті 2 КАС України встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з частинами першою та другою статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.
Відповідно до частин першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суд, відповідно до статті 90 КАС України, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Отже, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не надав суду доказів, які спростовували б доводи позивача, а відтак, не довів правомірності свого рішення, а тому заявлені позивачем вимоги є такими, що підлягають задоволенню.
Частиною 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем при зверненні до суду понесені судові витрати, пов'язані зі сплатою судового збору за подання адміністративного позову до суду у розмірі 2102,00 грн., що підтверджується платіжним дорученням №2057 від 17.04.2020 року.
Отже, на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача підлягає стягненню сплачений судовий збір у розмірі 2102,00 грн.
Керуючись статтями 241, 243-246, 250 КАС України, суд
Позовну заяву Приватного акціонерного товариства "Плутон" (вул. Новобудов, буд.5, м. Запоріжжя, 69076, код ЄДРПОУ 23795568) до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області (вул. Фортечна, буд. 65, м. Запоріжжя, 69002, код ЄДРПОУ 38625593) про визнання протиправним та скасування припису в частині, - задовольнити.
Визнати протиправними та скасувати пункти 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 Припису Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області про усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки №234 від 06.02.2020.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області (вул. Фортечна, буд. 65, м. Запоріжжя, 69002, код ЄДРПОУ 38625593) на користь Приватного акціонерного товариства "Плутон" (вул. Новобудов, буд.5, м. Запоріжжя, 69076, код ЄДРПОУ 23795568) сплачену суму судового збору у розмірі 2102,00 грн.
Відповідно до статті 255 КАС України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відповідно до частини 1 статті 295 КАС України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 Перехідних положень КАС України рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Рішення складено у повному обсязі та підписано 04.12.2020.
Суддя А.В. Сіпака