Справа № 490/6977/20
нп 3/490/3566/2020
Центральний районний суд м. Миколаєва
54020, м. Миколаїв, вул. Декабристів, 41/12, inbox@ct.mk.court.gov.ua
01 грудня 2020 року суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Подзігун Г.В., розглянувши протокол про вчинення
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянином України, працюючим на посаді в.о. начальника САД у Миколаївській області, який перебуває за адресою: м. Миколаїв, вул. Галини Петрової, 2 А,
адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4ст. 140 КУпАП, -
13.08.2020 року відносно ОСОБА_1 було складено протокол про вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 140 КУпАП. Відповідно до вказаного протоколу, 24.07.2020 року о 11 год. 50 хв. ОСОБА_1 в порушення вимог п. 1.5 Правил дорожнього руху України, будучи відповідальною посадовою особою за утримання ВШМ ділянки на мостовій переправі через річку Південний Буг, яка розташована у Центральному р-ні м. Миколаєва (Варварівський міст), не виконав вимог вимоги п. 3.1.1, 3.1.2, 3.1.4 ДСТУ 3587-97, а також ч. 3 ст. 12 Закону України "Про дорожній рух", не забезпечив безпеку дорожнього руху, що виразилось у наявності 2 вибоїн дорожнього покриття та стало причиною ДТП з матеріальними збитками та механічними пошкодженнями транспортного засобу "ВАЗ 2103", р.н. НОМЕР_1 , під керуванням ОСОБА_2 .За дані дії наступає відповідальність, передбачена ч. 4 ст. 140 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомлений, не з'явився, про причини неявки не повідомив.
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступного.
Відповідно до ст.9 КУпАП, під поняттям адміністративного правопорушення визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, повне, всебічне з'ясування обставин по справі.
Згідно вимог ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Пункт 1.5 Правил дорожнього руху України передбачає те, що дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров'ю громадян, завдавати матеріальних збитків.
Особа, яка створила такі умови, зобов'язана негайно вжити заходів до забезпечення безпеки дорожнього руху на цій ділянці дороги та вжити всіх можливих заходів до усунення перешкод, а якщо це неможливо, попередити про них інших учасників дорожнього руху, повідомити уповноважений підрозділ Національної поліції, власника дороги або уповноважений ним орган.
Частиною 4 ст. 140 КУпАП передбачена відповідальність посадових осіб за порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху при утриманні автомобільних доріг і вулиць, що спричинили створення аварійної обстановки або пошкодження транспортних засобів, вантажів, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Однак, згідно з ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Як вбачається з матеріалів справи, правопорушення було вчинено 24.07.2020 року, а протокол складено 13.08.2020 року та його отримано Центральним районним судом м. Миколаєва тільки 19.10.2020 року. При цьому, справа призначалась до розгляду на 20.11.2020 року, однак ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, про причини своєї неявки не повідомив. Таким чином на момент розгляду справи пройшло більше трьох місяців з дня вчинення ОСОБА_1 проступку, завдяки чому суддя приходить до висновку про закриття провадження по справі у зв'язку з закінченням строків накладення щодо нього адміністративного стягнення.
Керуючись ч. 2 ст. 38, п.7 ст. 247, ст.ст. 283-285 КУпАП, -
Провадження у справі про вчинення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 140 КУпАП, - закрити у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Постанову може бути оскаржено до Миколаївського апеляційного суду через Центральний районний суд м. Миколаєва протягом десяти днів.
СУДДЯ Г.В. ПОДЗІГУН