Справа № 573/1800/20
Номер провадження 2/573/449/20
02 грудня 2020 року м. Білопілля
Суддя Білопільського районного суду Сумської області Черкашина М.С., розглянувши письмове клопотання представника відповідача ПП «Дружба-6» адвоката Литвиненко Дар'ї Григорівни про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду,
У провадженні Білопільського районного суду Сумської області знаходиться цивільна справа № 573/1800/20 за позовом за позовом представника - адвоката Бауліна О.І., який діє в інтересах позивача ОСОБА_1 до ПП «Дружба 6» про визнання договору оренди землі недійсним та зобов'язання повернути земельну ділянку.
До початку розгляду справи до суду надійшло письмове клопотання представника відповідача про розгляд справи у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Враховуючи, надіслану заяву представника відповідача про проведення судового засідання по вказаній справі в режимі відеоконференції, повно, всебічно і об'єктивно дослідивши матеріали справи, приходжу до наступних висновків.
Відповідно до ч. 1, ч. 2ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою. Заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду учасник справи подає не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання.
Частиною 4 статті 212 ЦПК України визначено, що під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» або Державною судовою адміністрацією України.
Враховуючи необхідність забезпечення права на доступ до правосуддя, а також недопущення порушення розумних строків розгляду справи, вважаю за необхідне надати можливість представнику відповідача у даній справі приймати участь в підготовчому судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою комплексу технічних засобів та програмного забезпечення «EasyCon».
На підставі викладеного, керуючись ст. 212, 258, 260 ЦПК України, суддя
Забезпечити участь представника відповідача ПП «Дружба-6» - адвоката Литвиненко Дар'ї Григорівни у судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою комплексу технічних засобів та програмного забезпечення «EasyCon».
Попередити представника відповідача - адвоката Литвиненко Дар'ю Григорівну, що відповідно до ч. 5 ст. 212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Відеоконференція буде проведена за допомогою додатку EasyCon, який може бути встановлений за веб-посиланням https://easycon.com.ua/site/login.
Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду необхідно:
- використовувати комп'ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення;
- попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою www.court.gov.ua та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам;
- зайти та авторизуватися в Системі за 10 хвилин до часу судового засідання;
- активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи;
- очікувати запрошення секретаря до участі в судовому засіданні.
Роз'яснити особі, щодо якої вирішено питання про її участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, що підтвердження особи учасника відбувається шляхом його авторизації в Системі із застосуванням електронного підпису.
Ухвала суду оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя: