Рішення від 02.12.2020 по справі 520/10988/2020

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 грудня 2020 р. справа № 520/10988/2020

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Горшкової О.О., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "УКРІНФОРМТРЕЙД" (проспект Московський, буд.144, кім. 203-2, м.Харків, 61082) до Державної служби України з безпеки на транспорті (просп. Перемоги, буд.14, м.Київ, 01135) про визнання протиправними та скасування постанови,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "УКРІНФОРМТРЕЙД" звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд визнати протиправними постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу Управління Укртрансбезпеки у Харківській області №172296 від 18.02.2020 року, розрахунок №174572 від 09.01.2020 року плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування та скасувати постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу Управління Укртрансбезпеки у Харківській області №172296 від 18.02.2020 року.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що постанова відповідача про застосування адміністративно-господарського штрафу №172296 від 18.02.2020 року необґрунтована, протиправна та підлягає скасуванню, оскільки, прийнята з порушенням ряду норм чинного законодавства України.

Ухвалою суду відкрито спрощене провадження у справі за правилами ст.262 Кодексу адміністративного судочинства України та запропоновано відповідачу надати відзив на позов, а позивачеві - відповідь на відзив.

Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження надіслана та вручена відповідачу, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення.

Представник відповідача надіслав на адресу суду письмовий відзив на позовну заяву, в якому вказав, що не визнає позов, посилаючись на те, що під час проведення рейдової перевірки встановлено факт порушення позивачем заборони, встановленої абз.3 п.22.5 Правил дорожнього руху, а саме, здійснення перевезення подільного вантажу з перевищенням вагових обмежень за відсутності дозвільних документів, встановлених Законом України "Про автомобільний транспорт". Таким чином, постанова про застосування до ТОВ "УКРІНФОРМТРЕЙД" адміністративно-господарського штрафу №172296 від 18.02.2020 у розмірі 17000 грн. прийнята в порядку, межах, на підставі та у спосіб, встановленого чинним законодавством України.

Представник позивача надав письмову відповідь на відзив, а якому зазначив, що не погоджується з доводами викладеними відповідачем у відзиві на позовну заяву, так як, факт перевищення хоча б одного вагового та габаритного нормативного параметра повинен виявлятися тільки при проведенні точного габаритно-вагового контролю із застосуванням відповідних пристроїв для зважування; перевезення подільного вантажу не потребувало отримання дозволу, який давав би право на рух автомобільними дорогами України, або документу про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше семи відсотків. Отже, висновки відповідача щодо відсутності дозволу, який би давав право на рух транспортного засобу, є необґрунтованими, а оскаржувана постанова, є протиправною та підлягає скасуванню в судовому порядку.

Відповідно до частини 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Згідно зі статтею 258 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Ухвалою суду від 02.12.2020 року закрито провадження у справі №520/10988/2020 в частині позовних вимог про визнання протиправним розрахунку плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування до акту №174572 від 09.01.2020 року.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

За допущене 09.01.2020 року ТОВ "УКРІНФОРМТРЕЙД" порушення п.22.5 Правил дорожнього руху та статті 48 Закону України "Про автомобільний транспорт", постановою управління Укртрансбезпеки у Харківській області про застосування адміністративно - господарського штрафу № 172296 від 18.02.2020 року на підставі абз.15 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" застосовано до позивача адміністративно - господарський штраф у сумі 17000,00 грн. відповідно до абз.15 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт".

Копію вказаної вище постанови разом із супровідним листом від 20.02.2020 року №16389/37/24-20 направлено на адресу підприємства та 25.02.2020 вручено уповноваженому представнику позивача, що підтверджено відміткою в повідомленні про вручення поштового відправлення.

Не погоджуючись із постановою управління Укртрансбезпеки у Харківській області про застосування адміністративно - господарського штрафу №172296 від 18.02.2020 року, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Вирішуючи спір по суті заявлених позовних вимог, суд зазначає наступне.

Постановою Кабінету Міністрів України №103 від 11.02.2015 затверджено Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті (далі - Укртрансбезпека).

Відповідно до п. 1 Положення, Укртрансбезпека є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті.

У відповідності до п. 8 Положення, Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо, через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України №592 від 26.06.2015 "Деякі питання забезпечення діяльності Державної служби з безпеки на транспорті" утворені територіальні органи Державної служби з безпеки на транспорті як структурні підрозділи апарату Служби за переліком згідно з додатком 3, зокрема, Управління Укртрансбезпеки у Харківській області.

Отже, Укртрансбезпека та її територіальні органи під час здійснення своїх повноважень діють як суб'єкти владних повноважень, яким надано повноваження щодо здійснення державного нагляду та контролю за дотриманням перевізниками законодавства про автомобільний транспорт з правом прийняття відповідних рішень, обов'язкових до виконання.

Частиною 2 статті 29 Закону України "Про дорожній рух" передбачено, що з метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається в порядку встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту, і за плату, що встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006 (далі - Порядок № 1567).

Відповідно до п.3, 4 Порядку №1567, органами державного контролю на автомобільному транспорті є Укртрансбезпека, її територіальні органи.

Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю у форменому одязі, які мають відповідне службове посвідчення, направлення на перевірку, сигнальний диск (жезл) та індивідуальну печатку, шляхом проведення рейдових перевірок (перевірок на дорозі).

Відповідно до п.16 Порядку №1567, під час рейдової перевірки можливе здійснення габаритно-вагового контролю.

Судом встановлено, що на підставі щотижневого графіку проведення рейдових перевірок у період з 08.01.2020 по 11.01.2020 (затверджено начальником управління Укртрансбезпеки у Харківській області 03.01.2020 р.) та направлення на перевірку від 08.01.2020 №004795, співробітниками управління Укртрансбезпеки у Харківській області 09.01.2020 року проводилась рейдова перевірка на 235 км а/д М-06 "Київ - Чоп".

Відповідно до пункту 3, 4 Порядку зупинення транспортного засобу, що здійснює автомобільні перевезення пасажирів та вантажів, посадовими особами Державної служби з безпеки на транспорті та її територіальних органів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2013 р. №422 (далі - Порядок №422), зупинення транспортного засобу здійснюється для проведення рейдової перевірки посадовою особою в будь-який час на маршруті руху.

Водій транспортного засобу зобов'язаний надавати на час перевірки посадовій особі документи, на підставі яких здійснюється перевезення, виконувати вимоги посадової особи, передбачені Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, та розпочинати рух лише з дозволу посадової особи. Перевірка одного транспортного засобу проводиться протягом не більше однієї години.

Відповідно до ст.49 Закону України "Про автомобільний транспорт", водій транспортного засобу зобов'язаний мати при собі та передавати для перевірки уповноваженим на те посадовим особам документи, передбачені законодавством, для здійснення зазначених перевезень.

Відповідно до п. 3 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 879 від 27.06.2007 року (далі - Порядок №879), габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється Укртрансбезпекою, її територіальними органами та уповноваженими підрозділами Національної поліції.

Згідно пп.3 п.2 Порядку №879 великовагові та великогабаритні транспортні засоби - транспортні засоби, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні навантаження на вісь (осі) та загальна маса або габарити яких перевищують один з параметрів, що зазначені у пункті 22.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 10 жовтня 2001 р. При цьому транспортний засіб не може вважатися великоваговим та/або великогабаритним, якщо його параметри не перевищують нормативи більш як на 2 відсотки.

Пунктом 6 Порядку №879 передбачено, що габаритно-ваговий контроль, крім документального, здійснюється виключно в пунктах габаритно-вагового контролю посадовими особами та/або працівниками відповідних органів.

Відповідно до п.3 Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2001 року № 30 (далі - Правила №30), транспортний засіб з вантажем або без вантажу вважається великоваговим, якщо максимальна маса або осьова маса перевищує хоча б один з параметрів, зазначених у пункті 22.5 Правил дорожнього руху.

Відповідно до п.22.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою КМУ від 10 жовтня 2001 року № 1306, за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м (для сільськогосподарської техніки, яка рухається за межами населених пунктів, дорогами сіл, селищ, міст районного значення, - 3,75 м), за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Національною поліцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м.

Згідно пп.3-5 п.4 Порядку взаємодії Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті, Міністерства внутрішніх справ України, Державного агентства автомобільних доріг України під час організації та проведення робіт із зважування та здійснення габаритно-вагового контролю транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на автомобільних дорогах загального користування, затвердженого наказом Міністерства інфраструктури України, Міністерства внутрішніх справ України від 10.10.2013 року №1007/1207 (далі - Порядок №1007/1207), посадові особи Укртрансінспекції під час здійснення габаритно-вагового контролю, зокрема:

- здійснюють зупинку транспортного засобу для здійснення габаритно-вагового контролю у форменому одязі за допомогою сигнального диска (жезла) з дотриманням Правил дорожнього руху та Порядку зупинення транспортного засобу, що здійснює автомобільні перевезення пасажирів та вантажів, посадовими особами Державної інспекції з безпеки на наземному транспорті та її територіальних органів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2013 року № 422:

- видають довідку про результати здійснення габаритно-вагового контролю (додаток 1);

- складають акт про перевищення транспортним засобом нормативних габаритних або вагових параметрів та визначають суму плати за проїзд за формулою розрахунку відповідно до пунктів 30 - 31-1 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю.

Для проведення рейдової перевірки співробітниками управління Укртрансбезпеки зупинений транспортний засіб марки MAN, модель TGX 18.440, номерний знак НОМЕР_1 з напівпричепом-цистерною марки TRAILOR, модель SYY 3CX, номерний знак НОМЕР_2 , під керуванням водія ОСОБА_1 .

Як встановлено судом з матеріалів адміністративної справи, водій транспортного засобу ОСОБА_1 надав для перевірки посадовим особам Управління Укртрансбезпеки у Житомирській області наступні документи: посвідчення водія відповідної категорії; свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (тягача) марки MAN, модель TGX 18.440, номерний знак НОМЕР_1 , серії НОМЕР_3 ; свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (напівпричепу-цистерни) марки TRAILOR, модель SYY 3CX, номерний знак НОМЕР_2 , серії НОМЕР_4 ; товарно-транспортну накладну на відпуск нафтопродуктів №9/1 від 09.01.2020 року.

Зі змісту наданих документів встановлено, що автомобільним перевізником є ТОВ "УКРІНФОРМТРЕЙД", яке надавало послуги з перевезення вантажу з м.Коростень Житомирської області до с.Квасилів Рівненської області.

За результатами документального габаритно-вагового контролю транспортного засобу марки MAN, модель TGX 18.440, номерний знак НОМЕР_1 з напівпричепом-цистерною марки TRAILOR, модель SYY 3CX, номерний знак НОМЕР_2 , співробітниками відповідача встановлено, що загальна маса тягача разом з напівпричепом та вантажем становила 45,67 т при нормативно допустимій вазі 40 т для даного типу транспортного засобу, про що складено довідку про здійснення габаритно-вагового контролю №042988 від 09.01.2020 року та акт про перевищення транспортним засобом нормативних вагових парламентів №033219 від 09.01.2020 року.

Крім того, складено розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування до акту №174572 від 09.01.2020 року, за яким розрахунок до сплати за формулою: П=(Рзм+Рнв+Рг)*В*К складає 114,60 Євро.

Статтею 33 Закону України "Про автомобільні дороги" передбачено, що рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені державними стандартами та нормативно - правовими актами, дозволяється за погодженнями з відповідними органами у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 16 Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 198 від 30.03.1994 року, перевезення небезпечних, великогабаритних і великовагових вантажів автомобільним транспортом по дорожніх об'єктах допускається за окремим дозволом в порядку і за плату, що визначені окремими актами законодавства.

Пунктом 4 Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями, та залізничними переїздами, затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2001 №30 (далі - Правила №30) визначено, що рух великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, виданим перевізникові уповноваженим підрозділом Національної поліції, або документа про внесення плати за проїзд таких транспортних засобів.

Відповідно до ст. 48 Закону України "Про автомобільний транспорт", у разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов'язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше п'яти відсотків.

Співробітниками управління складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №174572 від 09.01.2020 року, в якому зазначено, що під час перевірки транспортного засобу ТОВ "УКРІНФОРМТРЕЙ" встановлено порушення, а саме: перевізник вантажу згідно ТТН на відпуск нафтопродуктів №9/1 від 09.01.2020 року (вантаж - пальне дизельне) здійснено з перевищенням вагових норм (фактична маса транспортного засобу складає 45,67 т при нормативно допустимій 40 т.) на 14,18% без відповідного дозволу, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентним органом, що призвело до порушення п.22.5 Правил дорожнього руху, відповідальність за що передбачено абз.15 ч.1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт".

Водій з актом проведення перевірки №174572 від 09.01.2020 року ознайомився, про що свідчить його особистий підпис на акті, жодних письмових пояснень по суті виявлених порушень не надав.

За результатами розгляду справи про порушення ТОВ "УКРІНФОРМТРЕЙД" законодавства про автомобільний транспорт, постановою управління Укртрансбезпеки у Харківській області про застосування адміністративно - господарського штрафу № 172296 від 18.02.2020 року застосовано до позивача адміністративно - господарський штраф у сумі 17000,00 грн. відповідно до абз.15 ч.1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт".

Відповідного дозволу на перевезення вантажу з перевищенням ваги не надано як до перевірки, та і до суду.

В позовній заяві позивач посилався на те, що в даному випадку відсутня потреба в отриманні дозволу, який дає право на рух автомобільними дорогами України транспортним засобом з перевищенням вагових параметрів, оскільки позивач здійснював перевезення подільного вантажу - дизельного палива.

Суд не погоджується з такими твердженнями позивача, оскільки в разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень статтею 48 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачено обов'язок отримання дозволу компетентного органу, який дає право на рух автомобільними дорогами України. При цьому, отримання такого дозволу не залежить від самого вантажу: подільний чи неподільний.

В постанові від 24.07.2019 року по справі №803/1540/16 Верховний Суд висловив наступну правову позицію: "якщо вагові параметри вказаного транспортного засобу перевищують нормативно допустимі вагові обмеження, що дало підстави вважати цей транспортний засіб великоваговим, для руху якого, за правилами частини четвертої статті 48 Закону № 2344-ІІІ, повинен бути відповідний дозвіл. Відсутність такого дозволу є достатньою підставою для накладення на товариство штрафу відповідно до статті 60 Закону № 2344-ІІІ".

Відповідно до ч.5 ст. 242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Згідно абз.15 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт", за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 10%, але не більше 20% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу - штраф у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Враховуючи, що рейдовою перевіркою встановлено перевищення вагових норм транспортного засобу на 14,18%, оскільки його фактична маса 45,67 т при нормативно допустимій 40 т, що є порушенням п.22.5 Правил дорожнього руху, при цьому як до перевірки так і до суду позивачем не надано відповідного дозволу, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентним органом, а також не надано доказів того, що в нього відсутній обов'язок отримати такий дозвіл на перевезення подільного вантажу з перевищенням вагових обмежень, за таких підстав суд приходить до висновку про правомірність прийнятої управлінням Укртрансбезпеки у Харківській області постанови №172296 від 18.02.2020 року, якою застосовано до позивача штраф у сумі 17000,00 грн. за перевищення транспортним засобом вагових норм, передбачений абз.15 ч.1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт".

Суд відхиляє доводи представника позивача, викладені у відповіді на відзив про те, що перевірка у водія дозволу, який дає право на рух транспортного засобу з перевищенням вагових параметрів відноситься до виключної компетенції працівників відповідного підрозділу МВС, оскільки, пунктом 15 Порядку №1567, яким керується Укртрансбезпека та її територіальні органі при здійсненні державного контролю на автомобільному транспорті, передбачено, що під час проведення рейдової перевірки перевіряється виключно наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом.

Суд також не погоджується з твердженнями позивача, що під час здійснення документального габаритно-вагового контролю співробітниками Укртрансбезпеки визначено масу транспортного вантажу у спосіб, який суперечить приписам законодавства, з огляду на наступне.

В акті перевірки № 174572 від 09.01.2020 року зазначено, що перевізником вантажу згідно ТТН №9/1 від 09.01.2020 року здійснено перевищення вагових норм на 14,18% - фактична маса транспортного засобу складає 45,67 т при нормативно допустимій 40 т.

Відповідно до свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів: маса тягача марки MAN, модель TGX 18.440, номерний знак НОМЕР_1 без навантаження складає 7,5 т, маса напівпричепа-цистерни марки TRAILOR, модель SYY 3CX, номерний знак НОМЕР_2 без навантаження складає 6,22 т.

Отже, загальна вага без навантаження тягача і напівпричепа складає 13,72 т. В момент рейдової перевірки перевізник здійснював перевезення вантажу (дизельного палива) за товарно-транспортною накладною на відпуск нафтопродуктів №9/1 від 09.01.2020 року маса нафтопродукту (дизельного палива) складає 31,958 т.

Документальний габаритно-ваговий контроль - визначення загальної маси транспортного засобу шляхом додавання власної маси транспортного засобу та маси вантажу (пп.5-1 п.2 Порядку № 879).

Шляхом додавання маси транспортного засобу (13,72 т), маси вантажу (31,958 т), встановлено загальну масу транспортного засобу з вантажем, яка складала 45,67 т, що зумовлює висновок про правомірність здійсненого розрахунку співробітниками відповідача.

Щодо розгляду справи про порушення автомобільного законодавства, суд зазначає наступне.

Відповідно до пункту 25 Порядку № 1567, справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення.

Керівнику ТОВ "УКРІНФОРМТРЕЙД" надіслано повідомлення №12339/37-1/24-20 від 07.02.2020, яким повідомлено, що розгляд справи про порушення автотранспортного законодавства відбудеться 18.02.2020 року з 09:00 год. до 13:00 год. за відповідною адресою. Копію листа позивач отримав 13.02.2020 року, що підтверджено підписом уповноваженої особи в повідомленні про вручення поштового відправлення. Проте, на розгляд справи представник позивача не прибув та не надав письмових пояснень, які б могли вплинути на результати розгляду, причин не повідомив.

При зверненні до суду із даним позовом, позивачем також не подано жодних обґрунтованих пояснень щодо вищевказаних обставин.

З огляду на вище викладене, суд приходить до висновку, що управлінням дотримано процедуру розгляду справи про порушення автотранспортного законодавства та процедуру накладення на позивача штрафу.

Згідно частини 1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. Частиною 2 ст.77 КАС України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи викладене вище, суд приходить до висновку, що відповідач в ході розгляду адміністративної справи довів правомірність прийнятого ним рішення, що зумовлює висновок про відсутність порушених прав ТОВ "УКРІНФОРМТРЕЙД" у сфері публічно-правових відносин, у зв'язку з чим, суд відмовляє у задоволенні адміністративного позову.

Розподіл судових витрат здійснюється відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись статтями 14, 243-246, 258-262, 293, 295-296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "УКРІНФОРМТРЕЙД" до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправною та скасування постанови - залишити без задоволення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо справа розглядалась в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя О.О. Горшкова