про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
02 грудня 2020 року Рівне №460/8712/20
Суддя Рівненського окружного адміністративного суду С.А. Борискін, після одержання позовної заяви:
ОСОБА_1
до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Рівненській області
про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинення певних дій,
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Рівненській області, у якому просила:
-визнати протиправними дії відповідача щодо нарахування та виплати їй суддівської винагороди за період з 18.04.2020 по 28.08.2020 (за винятком днів відпустки), із застосуванням ст.29 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік";
-зобов'язати Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Рівненській області провести перерахунок суддівської винагороди ОСОБА_1 за період з 18.04.2020 по 28.08.2020 (за винятком днів відпустки), обчисливши її відповідно до ст.130 Конституції України та ст.135 Закону України "Про судоустрій та статус суддів" та виплатити недоотриману частину.
Позовна заява подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність, відповідає вимогам, встановленими статтями 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Позовну заяву належить розглядати в порядку адміністративного судочинства і вона подана з дотриманням правил підсудності.
Адміністративний позов подано у строк, установлений законом.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.5 Закону України "Про судовий збір" позивач звільнена від сплати судового збору.
Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлені цим Кодексом, відсутні.
Тому, позовну заяву слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.
Згідно з ч.1 ст.12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Відповідно до ч.1, 2 ст.257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Дана адміністративна справа не відноситься до справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження, що передбачені ч. 4 ст. 257 КАС України.
Водночас, суд зазначає, що в матеріалах справи є клопотання позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Тому, згідно з вимогами ст. 12, 257 КАС України та враховуючи клопотання позивача, суд дійшов висновку, що дана адміністративна справа є справою незначної складності та підлягає розгляду у спрощеному позовному провадженні без повідомлення сторін за наявними у ній матеріалами.
У позовній заяві позивачем заявлено клопотання про витребування у Територіального управління Державної судової адміністрації України в Рівненській області довідки про нараховану та фактично виплачену суддівську винагороду за період з 01.03.2020 по 28.08.2020.
Відповідно до ст.9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Частиною 1 статті 80 КАС України передбачено, що учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 79 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Частиною 2 цієї статті встановлено, що у клопотанні про витребування доказів повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується; 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) заходи, яких особа, що подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів, та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Розглянувши клопотання про витребування доказів, вивчивши викладені в ньому аргументи, суд дійшов висновку, що зазначені докази мають значення для вирішення справи по суті, а тому з метою повного та всебічного дослідження всіх обставин в справі, суд вважає за необхідне клопотання задовольнити.
Також в позовній заяві ОСОБА_1 зазначено третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Головне управління Державної казначейської служби України в Рівненській області.
Відповідно до ч.2, 5 ст.49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов'язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі. Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.
Оскільки рішення суду в даній адміністративній справі матиме вплив на його права, свободи, інтереси або обов'язки, то суд дійшов висновку про можливість залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Головного управління Державної казначейської служби України в Рівненській області.
Відповідно до вимог ст. 80 КАС України суд вважає за необхідне витребувати додаткові докази.
Керуючись ст. 12, 49, 80, 171, 256 КАС України,
Прийняти позовну заяву до розгляду.
Відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Рівненській області ( вул. Симона Петлюри, 10, м. Рівне, 33028, код ЄДРПОУ 26259988 ) про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинення певних дій.
Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Головне управління Державної казначейської служби України в Рівненській області (вул. Симона Петлюри, 13, м.Рівне, Рівненська область, 33000, ЄДРПОУ 38012494).
Клопотання позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження задовольнити.
Розгляд справи провести за правилами спрощеного позовного провадження.
Встановити відповідачеві п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання до суду відзивів на позовну заяву.
Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив.
Встановити відповідачеві п'ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення.
Встановити третій особі, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача 5-денний строк з дня отримання даної ухвали для надання пояснень щодо позову.
Встановити позивачу та відповідачу 5-денний строк з дня отримання пояснень третьої особи для надання відповіді на пояснення.
Роз'яснити учасникам справи, що відзив на позовну заяву, відповідь на відзив, заперечення та пояснення щодо позову повинні відповідати вимогам ст.162 - 165 КАС України.
Роз'яснити учасникам справи, що за приписами ч.5 ст. 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Роз'яснити учасникам справи, що відповідно до ч.7 ст.262 КАС України, клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п'яти днів з дня отримання відзиву.
Відповідно до вимог ст. 80 КАС України зобов'язати надати суду у строк подання відзиву на позовну заяву:
позивача: докази на підтвердження обставин, за яких, на думку позивача, відбулося порушення її прав, свобод та інтересів;
відповідача: довідку про нараховану та фактично виплачену ОСОБА_1 суддівську винагороду за період з 01.03.2020 по 28.08.2020 та докази, на підтвердження обставин, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем;
Дубровицького районного суду Рівненської області : належним чином засвідчену копію наказу (наказів) про надання ОСОБА_1 відпустки за період з 01.03.2020 по 28.08.2020.
Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати учасникам справи разом з витягом про їхні процесуальні права та обов'язки, встановлені ст.44, 47 КАС України та Дубровицькому районному суду Рівненської області (34100, м.Дубровиця, вул. Миру, 2а).
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/sud1770.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала окремо не оскаржується. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя С.А. Борискін