про відкриття провадження в адміністративній справі
30 листопада 2020 року м. Київ № 640/25084/20
Суддя Київського окружного адміністративного суду Панова Г.В., розглянувши позовну заяву
судді Окружного адміністративного суду міста Києва ОСОБА_1
до Окружного адміністративного суду міста Києва,
про визнання бездіяльності протиправною, стягнення суддівської винагороди,
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва, в якому просить:
- визнати протиправними дії Окружного адміністративного суду міста Києва щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 суддівської винагороди у період з 1 травня 2020 року по 31 травня 2020 року із застосуванням обмежень, встановлених Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет на 2020 рік» від 13.04.2020 №553-ІХ;
- стягнути з Окружного адміністративного суду міста Києва на користь ОСОБА_1 суму недоотриманої суддівської винагороди з 01.05.2020 по 31.05.2020 у розмірі 55225 грн. 40 коп.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 20.10.2020 адміністративну справу № 640/25084/20 було направлено для визначення підсудності до Шостого апеляційного адміністративного суду.
Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 23.10.2020 визначено підсудність адміністративної справи № 640/25084/20 за позовом судді Окружного адміністративного суду міста Києва ОСОБА_1 до Окружного адміністративного суду м. Києва про визнання протиправною бездіяльності та стягнення недоотриманої суддівської винагороди за Київським окружним адміністративним суду.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями даний адміністративний позов передано на розгляд судді Пановій Г.В.
Розглянувши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку, що адміністративний позов подано з додержанням вимог статей 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, перешкоди для відкриття провадження в адміністративній справі, передбачені статтями 123, 169, 170 Кодексу адміністративного судочинства України, відсутні.
За таких обставин суд вважає, що подана позовна заява і додані до неї матеріали є достатніми для відкриття провадження у справі.
Водночас, судом встановлено, що позивачем заявлено клопотання про розгляд даної справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Відповідно до частини першої статті 260 Кодексу адміністративного судочинства України питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
У випадку, передбаченому частиною першою статті 259 цього Кодексу, за наслідками розгляду відповідного клопотання позивача суд з урахуванням конкретних обставин справи може: 1) задовольнити клопотання та визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження; 2) відмовити в задоволенні клопотання та розглянути справу за правилами загального позовного провадження (частина друга статті 260 Кодексу адміністративного судочинства України).
В силу приписів частини першої статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
Так, відповідно до пункту 1 частини шостої статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України справами незначної складності є справи щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, окрім справ, в яких позивачами є службові особи, які у значенні Закону України «Про запобігання корупції» займають відповідальне та особливо відповідальне становище.
У свою чергу, згідно примітки до статті 50 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII під службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, в цій статті розуміються, зокрема, судді.
Враховуючи те, що ОСОБА_1 є суддею Окружного адміністративного суду міста Києва, суд дійшов висновку, що клопотання позивача про розгляд даної справи в порядку спрощеного позовного провадження є таким, що задоволенню не підлягає.
Разом з тим, у позовній заяві, позивач в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Державну судову адміністрацію України.
Відповідно до частини 2 статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
Враховуючи предмет позову а також той факт, що Державна судова адміністрація України є розпорядником бюджетних коштів щодо місцевих судів та територіальних управлінь ДСА, суд дійшов висновку про необхідність залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача -Державну судову адміністрацію України (код ЄДРПОУ 26255795; місцезнаходження: 01601, м. Київ, вул. Липська, 18/5), оскільки, рішення прийняте за результатами розгляду даної справи, може вплинути на права та обов'язки даного суб'єкта владних повноважень.
Керуючись статтями 12, 171, 243, 248, 257, 259 та 260 Кодексу адміністративного судочинства України, суд УХВАЛИВ:
1. У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про розгляд адміністративної справи № 640/25084/20 за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відмовити.
2. Відкрити провадження в адміністративній справі. Справа буде розглядатися одноособово суддею Панової Г. В. за правилами загального позовного провадження.
3. Розпочати підготовку справи до судового розгляду.
4. Призначити підготовче засідання на 22 грудня 2020 року о 10:30 год. Судове засідання відбуватиметься в приміщенні Київського окружного адміністративного суду (адреса: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, 2-й під'їзд, 10-й поверх).
5. Викликати для участі в підготовчому засіданні учасників справи (їх представників).
6. Залучити до участі в розгляді справи № 240/25084/20, в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Державну судову адміністрацію України (код ЄДРПОУ 26255795; місцезнаходження: 01601, м. Київ, вул. Липська, 18/5).
7. Витребувати докази по справі від Окружного адміністративного суду міста Києва:
- інформацію про розмір нарахованої та виплаченої ОСОБА_1 суддівської винагороди за період з 01.05.2020 по 31.05.2020;
- копії документів, які підтверджують встановлення надбавки (за вислугу років, за доступ до державної таємниці, за науковий ступінь тощо) судді ОСОБА_1 ;
- табель обліку робочого часу Окружного адміністративного суду міста Києва за травень 2020 року;
- належним чином засвідчені копії кошторисів Окружного адміністративного суду міста Києва на 2020 рік разом з довідками про зміни до кошторисів (за їх наявності).
8. Запропонувати відповідачу протягом п'ятнадцяти днів з дня одержання копії ухвали про відкриття провадження у справі подати суду відзив на позовну заяву разом з доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідачів, якщо такі докази не надані позивачем, та документами, що підтверджують надіслання (надання) копії відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд здійснюватиме розгляд справи на підставі наявних у ній доказів. Попередити відповідачів, що відповідно до частини четвертої статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
9. Запропонувати позивачу протягом п'яти днів з дня отримання відзиву на позовну заяву подати до суду відповідь на відзив.
10. Запропонувати третій особі, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору протягом п'яти днів з дня отримання копії позову подати до суду пояснення щодо позову або відзиву на позовну заяву.
11. Запропонувати позивачу та відповідачу протягом п'яти днів з дня отримання пояснення щодо позову або відзив на позовну заяву третьої особи подати до суду відповідь на такі пояснення.
12. Запропонувати відповідачу подати до суду заперечення щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань та аргументів протягом п'яти днів з дня отримання відповіді на відзив.
13. Роз'яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/.
14. Копію ухвали суду надіслати (надати) учасникам справи (їх представникам).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Панова Г. В.