88000, м. Ужгород, вул. Коцюбинського, 2а
e-mail: inbox@zk.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://zk.arbitr.gov.ua
про відмову у видачі судового наказу
"02" грудня 2020 р. м. Ужгород Справа № 907/802/20
Суддя господарського суду Закарпатської області Ушак І.Г.,
розглянувши заяву приватного акціонерного товариства «Закарпаттяобленерго», с. Оноківці Закарпатської області
про видачу судового наказу за вимогою про стягнення з боржника - комунального підприємства «Води Солотвино», смт. Солотвино Закарпатської області - грошової заборгованості на суму 269 520,70 грн., що виникла у зв'язку з неналежним виконанням зобов'язань за договором споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії,
01.12.2020р. до Господарського суду Закарпатської області надійшла заява приватного акціонерного товариства «Закарпаттяобленерго», с. Оноківці Закарпатської області про видачу судового наказу за вимогою про стягнення з боржника - комунального підприємства «Води Солотвино», смт. Солотвино Закарпатської області - грошової заборгованості на суму 269520,70 грн. Заява обґрунтована порушенням боржником умов договору про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії постачальником універсальних послуг (заявником у даній справі).
Розглянувши подану заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку про відмову у видачі судового наказу з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 148 Господарського процесуального кодексу України (ГПК України), судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно до ст. 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2020 рік» установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2020 року у розмірі 2102,00 гривні.
Отже, судовий наказ може бути виданий за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує: 210200,00 грн. (100х2102,00=210200,00 грн.), в той час як заявником заявлено вимогу до боржника на суму 269520,70 грн., що перевищує допустиму суму вимоги стягнення заборгованості з боржника на підставі судового наказу.
За змістом п. 3 ч. 1 ст. 152 ГПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заяву подано з порушеннями вимог статті 148 цього Кодексу.
З огляду на наведене, оскільки заява приватного акціонерного товариства «Закарпаттяобленерго», с. Оноківці Закарпатської області подана з порушенням приписів вимог ст. 148 ГПК України, у видачі судового наказу належить відмовити.
Керуючись ст.ст. 91, 148, п. 3 ч. 1 ст. 152, ст.ст. 153, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
Відмовити приватному акціонерному товариству «Закарпаттяобленерго», с. Оноківці Закарпатської області у видачі судового наказу про стягнення з боржника - комунального підприємства «Води Солотвино», смт. Солотвино Закарпатської області - грошової заборгованості на суму 269520,70 грн., що виникла у зв'язку неналежним виконанням зобов'язань за договором надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії.
Суд звертає увагу заявника, що відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених п.п. 3-6 ч. 1 ст. 152 ГПК України, унеможливлює повторне звернення з такою самою заявою; заявник у цьому випадку має право звернутися з тими самими вимогами у позовному порядку.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Західного апеляційного господарського суду шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом строку, передбаченого ст. 256 ГПК України.
Суддя Ушак І.Г.