01.12.2020 Провадження №3/389/1495/20
ЄУН 389/3100/20
01 грудня 2020 року місто Знам'янка
Суддя Знам'янського міськрайонного суду Кіровоградської області Берднікова Галина Володимирівна, розглянувши матеріали, які надійшли зі Знам'янського ВП ГУНП в Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт НОМЕР_1 , громадянина України, не працює, проживає по АДРЕСА_1 ,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, -
ОСОБА_1 , 30 жовтня 2020 року о 23:58 год. по вулиці В.Чорновола в місті Знам'янка, біля будинку, 19, керував транспортним засобом ЗАЗ 110308, державний номер НОМЕР_2 , в стані алкогольного сп'яніння, результат тесту №330 від 31 жовтня 2020 року, який проведено за допомогою газоаналізатора «Drager Alkotest №6820», проба позитивна - 0,24%о (проміле). Зазначеними діями ОСОБА_1 порушив п.2.9«а» Правил дорожнього руху, тобто вчинив правопорушення передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.
За даним фактом складений протокол серії ОБ №054436 від 31 жовтня 2020 року, з яким ОСОБА_1 як свідчить підпис в графі «Особа яка ознайомлена з місцем та часом розгляду справи», ознайомлений, його права йому роз'яснені.
До суду ОСОБА_1 не з'явився, про день, час і місце розгляду справи повідомлявся у встановленому порядку, причина його неявки не відома. Повідомлення здійснювалося шляхом направлення телефонограми на номер мобільного телефону ОСОБА_1 , який зазначений у протоколі про адміністратвине правопрушення. Під час телефонної розмови зобов'язався прибути.
З огляду на те, що ОСОБА_1 отримавши телефонограму про виклик до суду, будучи обізнаним про складання щодо нього протоколу про адміністративне правопорушення та про те, що дана справа буде розглядатися у Знам'янському міськрайонному суді, не вжив заходів для явки до суду, суд вважає, що наведена поведінка учасника процесу є такою, що направлена на затягування розгляду справи.
Слід також відзначити, що і Європейський Суд з прав людини у рішенні "Пономарьов проти України" наголосив, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
Таким чином суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки затягування розгляду справи нівелює завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення, яким є охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (стаття 1 КУпАП). Тим більше, що стаття 268 КУпАП не містить імперативної заборони щодо розгляду справи про адміністративне правопорушення за статтею 130 КУпАП за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Пункт 1.3 Правил дорожнього руху передбачає, що учасники дорожнього руху зобов'язані знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил.
Пунктом 1.9 ПДР України визначено, що особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.
Відповідно п.2.9 «а» Правил дорожнього руху України водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин;
Стаття 130 КУпАП передбачає відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкогольного сп'яніння.
Статтею 266 КУпАП та Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом МВС України, Міністерства охорони здоров'я України 09 листопада 2015 року № 1452/735, врегульований порядок проходження огляду осіб з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Згідно з ч.2, ч.3 ст. 266 КУпАП, огляд водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків. У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.
Відповідно до п.7 та п.10 Розділу ІІ Інструкції «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», установлення стану алкогольного сп'яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові.
Результати огляду на стан сп'яніння водія транспортного засобу, проведеного поліцейським, зазначаються в акті огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів. У випадку установлення стану сп'яніння результати огляду, проведеного поліцейським, зазначаються у протоколі про адміністративне правопорушення, до якого долучається акт огляду.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Таким чином суддя, на підставі зібраних у справі доказів, а саме: протоколу про адміністративне правопорушення, який складено у відповідності до вимог до ст.ст.256, 266 КУпАП, та в якому зазначено обставини вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, а також особисто ОСОБА_1 вказано, що він згоден з правопорушенням; акта огляду на стан сп'яніння з використанням технічних засобів, відповідно до якого ОСОБА_1 , продув «Alkotest Drager №6820», який показав результат 0,24%о (проміле) та зі вказаним результатом погодився; роздруківкою з приладу «Drager», відповідно до якої 31 жовтня 2020 року о 00 год. 08 хв. ОСОБА_1 продув прилад «Alkotest №6820», який показав результат 0,24 %о (проміле); письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , які узгоджуються між собою, та в яких зазначено, що ОСОБА_1 у їх присутності погодився пройти медогляд за допомогою спеціального технічного засобу «Drager Alkotest», результат продуву 0,24 %о; направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного сп'яніння; долученим до матеріалів справи та переглянутим під час розгляду справи диском з відеофіксацією вчиненого правопорушення, на якому зафіксовано як ОСОБА_1 керував транспортним засобом та був зупинений працівниками поліції, не заперечував, що вживав алкогольні напої - пиво, але в невеликій кількості. Йому було запропоновано у встановленому законом порядку пройти огляд на визначення стану алкогольного сп'яніння за допомогою газоаналізатора «Drager Alkotest №6820» на що він погодився. Продув газоаналізатор «Drager Alkotest №6820» в присутності двох свідків, рузультат показав 0,24 %о, з яким він погодився; розпискою ОСОБА_1 в якій він вказав, що керував траснпортним засобом після вживання спиртних напоїв та був відсторонений від керування працівниками поліції, вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, доведена в повному обсязі.
Об'єктивних підстав ставити під сумнів достовірність і належність досліджених судом доказів і викладених обставин у поясненнях свідків, по справі не вбачається. Результат тесту з застосуванням приладу «Drager Alkotest №6820», ОСОБА_1 не оспорював, та погодився з ним. Також судом встановлено, що ОСОБА_1 має посвідчення водія НОМЕР_3 від 19 березня 2013 року.
Неявку ОСОБА_1 до суду за судовими викликами, суд з урахуванням стислих строків розгляду справи як і накладення адміністративного стягнення, вважає намаганням уникнення від відповідальності та розцінює як спосіб захисту.
З урахуванням викладеного, приходжу до висновку про необхідність накладення на водія ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами, оскільки саме таке стягнення передбаченого санкцією ч.1 ст.130 КУпАП для водіїв. На думку суду накладення такого стягнення є необхідним та достатнім для виховання ОСОБА_1 у дусі додержання законів України, поваги до суспільних правил та запобігання вчиненню ним нових правопорушень.
Відповідно до ч.4 ст.15 Закону України «Про виконавче провадження» за рішеннями про стягнення в дохід держави коштів або вчинення інших дій на користь чи в інтересах держави, прийнятими у справах про адміністративні правопорушення, та за рішеннями, прийнятими у кримінальних провадженнях, стягувачем виступає державний орган, який прийняв відповідне рішення або за матеріалами якого судом прийнято відповідне рішення.
Відповідно до п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», ст.40-1 КУпАП, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір сплачується особою, на яку накладено таке стягнення в сумі 420 грн. 40 коп. За рішеннями про стягнення судового збору стягувачем є Державна судова адміністрація України.
Керуючись ст.ст.33, 40-1, 283-285 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 ЗУ «Про судовий збір», суддя, -
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП і накласти стягнення у виді штрафу у розмірі 600 (шістсот) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що дорівнює 10200 (десять тисяч двісті) грн., який підлягає стягненню в дохід держави, з позбавленням права керування всіма видами транспортних засобів на строк 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення до Кропивницького апеляційного суду.
Постанова про накладення адміністративного стягнення є обов'язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями посадовими особами і громадянами (ст.298 КУпАП).
Відповідно до ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Платіжні документи, що свідчать про сплату штрафу та судового збору, негайно подаються до суду.
Відповідно до статті 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Роз'яснити порушнику, що виконання постанови про накладення адміністративного стягнення може бути відстрочено судом за його заявою за наявності відповідних обставин, що утруднюють виконання рішення.
Стягувач за рішенням в частині стягнення штрафу -Держава в особі, Знам'янського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області (вул.Київська,25 місто Знам'янка Кіровоградська область, 27406).
Реквізити для сплати штрафу:
ОТРИМУВАЧ КОШТІВ: ГУК у Кіров.обл./Кіров.обл./21081300
КОД ОТРИМУВАЧА (код за ЄДРПОУ): 37918230
БАНК ОТРИМУВАЧА: Казначейство України (ЕАП)
КОД БАНКУ ОТРИМУВАЧА (МФО): 899998
РАХУНОК ОТРИМУВАЧА: UA658999980313000149000011001
КОД класифікації доходів бюджету: 21081300
Стягувач за рішенням в частині стягнення судового збору - Держава в особі, Державної судової адміністрації України, місцезнаходження: вул.Липська, 18/5, м.Київ, 01601, Україна, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України (код ЄДРПОУ 26255795).
Реквізити для сплати сулового збору:
ОТРИМУВАЧ КОШТІВ: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106
КОД ОТРИМУВАЧА (код за ЄДРПОУ): 37993783
БАНК ОТРИМУВАЧА: Казначейство України (ЕАП)
КОД БАНКУ ОТРИМУВАЧА(МФО): 899998
РАХУНОК ОТРИМУВАЧА: UA908999980313111256000026001
КОД класифікації доходів бюджету: 22030106
Суддя Знам'янського міськрайонного суду
Кіровоградської області Г.В. Берднікова
Постанова суду набрала законної сили „_____” _____________________20 __ року
Строк пред'явлення до примусового виконання „_____” ___________________20 __ року.
Суддя Знам'янського міськрайонного суду
Кіровоградської області Г.В. Берднікова