26.11.2020
Провадження № 3/389/1473/20
ЄУН №389/2459/20
Постанова
Іменем України
26 листопада 2020 року, суддя Знам'янського міськрайонного суду Кіровоградської області Тьор Євгеній Миколайович, розглянувши матеріали, які надійшли від Знам'янського ВП ГУНП в Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає по АДРЕСА_1 , не працюючої, до адміністративної відповідальності протягом року не притягувалася, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП, -
Встановив:
27 жовтня 2020 року Знам'янським ВП ГУНП в Кіровоградській області, після належного оформлення, направлено до суду адміністративні матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
29.08.2020 року гр. ОСОБА_1 ухилялася від виховання свої малолітніх дітей ОСОБА_2 , 2012 року народження, ОСОБА_3 , 2015 року народження, ОСОБА_4 , 2015 року народження, ОСОБА_5 , 2018 року народження, про що того ж дня скаредний протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 №6576992 від 29 серпня 2020 року.
В порядку належного оформлення адміністративного матеріалу та виконання постанови Знам'янського міськрайонного суду Кіровоградської області від 12.10.2020 року, Знам'янським ВП ГУНП у Кіровоградській області до матеріалів протоколу було долучено рапорт, згідно якого конкретизовано суть адміністративного правопорушення.
Так, як вбачається з рапорту, 29.08.2020 року поліцейським СРПП Знам'янського ВП ГУНП в Кіровоградській області надійшло службове завдання про те, що гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , мешканка АДРЕСА_1 не виконує обов'язки щодо виховання дітей. Виїздом на місце події, приблизно о 15.00 год. 29.08.2020 року було встановлено, що гр. ОСОБА_1 була відсутня за місцем проживання, а її малолітні діти ОСОБА_2 , 2012 року народження, ОСОБА_3 , 2015 року народження, ОСОБА_4 , 2015 року народження, ОСОБА_5 , 2018 року народження знаходилися вдома без нагляду батьків або осіб, що їх замінюють та знаходилися в неохайному вигляді. В подальшому було встановлено, що гр. ОСОБА_1 знаходилася в стані алкогольного сп'яніння у своїх сусідів, з якими розпивала спирті напої. В ході реагування на дане повідомлення відносно ОСОБА_1 було складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 184 КУпАП.
Згідно пояснень ОСОБА_1 , які наявні в адміністративних матеріалах (а.с. 4), вона дійсно періодично ходить до сусідки та вживає з нею алкогольні напої, а малолітніх дітей залишає вдома разом зі співмешканцем ОСОБА_6 , який не вживає алкогольні напої та на її думку, повинен доглядати своїх дітей. При цьому ОСОБА_1 зазначає, що на її думку вона в повному обсязі виконує батьківські обов'язки.
ОСОБА_1 до суду не з'явилася, про дату, час та місце розгляду справи не повідомлена у зв'язку з відсутністю забзепечення Знам'янського міськрайонного суду Кіровоградської області поштовими марками, про що складалися відповіді акти (а.с.19,21,22). При цьому, будучи обізнаною про складання щодо неї протоколу про адміністративне правопорушення та про те, що дана справа буде розглядатися у Знам'янському міськрайонному суді Кіровоградської області, не вжила заходів для явки до суду, а тому суд вважає, що наведена поведінка учасника процесу є такою, що направлена на затягування розгляду справи.
Слід також відзначити, що і Європейський Суд з прав людини у рішенні "Пономарьов проти України" наголосив, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
Таким чином суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки затягування розгляду справи нівелює завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення, яким є охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (стаття 1 КУпАП). Тим більше, що стаття 268 КУпАП визначає, що присутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за ст. 184 КУпАП України під час розгляду справи не є обов'язковою.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази: як кожний окремо, так і в їх сукупності, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП, виходячи з наступного.
Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ч.1 ст. 184 КУпАП, ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей, тягне за собою попередження або накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП, підтверджується протоколом АПР18 №576992 від 29.08.2020 року, поясненнями ОСОБА_1 , характеристикою на ОСОБА_1 від Мошоринської сільської ради Знам'янського району Кіровоградської області, рапортом ДОП Знам'янського ВП ГУНП в Кіровоградській області Ковальової Д.Ф.
При цьому, при накладенні стягнення суддя враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, щире розкаяння, як обставину, що пом'якшує відповідальність та вважає доцільним призначити ОСОБА_7 покарання у вигляді попередження. На думку суду накладення такого стягнення є необхідним та достатнім для виховання ОСОБА_1 у дусі додержання законів України, поваги до суспільних правил та запобігання вчиненню ним нових правопорушень.
Відповідно до ч.4 ст.15 Закону України «Про виконавче провадження» за рішеннями про стягнення в дохід держави коштів або вчинення інших дій на користь чи в інтересах держави, прийнятими у справах про адміністративні правопорушення, та за рішеннями, прийнятими у кримінальних провадженнях, стягувачем виступає державний орган, який прийняв відповідне рішення або за матеріалами якого судом прийнято відповідне рішення. За рішеннями про стягнення судового збору стягувачем є Державна судова адміністрація України.
Керуючись ст.ст.9, 40-1, ч.2 ст.184, ст.ст. 283, 284, 285 КУпАП, ст. 15 ЗУ «Про виконавче провадження», суд, -
Постановив:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати виною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП, та призначити адміністративне стягнення у вигляді попередження.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 420 грн. 40 коп.
Постанова про накладення адміністративного стягнення є обов'язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями посадовими особами і громадянами (ст.298 КУпАП).
Платіжні документи, що підтверджують сплату судового збору негайно подаються до суду.
Стягувач за рішенням в частині стягнення судового збору - Держава в особі Державної судової адміністрації України, місцезнаходження: вул. Липська,18/5, м.Київ, 01601, Україна. Ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (код ЄДРПОУ) - 26255795.
Реквізити для зарахування судового збору:
Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106;
код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783;
банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);
код банку отримувача (МФО): 899998;
рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001;
код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Знам'янського міськрайонного суду Тьор Євгеній Миколайович
Кіровоградської області