30 листопада 2020 року № 320/5320/20
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Василенко Г.Ю., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Державної податкової служби України у Київській області до Комунального підприємства "Фастівський комбінат комунальних підприємств" про стягнення податкового боргу,
Головне управління Державної податкової служби у Київській області звернулось до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Комунального підприємства "Фастівський комбінат комунальних підприємств" про стягнення коштів з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, в рахунок погашення податкового боргу перед бюджетом у сумі 2 135 783,97 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що згідно з даними податкового обліку у відповідача утворилася заборгованість перед бюджетом з податку на прибуток, податку на додану вартість, податку на доходи з фізичних осіб, туристичного збору та екологічного податку. Податкові органи в силу закону від імені держави здійснюють функції з контролю за своєчасністю, правильністю нарахування та сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів), а також стягнення з платників податків заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами, у зв'язку з чим позивач звернувся до суду з даним позовом.
Відповідач позов не визнав, подав до суду відзив на позовну заяву, в якому просив суд відмовити у задоволенні позову з тих підстав, що підприємство провело оплату податку на додану вартість на загальну суму 337 556,00 грн., а отже борг з цього податку становить 170 503,00 грн., а не 919 509,87 грн., як стверджує податковий орган. Щодо заборгованості з податку на прибуток, податку на доходи з фізичних осіб, туристичного збору та екологічного податку відповідач зазначає, що позивачем не було долучено до позовної заяви документів, на які контролюючий орган посилається, а отже висновки щодо наявності такої заборгованості є не обґрунтованими та не доведеними.
Позивачем подано до суду відповідь на відзив, в обґрунтування заперечень проти відзиву зазначено, що оскільки спрямування коштів платником податків на погашення грошового зобов'язання перед погашенням податкового боргу забороняється, контролюючий орган зараховував кошти, що сплачувались відповідачем в рахунок погашення податкового боргу згідно черговістю його виникнення незалежно від напрямку слати, визначеного відповідачем, а отже сума податкового боргу підприємства з ПДВ становить 919 509,87 грн.
Крім того, позивач зазначив, що твердження відповідача про недолучення податковим органом доказів на підтвердження іншої заборгованості підприємства є безпідставними та необґрунтованими, зокрема, податковий орган звернув увагу на положення частини 9 статті 79 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якої всі докази які подаються суду, заздалегідь надсилаються іншим учасникам справи, крім випадків якщо такі докази є у відповідного учасника справи. Таким чином, позивач стверджує, що всі докази які були долучені до позовної заяви були наявні у відповідача ще до подання позову до суд. Просив суд позов задовольнити.
Відповідачем подано до суду заперечення на відповідь на відзив. Так, відповідач зазначає, що твердження податкового органу про те, що у підприємства станом на 31.12.2018 наявний податковий борг з ПДВ у розмірі 435901,26 грн. не відповідає дійсності, оскільки зазначена сума є боргом минулих років так як у відповідача з 2016 року відсутні зобов'язання по сплаті ПДВ, що підтверджується податковими деклараціями. Просив суд у задоволенні позову відмовити.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 25.06.2020 відкрито провадження в адміністративній справі, розпочату підготовку справи до судового розгляду та призначено підготовче засідання на 28.07.2020.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 28.07.2020 закрито підготовче провадження та призначено розгляд справи по суті на 22.09.2020.
Частиною третьою статті 194 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.
Відповідно до частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи, що для розгляду і вирішення даної справи відсутня потреба у заслуховуванні свідків чи експертів, а також немає інших перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, зазначених у статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України, судом прийнято рішення про розгляд справи в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами та доказами.
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
Комунальне підприємство "Фастівський комбінат комунальних підприємств" є юридичною особою, що зареєстрована 12.05.1992 Фастівською районною державною адміністрацією Київської області (номер запису у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців - 13611200000000191 від 15.12.2004), як платник податків перебуває на обліку в Васильківському управлінні Головного управління ДПС у Київській області.
З матеріалів адміністративного позову та доданих до нього матеріалів убачається, що податковий борг відповідача, який є предметом стягнення у даній адміністративній справі, виник у зв'язку з несплатою узгоджених податкових зобов'язань, що виникли на підставі податкових декларацій з податку на додану вартість, з туристичного збору, екологічного податку; нарахованих контролюючим органом штрафних санкцій та пені з податку на додану вартість; несплати грошових зобов'язань, визначених контролюючим органом, на підставі податкових повідомлень-рішень з податку на прибуток, податку на доходи з фізичних осіб; екологічного податку; пені, нарахованої у зв'язку з простроченням сплати узгоджених грошових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб, екологічного податку.
Податковий борг з податку на додану вартість виник з таких підстав.
Комунальним підприємством "Фастівський комбінат комунальних підприємств" засобами телекомунікаційного зв'язку до Головного управління ДПС у Київській області подані наступні податкові декларації з податку на додану вартість:
- за вересень 2019 року від 18.10.2019, в якій відповідачем самостійно визначено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 88036,00 грн.;
- за жовтень 2019 року від 19.11.2019, в якій відповідачем самостійно визначено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 94769,00 грн.;
- уточнюючу за жовтень 2019 року від 04.12.2019, в якій відповідачем самостійно визначено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 7056,00 грн.;
- уточнюючу за жовтень 2019 року від 04.12.2019, в якій відповідачем самостійно визначено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 7056,00 грн. та 212,00 грн. штрафу;
- за листопад 2019 року від 20.12.2019, в якій відповідачем самостійно визначено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 60273,00 грн.;
- уточнюючу за листопад 2019 року від 21.12.2019, в якій відповідачем самостійно визначено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 1106,00 грн. та 33,00 грн. штрафу;
- за грудень 2019 року від 20.01.2020, в якій відповідачем самостійно визначено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 40816,00 грн.;
- за січень 2020 року від 19.02.2020, в якій відповідачем самостійно визначено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 71184,00 грн.;
- за лютий 2020 року від 19.03.2020, в якій відповідачем самостійно визначено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 63665,00 грн.;
- за березень 2020 року від 16.04.2020, в якій відповідачем самостійно визначено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 34693,00 грн.;
- за квітень 2020 року від 18.05.2020, в якій відповідачем самостійно визначено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 39160,00 грн.
Тобто, загальна сума самостійно визначеного КП "Фастівський комбінат комунальних підприємств" грошового зобов'язання з податку на додану вартість за вересень - грудень 2019 року та січень - квітень 2020 року складає 508059,00 грн.
25.09.2018 посадовою особою Васильківського управління ГУ ДФС у Київській області проведено камеральну електронну перевірку даних своєчасності реєстрації податкових накладних в ЄРПП КП "Фастівський комбінат комунальних підприємств" за квітень, травень, липень, жовтень 2016 року, лютий квітень, липень, жовтень, грудень 2017 року, січень, березень 2018 року, за результатами якої складено акт перевірки №94/10-36-57-05/03346414.
У висновках вказаного акту перевірки зазначено, що за результатами камеральної перевірки встановлено порушення вимог, встановлених п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, а саме - перевищення 15-ти денного терміну реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцю - платнику ПДВ, в Єдиному реєстрі податкових накладних, передбачена відповідальність абз. 1, 2 п. 120-1.1 ст. 120-1 Податкового кодексу України.
Акт камеральної перевірки від 25.09.2018 №94/10-36-57-05/03346414 направлений на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення (штрихкодовий ідентифікатор 0850000593978), який отримано представником відповідача 27.09.2018 згідно з відміткою про вручення поштового відправлення.
17.10.2018 контролюючим органом на підставі акту перевірки від 25.09.2018 №94/10-36-57-05/03346414 було прийнято податкове повідомлення-рішення №0004005705, згідно з яким відповідачу нараховано штраф в розмірі 1843,86 грн. за платежем податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг).
Вищевказане податкове повідомлення-рішення вручено представнику відповідача 17.10.2018, що підтверджується підписом останнього на зворотньому боці рішення.
Доказів оскарження зазначеного податкового повідомлення-рішення відповідачем суду не надано.
14.11.2018 посадовою особою Києво-Святошинського відділення ГУ ДФС у Київській області проведено камеральну перевірку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з податку на додану вартість КП "Фастівський комбінат комунальних підприємств" за липень-грудень 2013 року, січень - квітень, червень 2014 року, за результатами якої складено акт перевірки №465/10-36-54-01/03346414.
У висновках вказаного акту перевірки зазначено, що за результатами камеральної перевірки встановлено порушення вимог, встановлених п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, в результаті чого до платника застосовується штрафна санкція відповідно до п. 126.1 ст. 126 Податкового кодексу України.
Акт камеральної перевірки від 14.11.2018 №465/10-36-54-01/03346414 направлений на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення (штрихкодовий ідентифікатор 0850000892088), який отримано представником відповідача 20.11.2018 згідно з відміткою про вручення поштового відправлення.
19.12.2018 контролюючим органом на підставі акту перевірки від 14.11.2018 №465/10-36-54-01/03346414 було прийнято податкове повідомлення-рішення №0018015705, згідно з яким відповідачу нараховано штраф в розмірі 30502,58 грн. за платежем податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг).
Вищевказане податкове повідомлення-рішення направлено на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення (штрихкодовий ідентифікатор 0850000451901), та отримано представником відповідача 26.12.2018 згідно з відміткою про вручення поштового відправлення.
Доказів оскарження зазначеного податкового повідомлення-рішення відповідачем суду не надано.
01.03.2019 посадовою особою Васильківського управління ГУ ДПС у Київській області проведено камеральну перевірку своєчасності подання податкової звітності КП "Фастівський комбінат комунальних підприємств" за листопад 2018 року, за результатами якої складено акт перевірки №198/10-36-57-05/03346414.
У висновках вказаного акту перевірки зазначено, що за результатами камеральної перевірки встановлено порушення вимог, встановлених п.п. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49, п. 203.1 ст. 203 Податкового кодексу України, - несвоєчасне подання податкової звітності з податку на додану вартість, відповідальність передбачена п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України.
Акт камеральної перевірки від 01.03.2019 №198/10-36-57-05/03346414 вручений уповноваженій особі підприємства особисто, що підтверджується підписом керівника на ньому.
27.05.2019 контролюючим органом на підставі акту перевірки від 01.03.2019 №198/10-36-57-05/03346414 було прийнято податкове повідомлення-рішення №0015945705, згідно з яким відповідачу нараховано штраф в розмірі 1020,00 грн. за платежем податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг).
Вищевказане податкове повідомлення-рішення направлено на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення (штрихкодовий ідентифікатор 0850001038501), та отримано представником відповідача 31.05.2019 згідно з відміткою про вручення поштового відправлення.
Доказів оскарження зазначеного податкового повідомлення-рішення відповідачем суду не надано.
29.05.2019 посадовою особою Васильківського управління ГУ ДПС у Київській області проведено камеральну електронну перевірку даних своєчасності реєстрації податкових накладних в ЄРПН КП "Фастівський комбінат комунальних підприємств" за лютий, грудень 2017 року, квітень, серпень, жовтень, листопад, грудень 2018 року, січень, лютий, березень, квітень 2019 року, за результатами якої складено акт перевірки №697/10-36-57-05/03346414.
У висновках вказаного акту перевірки зазначено, що за результатами камеральної перевірки встановлено порушення вимог, встановлених п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, а саме - перевищення 15-ти денного терміну реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцю - платнику ПДВ, в Єдиному реєстрі податкових накладних, передбачена відповідальність абз. 1, 2 п. 120-1.1 ст. 120-1 Податкового кодексу України.
Акт камеральної перевірки від 29.05.2019 №697/10-36-57-05/03346414 направлений на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення (штрихкодовий ідентифікатор 0850001038501), який отримано представником відповідача 31.05.2019 згідно з відміткою про вручення поштового відправлення.
19.06.2019 контролюючим органом на підставі акту перевірки від 29.05.2019 №697/10-36-57-05/03346414 було прийнято податкове повідомлення-рішення №0019935705, згідно з яким відповідачу нараховано штраф в розмірі 45251,90 грн. за платежем податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг).
Вищевказане податкове повідомлення-рішення направлено на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення (штрихкодовий ідентифікатор 0850001151367), та отримано представником відповідача 30.07.2019 згідно з відміткою про вручення поштового відправлення.
Доказів оскарження зазначеного податкового повідомлення-рішення відповідачем суду не надано.
07.08.2019 посадовою особою Васильківського управління ГУ ДПС у Київській області проведено камеральну перевірку з питань своєчасності сплати податку на додану вартість КП "Фастівський комбінат комунальних підприємств" за 2014 рік, за результатами якої складено акт перевірки №1358/10-36-57-05/03346414.
У висновках вказаного акту перевірки зазначено, що за результатами камеральної перевірки встановлено порушення вимог, встановлених п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, в результаті чого до платника застосовується штрафна санкція відповідно до ст. 126 Податкового кодексу України.
Акт камеральної перевірки від 07.05.2019 №1358/10-36-57-05/03346414 направлений на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення (штрихкодовий ідентифікатор 0850001176734), який отримано представником відповідача 10.08.2019 згідно з відміткою про вручення поштового відправлення.
03.09.2019 контролюючим органом на підставі акту перевірки від 07.05.2019 №1358/10-36-57-05/03346414 було прийнято податкове повідомлення-рішення №0037635705, згідно з яким відповідачу нараховано штраф в розмірі 11154,79 грн. за платежем податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг).
Вищевказане податкове повідомлення-рішення направлено на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення (штрихкодовий ідентифікатор 0850001236583), та отримано представником відповідача 17.09.2019 згідно з відміткою про вручення поштового відправлення.
Доказів оскарження зазначеного податкового повідомлення-рішення відповідачем суду не надано.
22.08.2019 посадовою особою Васильківського управління ГУ ДПС у Київській області проведено камеральну електронну перевірку даних своєчасності реєстрації податкових накладних в ЄРПН КП "Фастівський комбінат комунальних підприємств" за липень, грудень 2018 року, січень, квітень, травень, червень, липень 2019 року, за результатами якої складено акт перевірки №1512/10-36-57-05/03346414.
У висновках вказаного акту перевірки зазначено, що за результатами камеральної перевірки встановлено порушення вимог, встановлених п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, а саме - перевищення 15-ти денного терміну реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцю - платнику ПДВ, в Єдиному реєстрі податкових накладних, передбачена відповідальність абз. 1, 2 п. 120-1.1 ст. 120-1 Податкового кодексу України.
Акт камеральної перевірки від 22.08.2019 №1512/10-36-57-05/03346414 направлений на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення (штрихкодовий ідентифікатор 0850001190907), який отримано представником відповідача 28.08.2019 згідно з відміткою про вручення поштового відправлення.
02.10.2019 контролюючим органом на підставі акту перевірки від 22.08.2019 №1512/10-36-57-05/03346414 було прийнято податкове повідомлення-рішення №0044755705, згідно з яким відповідачу нараховано штраф в розмірі 4755,39 грн. за платежем податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг).
Вищевказане податкове повідомлення-рішення направлено на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення (штрихкодовий ідентифікатор 0850001273276), та отримано представником відповідача 08.10.2019 згідно з відміткою про вручення поштового відправлення.
Доказів оскарження зазначеного податкового повідомлення-рішення відповідачем суду не надано.
07.11.2019 посадовою особою Васильківського управління ГУ ДПС у Київській області проведено камеральну перевірку своєчасності подання податкової звітності КП "Фастівський комбінат комунальних підприємств" за грудень 2018 року, січень, лютий 2019 року, за результатами якої складено акт перевірки №436/10-36-57-05/03346414.
У висновках вказаного акту перевірки зазначено, що за результатами камеральної перевірки встановлено порушення вимог, встановлених п.п. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49, п. 203.1 ст. 203 Податкового кодексу України, - несвоєчасне подання податкової звітності з податку на додану вартість, відповідальність передбачена п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України.
Акт камеральної перевірки від 07.11.2019 №436/10-36-57-05/03346414 направлений на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення (штрихкодовий ідентифікатор 0850001331160), який отримано представником відповідача 16.11.2019 згідно з відміткою про вручення поштового відправлення.
03.12.2019 контролюючим органом на підставі акту перевірки від 07.11.2019 №436/10-36-57-05/03346414 було прийнято податкове повідомлення-рішення №0057165704, згідно з яким відповідачу нараховано штраф в розмірі 3060,00 грн. за платежем податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг).
Вищевказане податкове повідомлення-рішення направлено на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення (штрихкодовий ідентифікатор 0850001376083), та отримано представником відповідача 07.12.2019 згідно з відміткою про вручення поштового відправлення.
Доказів оскарження зазначеного податкового повідомлення-рішення відповідачем суду не надано.
11.06.2019 посадовою особою Васильківського управління ГУ ДПС у Київській області проведено камеральну перевірку своєчасності подання податкової звітності КП "Фастівський комбінат комунальних підприємств" за березень - квітень 2019 року, за результатами якої складено акт перевірки №728/10-36-57-05/03346414.
У висновках вказаного акту перевірки зазначено, що за результатами камеральної перевірки встановлено порушення вимог, встановлених п.п. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49, п. 203.1 ст. 203 Податкового кодексу України, - несвоєчасне подання податкової звітності з податку на додану вартість, відповідальність передбачена п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України.
Акт камеральної перевірки від 11.06.2019 №728/10-36-57-05/03346414 направлений на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення (штрихкодовий ідентифікатор 0850001065347), який отримано представником відповідача 13.06.2019 згідно з відміткою про вручення поштового відправлення.
08.07.2019 контролюючим органом на підставі акту перевірки від 11.06.2019 №728/10-36-57-05/03346414 було прийнято податкове повідомлення-рішення №0023515705, згідно з яким відповідачу нараховано штраф в розмірі 2040,00 грн. за платежем податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг).
Доказів оскарження зазначеного податкового повідомлення-рішення відповідачем суду не надано.
26.11.2019 посадовою особою Васильківського управління ГУ ДПС у Київській області проведено камеральну перевірку податкової звітності з податку на додану вартість КП "Фастівський комбінат комунальних підприємств" за грудень 2014 року, січень 2015 року, лютий 2015 року, березень - травень 2015 року, липень 2015 року, за результатами якої складено акт перевірки №534/10-36-57-05/03346414.
У висновках вказаного акту перевірки зазначено, що за результатами камеральної перевірки встановлено що підприємством порушено термін сплати самостійно визначеного податкового зобов'язання з податку на додану вартість, відповідальність передбачена ст. 126 Податкового кодексу України.
Акт камеральної перевірки від 26.11.2019 №534/10-36-57-05/03346414 направлений на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення (штрихкодовий ідентифікатор 0850001351242), який отримано представником відповідача 29.11.2019 згідно з відміткою про вручення поштового відправлення.
06.12.2019 контролюючим органом на підставі акту перевірки від 26.11.2019 №534/10-36-57-05/03346414 було прийнято податкове повідомлення-рішення №0061075704, згідно з яким відповідачу нараховано штраф в розмірі 19950,20 грн. за платежем податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг).
Вищевказане податкове повідомлення-рішення направлено на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення (штрихкодовий ідентифікатор 0850001396475), та отримано представником відповідача 20.12.2019 згідно з відміткою про вручення поштового відправлення.
Доказів оскарження зазначеного податкового повідомлення-рішення відповідачем суду не надано.
10.03.2020 посадовою особою Васильківського управління ГУ ДПС у Київській області проведено камеральну перевірку податкової звітності з податку на додану вартість КП "Фастівський комбінат комунальних підприємств", за результатами якої складено акт перевірки №367/10-36-57-04/03346414.
У висновках вказаного акту перевірки зазначено, що за результатами камеральної перевірки встановлено що підприємством порушено термін сплати самостійно визначеного податкового зобов'язання з податку на додану вартість, відповідальність передбачена ст. 126 Податкового кодексу України.
Акт камеральної перевірки від 10.03.2020 №367/10-36-57-04/03346414 направлений на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення (штрихкодовий ідентифікатор 0850001531909), який отримано представником відповідача 17.03.2020 згідно з відміткою про вручення поштового відправлення.
03.04.2020 контролюючим органом на підставі акту перевірки від 10.03.2020 №367/10-36-57-04/03346414 було прийнято податкове повідомлення-рішення №0017995704, згідно з яким відповідачу нараховано штраф в розмірі 30625,57 грн. за платежем податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг).
Вищевказане податкове повідомлення-рішення направлено на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення (штрихкодовий ідентифікатор 0860102577972), та отримано представником відповідача 10.04.2020 згідно з відміткою про вручення поштового відправлення.
Доказів оскарження зазначеного податкового повідомлення-рішення відповідачем суду не надано.
Отже відповідачу нараховано штрафні (фінансові) санкції за затримку сплати узгоджених грошових зобов'язань за платежем податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) в загальній сумі 150204,29 грн.
Також, на підставі статті 129 Податкового кодексу України за затримку сплати узгоджених грошових зобов'язань КП "Фастівський комбінат комунальних підприємств" податковим органом було нараховано пеню в розмірі 261 246,58 грн.
Таким чином, загальна сума боргу КП "Фастівський комбінат комунальних підприємств" з податку на додану вартість становить 919 509,87 грн.
Податкова заборгованість з податку на прибуток виникла з таких підстав.
27.03.2019 посадовою особою Васильківського управління ГУ ДПС у Київській області проведено камеральну перевірку своєчасності подання податкової звітності з податку на прибуток КП "Фастівський комбінат комунальних підприємств" за 2018 рік, за результатами якої складено акт перевірки №245/10-36-57-05/03346414.
У висновках вказаного акту перевірки зазначено, що за результатами камеральної перевірки встановлено порушення п.п. 49.18.3 п. 49.18 ст. 49, п. 137.5 ст. 137 Податкового кодексу України - неподання податкової звітності з податку на прибуток, відповідальність передбачена п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України.
Акт камеральної перевірки від 27.03.2019 №245/10-36-57-05/03346414 вручений уповноваженій особі підприємства особисто, що підтверджується підписом керівника на ньому.
27.05.2019 контролюючим органом на підставі акту перевірки від 27.03.2019 №245/10-36-57-05/03346414 було прийнято податкове повідомлення-рішення №0015925705, згідно з яким відповідачу нараховано штраф в розмірі 1020,00 грн. за платежем податок на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності (району або міста республ (в АРК) та обл. значення.
Вищевказане податкове повідомлення-рішення направлено на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення (штрихкодовий ідентифікатор 0850001038501), та отримано представником відповідача 31.05.2019 згідно з відміткою про вручення поштового відправлення.
Доказів оскарження зазначеного податкового повідомлення-рішення відповідачем суду не надано.
18.11.2019 посадовою особою Васильківського управління ГУ ДПС у Київській області проведено камеральну перевірку податкової звітності з податку на прибуток КП "Фастівський комбінат комунальних підприємств", за результатами якої складено акт перевірки №518/10-36-57-04/03346414.
У висновках вказаного акту перевірки зазначено, що за результатами камеральної перевірки встановлено, що підприємством порушено термін сплати визначеного податкового зобов'язання з податку на прибуток, відповідальність передбачена ст. 126 Податкового кодексу України.
Акт камеральної перевірки від 18.11.2019 №518/10-36-57-04/03346414 направлений на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення (штрихкодовий ідентифікатор 0850001336820), який отримано представником відповідача 21.11.2019 згідно з відміткою про вручення поштового відправлення.
19.12.2019 контролюючим органом на підставі акту перевірки від 18.11.2019 №518/10-36-57-04/03346414 було прийнято податкове повідомлення-рішення №0062105704, згідно з яким відповідачу нараховано штраф в розмірі 6284,55 грн. за платежем податок на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності (району або міста республ (в АРК) та обл. значення.
Вищевказане податкове повідомлення-рішення направлено на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення (штрихкодовий ідентифікатор 0850001400820), та отримано представником відповідача 26.12.2019 згідно з відміткою про вручення поштового відправлення.
Доказів оскарження зазначеного податкового повідомлення-рішення відповідачем суду не надано.
Отже відповідачу нараховано штрафні (фінансові) санкції за затримку сплати узгоджених грошових зобов'язань за платежем податок на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності (району або міста республ (в АРК) та обл. значення в загальній сумі 7304,55 грн.
Також, на підставі статті 129 Податкового кодексу України за затримку сплати узгоджених грошових зобов'язань КП "Фастівський комбінат комунальних підприємств" податковим органом було нараховано пеню в розмірі 66269,48 грн.
Таким чином, загальна сума боргу КП "Фастівський комбінат комунальних підприємств" з податку на прибуток становить 73574,03 грн.
Податкова заборгованість з податку на доходи фізичних осіб виникла з таких підстав.
09.07.2019 посадовою особою Васильківського управління ГУ ДПС у Київській області проведено камеральну перевірку податкових розрахунків сум доходу, нарахованого на користь фізичних осіб і утриманого з них податку форми 1-ДФ з питання дотримання строків подання звітності платника КП "Фастівський комбінат комунальних підприємств", за результатами якої складено акт перевірки №000560/10-36-57-06/03346414.
У висновках вказаного акту перевірки зазначено, що дані камеральної перевірки свідчать про несвоєчасне подання підприємством податкових розрахунків сум доходу, нарахованого на користь фізичних осіб і утриманого з них податку форми 1-ДФ за другий квартал 2017 року та за перший квартал 2019 року, чим порушено вимоги п.п.49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України, відповідальність передбачена п. 119.2 ст. 119 Податкового кодексу України.
Акт камеральної перевірки від 09.07.2019 №000560/10-36-57-06/03346414 направлений на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення (штрихкодовий ідентифікатор 0850001093464), який отримано представником відповідача 30.07.2019 згідно з відміткою про вручення поштового відправлення.
08.08.2019 контролюючим органом на підставі акту перевірки від 09.07.2019 №000560/10-36-57-06/03346414 було прийнято податкове повідомлення-рішення №0031315706, згідно з яким відповідачу нараховано штраф в розмірі 1020,00 грн. за платежем податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами із доходів платника податку у вигляді з/п.
Вищевказане податкове повідомлення-рішення направлено на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення (штрихкодовий ідентифікатор 0850001173220), та отримано представником відповідача 10.08.2019 згідно з відміткою про вручення поштового відправлення.
Доказів оскарження зазначеного податкового повідомлення-рішення відповідачем суду не надано.
Отже відповідачу нараховано штрафні (фінансові) санкції за затримку сплати узгоджених грошових зобов'язань за платежем податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами із доходів платника податку у вигляді з/п у сумі 1020,00 грн.
Також, на підставі статті 129 Податкового кодексу України за затримку сплати узгоджених грошових зобов'язань КП "Фастівський комбінат комунальних підприємств" податковим органом було нараховано пеню в розмірі 36001,54 грн.
Таким чином, загальна сума боргу КП "Фастівський комбінат комунальних підприємств" з податку на доходи фізичних осіб становить 37021,54 грн.
Податкова заборгованість з туристичного збору виникла з таких підстав.
Комунальним підприємством "Фастівський комбінат комунальних підприємств" засобами телекомунікаційного зв'язку до Головного управління ДПС у Київській області подано податкову декларацію з туристичного збору за 4 квартал 2019 року, в якій самостійно визначено суму грошового зобов'язання з туристичного збору у розмірі 13144,95 грн.
З інтегрованої картки платника вбачається, що відповідачем було сплачено туристичний збір у сумі 2,00 грн.
Таким чином, загальна сума боргу КП "Фастівський комбінат комунальних підприємств" з туристичного збору становить 13142,95 грн.
Податкова заборгованість з екологічного податку виникла з таких підстав.
Комунальним підприємством "Фастівський комбінат комунальних підприємств" засобами телекомунікаційного зв'язку до Головного управління ДПС у Київській області подані наступні податкові декларації з екологічного податку:
- за 1 квартал 2017 року від 05.05.2017, в якій відповідачем самостійно визначено суму грошового зобов'язання з надходжень від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях у розмірі 48983,28 грн., з яких, відповідно до даних інтегрованої картки платника сплачено 5039,94 грн., заборгованість становить 43943,34 грн.;
- за 2 квартал 2017 року від 09.08.2017, в якій відповідачем самостійно визначено суму грошового зобов'язання з надходжень від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях у розмірі 42918,99 грн.;
- за 3 квартал 2017 року від 02.11.2017, в якій відповідачем самостійно визначено суму грошового зобов'язання з надходжень від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях у розмірі 56809,20 грн.;
- за 4 квартал 2017 року від 08.02.2018, в якій відповідачем самостійно визначено суму грошового зобов'язання з надходжень від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях у розмірі 48935,04 грн.;
- за 1 квартал 2018 року від 08.05.2018, в якій відповідачем самостійно визначено суму грошового зобов'язання з надходжень від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях у розмірі 50483,40 грн.;
- за 2 квартал 2018 року від 20.07.2018, в якій відповідачем самостійно визначено суму грошового зобов'язання з надходжень від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях у розмірі 56918,40 грн.;
- за 3 квартал 2018 року від 09.11.2018, в якій відповідачем самостійно визначено суму грошового зобов'язання з надходжень від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях у розмірі 61554,90 грн.;
- за 4 квартал 2018 року від 11.02.2019, в якій відповідачем самостійно визначено суму грошового зобов'язання з надходжень від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях у розмірі 61003,80 грн.;
- за 1 квартал 2019 року від 10.05.2019, в якій відповідачем самостійно визначено суму грошового зобов'язання з надходжень від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях у розмірі 56894,10 грн.;
- за 2 квартал 2019 року від 08.08.2019, в якій відповідачем самостійно визначено суму грошового зобов'язання з надходжень від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях у розмірі 51059,10 грн.;
- за 3 квартал 2019 року від 29.10.2019, в якій відповідачем самостійно визначено суму грошового зобов'язання з надходжень від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях у розмірі 112739,55 грн.;
- за 4 квартал 2019 року від 06.02.2020, в якій відповідачем самостійно визначено суму грошового зобов'язання з надходжень від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях у розмірі 86825,25 грн.;
- за 1 квартал 2020 року від 07.05.2020, в якій відповідачем самостійно визначено суму грошового зобов'язання з надходжень від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях у розмірі 63933,30 грн.
Тобто, загальна сума самостійно визначеного КП "Фастівський комбінат комунальних підприємств" грошового зобов'язання з екологічного податку складає 794 018,37 грн.
11.04.2019 посадовою особою Васильківського управління ГУ ДПС у Київській області проведено камеральну перевірку своєчасності подання податкової звітності, повноти нарахування, своєчасності сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з екологічного податку в частині розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах КП "Фастівський комбінат комунальних підприємств", за результатами якої складено акт перевірки №416/10-36-57-05/35506576.
У висновках вказаного акту перевірки зазначено, що за результатами камеральної перевірки встановлено порушення вимог, встановлених п. 250.2 ст. 250 Податкового кодексу України, а саме - порушено граничні терміни сплати самостійно визначеного податкового зобов'язання по сплаті екологічного податку в частині розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах за 2013 - 2017 роки відображеного в податкових деклараціях, передбачена відповідальність п. 126.1 ст. 126 Податкового кодексу України.
Акт камеральної перевірки від 11.04.2019 №416/10-36-57-05/35506576 направлений на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення (штрихкодовий ідентифікатор 0850000997483), який отримано представником відповідача 18.04.2019 згідно з відміткою про вручення поштового відправлення.
10.06.2019 контролюючим органом на підставі акту перевірки від 11.04.2019 №416/10-36-57-05/35506576 було прийнято податкове повідомлення-рішення №0018235705, згідно з яким відповідачу нараховано штраф в розмірі 94048,87 грн. за платежем надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах.
Вищевказане податкове повідомлення-рішення направлене на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення (штрихкодовий ідентифікатор 0850001075091), та отримано представником відповідача 13.06.2019 згідно з відміткою про вручення поштового відправлення.
Доказів оскарження зазначеного податкового повідомлення-рішення відповідачем суду не надано.
Отже відповідачу нараховано штрафні (фінансові) санкції за затримку сплати узгоджених грошових зобов'язань за платежем надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах у сумі 94048,87 грн.
Також, на підставі статті 129 Податкового кодексу України за затримку сплати узгоджених грошових зобов'язань КП "Фастівський комбінат комунальних підприємств" податковим органом було нараховано пеню в розмірі 203606,98 грн.
Таким чином, загальна сума боргу КП "Фастівський комбінат комунальних підприємств" з екологічного податку становить 1091674,22 грн.
Відповідні грошові зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 919509,87 грн., податку на прибуток у розмірі 73574,03 грн., податку на доходи фізичних осіб у розмірі 37021,54 грн., туристичного збору у розмірі 13142,95 грн., та екологічного податку у розмірі 1091674,22 грн., не були сплачені відповідачем, внаслідок чого утворився податковий борг у загальній сумі 2135783,97 грн.
Позивачем було виставлено податкові вимоги відповідачеві: першу податкову вимогу форми «Ю1» від 04.09.2009 №1/394 на суму 18932,64 грн., яка була отримана відповідачем 04.09.2009, про що свідчить підпис уповноваженої особи відповідача на корінці даної вимоги, та другу податкову вимогу форми «Ю2» від 06.10.2009 №2/440 на суму 31163,85 грн., яка була отримана відповідачем 13.10.2009, про що свідчить особистий підпис уповноваженої особи відповідача на корінці даної вимоги.
Доказів оскарження вищевказаних податкових вимог матеріали справи не містять.
У зв'язку з несплатою відповідачем у добровільному порядку податкового боргу у загальному розмірі 2135783,97 грн., позивач звернувся до суду з цим позовом.
Щодо доводів відповідача, зазначених у відзиві на позов, про те, що комунальне підприємство не погоджується з сумою нарахованого податкового боргу з податку на додану вартість, оскільки ним перераховані грошові кошти за цим податком у розмірі 337556,00 грн., внаслідок чого, на думку представника, сума боргу з податку на додану вартість складає 170503,00 грн., а не 919509,87 грн., як зазначено податковим органом у позові, суд зазначає наступне.
Так, з матеріалів справи вбачається, що Головне управління ДПС у Київській області звернулось з цим позовом до суду 15.06.2020, в той час як за даними інтегрованої картки платника податків, - КП "Фастівський комбінат комунальних підприємств", податковий борг з податку на додану вартість, заявлений до стягнення у межах даної справи виник за період з 05.01.2019 по 30.05.2020. При цьому, суд зазначає про відсутність відомостей в інтегрованій картці відповідача щодо сплати податку на додану вартість та / або погашення заборгованості з моменту звернення податкового органу до суду.
Водночас, щодо твердження представника комунального підприємства про те, що останнім здійснено сплату податку на додану вартість на суму 337556,00 грн., у зв'язку з чим сума боргу за даним податком складає 170503,00 грн., суд звертає увагу на наступне.
Згідно з даними інтегрованої картки платника податків з податку на додану вартість, - КП "Фастівський комбінат комунальних підприємств", станом на 01.01.2019 за відповідачем обліковується заборгованість за цим податком у загальному розмірі 435901,26 грн., з яких 314499,62 грн. - основний борг, 121401,64 грн. - пеня.
Наявність вказаної вище заборгованості, також підтверджується постановою Київського окружного адміністративного суду від 10.09.2015 у справі №810/3205/15 за позовом Васильківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області до Фастівського комбінату комунальних підприємств про стягнення податкового боргу, в якій судом, в тому числі встановлено, що сума боргу комунального підприємства з податку на додану вартість складає 2933967,54 грн., в т.ч. пеня - 22493,27 грн.
Таким чином, сплачені комунальним підприємством в рахунок погашення податкового боргу з податку на додану вартість кошти, були зараховані позивачем, у відповідності до п. 9 ст. 87 Податкового кодексу України, в рахунок погашення податкового боргу відповідача, згідно з черговістю його виникнення.
Тобто, податкова заборгованість відповідача з податку на додану вартість складає 919509,87 грн., та станом на день поставлення цього рішення є не погашеною.
Викладене, у свою чергу, підтверджується даними інтегрованої картки платника податків з податку на додану вартість, - КП "Фастівський комбінат комунальних підприємств" та додатковими поясненнями до позовної заяви про стягнення податкового боргу у справі №320/5320/20 наданими Головним управлінням ДПС у Київській області.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Кодексу податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.
Згідно з приписами підпунктів 16.1.3 та 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 цього Кодексу платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно (пункт 31.1 статті 31 Податкового кодексу України).
Підпункт 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (далі - ПК України, у редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) встановлює, що грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Відповідно до підпункту 14.1.156 пункту 14.1 статті 14 ПК України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Згідно з підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Пунктом 38.1 статті 38 ПК України передбачено, що виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Відповідно до пункту 46.1 статті 46 ПК України податкова декларація, розрахунок, звіт (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання або відображаються обсяги операції (операцій), доходів (прибутків), щодо яких податковим та митним законодавством передбачено звільнення платника податку від обов'язку нарахування і сплати податку і збору, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою (пункт 54.1 статті 54 ПК України).
Статтею 49 Податкового кодексу України визначено порядок подання податкової декларації до податкового органу.
Так, пунктом 49.2 статті 49 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.
Пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України визначено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Пунктом 202.1 статті 202 ПК України передбачено, що звітним (податковим) періодом є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Кодексом, календарний квартал, з урахуванням таких особливостей: а) якщо особа реєструється як платник податку з іншого дня, ніж перший день календарного місяця, першим звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем першого повного календарного місяця; б) якщо податкова реєстрація особи анулюється в інший день, ніж останній день календарного місяця, то останнім звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається з першого дня такого місяця та закінчується днем такого анулювання.
Відповідно до пункту 203.1 статті 203 ПК України податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Згідно з пунктом 203.2 статті 203 ПК України сума податкового зобов'язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
Відповідно до абзацу 1 пункту 57.1 статті 57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до підпункту "е" пункту 176.1 статті 176 Податкового кодексу України платники податку зобов'язані своєчасно сплачувати узгоджену суму податкових зобов'язань, а також суму штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих контролюючим органом, та пені, за винятком суми, що оскаржується в адміністративному або судовому порядку.
Пунктом 57.3 статті 57 Податкового кодексу України визначено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Отже, у випадку визначення податкового (грошового) зобов'язання органом ДПС граничним днем сплати буде десятий календарний день, що настає за днем отримання платником відповідного податкового повідомлення-рішення.
Таким чином, самостійно нараховані відповідачем суми податкового зобов'язання, а також грошові зобов'язання, визначені в податкових повідомленнях-рішеннях, які не були оскаржені в установленому законом порядку, є узгодженими податковими зобов'язаннями, які у зв'язку із несплатою у встановлені терміни перетворюються у податковий борг.
Згідно з п. 58.1 ПК України контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення, якщо сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян) або якщо за результатами перевірки контролюючим органом встановлено факт: невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації; завищення розміру задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованої платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу; заниження або завищення суми податкових зобов'язань, заявленої у податковій декларації, або суми податкового кредиту, заявленої у податковій декларації з податку на додану вартість, крім випадків, коли зазначене заниження або завищення враховано при винесенні інших податкових повідомлень-рішень за результатами перевірки.
Положенням пункту 58.3 статті 58 ПК України встановлено, що податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) платнику податків, якщо його передано посадовій особі такого платника податків під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.
Згідно з довідкою позивача про наявний податковий борг з податків і зборів, які контролюються Головним управлінням ДПС у Київській області, КП "Фастівський комбінат комунальних підприємств" станом на 15.06.2020 має податковий борг в розмірі 2135783,97 грн., у тому числі з податку на прибуток - 73574,03 грн., з податку на доходи фізичних осіб - 37021,54 грн.; з податку на додану вартість - 919509,87 грн.; по надходженням від розміщень відходів у спеціально відведених для цього місцях (екологічний податок) - 1091674,22 грн.; з туристичного збору - 13142,95 грн.
Відповідно до пп.129.1.1 п. 129.1 ст. 129 ПК України передбачено, що нарахування пені розпочинається при нарахуванні суми грошового зобов'язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов'язання, визначеного цим Кодексом (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).
Згідно з пп. 14.1.162 п. 14.1 ст. 14 ПК України що пеня - це сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки.
За змістом пункту 129.4 статті 129 ПК України пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Відповідно до розділу 7 Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016 №422, нарахування пені розпочинається: після закінчення строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня: 1) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - після спливу 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного Податковим кодексом України; 2) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні згідно з Податковим кодексом України; у день настання строку погашення податкового зобов'язання, нарахованого контролюючим органом або платником податків у разі виявлення його заниження на суму такого заниження та за весь період заниження (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).
Аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що у даному випадку нарахування пені мало бути розпочато після спливу 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного Податковим кодексом України.
Таким чином, загальна сума податкового боргу відповідача, що підлягає стягненню, становить 2135783,97 грн.
Відповідно до пункту 59.1 статті 59 ПК України (у редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Згідно з пунктом 59.5 зазначеної статті, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Позивачем було виставлено податкові вимоги відповідачеві: першу податкову вимогу форми «Ю1» від 04.09.2009 №1/394 на суму 18932,64 грн., яка була отримана відповідачем 04.09.2009, про що свідчить підпис уповноваженої особи відповідача на корінці даної вимоги, та другу податкову вимогу форми «Ю2» від 06.10.2009 №2/440 на суму 31163,85 грн., яка була отримана відповідачем 13.10.2009, про що свідчить особистий підпис уповноваженої особи відповідача на корінці даної вимоги. Доказів оскарження вищевказаних податкових вимог матеріали справи також не містять.
Податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (пункт 59.4 статті 59 ПК України).
Матеріали справи не містять доказів повного погашення податкового боргу, тому виставлені перша та друга податкові вимоги залишаються чинними.
Щодо способу захисту права на стягнення податкового боргу суд зазначає наступне.
Відповідно до підпункту 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 ПК України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Крім того, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі (пункт 95.1 статті 95 ПК України).
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги (пункт 95.2 статті 95 ПК України).
Відповідно до абзацу 1 пункту 95.3 статті 95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Згідно з пунктом 95.4 статті 95 ПК України контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Таким чином, суд, вирішуючи питання про погашення за рахунок платника податків податкового боргу, яке здійснюється шляхом стягнення коштів з рахунків у банку або за рахунок готівки, приймає рішення про стягнення з боржника коштів у рахунок погашення податкового боргу.
На час розгляду справи та прийняття рішення по суті заявлених позовних вимог, доказів про сплату відповідачем податкового боргу у розмірі 2135783,97 грн. до суду не надано.
При цьому, суд звертає увагу, що вимогою заявленого позову є стягнення податкового боргу, предметом доказування у даній справі є обставини, які свідчать про наявність підстав, з якими закон пов'язує можливість стягнення податкової заборгованості в судовому порядку: встановлення факту її сплати в добровільному порядку або встановлення відсутності такого факту; перевірка вжиття контролюючим органом заходів щодо стягнення податкового боргу на підставі та в черговості, встановлених Податковим кодексом України, тощо.
Відповідна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 13.02.2018 у справі №К/9901/8600/18 №826/18379/14. Висновок якої суд враховує при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин (частина п'ята статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України).
Аналізуючи в сукупності вищевикладене та враховуючи підтвердження матеріалами справи наявності податкового боргу відповідача та дотримання податковим органом законодавчо встановленої процедури стягнення податкового боргу, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до частини другої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 9, 14, 73 - 78, 90, 124, 139, 143, 242- 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з рахунків у банках, що обслуговують Комунальне підприємство "Фастівський комбінат комунальних підприємств" (код ЄДРПОУ 03346414) до Державного бюджету податкову заборгованість в сумі 2 135 783 (два мільйони сто тридцять п'ять тисяч сімсот вісімдесят три) грн. 97 коп.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Василенко Г.Ю.