27.11.2020 Провадження № 3/425/1369/20
Справа № 425/3180/20
Суддя Рубіжанського міського суду Луганської області Козюменська Валерія В'ячеславівна, розглянувши матеріали, що надійшли відРубіжанського ВП ГУНП в Луганській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , непрацюючого, зареєстрованого та мешкаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ст. 44-3 КУпАП, -
До Рубіжанського міського суду Луганської області надійшов матеріал про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП.
Із протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 330867 від 19.11.2020 р. вбачається, що, 19.11.2020 р. о 10 год. 40хв., ОСОБА_1 , знаходячись біля буд. № 10 по пр-ту Переможців м. Рубіжне, біля буд.10, знаходився без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус, чим своїми діями порушив пп. 2 п. 10 постанови КМУ № 641 від 22.07.2020 р., чим порушив правила щодо карантину людей.
На час складання вищевказаного протоколу про адміністративне правопорушення ст. 44-3 КУпАП складалась із однієї частини.
Згідно зі ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення;прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, суддя при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує таке питання, зокрема як: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч. ч. 1 - 3 ст. 8 КУпАП, особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.
Аналізуючи зміст ч. 3 ст. 8 КУпАП, суд приходить до висновку, що нормативно-правові акти, які пом'якшують або скасовують адміністративну відповідальність, застосовуються на будь-якій стадії провадження за справами про адміністративні правопорушення.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», до ст. 44-3 КУпАП внесено зміни, а саме її доповнено ще однією частиною. Тобто на даний час, ст. 44-3 КУпАП складається із двох частин, в той час як протокол складено за редакцією статті, яка на даний час є зміненою, тобто без зазначення частини статті.
Водночас, з рішення ЄСПЛ «Малофєєва проти Росії» вбачається, що у випадку, коли викладена в протоколі фабула адміністративного правопорушення не відображає всіх істотних ознак складу правопорушення, суд не має права самостійно редагувати її, а так само не може відшукувати докази на користь обвинувачення, оскільки це становитиме порушення права на захист (особа не може належним чином підготуватися до захисту) та принципу рівності сторін процесу (оскільки особа має захищатися від обвинувачення, яке підтримується не стороною обвинувачення, а фактично судом).
Таким чином, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що справа про адміністративне правопорушення підлягає поверненню для належного оформлення, з метою конкретизації частини статті 44-3 КУпАП та з метою встановлення обставини правопорушення, зазначених в протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 330867 від 19.11.2020року, а також прийняття об'єктивного рішення по суті судом на стадії судового провадження.
Тобто з огляду на зазначене, суд приходить до висновку, що зазначені недоліки порушують вимоги ст. ст. 245, 256 КУпАП та перешкоджають розгляду даної справи про адміністративне правопорушення відповідно до діючого законодавства України.
Керуючись ст. ст. 245, 251, 254, 256, 278, 283, 294 КУпАП, суд, -
Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП повернути до Рубіжанського ВП ГУНП в Луганській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Козюменська