415/3264/20
2/415/1020/20
30 листопада 2020 року м. Лисичанськ
Лисичанський міський суд Луганської області у складі:
головуючого судді Калмикової Ю.О.,
за участю секретаря Кравченко О.В.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в м. Лисичанську цивільну справу за позовною заявою Виконавчого комітету Лисичанської міської ради в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів, -
В провадженні Лисичанського міського суду Луганської області знаходиться справа за позовною заявою Виконавчого комітету Лисичанської міської ради в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів.
Судове засідання з розгляду даної цивільної справи призначено на 30.11.2020 року на 11 годину 30 хвилин.
Сторони в судове засідання не з'явились, про дату, час і місце судового засідання повідомлялись належним чином.
30.11.2020 року від військово-цивільної адміністрації міста Лисичанськ Луганської області надійшло клопотання про залучення процесуального правонаступника Лисичанської міської ради, в обґрунтування якого зазначено, що Указом Президента України від 27 липня 2020 року № 293/2020 утворено військово-цивільну адміністрацію м. Лисичанськ Луганської області.
Згідно з ч. 1 ст. 1 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації» для виконання повноважень місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування у випадках, встановлених цим Законом, в районі відсічі збройної агресії Російської Федерації, зокрема в районі проведення антитерористичної операції можуть утворюватися військово-цивільні адміністрації. Військово-цивільні адміністрації - це тимчасові державні органи у селах, селищах, містах, районах та областях, що діють у складі Антитерористичного центру при Службі безпеки України (у разі їх утворення для виконання повноважень відповідних органів у районі проведення антитерористичної операції) або у складі Об'єднаного оперативного штабу Збройних Сил України (у разі їх утворення для виконання повноважень відповідних органів у районі здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях) і призначені для забезпечення дії Конституції та законів України, забезпечення безпеки і нормалізації життєдіяльності населення, правопорядку, участі у протидії актам збройної агресії, диверсійним проявам і терористичним актам, недопущення гуманітарної катастрофи в районі відсічі збройної агресії Російської Федерації, зокрема проведення антитерористичної операції.
Відповідно до п. 3 ч. 1, ч. 5 ст. 78 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження сільської, селищної, міської, районної в місті, районної, обласної ради можуть бути достроково припинені у випадках передбачених законами України «Про військово-цивільні адміністрації». Повноваження сільської, селищної, міської, районної в місті, районної, обласної ради за наявності підстав, передбачених пунктом 3 частини першої цієї статті, достроково припиняються з дня набрання чинності актом Президента України про утворення відповідної військово-цивільної, військової адміністрації.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації» військово-цивільні адміністрації утворюються у разі потреби за рішенням Президента України. У день набрання чинності актом Президента України про утворення військово-цивільної адміністрації припиняються згідно із цим Законом повноваження: сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад, їх виконавчих органів, сільських, селищних, міських голів, інших посадових та службових осіб місцевого самоврядування, які працюють у цих органах місцевого самоврядування, - у разі утворення військово-цивільної адміністрації відповідного населеного пункту (населених пунктів). Повноваження військово-цивільних адміністрацій району, області починаються у день набрання чинності актом Президента України про їх утворення і припиняються у день відкриття першої сесії новообраної відповідної ради.
Повноваження військово-цивільних адміністрацій населених пунктів починаються з дня внесення запису про їх державну реєстрацію як юридичних осіб до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань і припиняються у день відкриття першої сесії новообраної відповідної ради (ч. 11 ст. 3 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації»).
Частиною 4 статті 87 ЦК України передбачено, що юридична особа вважається створеною з дня її державної реєстрації.
03 серпня 2020 року внесено запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про державну реєстрацію юридичної особи - військово-цивільної адміністрації міста Лисичанськ Луганської області за № 13811020000002377.
Статтею 4 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації» визначено повноваження військово-цивільної адміністрації, серед яких здійснення управління майном, яке перебуває у комунальній власності відповідної територіальної громади (крім вирішення питань відчуження, у тому числі і шляхом приватизації комунального майна та надання комунального майна в оренду на строк понад один рік (п. 12 ст. 4 Закону).
Організаційні та процедурні питання діяльності військово-цивільної адміністрації міста Лисичанськ регулюються Регламентом, затвердженим розпорядженням керівника військово-цивільної адміністрації «Про внесення змін до Регламенту військово-цивільної адміністрації та затвердження його у новій редакції» № 266 від 04 вересня 2020 року.
Частиною 2 Регламенту передбачено, що військово-цивільна адміністрації міста Лисичанськ - це тимчасовий державний орган, що здійснює на території міста Лисичанськ повноваження Лисичанської міської ради, її виконавчих органів, голови та інші повноваження, які визначені Законом України «Про військово-цивільні адміністрації», та забезпечує:…здійснення повноважень міської ради, її виконавчих органів та делегованих повноважень.
Таким чином, з часу утворення військово-цивільної адміністрації міста Лисичанськ Луганської області повноваження Лисичанської міської ради Луганської області припинено, та перейшли до військово-цивільної адміністрації міста Лисичанськ Луганської області, а повноваження Виконавчого комітету Лисичанської міської ради до військово-цивільної адміністрації міста Лисичанськ Луганської області.
Відповідно до ч. 1 ст. 55 ЦПК України у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.
З урахуванням зазначеного, оскільки повноваження Лисичанської міської ради Луганської області з 03 серпня 2020 року здійснює військово-цивільна адміністрація міста Лисичанськ Луганської області, тому суд вважає необхідним клопотання задовольнити та залучити до участі у справі в якості правонаступника позивача - виконавчого комітету Лисичанської міської ради - військово-цивільну адміністрацію міста Лисичанськ Луганської області.
Керуючись ст. 55 ЦПК України, суд,
Клопотання військово-цивільної адміністрації міста Лисичанськ Луганської області про залучення процесуального правонаступника, задовольнити.
Залучити військово-цивільну адміністрацію міста Лисичанськ Луганської області до участі у справі № 415/3264/20 за позовною заявою Виконавчого комітету Лисичанської міської ради в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів, в якості правонаступника позивача - Виконавчого комітету Лисичанської міської ради Луганської області.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СУДДЯ Ю. О. КАЛМИКОВА