Постанова від 27.11.2020 по справі 353/1045/20

Справа № 353/1045/20

Провадження № 3/353/524/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 листопада 2020 рокум.Тлумач

Суддя Тлумацького районного суду Івано-Франківської області Лущак Н.І., ознайомившись з матеріалами справи, які надійшли від Тлумацького відділення поліції Коломийського відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстровану та жительку АДРЕСА_1 , одружену, з вищою освітою, приватного підприємця, гр. України, за ч. 1 ст.1652 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

20.10.2020 року старшим ДОП Тлумацького ВП Коломийського ВП ГУНП в Івано-Франківській області підполковником поліції Ляцьким Р.Б. відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 100671 за ч. 1 ст. 1652 КУпАП, а саме про те, що вона 15.07.2020 року о 11 год. 15 хв., будучи приватним підприємцем, здійснила 17.10.2018 року продаж однієї пляшки горілки 0,25л 40% за 40 грн. 00 коп. у магазині «Зупинка», що по вул. Шевченка, в м. Тлумачі Івано-Франківської області, чим допустила порушення встановленого порядку розрахунку, а саме торгівлю акцизними товарами вітчизняного виробництва за цінами нижчими від встановлених роздрібних цін.

Згідно вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до ст. 278 КУпАП, суддя при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи витребувано необхідні додаткові матеріали.

Згідно ч.1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Згідно ч. 1 ст. 1652 КУпАП відповідальність наступає за порушення порядку формування, встановлення та застосування цін і тарифів, а також знижок, націнок, доплат до них.

При підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення в порядку п. 2 ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення з'ясовано, що адміністративний протокол серії АПР18 № 100671 відносно ОСОБА_1 складений з порушенням вимог ст.256 КУпАП, оскільки неможливо встановити дату та час вчинення адміністративного правопорушення. Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 100671 від 20.10.2020 року, в ньому зазначено дві дати вчинення адміністративного правопорушення, а саме «15.07.2020 року 11 год. 15 хв.» та «17.10.2018 року».

Одночасно звертаю увагу на те, що до матеріалів справи додано акт (довідку) про результати перевірки № 090135 від 17.07.2020 року (а.с. 4-5), відповідно до якої було проведено перевірку господарської одиниці магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , суб'єкта господарської діяльності ФОП ОСОБА_1 , яка зареєстрована в Тисменицькому управління ДПІ, в період часу з 11 год. 15 хв. 15.07.2020 року по 15 год. 25 хв. 17.07.2020 року. А також пояснення ОСОБА_1 від 20.10.2020 року (а.с. 6), відповідно до яких 17.07.2020 року було проведено перевірку працівниками Івано-Франківської ДПІ та виявлено порушення встановленого порядку проведення розрахунку у сфері торгівлі, а саме торгівля акцизними товарами вітчизняного виробництва за цінами нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін, згідно контрольної стрічки за 17.10.2018 року.

Крім цього, в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено двох свідків адміністративного правопорушення, не вказано причин їх відсутності.

Відсутність у протоколі обов'язкових реквізитів, не тільки обмежує права особи, відносно якої складається протокол, регламентовані ст. 268 КУпАП, а й унеможливлює розгляд справи.

Також у матеріалах справи відсутні дані, які враховуються судом при прийнятті рішення по даній справі відповідно до ч. 2 ст. 33 КУпАП, а саме: характеристика на особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, дані про ступінь вини особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, тощо.

Пунктом 24 постанови № 14 Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року було встановлено наступне: «Визнати правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП (80732-10), відповідному правоохоронному органу для належного оформлення».

Таким чином, протокол не може розглядатись суддею без усунення порушень, допущених при його складенні, оскільки неповнота передбачених законом даних унеможливлює надання належної правової оцінки викладеним у протоколі обставинам.

За наслідками таких встановлених недоліків у суду немає можливості повно, всебічно та об'єктивно розглянути дану справу, а тому матеріали адміністративної справи слід повернути на доопрацювання для усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині.

Звертаю увагу на необхідність усунути зазначені недоліки в максимально стислі строки, оскільки відповідно до ст. 38 КУпАП строк притягнення до адміністративної відповідальності за вказане правопорушення складає три місяці з моменту його вчинення.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 245, 251, 252, 256, 278 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 1652 КУпАП направити до Тлумацького відділення поліції Коломийського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області на доопрацювання для усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині постанови.

Постанова апеляційному оскарженню не підлягає.

СуддяН. І. Лущак