Справа № 761/25963/20
Провадження № 3/761/6633/2020
18 вересня 2020 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Слободянюк Павло Леонідович, за участю секретаря Ковальчука В.А., прокурора Шкурпело Р., особи, відносно якої складено протокол - ОСОБА_1 , розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
ОСОБА_1 , 25.01.2019 звільнившись з посади старшого державного інспектора відділу аналізу аварійності Управління організації безпеки Департаменту державного контролю Державної служби України з безпеки на транспорті (м. Київ, пр. Перемоги, 14), порушив вимоги фінансового контролю, а саме, всупереч абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), несвоєчасно (28.03.2019), без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями у 2019 році (перед звільненням).
Крім того, ОСОБА_1 несвоєчасно (05.06.2020), всупереч абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий 2019 рік (після звільнення).
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчинені згаданого адміністративного правопорушення визнав повністю, підтвердивши обставини, викладені у протоколі.
Під час судового розгляду справи прокурор вважав, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов такого висновку.
Як встановлено в судовому засіданні, наказом Державної служби України з безпеки на транспорті від 01.09.2016 №2645-к старшого державного інспектора відділу розслідування аварій та подій на автомобільному та міському електричному транспорті Департаменту транспортної безпеки, розслідувань аварій та подій на транспорті ОСОБА_1 з 01.09.2016 переведено на посаду старшого державного інспектора відділу аналізу аварійності Управління організації безпеки Департаменту державного контролю Державної служби України з безпеки на транспорті (м. Київ, пр. Перемоги, 14).
Наказом Державної служби України з безпеки на транспорті від 23.01.2019 №101-к ОСОБА_1 звільнено із зазначеної посади з 25.01.2019.
23.08.2017 ОСОБА_1 ознайомився з вимогами Закону України "Про запобігання корупції".
Абзацом 1 частини 2 статті 45 Закону визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Абзацом 2 частини 2 статті 45 Закону визначено, що особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Частиною 1 статті 45 Закону визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно п. 2-1 прикінцевих положень Закону, декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб'єкти декларування подають до 1 червня.
У той же час ОСОБА_1 , 25.01.2019 фактично припинивши діяльність, пов'язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, маючи електронний цифровий підпис, необхідний для входу до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням) лише 28.03.2019, тобто несвоєчасно, при цьому доказів поважності причин несвоєчасного подання ОСОБА_1 згаданої декларації у судовому засіданні здобуто не було.
Крім того, 25.01.2019 фактично припинивши діяльність, пов'язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, маючи електронний цифровий підпис, необхідний для входу до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2019 рік (після звільнення) лише 05.06.2020, тобто несвоєчасно, при цьому доказів поважності причин несвоєчасного подання ОСОБА_1 згаданої декларації у судовому засіданні здобуто не було.
У зв'язку із зазначеним, суд дійшов до висновку, що ОСОБА_1 своїми діями порушив вимоги фінансового контролю, а саме несвоєчасно без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням), а також за минулий 2019 рік (після звільнення), тобто своїми діями вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 , судом враховується характер вчиненого правопорушення та його наслідки, особа правопорушника, її відношення до скоєного та майновий стан останнього.
На підставі викладеного, керуючись ст. 40-1, ч.1 ст.172-6, ст. 221, 279-280, 283-285 КУпАП, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір, що становить 420,40 грн.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги до Шевченківського районного суду м. Києва протягом 10 днів дня винесення постанови.
Суддя П.Л. Слободянюк