Іменем України
26 листопада 2020 року
Київ
справа № 372/224/16-а
провадження № К/9901/13850/18
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду: судді-доповідача Коваленко Н.В., суддів: Берназюка Я.О., Чиркіна С.М., розглянувши в письмовому провадженні в касаційному порядку справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Київській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити дії, за касаційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Обухівського районного суду Київської області у складі судді Проць Т.В. від 1 квітня 2016 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду у складі колегії суддів: Мацедонської В.Е., Лічевецького І.О., Мельничука В.П. від 9 червня 2016 року,
Короткий зміст позовних вимог
1. ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Київській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити дії, в якому просив:
- визнати незаконними дії Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Київській області щодо невключення у грошовий атестат та довідку про додаткові види грошового забезпечення та премії за 2011 - 2013 роки для нарахування ОСОБА_1 пенсії доплату за роботу в зоні Чорнобильської АЕС, передбачену статтею 40 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та видів грошового забезпечення, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2008 року № 831, що носять постійний характер;
- визнати за ОСОБА_1 право на перерахунок пенсії з 6 серпня 2013 року з урахуванням доплати за роботу, передбачену статтею 40 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та видів грошового забезпечення, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2008 року № 831, що носять постійний характер;
- зобов'язати Головне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Київській області включити у грошовий атестат та у довідку про додаткові види грошового забезпечення та премії за 2011 - 2013 роки для перерахунку пенсії доплату за роботу в зоні Чорнобильської АЕС передбаченою статтею 40 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», та видів грошового забезпечення, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2008 року № 831, та у термін передбачений пунктом 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року № 3-1, та направити його до органу, що призначає пенсії;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області провести ОСОБА_1 перерахунок пенсії з 6 серпня 2013 з урахуванням доплати за роботу в зоні Чорнобильської АЕС передбаченою статтею 40 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та видів грошового забезпечення, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2008 року № 831 та у термін передбачений пунктом 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року № 3-1 та виплатити в повному обсязі.
Короткий зміст рішень судів попередніх інстанцій
2. Постановою Обухівського районного суду Київської області від 1 квітня 2016 року, у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 було відмовлено.
3. Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 9 червня 2016 року постанову Обухівського районного суду Київської області від 1 квітня 2016 року скасовано в частині відмови в задоволенні позовних вимог за період з 6 серпня 2013 року по 22 липня 2015 року.
Позовні вимоги за період з 6 серпня 2013 по 22 липня 2015 року залишено без розгляду.
В іншій частині постанову Обухівського районного суду Київської області від 1 квітня 2016 року залишено без змін.
4. Відмовляючи у задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції, з яким погодився суд апеляційної інстанції, виходив з того, що доплата за роботу в зоні відчуження та зоні безумовного відселення підлягає виплаті лише протягом встановленого проміжку часу, а тому не має постійного характеру і включення її до грошового забезпечення при обчисленні пенсії не є можливим.
5. Залишаючи позовні вимоги за період з 6 серпня 2013 по 22 липня 2015 року без розгляду, суд апеляційної інстанції виходив з того, що з 21 серпня 2013 року позивач був обізнаний та дізнався, що до грошового атестату, що подавався для призначення пенсії, не включена надбавка за роботу в зоні відчуження, жодних поважних причин щодо пропуску строку звернення до суду за період з 6 серпня 2013 року (дати призначення пенсії) до 22 січня 2016 року (дати подачі позову) позивачем не наведено, а тому відсутні підстави для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
Короткий зміст вимог касаційної скарги
6. Не погоджуючись з рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій, посилаючись на неправильне застосування судами першої та апеляційної інстанції норм матеріального права та порушення норм процесуального права, ОСОБА_1 звернувся із касаційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Обухівського районного суду Київської області від 1 квітня 2016 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 9 червня 2016 року та прийняти нову постанову, якою задовольнити його позовні вимоги.
СТИСЛИЙ ВИКЛАД ОБСТАВИН СПРАВИ, ВСТАНОВЛЕНИХ СУДАМИ ПЕРШОЇ ТА АПЕЛЯЦІЙНОЇ ІНСТАНЦІЙ
7. Судами попередніх інстанцій встановлено, що ОСОБА_1 з 16 квітня 2007 року постійно проходив службу в Державній пожежній частині №16 м. Чорнобиль ГУ МНС України у Київській області, з 1 квітня 2009 року в 2 загоні Державної пожежної охорони (по охороні зони відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення) м. Чорнобиль ГУ МНС України у Київській області на посаді начальника загону, з 1 квітня 2012 року в 2 загоні Державної пожежної охорони (по охороні зони відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення) м. Чорнобиль Головного територіального управління МНС України у Київській області на посаді начальника загону, з 27 вересня 2012 року в 2 Державному пожежно-рятувальному загоні (по охороні зони відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення) м. Чорнобиль Головного територіального управління МНС України у Київській області на посаді начальника загону, з 12 червня 2013 року у розпорядженні начальника ГУ Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Київській області.
Згідно грошового атестату № 27 та розрахунку пенсії за вислугу років по пенсійній справі 1004010382 для ОСОБА_1 пенсія призначена (обчислена) з 6 серпня 2013 року із сум грошового забезпечення: посадовий оклад - 1200,00 грн, оклад за військове звання - 130,00 грн, процентна надбавка за вислугу років 40% - 532,00 грн, середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці, у тому числі робота з таємними виробами, носіями, документами 10%, надбавка за особливо важливі завдання 50%, НОУС, пов'язані з ризиком для життя або здоров'я 25%, премія 100% - 2170,27 грн. Всього, в тому числі сума грошового забезпечення для обчислення пенсії - 4032,27 грн, основний розмір пенсії 80% грошового забезпечення (вислуга років 31) у розмірі - 3225,82 грн.
ОСОБА_1 звернувся до ГУ ДСНС України у Київській області із заявою від 27 листопада 2015 року про внесення до грошового атестату та довідки про додаткові види забезпечення та премії за 2011-2013 року щомісячну доплату за несення служби на території зони Чорнобильської АЕС, яка носила постійних характер.
1 грудня 2015 року ОСОБА_1 надіслав на адресу ГУ Пенсійного фонду України у Київській області заяву про здійснення перерахунку пенсії з урахуванням щомісячної доплати за несення служби на території зони Чорнобильської АЕС, передбачену статтею 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2008 року № 831, яка носила постійний характер.
ГУ ДСНС України у Київській області листом від 8 грудня 2015 року № 66/5/К-61 повідомило позивача про неможливість включення доплати за роботу в зоні відчуження до грошового атестату та довідки про додаткові види забезпечення та премії за 2011 - 2013 роки, оскільки така доплата не відноситься до переліку видів грошового забезпечення, які передбачені постановою Кабінету Міністрів України № 1294 від 7 листопада 2007 року.
Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області листом від 14 грудня 2015 року № 6050/21 надало відповідь ОСОБА_1 , що до органів Пенсійного фонду України передані функції тільки з призначення (перерахунку) і виплати пенсії, а підготовка та подання до органів, що призначають пенсії, необхідних для призначення пенсії документів здійснюється, зокрема, уповноваженими структурними підрозділами, в даному випадку ГУ ДСНС України в Київській області.
8. Не погоджуючись з такими рішеннями відповідачів, ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом.
9. Касаційна скарга обґрунтована тим, що оскільки доплата за роботу в зоні Чорнобильської АЕС передбаченою статтею 40 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та видів грошового забезпечення визначених постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2008 року № 831 носить постійний характер, вона має бути включена до грошового забезпечення з якого розраховується розмір пенсії.
10. Головним управлінням Пенсійного фонду України в Київській області подано заперечення на касаційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Обухівського районного суду Київської області від 1 квітня 2016 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 9 червня 2016 року, в яких воно просить залишити касаційну скаргу без задоволення, а оскаржувані рішення - без змін.
11. Відзиву на касаційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Обухівського районного суду Київської області від 1 квітня 2016 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 9 червня 2016 року Головним управлінням Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Київській області не подано.
12. Відповідно до частини 1 статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
13. Згідно з частинами 2, 3 статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.
14. Частиною 1 статті 15 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» визначено, що пенсійне забезпечення військовослужбовців після звільнення їх з військової служби провадиться відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
15. Згідно із частиною 3 статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
16. Відповідно до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей» пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
17. Частиною 1 статті 40 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачено, що військовослужбовцям, які несуть службу на територіях радіоактивного забруднення, підвищення оплати праці провадиться шляхом нарахування на оклади грошового утримання надбавок, встановлених статтею 39 цього Закону.
18. Постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2008 року № 831 «Про доплати особам, які працюють у зоні відчуження» установлена особам, які постійно працюють, а також особам рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ, органів і підрозділів служби цивільного захисту Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, військовослужбовцям внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки, Державної прикордонної служби, які постійно виконують службові обов'язки у зоні відчуження доплата у розмірі 150 відсотків мінімальної заробітної плати.
Оцінка доводів учасників справи і висновків судів першої та апеляційної інстанції
19. Аналіз статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» дає підстави для висновку про те, що до складу грошового забезпечення військовослужбовців входять чотири види складових: посадовий оклад; оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення; одноразові додаткові види грошового забезпечення.
20. Однією з умов пенсійного забезпечення військовослужбовців є визначення видів грошового забезпечення, які враховуються при обчисленні пенсій.
21. Частиною 3 статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» визначено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
22. Відповідно до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей» пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
23. Отже, Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», який визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення, зокрема осіб, звільнених з військової служби, та має на меті реалізацію цими особами, конституційного права на державне пенсійне забезпечення і спрямований на встановлення єдності умов та норм пенсійного забезпечення зазначеної категорії громадян України, передбачає включення до грошового забезпечення, з розміру якого обчислюється пенсія, лише щомісячні основні види грошового забезпечення, до яких належать: посадовий оклад, оклад за військовим званням, процентна надбавка за вислугу років, а також щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.
24. Тобто при обчисленні пенсії не враховується такий складовий елемент грошового забезпечення як одноразові додаткові види грошового забезпечення, зокрема щорічні, щоквартальні, разові додаткові види грошового забезпечення, крім щомісячних, або тих, що виплачуються раз на місяць.
25. Факт сплати єдиного внеску не є безумовною підставою для включення виплати, з якої цей внесок утримано, до грошового забезпечення, з розміру якого обчислюється пенсія, та має значення лише для включення до цього грошового забезпечення його видів з переліку, визначеного статтею 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», який є вичерпним.
26. Згідно довідки Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Київській області від 23 березня 2016 року № 94 ОСОБА_1 у період з серпня 2011 року по липень 2013 року отримував доплату за роботу в зоні відчуження Чорнобильської АЕС. Дана доплата носила постійний характер.
27. Доплата за несення служби в зоні відчуження Чорнобильської АЕС є щомісячним додатковим видом грошового забезпечення, яку отримував позивач під час проходження служби. Ця доплата має постійний характер для осіб, які несуть службу в зоні радіоактивного забруднення Чорнобильської АЕС.
28. Ураховуючи наведене, отримувана ОСОБА_1 , згідно з довідкою Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Київській області від 23 березня 2016 року № 94, доплата за роботу в зоні відчуження за 2011 - 2013 роки має бути включена до складу грошового забезпечення, з якого здійснюється обчислення пенсії, відтак, розмір призначеної позивачу у серпні 2013 року пенсії підлягає перерахунку.
28. Зазначений висновок узгоджується з правовою позицією висловленою Великою Палатою Верховного Суду у постанові від 6 лютого 2019 року у справі № 522/2738/17.
29. Оскільки, Головним управлінням Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Київській області неправомірно не було включено до грошового атестату та довідки про додаткові види грошового забезпечення для нарахування ОСОБА_1 пенсії доплату за роботу в зоні Чорнобильської АЕС, передбачену статтею 40 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та видів грошового забезпечення, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2008 року № 831, яка носила постійний характер, позовні вимоги до Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Київській області підлягають задоволенню.
30. Як убачається з грошового атестату № 27 та довідки Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Київській області про додаткові види грошового забезпечення та премії за 2011 - 2013 роки від 12 вересня 2013 року № 335, які були надані до Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області для призначення пенсії ОСОБА_1 , доплата за роботу в зоні Чорнобильської АЕС, передбачена статтею 40 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2008 року № 831, була відсутня.
31. Оскільки, в грошовому атестаті № 27 та довідці Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Київській області про додаткові види грошового забезпечення та премії за 2011 - 2013 роки від 12 вересня 2013 року № 335, які були надані до Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області для призначення пенсії ОСОБА_1 , доплата за роботу в зоні Чорнобильської АЕС, передбачена статтею 40 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2008 року № 831, була відсутня, у Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області відсутні підстави для врахування суми зазначеної надбавки для розрахунку пенсії ОСОБА_1 .
32. До моменту отримання належної довідки від Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Київській області у пенсійного органу не виникає обов'язку з перерахунку пенсії позивача.
33. Суд не вирішує питання дотримання позивачем строку звернення до суду, оскільки це питання не ставилось перед судами усіх інстанцій, а копія грошового атестата, яка міститься в матеріалах справи, не містить відомостей про ознайомлення ОСОБА_1 з його змістом, що унеможливлює встановити дату, з якої позивач мав дізнатися про те, що до грошового забезпечення не включено доплату за роботу в зоні Чорнобильської АЕС передбачену статтею 40 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», та видів грошового забезпечення, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2008 року № 831.
Висновки за результатами розгляду касаційної скарги
34. У відповідності до вимог частини першої статті 351 Кодексу адміністративного судочинства України підставами для скасування судових рішень повністю або частково і ухвалення нового рішення або зміни рішення у відповідній частині є неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.
35. Відповідно до частин 1, 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
36. Колегія суддів приходить до висновку про те, у зв'язку із порушенням судами попередніх інстанцій норм матеріального права постанова Обухівського районного суду Київської області від 1 квітня 2016 року та ухвала Київського апеляційного адміністративного суду від 9 червня 2016 року підлягають скасуванню із ухваленням нового рішення про задоволення позову.
37. Під час розгляду справи позивачем сплачено судовий збір: 551,30 грн за подання позовної заяви (квитанція від 22 січня 2016 року), 2424,41 грн за подання апеляційної скарги (квитанція від 4 квітня 2016 року) та 2645,77 грн за подання касаційної скарги (квитанція від 25 червня 2016 року).
Керуючись статтями 139, 243, 341, 345, 349, 351, 355, 356, 359 Кодексу адміністративного судочинства України,
Касаційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково.
Постанову Обухівського районного суду Київської області від 1 квітня 2016 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 9 червня 2016 року скасувати та ухвалити нову постанову.
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити частково.
Визнати незаконними дії Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Київській області щодо невключення до грошового атестату та довідку про додаткові види грошового забезпечення та премії за 2011-2013 роки для нарахування ОСОБА_1 пенсії доплату за роботу в зоні Чорнобильської АЕС, передбачену статтею 40 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та видів грошового забезпечення визначених, постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2008 року № 831.
Зобов'язати Головне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Київській області включити у грошовий атестат та у довідку про додаткові види грошового забезпечення та премії за 2011 - 2013 роки для перерахунку пенсії ОСОБА_1 доплату за роботу в зоні Чорнобильської АЕС передбаченою статтею 40 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», та видів грошового забезпечення, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2008 року № 831.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 2810,74 грн судового збору за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Київській області.
Постанова суду касаційної інстанції є остаточною та оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач Н.В. Коваленко
судді Я.О. Берназюк
С.М. Чиркін