Справа№ 953/14959/20
н/п 3/953/3760/20
"25" листопада 2020 р. Суддя Київського районного суду м. Харкова Садовський К.С., розглянувши матеріал, що надійшов з ДПП УПП в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП невідомий, громадянина України, працюючого водієм ТОВ «АМК СЕРВІС», зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 44-3 КУпАП,
28.08.2020 року о 07-30 годині за адресою: м. Харків, вул. Ак.Павлова, в районі буд. 323, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом БАЗ А079.14, д.н.з. НОМЕР_1 , при цьому здійснював перевезення пасажирів по міському маршруту № 54 «Гер.Праці- Др.Народів» у кількості 40 осіб, що перевищує кількість місць для сидіння передбачених технічною характеристикою транспортного засобу та становить 21 особа разом з водієм, чим порушив правила карантину, а саме п.п. 2 п. 11 Постанови Кабінету Міністрів України № 641 від 22.07.2020 року.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, повідомлявся належним чином та своєчасно, причини неявки суду не повідомив. Надав суду письмові пояснення, в яких просив провадження у справі про адміністративне правопорушення закрити. При цьому посилався на те, що автором протоколу не вказаний підпункт пункту 11 Постанови Кабінету Міністрів України № 641 від 22.07.2020 року, який він начебто порушив. Крім того, посилався на відсутність в матеріалах справи доказів його вини.
Однак, факт вчинення адміністративного правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 274284 від 28.08.2020 року, письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , які містяться в протоколі про адміністративне правопорушення, відеозаписом №АЛ3349.
Згідно ч.1 ст. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Відповідно до п.п. 1 п. 11 Постанови КМУ № 641 від 22.07.2020 року «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів», який діяв на час вчинення правопорушення, на території регіону (адміністративно-територіальної одиниці), на якій установлено “зелений” рівень епідемічної небезпеки, забороняється здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в електричному (трамвай, тролейбус), залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, визначена в реєстраційних документах на цей транспортний засіб..
За таких обставин, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, тобто порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Однак, суд, враховуючи особу правопорушника ОСОБА_1 , той факт, що до адміністративної відповідальності він раніше не притягувався, вважає за можливе звільнити його від адміністративної відповідальності.
Згідно ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Згідно ст.22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Враховуючи, що внаслідок дій особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, тяжких чи будь-яких взагалі наслідків не настало, правопорушення не спричинило значної шкоди суспільним або державним інтересам, правам інших осіб, а також вчинення адміністративного правопорушення вперше, обмежувальні заходи для запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом, застосовуються вперше на території України, за таких обставин, суд вважає за можливе закрити адміністративну справу за малозначністю на підставі ст. 22 КУпАП, обмежившись усним зауваженням відносно правопорушника.
Відповідно до ст. 284 КУпАП по справі про адміністративне правопорушення при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття провадження.
На підставі викладеного, керуючись ст. 22 , 283 - 285 КУпАП, суд
Визнати винуватим ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст.44-3 КУпАП та звільнити його від адміністративної відповідальності, на підставі ст. 22 КУпАП, у зв'язку з малозначністю, обмежившись усним зауваженням.
Провадження у справі про вчинення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП - закрити.
Постанова протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляції через Київський районний суд м. Харкова.
Суддя К.С.Садовський