ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/18917/20
провадження № 3/753/8624/20
"24" листопада 2020 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Комаревцева Л.В., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , - за вчинення правопорушень, передбачених ст.ст. 173, 185 КУпАП,
Згідно протоколів про адміністративне правопорушення, 18.10.2020 року о 12 годині 40 хвилин, ОСОБА_1 перебуваючи у громадському місці в м. Києві біля станції метро Позняки (магазин "Ева") у стані алкогольного сп'яніння, виражався нецензурною лайкою у бік прохожих та поліцейських, чим порушив громадський порядок і спокій громадян та вчинив правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП, а також, 18.10.2020 року о 12 годині 40 хвилин, ОСОБА_1 знаходячись в м. Києві біля станції метро Позняки (магазин "Ева"), з явними ознаками алкогольного сп'яніння, нецензурно виражався та образливо чіплявся до громадян. На законну вимогу працівника поліції капрала ОСОБА_2 припинити адміністративне правопорушення ОСОБА_1 не відреагував, при цьому в грубій формі висловлювався на адресу поліцейських, погрожував їм фізичною розправою, чим вчинив правопорушення, передбачене ст. 185 КУпАП.
Оскільки протоколи серії ГП № 303133 та серії ГП № 303134 складені відносно однієї особи, якій інкримінують вчинення кількох адміністративних правопорушень, вважаю за необхідне об'єднати справи щодо ОСОБА_1 в одне провадження.
ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомленим про дату та час судового засідання, до суду не з'явився. Враховуючи викладене, суд вважає можливим розглянути справу у відсутність ОСОБА_1 на підставі наявних доказів.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
Вимогами ст. 251 КУпАП передбачено поняття доказів та порядок їх збирання у справі про адміністративне правопорушення, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення. Перекладання такого обов'язку на суд не передбачено.
Відповідно до вимог «Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції» затвердженої Наказом МВС T70; 1376 від 06.11.2015 р. до протоколу додається - пояснення особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, викладені на окремому аркуші, рапорти посадових осіб органів поліції, довідки, акти тощо (у разі складення).
У відповідності до п. 43 рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) від 14 лютого 2008 у справі «Кобець проти України» (з відсиланням на первісне визначення цього принципу у справі « Авшар проти Туреччини » (Avsar v. Turkey), п. 282) доказування, зокрема, має випливати із сукупності ознак чи неспростовних презумпцій, достатньо вагомих, чітких та узгоджених між собою, а за відсутності таких ознак не можна констатувати, що винуватість особи доведено поза розумним сумнівом.
Крім цього, суд також враховує практику Європейського суду з прав людини, зокрема рішення від 20.09.20196 року «Карелін проти Росії», відповідно до якого збір судом доказів на підтвердження винуватості особи за відсутності сторони обвинувачення у справах про адміністративні правопорушення, свідчить про порушення права особи на неупереджений судовий розгляд.
Згідно положень ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Так, у матеріалах справи наявні протоколи про адміністративні правопорушення серії ГП № 303133 та серії ГП № 303134, протокол про адміністративне затримання ОСОБА_1 та пояснення гр. ОСОБА_3 . Дані пояснення суд не може прийняти як належний доказ вини ОСОБА_1 , оскільки у протоколі про адмінправопорушення відсутні відомості про свідків та потерпілих, а тому встановити процесуальний статус гр. ОСОБА_3 неможливо. Всупереч вимогам вищезазначених нормативних актів, будь-яких інших доказів які б могли підтвердити факт вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 185, 173 КУпАП матеріали даної справи не містять.
При цьому, суд вважає, що самі по собі протоколи про адміністративні правопорушення не можуть бути доказами вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень.
Аналіз наведених обставин дозволяє зробити висновок, що протоколи відносно ОСОБА_1 не ґрунтуються на встановлених обставинах та не підтверджені доказами, в зв'язку з чим не доведено, що ОСОБА_1 вчинив вказані правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного та враховуючи положення ч.1 ст. 247 КУпАП, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 173, 185 КУпАП, а тому з цих підстав провадження у справі підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст. 38, 173, 185, 247 п. 1, 283-285 КУпАП, суд
Об'єднати в одне провадження справу № 753/18917/20 та № 753/18918/20 та присвоїти єдиний унікальний номер № 753/18917/20.
Провадження у справі про адміністративні правопорушення, передбачені ст.ст. 173, 185 КУпАП відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Київського апеляційного суду через Дарницький районний суд м. Києва.
За відсутності скарги постанова набирає законної сили після закінчення десятиденного строку встановленого на оскарження.
СУДДЯ Л.В. КОМАРЕВЦЕВА