Справа № 456/3480/20
Провадження № 3/456/2936/2020
23 листопада 2020 року Суддя Стрийського міськрайонного суду Львівської області Бучківська В. Л. , розглянувши матеріали, які надійшли із Стрийського відділу поліції ГУ НП у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1
за ст. 44-3 КУпАП,
З протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 678998 від 26.08.2020 року вбачається, що ОСОБА_1 26.08.2020 близько 11:26 год., будучи продавцем закладу громадського харчування «ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою м. Стрий по вул. Галицька, 7б, Львівської області, перебувала в приміщенні без засобів індивідуального захисту, а саме маски, респіратора та рукавиць, чим порушила вимоги постанови КМУ № 211 від 11.03.2020 та постанови КМУ № 641 від 22.07.2020, вчинивши правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, приходжу до висновку, що даний протокол разом з долученими до нього матеріалами підлягає поверненню для належного оформлення з наступних підстав.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання про правильність складеного протоколу та інших матеріалів справи про адміністративне правопорушення.
Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП полягає у порушенні правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Зазначена норма є бланкетною, тобто нормою, яка лише називає або описує правопорушення, а для повного визначення його ознак відсилає до інших галузей права. Конкретизований зміст бланкетної диспозиції передбачає певну деталізацію відповідних положень інших нормативно-правових актів, що наповнює норму більш конкретним змістом, для встановлення саме тих ознак, які мають значення для правової кваліфікації за відповідною статтею чи частиною статті КУпАП.
Слід звернути увагу, що постановою судді Стрийського міськрайонного суду Львівської області Сас С.С. від 30.10.2020 адіміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП, повернуто до Стрийського ВП ГУ НП у Львівській області, для належного оформлення.
Зокрема, у постанові судді вказано, що у складеному протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено, який саме підпункт та пункт постанови КМУ № 211 від 11.03.2020 та постанови КМУ № 641 від 22.07.2020 порушила ОСОБА_1 , як особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки у протоколі про адміністративне правопорушення міститься посилання лише на постанову КМУ № 211 від 11.03.2020 та постанову КМУ № 641 від 22.07.2020, які зазначено як нормативні акти, які порушила особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, у редакції, чинній на момент його складення. Крім того, у постанові вказано, що всупереч вимогам ст. 256 КУпАП до матеріалів справи не долучено пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Слід зазначити, що інспектором ДОП СППП Стрийського ВП ГУ НП у Львівській області Шпірей В.В., 20.11.2020 повторно скеровано до суду адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП, не усунувши недоліки, викладені в постанові судді Стрийського міськрайонного суду Львівської області Сас С.С. від 30.10.2020.
Вищевикладені недоліки, допущені при складенні та оформленні адміністративного матеріалу є суттєвими, оскільки не дозволяють встановити наявність чи відсутність складу адміністративного правопорушення в діях особи, яка притягається до відповідальності, що в свою чергу, позбавляє можливості достовірно встановити обставини правопорушення, і як наслідок, здійснити розгляд справи про адміністративне правопорушення та прийняти рішення по ній.
Відтак враховуючи, що складення та оформлення даної справи про адміністративне правопорушення виконано неналежним чином, а вказані вище недоліки та неповнота не можуть бути усунені в суді, а тому протокол про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП разом з долученими до нього матеріалами слід повернути в Стрийський відділ поліції ГУ НП у Львівській області для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 245, 256, 278, 283 КУпАП,
постановив:
Протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 678998 від 26.08.2020, складений відносно ОСОБА_1 , за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, разом з долученими до нього матеріалами повернути в Стрийський ВП ГУ НП у Львівській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя В.Л. Бучківська