Справа № 464/4078/20
№ провадження 3/453/609/20
іменем України
24 листопада 2020 року суддя Сколівського районного суду Львівської області Курницька В.Я., розглянувши справу про адміністративне правопорушення за матеріалами, які надійшли від Сихівського районного суду м. Львова з постановою про передачу справи для розгляду по суті, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого в АДРЕСА_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_2 , не праюючого,
за ч. 3 ст. 130 КУпАП -
Водій ОСОБА_1 , 19.07.2020 року близько 03.08 год., по Городоцька, 38 в м. Львові, керував автомобілем марки «Mitsubishi carisma», н.з. НОМЕР_1 , з ознаками наркотичного сп'яніння: порушення мови, координації рухів, неприродня блідість обличчя. Від проходження огляду на стан сп'яніння у встановленому законом порядку водій відмовився, в присутності двох свідків. Протягом року водій двічі піддавався адміністративному стягненню за ст. 130 КУпАП, чим порушив вимоги п. 2.5 ПДР України, за що відповідальність передбачена ч. 3 ст. 130 КУпАП.
ОСОБА_1 в судові засідання не з'явився, хоч неодноразово викликався у такі, а саме: судовою повісткою від 01.09.2020 р. на 14.09.2020 р. на 10 год. 00 хв.; судовою повісткою від 14.09.2020 р. на 01.10.2020 р. на 09 год. 30 хв.; судовою повісткою від 05.10.2020 р. на 16.10.2020 р. на 10 год. 00 хв.; судовою повісткою від 16.10.2020 р. на 24.11.2020 р. на 10 год. 00 хв..
Зважаючи на сповіщенняОСОБА_1 про розгляд адміністративних матеріалів, судом вирішено провести розгляд справи у його відсутності, що не суперечить правовим приписам ч. 2 ст. 268 КУпАП.
Вирішуючи питання про розгляд справи у відсутностіОСОБА_1 , суд враховує, що останній був добре обізнаний з фактом складення на нього протоколу про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 130 КУпАП. Слід звернути увагу на той факт, що останній не заявляв жодних клопотань до суду про витребування доказів, виклик свідків і не висловлював своїх міркувань щодо законності складення на нього протоколу.
Зважаючи на те, що судом вжито усіх необхідних заходів для повного та всебічного з'ясування обставин справи, підстав для скерування справи для додаткового оформлення суддя не вбачає, враховуючи вимоги ст. 6 Європейської конвенції з прав людини та основоположних свобод, згідно якої кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення, а також враховуючи закінчення строків притягнення особи до відповідальності, суд вважає, що слід вирішити справу у відсутності ОСОБА_1 та в межах тих доказів, які містяться у матеріалах справи та долучені до протоколу про адміністративне правопорушення.
Дослідивши матеріали справи та надані докази, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визначається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Так, 01 липня 2020 року набрав чинності Закон від 22.11.2018 № 2617-VIII, яким запроваджується інститут кримінальних проступків. Зокрема, кримінальним проступком стало і керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння та скасовано адміністративну відповідальність за керування у стані сп'яніння.
Згідно Закону №720-IX від 17 червня 2020 року який набрав чинності 03 липня 2020 р., скасовано кримінальну відповідальність за керування транспортним засобом у стані сп'яніння шляхом виключення підпункту 171 яким вносились зміни, та одночасно виключено встановлені зміни у ст. 130 КУпАП.
Оскільки зазначеним Законом виключено підпункт 171, тому поновлено дію норми Закону, якою встановлено адміністративну відповідальність за керування транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння, тобто за ст. 130 КУпАП в останній редакції станом на 07.07.2016 р.
Відповідно до диспозиції ч. 3 ст. 130 КУпАП (в редакції станом на 30.06.2020) дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягнення за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Згідно з п. 2.5 Правил дорожнього руху водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до довідки інспектора ВАП УПП у Львівській області ДПП Королишин Н., ОСОБА_1 притягався 24.10.2019 року Сихівським районним судом м. Львова за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, з накладенням на нього адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 10200 грн., та 03.06.2020 року Личаківським районним судом м. Львова за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 130 КУпАП, з накладенням на нього адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 40800 грн.
Враховуючи наведене, оцінюючи докази в їх сукупності, беручи до уваги те, що ОСОБА_1 двічі протягом року піддавалася адміністративному стягнення за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 130 КУпАП.
В судовому засіданні встановлено, щобудучи двічі протягом року підданим адміністративному стягнення за керування транспортними засобами у стані сп'яніння, ОСОБА_1 , 19.07.2020 року близько 03.08 год., по Городоцька, 38 в м. Львові, керував автомобілем марки «Mitsubishi carisma», н.з. НОМЕР_1 , з ознаками наркотичного сп'яніння: порушення мови, координації рухів, неприродня блідість обличчя. Від проходження огляду на стан сп'яніння у встановленому законом порядку водій відмовився, в присутності двох свідків. Протягом року водій двічі піддавався адміністративному стягненню за ст. 130 КУпАП, чим порушив вимоги п. 2.5 ПДР України, за що відповідальність передбачена ч. 3 ст. 130 КУпАП.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, вчиненому при вище викладених обставинах повністю доведена дослідженими в судовому засіданні доказами у справі, що ретельно перевірені та оцінені судом з точки зору їх належності, допустимості, достовірності, достатності кожен окремо та взаємозв'язку для ухвалення даного рішення, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії БДР18 № 526407 від 19.07.2020 року, поясненнями ОСОБА_2 , ОСОБА_3 від 19.07.2020 року, довідками УПП у Львівській області ДПП від 21.07.2020 року, копією даними відеозапису, що містяться на СD-R, який було знято під час оформлення протоколу про адміністративне правопорушення серії БДР18 № 526407 від 19.07.2020 року щодо притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 130 КУпАП.
Зазначені вище докази винуватості ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 130 КУпАП є такими, що доповнюють одне одного, є повними, безсумнівними, належними та допустимими, оскільки у відповідності до ст. ст. 251, 252 КУпАП, прямо підтверджують існування обставин, що підлягають доказуванню у справі про адміністративне правопорушення, а також є такими, що зібрані в порядку, встановленому законом.
Так, згідно зі ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Відповідно до матеріалів справи, а саме протоколу про адміністративне правопорушення серії БДР18 № 526407 від 19.07.2020 року, адміністративне правопорушення вчинено 19.07.2020 року, тому суд дійшов висновку, що закінчились строки притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.
Дослідивши матеріали справи, враховуючи, що на момент розгляду даної справи закінчилися строки накладення адміністративного стягнення, передбачені ч. 2 ст. 38 КУпАП, суд вважає за необхідне ОСОБА_1 визнати винним за ч. 3 ст. 130 КУпАП, а провадження по справі про адміністративне правопорушення закрити.
В свою чергу, суд враховує, що ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» та ст. 40-1 КУпАП визначено, що судовий збір стягується лише у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, а тому виходячи з норм ч. 2 ст. 284 та ст. 247 КУпАП, не вбачає підстав для стягнення судового збору.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 38, п. 7 ч. 1 ст. 247, ст. 283-285 КУпАП,-
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 130 КУпАП, а провадження по справі закрити на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з закінченнями на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Сколівського районного суду
Львівської області В.Я. Курницька