Постанова від 24.11.2020 по справі 352/2427/20

Справа № 352/2427/20

Провадження № 3/352/1569/20

ПОСТАНОВА

про повернення на доопрацювання

24 листопада 2020 рокум. Івано-Франківськ

Суддя Тисменицького районного суду Івано-Франківської області Гриньків Д.В. розглянувши матеріали, які надійшли з Тисменицького відділу поліції Головного Управління Національної поліції у Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не працює,

за статтею 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП), -

ВСТАНОВИЛА:

23.11.2020 до Тисменицького районного суду Івано-Франківської області надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.173 КУпАП.

Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.

Згідно з ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Статтею 268 КУпАП передбачено, що при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені ст.173 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою.

Крім того, відповідно до ч.2 ст.277 КУпАП справи про адміністративні правопорушення, передбачені в тому числі ст. 173 КУпАП, розглядаються протягом доби.

Ці положення Закону є гарантією забезпечення права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності на захист, до того ж її присутність у судовому засіданні дозволяє суду перевірити достовірність фактичних даних, що викладені у протоколі про адміністративне правопорушення, та всебічно з'ясувати усі обставини справи.

Такий особливий порядок покладає на відповідні органи, які складають протокол про адміністративне правопорушення, обов'язок забезпечити правопорушнику доступ до правосуддя та можливість реалізувати своє право на захист, а тому останній має бути не тільки доставлений до суду, але й повинна бути забезпечена його присутність у судовому засіданні під час розгляду справи щодо нього.

При цьому, слід виходити із сталої практики Європейського суду з прав людини (рішення у справі „Еркапіч проти Хорватії від 25.04.2013 (Erkapic v. Croatia) з приводу дотримання національними судами під час розгляду справ п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод 1950 року, згідно якої „за відсутності суттєвих підстав для протилежного, поняття справедливого судового розгляду вимагає надавати більшого значення свідченням, наданими у суді, порівняно з протоколами допитів осіб на попередньому слідстві, оскільки останні являють собою, передусім, процес збору стороною обвинувачення інформації на підтримку своєї позиції.

Таким чином, безпосередні показання особи, яку притягується до адміністративної відповідальності в суді мають більше значення для визнання (чи невизнання) його винуватості у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП.

Отже, при направленні до суду справи про адміністративне правопорушення орган, який склав протокол про адміністративне правопорушення, зобов'язаний забезпечити явку до суду особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Проте правопорушника органами поліції доставлено до суду для розгляду адміністративних матеріалів не було.

Таким чином, оскільки органами поліції не виконано вимоги закону це позбавляє суддю в розумний строк ухвалити обґрунтоване рішення.

При цьому звертаю увагу на те, що протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 №373387 складений інспектором СРПП №1 Тисменицького ВП ГУНП в Івано-Франківській області Гаврилівим Ю.В. ще 25.08.2020 року, однак до суду надійшов вперше 23.11.2020 року. Крім того, особою, яка складала протокол не зазначено засобів телефонного чи електронного зв'язку, які б надали можливість викликати ОСОБА_1 до суду в межах строків, встановлених КУпАП.

Зважаючи на викладене, для дотримання процедури притягнення особи до адміністративної відповідальності, з огляду на скорочені строки такого розгляду, не доставлення особи до суду, уповноважений орган повинен усунути вказані недоліки в межах строку накладення стягнення.

З урахуванням викладеного, вважаю за необхідне матеріали адміністративної справи відносно ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП, повернути начальнику Тисменицького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Івано-Франківській області на доопрацювання.

На підставі викладеного, керуючись статтями 256, 278, 283, 284 КУпАП,-

ПОСТАНОВИЛА:

Матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП, повернути начальнику Тисменицького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Івано-Франківській області на доопрацювання.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Гриньків Д.В.