Ухвала від 23.11.2020 по справі 331/3258/20

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

з питань залучення до участі у справі третьої особи

23 листопада 2020 року Справа № 331/3258/20 Провадження № ЗП/280/71/20

м. Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Новіковій Д.А., розглянувши у місті Запоріжжі у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 )

до Комунальної установи "Обласний центр медико-соціальної експертизи" Запорізької обласної ради (69063, Запорізька область, м.Запоріжжя, проспект Соборний, буд.44; код ЄДРПОУ 19282314)

про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (надалі - позивач) до Комунальної установи "Обласний центр медико-соціальної експертизи" Запорізької обласної ради (надалі - відповідач), в якому позивач просить суд: 1) визнати дії посадової особи Голови МСЕК №1 Левиної Рити Єфимівни незаконними щодо внесення в документи МСЕК незаконної приписки: «что соответствует 2-й группе по профзаболеванию»; 2) зобов'язати відповідача видалити приписку: «что соответствует 2 группе по профзаболеванию» з наступних медичних документів МСЕК: Акту №27 огляду МСЕК від 24.01.2017; Виписки з Акта огляду МСЕК до Довідки серії АБ №0033842 від 24.01.2017 (частина перша, що знаходиться у Фонді); Протоколу засідання МСЕК від 23.07.2018; Акту №352 огляду МСЕК від 23.07.2018; Довідки серії АБ №0034887 від 23.07.2018 (частина друга); Виписки з Акта огляду МСЕК до Довідки серії АБ №0034887 від 23.07.2018 (частина перша, що знаходиться у Фонді); 3) зобов'язати відповідача додати до документів МСЕК, де вказується «рекомендовано санаторно-курортне лікування при наявності форми 070/о, позначку «із супроводом» на підставі визначеною двома Рішеннями обл. МСЕК «потреби у постійному сторонньому догляді», рішень ЛКК та відповідно до п.11 Постанови КМ України №187 від 22.02.2006, рекомендацій ЦМСЕК МОЗ України (04.01.2018).

Ухвалою судді від 26.10.2020 відкрито провадження в адміністративній справі та призначено судове засідання на 23.11.2020 за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

19.11.2020 представником відповідача подано до суду клопотання про залучення до участі у справі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Запоріжжі.

В клопотанні зазначено: "... З урахуванням функцій, якими наділений Фонд соціального страхування України, та враховуючи те, що рішення МСЕК відносно ОСОБА_1 приймалось за участю представника Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Запоріжжі, вважаємо, що рішення по даній справі вплине на права та обов'язки цього відділення. ...".

Відповідно до ч.2 ст.49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі (ч.4 ст.49 КАС України).

Як зазначено у ч.5 ст.49 КАС України, про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов'язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі. Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.

Права та обов'язки учасників справи визначені ст.44 КАС України.

Згідно з п.10 "Положення про медико-соціальну експертизу", затвердженого 03.12.2009 постановою Кабінетом Міністрів України за №1317, залежно від ступеня, виду захворювання та групи інвалідності утворюються такі комісії: 1) загального профілю; 2) спеціалізованого профілю. Комісія складається з представників МОЗ, Мінсоцполітики, Міноборони, закладів охорони здоров'я МВС, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, а також військово-медичної служби СБУ та військово-медичного підрозділу Служби зовнішньої розвідки у разі розгляду медичних справ стосовно потерпілих на виробництві чи пенсіонерів з числа військовослужбовців СБУ або Служби зовнішньої розвідки. У проведенні медико-соціальної експертизи беруть участь також представники Пенсійного фонду України, органів державної служби зайнятості і у разі потреби - працівники науково-педагогічної та соціальної сфери. До складу комісії входить не менше трьох лікарів за спеціальностями, перелік яких затверджується МОЗ з урахуванням профілю комісії, а також спеціаліст з реабілітації, лікар-психолог або психолог. Порядок участі представників Пенсійного фонду України, органів державної служби зайнятості та інших працівників соціальної сфери затверджується МОЗ за погодженням з Мінсоцполітики.

Оскільки медико-соціальна експертна комісія (МСЕК) функціонує у складі Комунальної установи "Обласний центр медико-соціальної експертизи" Запорізької обласної ради, то відповідачем у справі, на думку суду, має бути Комунальна установа "Обласний центр медико-соціальної експертизи" Запорізької обласної ради і розглядатись, відповідно, мають рішення, дії чи бездіяльність цієї установи як суб'єкта владних повноважень.

З заявленого представником відповідача клопотання та матеріалів позовної заяви не зрозуміло на які права та обов'язки, передбачені нормами права, Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Запоріжжі може вплинути судове рішення у цій справі, оскільки до складу комісії входять також, зокрема, представники Мінсоцполітики, Міноборони, закладів охорони здоров'я МВС, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

З огляду на викладене, суд не вбачає підстав для задоволення клопотання представника відповідача та залучення Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Запоріжжі у справу як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.49, 241-243, 248 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у задоволенні клопотання представника відповідача про залучення до участі у справі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача - Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Запоріжжі.

Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх та залучення до участі у справі третіх осіб осіб окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.

Суддя О.О. Прасов