23 листопада 2020 року м. Рівне №460/3311/20
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Зозулі Д.П. розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом
ОСОБА_1
доВійськової частини НОМЕР_1
про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинення певних дій, -
ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до суду з позовом до Військової частини НОМЕР_1 (далі - відповідач) , в якому просив:
1. Визнати протиправними дії Військової частини НОМЕР_1 щодо не правильного нарахування та не виплати індексації грошового забезпечення ОСОБА_1 , з 01.01.2014 по 06.09.2018, з встановленням базового місяця - січень 2008 року.
2. Зобов'язати Військову частину НОМЕР_1 донарахувати та виплатити ОСОБА_1 , індексацію грошового забезпечення за період з 01.01.2014 по 06.09.2018 з врахуванням проведеної виплати, з встановленням базового місяця - січень 2008 року.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що наказом начальника 107 центру дорожнього забезпечення №12-РС від 16.08.2018, він був звільнений з військової служби у запас за підпунктом «б» відповідно до пункту 2 частини п'ятої статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» (за станом здоров'я) з правом носіння військового одягу. Наказом Командира військової частини НОМЕР_1 від 06.09.2018 виключений зі списків особового складу частини та всіх видів забезпечення. Згодом встановив, що відповідачем не виплачено індексацію грошового забезпечення з 01.01.2014 по 06.09.2018. А тому, звернувся до відповідача та просив нарахувати та виплатити індексацію грошового забезпечення із врахуванням базового місяця - січень 2008 року. Проте відповідач зазначив, що базовим місяцем ля нарахування індексації був лютий 2015 року. Відтак, відповідач недорахував індексацію грошового забезпечення з 01.01.2014 по 06.09.2018. З мотивів наведених у позовній заяві, ОСОБА_1 просив суд позов задовольнити в повному обсязі(а.с.1-8).
Ухвалою суду від 13.05.2020 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження та вирішено розгляд справи провести за правилами спрощеного позовного провадження, без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
У встановлений ухвалою суду строк, відповідачем подано до суду відзив на адміністративний позов, в якому вказано, що стосовно розміру суми індексації грошового забезпечення позивача за період з 01,01.2016 по 06.09.2018, то відповідачем на виконання рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 27.11.2019, яке набрало законної сили 28.12.2019 у справі №460/2235/19, було виплачено індексацію грошового забезпечення із встановленням базового місяця для нарахування індексації - лютий 2015 року в сумі 18625,53 гривень. Вказано, що позивач обрав невірний спосіб захисту своїх прав та законних інтересів шляхом ініціювання нового позовного провадження з метою належного виконання рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 27.11.2019, яке набрало законної сили 28.12.2019 у справі №460/2235/19. За наведеного відповідач вважав, що виплата індексації здійснена у відповідності до вимог чинного законодавства, а тому просив повністю відмовити у задоволенні позову(а.с.28-30).
На адресу суду від позивача надійшла відповідь на відзив, у якій він вказував про безпідставність мотивів щодо необґрунтованості позовних вимог. Вказав, що базовим місяцем вважається місяць, в якому підвищена тарифна ставка (посадовий оклад) військовослужбовця за посадою, яку він займає. Визначення базового місяця залежить тільки від зміни розміру тарифної ставки (посадового окладу), яке вперше відбулось у січні 2008 року на підставі Постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 07.11.2007, місяці, у якому відбулося збільшення розміру посадового окладу штату. При цьому, загальна сума збільшення грошового забезпечення перевищила суму індексації нараховану в цьому місяці і відповідно до абз. 1 і 2, п. 5 Порядку № 1078 січень 2008 року став базовим місяцем для нарахування індексації заробітної плати позивача(а.с.33-36).
Ухвалою суду від 31.07.2020 клопотання Військової частини НОМЕР_1 про розгляд справи в судовому засіданні з викликом сторін, - задоволено. Ухвалою суду від 31.07.2020 розгляд справи за позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинення певних дій, - вирішено провести за правилами спрощеного позовного провадження 30.09.2020 o 11:00год., в судовому засіданні з повідомлення (викликом) сторін. Витребувано у Військової частини НОМЕР_1 детальний розрахунок грошового забезпечення ОСОБА_1 з січня 2008 року по 2019 рік.
Згідно з наказом Рівненського окружного адміністративного суду №334-від від 24.09.2020, суддя Зозуля Д.П. з 24 вересня по 05 жовтня 2020 року перебував у щорічній оплачуваній відпустці, у зв'язку з чим розгляд справи не відбувся.
А тому 06.10.2020 відкладено розгляд справи до 10:00год. 02.11.2020.
В судове засідання призначене на 02.11.2020, учасники справи, яких належним чином повідомлено про дату, час та місце розгляду справи, не прибули. Про причини неявки суд не повідомили.
Ухвалою від 02.11.2020 розгляд справи №460/3311/20 вирішено провести у письмовому провадженні.
Враховуючи те, що розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у письмовому провадженні), то фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу відповідно до ч.4 ст.229 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), не здійснюється.
Дослідивши подані письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, судом встановлено наступне.
Відповідно до витягу з наказу Командира військової частини НОМЕР_1 (по стройовій частині) від 06.09.2019 № 194 старшого прапорщика ОСОБА_1 , старшину монтажної роти дорожньо - мостового батальйону, звільненого наказом начальника 107 центру дорожнього забезпечення (по особовому складу) від 16.08.2018 № 12-РС з військової служби у запас за підпунктом “б” (за станом здоров'я) відповідно до пункту 2 частини п'ятої статті 26 Закону України “Про військовий обов'язок і військову службу”. З 06.09.2018 виключено із списків особового складу частини та всіх видів забезпечення.
Вислуга років у Збройних Силах України становить: календарна - 23 роки, 6 місяців, пільгова - 3 місяці 6 днів(а.с.12).
Рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 27.11.2019 у справі № 460/2235/19, яке набрало законної сили 28.12.2019, позов задоволено частково, визнано протиправними дії військової частини НОМЕР_1 щодо не нарахування та не виплати ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за період з 01.01.2016 по 06.09.2018, та зобов'язано військову частину НОМЕР_1 нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період з 01.01.2016 по 06.09.2018. В задоволенні решти позовних вимог - відмовлено (а.с.13-16).
Позивач 18.03.2020 звернувся до відповідача та зазначив, що з метою досудового врегулювання спірних відносин, пов'язаних з невиплатою належної суми, у зв'язку із невчиненням передбачених законом дій спрямованих на здійснення виплат індексації просив нарахувати й виплатити індексацію грошового забезпечення за період з 01.01.2014 по 06.09.2018, з врахуванням проведеної виплати, з встановленням базового місяця - січень 2008 року(а.с.17).
Відповіддю від 30.03.2020 № 338 на звернення позивача відповідачем повідомлено, що базовим місяцем для нарахування індексації грошового забезпечення був лютий 2015 року (змінився розмір надбавки за вислугу років), а не січень 2016 року, як зазначено у запиті(а.с.18).
Вважаючи протиправними дії відповідача щодо недорахування з 01.01.2014 по 06.09.2018 індексації грошового забезпечення, з врахуванням проведеної виплати, з встановленням базового місяця - січень 2008 року, позивач звернувся до суду із даним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до преамбули Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (далі - Закон України від 20.12.1991 № 2011-XII) - цей Закон відповідно до Конституції України визначає основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, встановлює єдину систему їх соціального та правового захисту, гарантує військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній та політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни та регулює відносини у цій галузі.
Відповідно до положень ч. 1 ст.1-2 вказаного Закону, військовослужбовці користуються усіма правами і свободами людини та громадянина, гарантіями цих прав і свобод, закріпленими в Конституції України та законах України, з урахуванням особливостей, встановлених цим та іншими законами.
В силу абз. 2 ч. 3 ст.9 Закону України від 20.12.1991 № 2011-XII, грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.
Законами України з метою надання соціальної підтримки населенню України в цілому та окремим категоріям громадян встановлюються державні гарантії, зокрема, щодо індексації доходів населення з метою підтримання достатнього життєвого рівня громадян та купівельної спроможності їх грошових доходів в умовах зростання цін (ст.18 Закону України "Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії" від 05.10.2000 № 2017-III).
Статтею 19 цього Закону визначено, що державні соціальні гарантії є обов'язковими для всіх державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності.
Поняття індексації грошових доходів наведене у Законі України "Про індексацію грошових доходів населення" від 03.07.1991 № 1282-XII (далі - Закон України від 03.07.1991 № 1282-XII) де зазначено, що індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг
Так, згідно із ст. 2 Закону України від 03.07.1991 № 1282-XII, індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру: пенсії; стипендії; оплата праці (грошове забезпечення); суми виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, крім щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві (з урахуванням виплат на необхідний догляд за потерпілим) та членам їхніх сімей і пенсій, які індексуються відповідно до закону за цими видами страхування; суми відшкодування шкоди, заподіяної фізичній особі каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, а також суми, що виплачуються особам, які мають право на відшкодування шкоди у разі втрати годувальника, крім суми виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування; розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі.
Кабінет Міністрів України може встановлювати інші об'єкти індексації, що не передбачені частиною першою цієї статті.
Індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.
Індексація грошових доходів населення здійснюється за місцем їх отримання за рахунок відповідних коштів (ст.9 Закону України від 03.07.1991 № 1282-XII).
У відповідності до ст. 6 Закону України від 03.07.1991 № 1282-XII, у разі виникнення обставин, передбачених статтею 4 цього Закону грошові доходи населення визначаються як результат добутку розміру доходу, що підлягає індексації в межах прожиткового мінімуму для відповідних соціальних і демографічних груп населення, та величини індексу споживчих цін.
Порядок проведення індексації грошових доходів населення визначається Кабінетом Міністрів України.
Правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення, що поширюється на підприємства, установи та організації незалежно від форми власності і господарювання, а також на фізичних осіб, що використовують працю найманих працівників визначає Порядок проведення індексації грошових доходів населення, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України №1078 від 17.07.2003, з наступними змінами та доповненнями (далі - Порядок № 1078).
Пунктом 1-1 Порядку № 1078 зазначено, що підвищення грошових доходів громадян у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін. Індексація грошових доходів населення проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 103 відсотка. Індекс споживчих цін обчислюється Держстатом і не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях. Обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з березня 2003 року - місяця опублікування Закону України від 06.02.2003 року № 491-IV "Про внесення змін до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення". Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений в абзаці другому цього пункту.
Пунктом 5 Порядку № 1078 (станом на 01.01.2014) визначалося, що у разі підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, пенсії, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, стипендій, а також у разі зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів місяць, в якому відбулося підвищення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення. У базовому місяці значення індексу споживчих цін приймається за 1 або 100 відсотків. Індексація грошових доходів, отриманих громадянами за цей місяць, не провадиться. З наступного місяця здійснюється обчислення наростаючим підсумком індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації.
Разом з тим, з 01.12.2015 Порядок № 1078 застосовується у редакції постанови Кабінету Міністрів України № 1013 від 09.12.2015.
Відповідно до пункту 5 Порядку № 1078 (в редакції від 15.12.2015), у разі підвищення тарифних ставок (окладів), стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначених у пункті 2 цього Порядку, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків. Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення. Сума індексації у місяці підвищення грошових доходів, зазначених у абзаці першому цього пункту, не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалася у місяці підвищення доходу. Якщо розмір підвищення грошового доходу не перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу, сума індексації у цьому місяці визначається з урахуванням розміру підвищення доходу і розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що індексація грошового забезпечення є однією з основних державних гарантій щодо оплати праці. За вимогами вказаних нормативно-правових актів проведення індексації у зв'язку зі зростанням споживчих цін (інфляцією) - є обов'язковою для всіх юридичних осіб роботодавців, незалежно від форми власності та виду юридичної особи.
Поміж тим, з наведених правових норм слідує, що базовим місяцем при обчисленні індексу для проведення індексації грошового забезпечення слід вважати саме місяць підвищення розміру грошового забезпечення за рахунок зростання його постійних складових, зокрема, тарифних ставок (окладів) та якщо сума підвищення грошового забезпечення за рахунок постійних складових менша від суми індексації, нарахованої відповідно до Порядку №1078, то місяць такого підвищення не вважається базовим і індексація продовжується. У разі ж порівняння суми підвищення заробітної плати та суми індексації при визначенні базового місяця береться грошове забезпечення в частині постійних складових в розрахунку за повний відпрацьований місяць.
Щодо визначення базового місяця індексації грошового забезпечення позивача, то суд виходить з наступного.
Так, у відзиві на позовну заяву відповідачем вказано, що стосовно розміру суми індексації грошового забезпечення за період з 01.01.2016 по 06.09.2018, то на виконання рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 27.11.2019 у справі № 460/2235/19, виплачено індексацію грошового забезпечення в сумі 18625,53грн., із встановлення базового місяця для нарахування індексації - лютий 2015 року.
Відповідно до п.1 постанови Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 07.11.2007 №1294 грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Перелік одноразових додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил затверджено Додатком 25 до вказаної постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294.
Відтак, схема посадових окладів осіб офіцерського складу Збройних Сил України затверджена постановою Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 07.11.2007 №1294, яка набрала чинності з 01.01.2008.
Підвищення тарифних ставок (окладів) після 01.01.2008, в тому числі в період перебування позивача на службі (зокрема до 01.03.2018), що є підставою для встановлення іншого базового місяця при проведенні індексації, - не відбувалося.
Суд встановив, що у 2014-2016 роках позивачу нарахування індексації здійснювалось неправильно та призвело до нарахування індексації грошового забезпечення у занижених розмірах, оскільки при нарахуванні індексації грошового забезпечення позивачу невірно було встановлено базовий місяць у зв'язку зі зміною розмірів грошового забезпечення.
З матеріалів справи встановлено, що рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 27.11.2019, яке набрало законної сили 28.12.2019, адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено частково. Визнано протиправними дії Військової частини НОМЕР_1 щодо не нарахування та не виплати ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за період з 01.01.2016 по 06.09.2018 та зобов'язано Військову частину НОМЕР_1 нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період з 01.01.2016 по 06.09.2018.
Обставини щодо встановлення відповідачем лютого 2015 року як базового місяця для розрахунку суми індексації за період з 01.01.2016 по 06.09.2018 підтверджуються приєднаним до справи розрахунком сум індексацій(а.с.19).
За таких обставин, суд погоджується з аргументами позивача щодо січня 2008 року як базового місяця для нарахування індексації, відповідно до Порядку №1078, оскільки в період з 01.01.2014 по 28.02.2018 вбачалась незмінність посадових окладів військовослужбовців.
Отже, дії відповідача щодо виплати не у повному розмірі індексації грошового забезпечення позивачу за період з 01.01.2014 по 06.09.2018 включно, є протиправними.
Таким чином, порушене право позивача підлягає відновлення шляхом визнання протиправними дії Військової частини НОМЕР_1 щодо неправильного нарахування та не виплати ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за період з 01.01.2014 по 28.02.2018 та зобов'язання Військову частину НОМЕР_1 нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період з 01.01.2014 по 28.02.2018, із встановлення базового місяця - січень 2008 року, з урахуванням проведеної виплати.
Посилання відповідача на те, що позивачем неправильно обрано спосіб захисту шляхом ініціювання нового позовного провадження, так як статтями 287 та 382 КАС України передбачено право сторони звертатися з приводу судового контролю за виконанням рішення, судом відхиляються оскільки у даному позові ОСОБА_1 заявлені інші підстави та предмет позову, що виключає можливість звертатися до суду в порядку контролю за виконанням рішення суду у справі № 460/2235/19.
Водночас, позовні вимоги про визнання дій відповідача щодо не нарахування та невиплати індексації грошового забезпечення з 01.03.2018 по 06.09.2018 з встановленням базового місяця - січень 2008 року, а також зобов'язання донарахувати та виплатити індексацію грошового забезпечення з 01.03.2018 по 06.09.2018 з встановленням базового місяця - січень 2008 року, не підлягають задоволенню.
Оскільки після прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", якою затверджено схему тарифних розрядів за основними типовими посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил, базовим місяцем для нарахування військовослужбовцям індексації став березень 2018 року.
Таким чином, з січня 2008 року по березень 2018 року розміри посадових окладів військовослужбовців не змінювались, що виключало підстави для встановлення іншого (відмінного від січня 2008 року) базового місяця при проведенні індексації грошового забезпеченні у згаданий період.
Однак, при виплаті індексації грошового забезпечення починаючи з березня 2018 року, базовим місяцем визначено - березень 2018 року.
Суд зазначає, що не проведення та невиплата відповідачем індексації грошового забезпечення у відповідних розмірах є протиправним обмеженням Конституційних прав позивача та порушенням вимог Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», Порядку № 1078.
У рішенні Конституційного Суду України від 15.10.2013 у справі № 9-рп/2013 щодо офіційного тлумачення положення частини другої статті 233 Кодексу законів про працю України зазначено, що індексація заробітної плати як складова належної працівникові заробітної плати спрямована на забезпечення реальної заробітної плати з метою підтримання достатнього життєвого рівня громадян та купівельної спроможності заробітної плати у зв'язку з інфляційними процесами та зростанням споживчих цін на товари та послуги. Тому системний аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що індексація грошового забезпечення, як складова грошового забезпечення військовослужбовців, є однією з основних державних гарантій щодо оплати їх праці, а отже підлягає обов'язковому нарахуванню і виплаті.
Аналогічна правова позиція викладена в постановах Верховного Суду від 19.07.2019 (справа № 240/4911/18), від 07.08.2019 (справа №825/694/17), від 23.10.2019 (справа №825/1832/17), яку суд враховує при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин.
Згідно з частиною 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
При цьому в силу положень частини 2 статті 77 вказаного кодексу, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З врахуванням вищевикладеного, повно і всебічно з'ясувавши обставини, які мають значення для правильного вирішення справи, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню частково.
Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору, то судові витрати стягненню не підлягають.
Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_2 ) до Військової частини НОМЕР_1 ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинення певних дій, - задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Військової частини НОМЕР_1 щодо неправильного нарахування та не виплати ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за період з 01.01.2014 по 28.02.2018, з встановленням базового місяця - січень 2008 року.
Зобов'язати Військову частину НОМЕР_1 донарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період з 01.01.2014 по 28.02.2018, з врахуванням проведеної виплати, з встановленням базового місяця - січень 2008 року.
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 про визнання дій Військової частини НОМЕР_1 щодо неправильного нарахування та невиплати індексації грошового забезпечення з 01.03.2018 по 06.09.2018 з встановленням базового місяця - січень 2008 року, а також зобов'язання донарахувати та виплатити індексацію грошового забезпечення з 01.03.2018 по 06.09.2018 з врахуванням проведеної виплати, з встановленням базового місяця - січень 2008 року, - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення складений 23 листопада 2020 року.
Суддя Д.П. Зозуля