454/2725/20
"30" вересня 2020 р. м. Сокаль
Суддя Сокальського районного суду Львівської області Веремчук О. А. розглянувши матеріали справи, які надійшли з Сокальського ВП Червоноградського ВП ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого та проживаючого в АДРЕСА_1 , не працюючого, раніше до адміністративної відповідальності не притягався
за ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
20.08.2020 року о 20:05год., в м.Сокаль по вул.Б.Хмельницького ОСОБА_1 перебував без документів, що посвідчують особу підтверджують громадянство, чи спеціальний статус чим порушив постанову КМУ №641 від 22.07.2020 року, а саме пункт 10 підпункту 2.
В судове засідання ОСОБА_1 прибув, розкаявся в скоєному та пояснив, що механічно вдома забув документи в іншій сумці, він не працює, немає фактично засобів до існування, умислу на вчинення правопорушення він немав.
Дослідивши докази по справі, доходжу наступного висновку.
Статтею 256 КУпАП встановлені вимоги щодо змісту протоколу про адміністративне правопорушення, зокрема, у такому зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Постановою Кабінету Міністрів України №255 від 02.04.2020р., яка опублікована 04.04.2020р., заборонено, крім іншого: з 6 квітня 2020 р. перебування в громадських місцях без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски, у тому числі виготовлених самостійно; перебувати на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус.
Статтею 256 КУпАП встановлені вимоги щодо змісту протоколу про адміністративне правопорушення, зокрема, у такому зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Наявний в матеріалах справи протокол про адміністративне правопорушення за своєю формою та змістом відповідає вимогам чинного законодавства.
Обставини, викладені в протоколі стверджуються рапортами, поясненнями , які доводять вину особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП.
У зв'язку з малозначністю вчиненного правопорушення суддя вважає за можливе звільнити правопорушника ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності обмежившись усним зауваженням.
Керуючись ст.ст.22, 283-285 КУпАП, -
Визнати ОСОБА_1 винним у вчинені адміністративного правопорушення передбаченого до ст.44-3 КУпАП та звільнити правопорушника від адміністративної відповідальності обмежившись усним зауваженням.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги до Сокальського районного суду.
Суддя: О. А. Веремчук