Постанова від 20.11.2020 по справі 463/7946/20

Справа №463/7946/20

Провадження №3/463/1731/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 листопада 2020 року м. Львів

Суддя Личаківського районного суду м. Львова - Нор Н.В.

розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли від Управління Патрульної поліції у Львівській області ДПП про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працюючої барменом в кафе «Лідер», проживаючої: АДРЕСА_1 , -

за ст. 44-3 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Громадянка ОСОБА_1 27.08.2020р. близько 10:45 год., по вул. Зелена, 109 у м. Львові, порушила правила протиепідемічних заходів, а саме знаходилась без засобів індивідуального захисту - захисної маски та рукавичок, порушивши п.7 Постанови головного санітарного лікаря №17 від 09.05.2020р.

Захисник особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - адвокат Муралло М.С., винуватість свого довірителя у вчиненні інкримінованого правопорушення заперечила, мотивуючи тим, що складений протокол не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, не долучено пояснення клієнта, обслуговування якого здійснювалось. Крім того, ОСОБА_1 пояснила, що робота кафе починається об 11 год., а вона о 10 год. 45 хв. здійснювала підготовку робочого місця, робила дезінфекцію барної стійки і столів. Тому, просять провадження у справі закрити у зв'язку з відсутністю в її діях події та складу адміністративного правопорушення.

Розглянувши матеріали справи, вважаю, що в притягненні ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності слід відмовити з таких підстав.

Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права та свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно з статтею 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом. Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вищестоящих органів і посадових осіб, правом оскарження, іншими встановленими законом способами.

Відповідно до п.7 Постанови головного санітарного лікаря №17 від 09.05.2020р. «Про затвердження Тимчасових рекомендаці щодо організації протиепідемічних заходів при торгівлі продовольчими (окрім ринків) та непродовольчими товарами на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» працівники закладів торгівлі, в тому числі, які видають замовлення та здійснюють розрахунок повинні буди одягнені в медичну маску або респіратор та одноразові рукавички.

Стаття 280 КУпАП закріплює обов'язок посадової особи при розгляді справи про адміністративне правопорушення з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна дана особа в його вчиненні.

Відповідно до статті 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Як вбачається з поданих матеріалів, в протоколі про адміністративне правопорушення від 27.08.2020р. зазначено в поясненнях те, що кафе ще не було відкрите для відвідувачів.

Згідно рапорту ДОП Личаківського ВП, бармен ОСОБА_1 під час обслуговування клієнта була без захисної маски та рукавиць, однак доказів вказаного не наведено, зокрема пояснення відвідувача якого обслуговували, відеозапису події тощо.

При цьому, свідки правопорушення згідно протоколу відсутні.

За приписами статті 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Відповідно до статей 283 і 284 КУАП у постанові, серед іншого, потрібно навести докази, на яких ґрунтується висновок про вчинення особою адміністративного правопорушення, та зазначити мотиви відхилення інших доказів, на які посилався правопорушник, чи висловлених останнім доводів.

За змістом ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

У рішенні по справі «Барбера, Мессеге і Хабардо проти Іспанії» ЄСПЛ зазначив, що п. 2 статті 6 Конвенції вимагає, щоб при здійсненні своїх повноважень судді відійшли від упередженої думки, що обвинувачений вчинив злочинне діяння, так як обов'язок доведення цього лежить на обвинуваченні та будь-який сумнів трактується на користь обвинуваченого.

Аналогічні положення закріплені в ст. 62 Конституції України, згідно якої усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Відтак, за відсутності належних і допустимих доказів вчинення адміністративного правопорушення, з врахуванням положень ст. 62 Конституції України та практики ЄСПЛ приходжу до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП належними і допустимими доказами не доведена, що свідчить про відсутність в її діях події та складу інкримінованого правопорушення.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події та складу адміністративного правопорушення.

У зв'язку з наведеним, провадження у справі підлягає закриттю.

Керуючись ст.ст. 247 п.1, 283, 284, 294 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю в її діях події та складу адміністративного правопорушення.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Личаківський районний суд м. Львова.

Суддя: Нор Н. В.