Справа № 462/6785/20
Іменем України
19 листопада 2020 року суддя Залізничного районного суду м. Львова Галайко Н. М., розглянувши адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 7 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
ОСОБА_1 , 21.10.2020 року, 23 год. 00 хв. у м. Львові по вул. Калнишевського, 9, керував транспортним засобом Audi A6, державний номерний знак НОМЕР_1 з неосвітленим знаком в темну пору доби. Повторно протягом року - притягався до адміністративної відповідальністю Постановою ЕАМ № 2571729 від 22.05.2020 року.
ОСОБА_1 до суду не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи.
Враховуючи наведене, на підставі ст. 268 КУпАП, суд вважає за можливе розглядати справу без участі ОСОБА_1 , оскільки він належно повідомлений про розгляд справи.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, будучи обізнаною про складання щодо неї протоколу про адміністративне правопорушення, не вжила заходів для явки до суду, не подала письмових пояснень чи заперечень проти протоколу.
Європейський Суд з прав людини у рішенні «Пономарьов проти України» від 3 квітня 2008 наголосив, що «сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження». Крім того, враховуючи принцип судочинства, зазначений в практиці ЄСПЛ, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суддя вважає за необхідне провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Частиною 7 ст. 121 КУпАП передбачена відповідальність за повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною шостою цієї статті.
Відповідно до п. 2.9 «в» Правил дорожнього руху України водієві забороняється керувати транспортним засобом, не зареєстрованим в уповноваженому органі МВС, або таким, що не пройшов відомчу реєстрацію вразі, якщо законом встановлена обов'язковість її проведення, а також без номерного знака або з номерним знаком, що неосвітлений (у темну пору доби або в умовах недостатньої видимості) чи перевернутий.
За змістом ст. 251 КУпАП, доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновків експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозаписуючих записів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Розглядаючи матеріали адміністративної справи у межах наявних доказів, суд дійшов висновку, що винуватість ОСОБА_1 , який порушив вимоги пункту 2.9 «в» ПДР України та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 7 ст. 121 КУпАП, доведена матеріалами справи.
Зокрема, факт вчинення адміністративного правопорушення підтверджується:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР 18 № 034283 від 21.10.2020 року;
- довідкою «Armor»;
- довідкою інспектора від 27.10.2020 року.
Обставини, відображені у протоколі про адміністративне правопорушення серії ДПР 18 № 034283 від 21.10.2020 року знайшли своє підтвердження під час розгляду справи.
Таким чином, всебічно, повно та об'єктивно дослідивши всі обставини справи, суд вважає доведеним факт повторного вчинення ОСОБА_1 протягом року порушення, передбаченого ч. 6 ст. 121 КУпАП, тому його дії вірно кваліфіковані як адміністративне правопорушення, передбачене ч. 7 ст. 121 КУпАП.
Враховуючи особу ОСОБА_1 , характер вчиненого правопорушення, ступінь вини у скоєному, беручи до уваги те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суд приходить до висновку, що останнього слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти стягнення у виді штрафу відповідно до вимог ч. 7 ст. 121 КУпАП.
Крім цього, ст. 40-1 КУпАП передбачено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Так, згідно п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника стягується 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тому з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір у розмірі 420, 40 грн.
Керуючись ст.ст. 248, 249, 251, 283-285 КУпАП, суд, -
ухвалив:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 121 КУпАП та накласти на нього стягнення у виді штрафу у розмірі 255 (двісті п'ятдесяти п'яти) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 420 грн. 40 коп. судового збору.
Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з дня набрання постановою законної сили.
Суддя/підпис/ Н.М. Галайко
З оригіналом згідно.
Суддя: