Справа № 946/7414/20 Провадження № 3/946/2376/20
20 листопада 2020 року суддя Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області Присакар О.Я., ознайомившись з адміністративними матеріалами, що надійшли з відділу з організації несення служби в місті Ізмаїл Управління патрульної поліції в Одеській області відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешкаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ,
про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Згідно наданих матеріалів, 18.11.2020 року о 00 год. 20 хв. громадянин ОСОБА_1 знаходився за адресою: вул. Перекопської, 9, без захисної маски та не мав документів, що посвідчують особу, чим порушив п.п.2 п.10 постанови КМУ №641 від 22.07.2020 року. Згідно протоколу №40 Державної комісії з питань ТЕБ та НС від 15.10.2020 року, на місці вчинення правопорушення встановлено «червоний рівень епідемічної небезпеки».
Протокол про адміністративне правопорушення був складений за ст. 44-3 КУпАП - порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Вивчивши протокол про адміністративне правопорушення серії АА№346773 від 18.11.2020 року та інші матеріали, долучені до нього, суддя дійшов наступного висновку.
Згідно ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення має вирішити такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи витребувано необхідні додаткові матеріали, тощо.
Так, КУпАП чітко визначає форму і основні елементи змісту протоколу про адміністративне правопорушення. Зокрема, згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначається, в тому числі, місце вчиненні і суть адміністративного правопорушення та нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Згідно до ч. 1 ст. 276 КУпАП - справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
В супереч вимогам законодавства в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено повну адресу місця вчинення адміністративного правопорушення, а саме, не вказано місто, район та область, а також повну назву вулиці, що виключає можливість визначення підсудності даної справи.
За наявності зазначених порушень вимог чинного законодавства судом не може бути вирішено питання про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, тому протокол про адміністративне правопорушення у відношенні нього слід повернути для належного оформлення.
Враховуючи викладене, керуючись ч. 1ст. 276, ч.2, ст. 278 КУпАП, -
Матеріали про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 44-3 КУпАП, повернути до відділу з організації несення служби в місті Ізмаїл Управління патрульної поліції в Одеській області для належного оформлення, в ході якого усунути недоліки, зазначені в мотивувальній частині постанови.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: О.Я.Присакар