Вирок від 20.11.2020 по справі 766/11523/16-к

ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №766/11523/16-к

20.11.2020 року Херсонський міський суду Херсонської області у складі:

головуючого судді - ОСОБА_1

суддів - ОСОБА_2

ОСОБА_3

за участю секретаря - ОСОБА_4

прокурора - ОСОБА_5

захисника - ОСОБА_6

обвинуваченого - ОСОБА_7

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали кримінального провадження внесеного в ЄРДР за №12016230020003025 за обвинуваченням ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Херсона, українця, громадянина України, з вищою освітою, не одруженого, не працюючого, військовозобов'язаного, без місця реєстрації, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого, - у вчинені злочину, передбаченого ч.1 ст.115 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

07.08.2016 близько 01.00 год. ОСОБА_7 знаходячись біля під'їзду будинку АДРЕСА_2 , будучи в стані алкогольного сп'яніння, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, переслідуючи прямий умисел, направлений на заподіяння смерті іншій людині, під час раптово виниклого конфлікту із потерпілим ОСОБА_8 , на ґрунті вживання алкоголю, навмисно за допомогою каменю, який знайшов на місці скоєння злочину, наніс не менше двох ударів по голові потерпілого ОСОБА_8 , після чого наніс йому не менше двох ударів дерев'яною палицею по голові та два удари ножом в область обличчя та шиї потерпілого, в результаті чого спричинив останньому згідно висновку судово - медичної експертизи №928 від 30.08.2016 виданої Херсонським обласним бюро судово - медичних експертиз наступні тілесні ушкодження, які по ступеню тяжкості та механізму об'єднанні в наступні групи:

1 група: відкритий осколковий перелом кісток склепіння черепа, крововиливу під м'яку мозкову оболонку головного мозку, забої і розтрощення речовини головного мозку, крововиливи в м'які покриви голови з боку їх внутрішньої поверхні, в обидві скроневі м'язи, забиті рани, садна, синці голови, крововилив під білкову оболонку правого ока, забиті рани лівої вушної раковини. Пошкодження 1 групи знаходяться в прямому причинному зв'язку із настанням смерті потерпілого, та відносяться до тяжких тілесних ушкоджень по критерію небезпеки для життя.

2 група: різані рани шиї, обличчя (під бровою) виникли в результаті ріжучої дії гострого предмета, що підтверджується рівними краями, гладкими стінами ран, переважанням довжини ран над їх глибиною.

3 група: колото різані поранення голови, які виникли від впливу колючо-ріжучого знаряддя типу клинка ножа, який має лезо і обух з нечітко вираженими ребрами, з найбільшою шириною клинка до рівня занурення близько 15 мм.

Пошкодження 2-3 групи відносяться до легких тілесних ушкоджень, що спричинило короткочасний розлад здоров'я.

Від тілесних пошкоджень 1 групи ІНФОРМАЦІЯ_2 о 17.20 год. ОСОБА_8 помер в реанімаційному відділенні Херсонської обласної клінічної лікарні за адресою: м. Херсон, пр. Ушакова, 67.

Суд вважає, що дії обвинуваченого ОСОБА_7 кваліфіковано правильно за ст. 115 ч. 1 КК України, як вбивство, тобто умисне протиправне заподіяння смерті іншій людині.

Допитаний у ході судового засідання обвинувачений ОСОБА_7 свою провину визнав повністю та пояснив, що у серпні 2016р. приблизно о 01.00 год. вживав алкоголь з ОСОБА_9 у дворі буд. АДРЕСА_2 . Між ними виник конфлікт, він схопив камінь який лежав біля нього та вдарив потерпілого по голові, потім дерев'яною палицею наносив удари потерпілому по тілу, махав ножом і попав в область обличчя та шиї потерпілого, після чого пішов. Він розумів, що наносив удари у життєве-важливі органи і при цьому розумів, що може статися смерть потерпілого.

Обставин, які пом'якшують покарання ОСОБА_7 , згідно ст.66 КК України, судом не встановлено.

Обставиною, яка обтяжує покарання ОСОБА_7 , згідно ст.67 КК України, судом визнано вчинення злочину у стані алкогольного сп'яніння.

При обранні обвинуваченому міри покарання суд враховує характер і ступінь суспільної небезпеки ним скоєного, особу обвинуваченого, який за місцем проживання характеризуються посередньо, його ставлення до вчинення злочину і вважає необхідним призначити обвинуваченому покарання у виді позбавлення волі.

На думку суду, даний вид покарання обраний у відношенні обвинуваченого є необхідним і достатнім для його виправлення та попередження нових злочинів, а також буде співмірним по відношенню між тяжкістю вчинених ним злочинів і наслідками, які настали в результаті їх вчинення.

Керуючись ст.ст. 370, 374 КПК України суд,-

УХВАЛИВ:

Визнати ОСОБА_7 винним у скоєнні злочину, передбаченого ст. 115 ч. 1 КК України та призначити покарання у вигляді 8 років 9 місяців позбавлення волі з відбуванням покарання у кримінально-виконавчій установі закритого типу.

Відповідно до ч. 5 ст. 72 КК України зарахувати ОСОБА_7 в строк покарання строк попереднього ув'язнення з 09.08.2016 по день набрання вироком законної сили з розрахунку один день попереднього ув'язнення за два дні позбавлення волі.

Початок строку відбування покарання ОСОБА_7 обчислювати з часу його затримання, тобто з 09.08.2016.

Запобіжний захід щодо ОСОБА_7 до набрання вироком законної сили залишити тримання під вартою.

Стягнути з ОСОБА_7 на користь держави за проведення експертиз - 35981,35 грн.

Речові докази: недопалки цигарок, бетонний камінь, змив зі слідами крові, речі потерпілого ОСОБА_8 , а саме взуття, футболку, джинсові штани - знищити; речі обвинуваченого ОСОБА_7 , а саме сорочку, джинсові шорти, пару взуття - повернути ОСОБА_7 .

На вирок може бути подана апеляційна скарга протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Херсонського апеляційного суду через Херсонський міський суд Херсонської області .

Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Учасники судового провадження мають право ознайомитися із журналом судового засідання і подати на нього письмові зауваження.

Учасники судового провадження протягом строку апеляційного оскарження мають право заявити клопотання про ознайомлення з матеріалами кримінального провадження.

Копію вироку після проголошення вручити обвинуваченому та прокурору.

Головуючий суддяОСОБА_1

Судді ОСОБА_2

ОСОБА_3

Попередній документ
93000393
Наступний документ
93000395
Інформація про рішення:
№ рішення: 93000394
№ справи: 766/11523/16-к
Дата рішення: 20.11.2020
Дата публікації: 12.06.2023
Форма документу: Вирок
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Херсонський міський суд Херсонської області
Категорія справи: Кримінальні справи (до 01.01.2019); Злочини проти життя та здоров'я особи; Умисне вбивство
Розклад засідань:
14.01.2020 11:30 Херсонський міський суд Херсонської області
11.03.2020 10:00 Херсонський міський суд Херсонської області
29.04.2020 13:30 Херсонський міський суд Херсонської області
17.06.2020 14:00 Херсонський міський суд Херсонської області
23.07.2020 10:45 Херсонський міський суд Херсонської області
03.09.2020 13:20 Херсонський міський суд Херсонської області
12.10.2020 15:00 Херсонський міський суд Херсонської області
28.10.2020 10:20 Херсонський міський суд Херсонської області
20.11.2020 10:50 Херсонський міський суд Херсонської області