Справа № 240/198/20
Головуючий суддя 1-ої інстанції - Горовенко А.В.
Суддя-доповідач - Полотнянко Ю.П.
20 листопада 2020 року
м. Вінниця
Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Полотнянка Ю.П.
суддів: Драчук Т. О. Ватаманюка Р.В. ,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 11 серпня 2020 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Житомирській області про визнання протиправними та скасування наказів, зобов'язання вчинити дії,
в січні 2020 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Національної поліції в Житомирській області, в якому просив:
1) визнати протиправними та скасувати накази начальника Головного управління Національної поліції в Житомирській області «Про преміювання поліцейських та цивільного персоналу»:
- від 26.06.2017 №780 в частині зменшення розміру премії за червень 2017 року на 20 відсотків на час звільнення від виконання службових обов'язків у зв'язку із хворобою на підставі документа, що засвідчує тимчасову непрацездатність;
- від 26.07.2018 №960 в частині зменшення розміру премії за липень 2018 року на 101,6 відсотки на час звільнення від виконання службових обов'язків у зв'язку із хворобою на підставі документа, що засвідчує тимчасову непрацездатність;
- від 28.08.2018 №1111 в частині зменшення розміру премії за серпень 2018 року на 105,6 відсотки на час звільнення від виконання службових обов'язків у зв'язку із хворобою на підставі документа, що засвідчує тимчасову непрацездатність;
- від 25.09.2018 №1250 в частині зменшення розміру премії за вересень 2018 року на 105,6 відсотки, на час звільнення від виконання службових обов'язків у зв'язку із хворобою на підставі документа, що засвідчує тимчасову непрацездатність;
2) зобов'язати Головне управління Національної поліції в Житомирській області нарахувати та виплатити премію в розмірі, яку позивач отримував на день хвороби, а саме: за червень 2017 року у розмірі 66 відсотків, за липень у розмірі 101,6 відсотки, за серпень 2018 року у розмірі 106,6 відсотки та за вересень 2018 року у розмірі 106,6 відсотки, а також одноразову грошову допомогу при звільненні, з розрахунку місячного грошового забезпечення з урахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, що мають постійний характер, та премії у розмірі 106,6 відсотки, установлених на день звільнення відповідно до абзацу першого пункту 3 розділу III, пункту 23 Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 №260, з урахуванням проведених виплат.
Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 11.08.2020 в задоволенні позову відмовлено.
Позивач, не погодившись з даним рішенням суду, подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати оскаржуване рішення та ухвалити нове, яким задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги зазначає, що судом першої інстанції неправильно застосовано приписи абз.1 п.3 розділу ІІІ Порядку №260 від 06.04.2016, яким встановлено, що поліцейським, звільненим від виконання службових обов'язків на підставі документа, що засвідчує тимчасову непрацездатність, або тим, які перебувають у відпустці через хворобу, зберігається виплата грошового забезпечення в розмірі, що вони отримували на день хвороби, з розрахунку посадового окладу, встановленого за основною штатною посадою, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення до посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії за поточний місяць.
На думку апелянта, головним у застосування зазначеної норми права є тлумачення припису про те, що за поліцейським, звільненим від виконання службових обовязків на підставі документа, що засвідчує тимчасову непрацездатність, або тим, які перебувають у відпустці через хворобу, зберігається виплата грошового забезпечення в розмірі, що вони отримували на день хвороби.
В судове засідання суду апеляційної інстанції сторони не прибули, про дату, час і місце судового засідання повідомлені своєчасно та належним чином.
09.11.2020 від позивача надійшла заява про розгляд справи за відсутності позивача та його представника. 10.11.2020 надійшла заява відповідача про розгляд справи без його участі.
З огляду на викладене, колегія суддів, враховуючи приписи ст.311 КАС України, визнала за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними матеріалами у справі.
Перевіривши матеріали справи, правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено судом першої інстанції, позивач в період 07.11.2015 по 17.09.2018 проходив службу в органах Національної поліції на посаді оперуповноваженого сектору кримінальної поліції Баранівського відділення Новоград-Волинського відділу поліції ГУНП в Житомирській області, що сторонами не заперечується.
ОСОБА_1 у період: з 09.06.2017 по 22.06.2017 перебував на стаціонарному лікуванні в терапевтичному відділенні; з 04.05.2018 по 23.05.2018 на стаціонарному лікуванні у неврологічному відділенні; з 05.06.2018 по 20.06.2018 перебував на стаціонарному лікуванні у ВВЛ; з 21.06.2018 по 03.08.2018 перебував на амбулаторному лікуванні у невролога; з 03.08.2018 по 16.08.2018 перебував на стаціонарному лікуванні; з 16.08.2018 по 30.08.2018 перебував на обстеженні по ВЛК у неврологічному відділенні; з 31.08.2018 по 17.09.2018 перебував на стаціонарному лікуванні, що сторонами не заперечується.
Вказані відомості підтверджуються: довідками про тимчасову непрацездатність поліцейського, військовослужбовця Національної гвардії України №815 від 22.06.2018 та №158 від 17.09.2018, виданою Державною установою "Територіальне медичне об"єднання МВС України по Житомирській області"; довідкою №1093 від 30.08.2018, виданою ДУ "ТМО МВС України" по Житомирській області; листом "Про надання інформації" №33/26-26 від 09.01.2019 Державної установи "Територіальне медичне об"єднання Міністерства внутрішніх справ України по Житомирській області" (а.с.15-16, 18-19, 20-21).
Згідно з наказом Головного управління Національної поліції в Житомирській області "Про преміювання поліцейських та цивільного персоналу" №640 від 23.05.2017 встановлено розмір премії за травень 2017 року - 66 %, у той час, як безпосереднім керівником позивача запропоновано встановити розмір премії ОСОБА_1 - 96% (а.с.22, 23-24).
Відповідно до наказу Головного управління Національної поліції в Житомирській області "Про преміювання поліцейських та цивільного персоналу" №780 від 26.06.2017 встановлено розмір премії за червень 2017 року - 46 %, у той час, як безпосереднім керівником позивача запропоновано встановити розмір премії ОСОБА_1 - 96% (а.с.25, 26-27).
Згідно з наказом Головного управління Національної поліції в Житомирській області "Про преміювання поліцейських та цивільного персоналу" №794 від 21.06.2018 встановлено розмір премії за червень 2018 року - 106,6 %, у той час, як безпосереднім керівником позивача запропоновано встановити розмір премії ОСОБА_1 премії - 106,6 % (а.с.28, 29-30).
Наказом Головного управління Національної поліції в Житомирській області "Про преміювання поліцейських та цивільного персоналу" №960 від 26.07.2018 встановлено розмір премії за липень 2018 року - 5 %, у той час, як безпосереднім керівником позивача запропоновано встановити розмір премії ОСОБА_1 премії - 87% (а.с.31, 32-33).
Відповідно до наказу Головного управління Національної поліції в Житомирській області "Про преміювання поліцейських та цивільного персоналу" №1111 від 28.08.2018 встановлено розмір премії за серпень 2018 року - 1 %, у той час, як безпосереднім керівником позивача запропоновано встановити розмір премії ОСОБА_1 премії - 87% (а.с.34, 35-36).
Згідно з наказом Головного управління Національної поліції у Житомирській області "Про преміювання поліцейських та цивільного персоналу" №1250 від 25.09.2018 встановлено розмір премії за вересень 2018 року - 1%, у той час, як безпосереднім керівником позивача запропоновано встановити розмір премії ОСОБА_1 премії - 87 % (а.с.37, 38-39).
Наказом Головного управління Національної поліції в Житомирській області від 17.09.2018 №186 о/с ОСОБА_1 звільнено зі служби в поліції за п.2 ч.1 ст.77 Закону України «Про Національну поліцію» (через хворобу) (а.с. 14).
Позивач, не погоджуючись з прийнятими відповідачем наказами про «Про преміювання поліцейських та цивільного персоналу» за червень 2017 року та за липень-вересень 2018 року в частині зменшення йому розміру премії та вважаючи, що має право на виплату премії у розмірі, що він отримував на день хвороби, звернувся до суду за захистом своїх прав з даною позовною заявою.
Відмовляючи в задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з того, що чинними нормами права, а саме, положеннями пункту 3 розділу ІІІ Порядку №260 встановлено певну соціальну гарантію держави на випадок втрати працездатності особам, що проходять службу в органах поліції щодо збереження виплати грошового забезпечення в розмірі, що особа отримували на день хвороби (з розрахунку посадового окладу, встановленого за основною штатною посадою, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії саме за поточний місяць, тобто місяць у якому особа отримала хворобу. Тому позовні вимоги, які полягають у нарахуванні премії за поточний місяць в рівнозначній сумі премії, отриманої в місяці, що передує захворюванню, є безпідставними.
Крім того, суд першої інстанції зазначив, що встановлення конкретного розміру премії відбувається з урахуванням бюджетних асигнувань суб"єкта владних повноважень та встановлених граничних розмірів грошового забезпечення для поліцейських, тому розрахунок конкретного розміру премії є дискреційним повноваженнями Головного управління Національної поліції в Житомирській області.
Колегія суддів погоджується з таким висновком суду першої інстанції з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 94 Закону України «Про Національну поліцію» поліцейські отримують грошове забезпечення, розмір якого визначається залежно від посади, спеціального звання, строку служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наявності наукового ступеня або вченого звання.
Пунктами 4, 5 ч. 10 ст. 62 Закону України «Про Національну поліцію» передбачено, що поліцейський своєчасно і в повному обсязі отримує грошове забезпечення та інші компенсаційні виплати відповідно до закону та інших нормативно-правових актів України; у повному обсязі користується гарантіями соціального та правового захисту, передбаченими цим Законом та іншими актами законодавства
Згідно з п.1 постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» від 15.11.2015 №988 (далі - Постанова КМУ №988) грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Згідно п. 2 Постанови № 988 виплата грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання здійснюється в порядку, що затверджується Міністерством внутрішніх справ.
Згідно з пунктом 3 розділу І Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ від 06.04.2016 №260. (далі - Порядок №260).
До складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Пунктом 12 розділу ІІ Порядку № 260 передбачено, що керівники органів поліції мають право преміювати поліцейських відповідно до особливостей проходження служби та особистого внеску поліцейського в загальні результати служби з урахуванням специфіки і особливостей виконання покладених на нього завдань та у межах асигнувань, затверджених на грошове забезпечення для утримання Національної поліції. Розміри премії встановлюються за рішенням керівників органів поліції відповідно до затверджених ними положень про преміювання та наявного фонду грошового забезпечення.
Виплата премій поліцейським здійснюється за наказами керівників органів поліції.
У випадку допущення поліцейськими проступків, які впливають на розмір премії, до наказу вносяться відповідні зміни та проводиться перерахунок премії в наступному місяці.
Накази про преміювання поліцейських видаються до 25 числа кожного місяця на підставі списків начальників структурних підрозділів органу поліції, погоджених з фінансовим підрозділом у частині розміру фонду преміювання.
Виплата премії проводиться щомісяця в останній день місяця за поточний місяць разом з виплатою грошового забезпечення.
Поліцейським поліції охорони виплата премії здійснюється щомісяця до 07 числа за минулий місяць разом з виплатою грошового забезпечення.
Отже, розміри премії встановлюються за рішенням керівників органів поліції відповідно до затверджених ними положень про преміювання та наявного фонду грошового забезпечення.
Виплата премій поліцейським здійснюється за наказами керівників органів поліції. У випадку допущення поліцейськими проступків, які впливають на розмір премії, до наказу вносяться відповідні зміни та проводиться перерахунок премії в наступному місяці.
Відповідно до наказу Головного управління Національної поліції в Житомирській області від 29 січня 2018 року №110 затверджено Положення про преміювання поліцейських Головного управління Національної поліції в Житомирській області, згідно з пунктом 3.1 якого преміювання визначається за результатами служби за місяць за такими показниками: 1) неухильне дотримання положень Конституції України, законів України та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність поліції, та Присяги поліцейського; 2) професійність виконання своїх службових обов'язків відповідно до вимог нормативно-правових актів, посадових (функціональних) обов'язків, наказів керівництва; 3) виконання заходів, передбачених планами роботи Національної поліції України, відповідного територіального органу та підпорядкованого йому структурного підрозділу; 4) виконавська дисципліна (виконання доручень Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, керівництва Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції України, Головного управління Національної поліції у Житомирській області т.п.); 5) своєчасність та якість підготовки наказів, довідкових, аналітичних та інших матеріалів, що стосуються діяльності Головного управління Національної поліції у Житомирській області; 6) стан забезпечення безпеки громадян і громадського порядку, виявлення, запобігання, припинення та розкриття злочинів; 7) виявлення причин та умови, що сприяють учиненню кримінальних та адміністративних правопорушень, вжиття в межах своєї компетенції заходів для їх усунення; 8) вжиття заходів, спрямованих на усунення загроз життю та здоров'ю фізичних осіб і публічної безпеки, що виникли внаслідок учинення кримінального, адміністративного правопорушення; 9) службова дисципліна.
Відповідно до пункту 4 вищезазначеного Положення визначені умови зменшення або позбавлення розміру премії, у яких зазначено, що підставою для зменшення розміру премії є рапорт (заява), доповідна записка безпосереднього керівника за погодженням із начальником Головного управління Національної поліції у Житомирській області, заступника начальника управління відповідно до розподілу службових повноважень (кураторів служб) (а.с.84-86).
Положення про преміювання поліцейських Головного управління Національної поліції в Житомирській області, затверджене наказом Головного управління Національної поліції в Житомирській області від 24 лютого 2017 року №170 містить норми за змістом аналогічні Положенню про преміювання поліцейських Головного управління Національної поліції в Житомирській області, затвердженому наказом Головного управління Національної поліції в Житомирській області від 29 січня 2018 року №110 (а.с.87-89).
Аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що премія відноситься до виду заохочення за результатами служби поліцейського відповідно до його особистого вкладу в загальні результати служби.
Слід також зазначити, що нормами чинного законодавства та Положеннями про преміювання поліцейських не визначено фіксований розмір премії, який має встановлюватися щомісяця. Розмір пенсії поліцейських відповідно до Положення про преміювання встановлюється за рішенням начальника ГУ НП в Житомирській області відповідно до результатів служби за місяць шляхом видання відповідного наказу, а також на підставі списків затверджених заступниками начальника управління по службових напрямках та погоджених начальниками відділів апарату ГУ НП.
Таким чином, встановлення премій є правом керівника, а не його обов'язком, при цьому встановлення цих премій можливе лише при наявності відповідних бюджетних асигнувань.
Аналогічна позиція викладена у постановах Верхового Суду від 04.07.2018 року №805/1182/17-а та від 28.10.2020 у справі №818/819/17
Отже, премія відноситься до виду складової грошового забезпечення, яке залежить, по-перше, від наявності відповідних бюджетних асигнувань, по-друге, від оцінки керівництвом роботи поліцейського, його особистого внеску в загальні результати служби.
Разом з тим, згідно з п.3 розділу ІІІ Порядку №260 (в редакції від 06.04.2016 року) поліцейським, звільненим від виконання службових обов'язків на підставі документа, що засвідчує тимчасову непрацездатність, або тим, які перебувають у відпустці через хворобу, зберігається виплата грошового забезпечення в розмірі, який вони отримували на день хвороби, але не більше ніж за чотири місяці, крім випадків, коли законодавством України передбачені більш тривалі строки перебування на лікуванні. Поліцейським, які перебувають на лікуванні у зв'язку з пораненням, контузією чи каліцтвом, отриманими під час виконання ними службових обов'язків, грошове забезпечення виплачується за весь час перебування на лікуванні аж до вступу їх до виконання обов'язків за посадою або звільнення зі служби в поліції.
Наказом Міністерства внутрішніх прав України від 20.04.2017 року № 326 були затвердженні «Зміни до Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання», на підставі яких пункт 3 розділу ІІІ Порядку №260 було викладено в новій редакції зокрема:
«Поліцейським, звільненим від виконання службових обов'язків на підставі документа, що засвідчує тимчасову непрацездатність, або тим, які перебувають у відпустці через хворобу, зберігається виплата грошового забезпечення в розмірі, що вони отримували на день хвороби, з розрахунку посадового окладу, встановленого за основною штатною посадою, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії за поточний місяць, але не більше ніж за чотири місяці, крім випадків, коли законодавством України передбачені більш тривалі строки перебування на лікуванні».
У вищезазначеній редакції пункт 3 розділу III Порядку №260 застосовується з 1 лютого 2017 року.
Відповідно до пункту 23 розділу І Порядку №260 поліцейським, які звільняються зі служби в поліції та в установленому порядку мають право на отримання одноразової грошової допомоги при звільненні, нарахування такої допомоги здійснюється з розрахунку місячного грошового забезпечення з урахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, що мають постійний характер, та премій, установлених на день звільнення.
Таким чином, положеннями пункту 3 розділу ІІІ Порядку №260 щодо збереження виплати грошового забезпечення в розмірі, що особа отримувала на день хвороби (з розрахунку посадового окладу, встановленого за основною штатною посадою, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії за поточний місяць) встановлено певну соціальну гарантію держави на випадок втрати працездатності особам, що проходять службу в органах поліції.
Отже, колегія суддів відхиляє доводи апелянта про те, що відповідач повинен був до 25 числа кожного місяця під час його тимчасової непрацездатності встановлювати розмір премії у розмірі не менше ніж той, що вже існував на день хвороби (за попередній час до хвороби), оскільки зазначена норма передбачає зберігання за позивачем виплати грошового забезпечення в розмірі, що вони отримували на день хвороби з розрахунку, зокрема, премії саме за поточний місяць, а не попередній. Тобто, премія у складі грошового забезпечення при хворобі поліцейського зберігається за ним у розмірі, встановленому за поточний місяць.
Так, ОСОБА_1 у період: з 09.06.2017 по 22.06.2017 перебував на стаціонарному лікуванні в терапевтичному відділенні; з 04.05.2018 по 23.05.2018 на стаціонарному лікуванні у неврологічному відділенні; з 05.06.2018 по 20.06.2018 перебував на стаціонарному лікуванні у ВВЛ; з 21.06.2018 по 03.08.2018 перебував на амбулаторному лікуванні у невролога; з 03.08.2018 по 16.08.2018 перебував на стаціонарному лікуванні; з 16.08.2018 по 30.08.2018 перебував на обстеженні по ВЛК у неврологічному відділенні; з 31.08.2018 по 17.09.2018 перебував на стаціонарному лікуванні, що сторонами не заперечується.
Матеріали справи свідчать, що накази про встановлення позивачу премій на поточні місяці виносились з урахуванням рапортів начальника Баранівського відділення поліції Новоград-Волинського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області про зменшення розміру премії, відповідно до вимог розділу 4 Положення про преміювання поліцейських Головного управління Національної поліції в Житомирській області, затвердженого наказом Головного управління Національної поліції у Житомирській області №170 від 24.02.2017 та №110 від 29.01.2018 (а.с. 84-86, 87-89).
Чинними нормами права, а саме, положеннями пункту 3 розділу ІІІ Порядку №260 встановлено певну соціальну гарантію держави на випадок втрати працездатності особам, що проходять службу в органах поліції щодо збереження виплати грошового забезпечення в розмірі, що особа отримували на день хвороби (з розрахунку посадового окладу, встановленого за основною штатною посадою, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії саме за поточний місяць, тобто місяць у якому особа отримала хворобу.
Крім того, на думку суду, визначення розміру премії працівника в межах наявного фонду грошового забезпечення є дискреційним повноваженням керівника органу Головного управління Національної поліції в Житомирській області.
Наділивши державні органи та осіб, уповноважених на виконання функцій держави дискреційними повноваженнями, законодавець надав відповідному органу держави та особам уповноваженим на виконання функцій держави певну свободу розсуду при прийнятті управлінського рішення.
Разом з тим, відповідач, як суб'єкт владних повноважень, повинен діяти виключно на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а його дискреційні повноваження обмежені вимогами цих законів.
Враховуючи викладене, суд не може брати на себе повноваження керівника органу ГУ НП у Житомирській області щодо визначення розміру премії його працівників, а також, суд не може й оцінити розмір вкладу ОСОБА_1 в результати роботи служби. Таке втручання, на думку суду, буде порушенням наданої відповідачу дискреції.
В ході судового розгляду справи встановлено та матеріалами справи підтверджено, що премію позивача не було зменшено чи позбавлено позивача премії в повному обсязі, а її розмір був визначений начальником Баранівського відділення поліції Новоград-Волинського ВП ГУ НП у Житомирській області та затверджений наказами Головного управління Національної поліції в Житомирській області.
В аспекті обставин цієї справи треба зазначити, що премія як складова, в цьому випадку, грошового забезпечення, не є обов'язковою, беззастережною виплатою, яка підлягає нарахуванню і виплаті кожному поліцейському за підсумками місяця (як-от посадовий оклад).
Таким чином, колегія суддів дійшла висновку, що премія ОСОБА_1 у спірні періоди встановлювалась відповідно до його особистого внеску в загальний результат служби з урахуванням специфіки і особливостей виконання покладних на нього завдань, розмір премії встановлювався за рішенням керівника органу поліції, та наявного фонду грошового забезпечення у порядку та у спосіб, визначений наказом МВС України від 06.04.2016 №260 та Положень про преміювання поліцейських ГУНП в Житомирській області.
Колегія погоджується з доводами апелянта, що будь-яких інших причин, а саме наявність порушень службової дисципліни та інше, що могли б бути підставою саме для зменшення позивачу премії у спірні періоди, відповідачем не зазначно. Водночас, заохочувальний, стимулюючий характер премії як складової грошового забезпечення передбачає, що керівництво може диференціювати розмір премій поліцейських, зокрема (але не виключно), з урахуванням якості та обсягу виконаних завдань. Тому обґрунтованих підстав вимагати, щоб керівництво преміювало усіх працівників однаково, чи принаймні нарівні з іншим працівником немає, адже розмір премії залежить як від фінансових можливостей органу, так і від результатів/продуктивності виконання посадових обов'язків. Щодо останнього, то чітких критеріїв/нормативів тут бути не може (з огляду на завдання і функції, які покладено на ГУ НП, особливості посадових обов'язків кожного із працівників). Однак, з огляду на те, що премія пов'язується з результатами службової діяльності, професійними заслугами, то за наявності зауважень чи недоліків в роботі керівник, на думку колегії суддів, може зменшити працівникові розмір його премії за підсумками місяця.
Подібна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 06.05.2020 у справі №813/4032/17.
Отже, з урахуванням наведеного, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції щодо відмови у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 .
Відповідно до ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
На підставі викладеного, колегія суддів, погоджуючись з висновками суду першої інстанції, вважає, що суд дійшов вичерпних юридичних висновків щодо встановлення фактичних обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин норми матеріального та процесуального права.
Доводи апеляційної скарги, з наведених вище підстав, висновків суду не спростовують.
Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд
апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 11 серпня 2020 року - без змін.
Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст.ст.328, 329 КАС України.
Головуючий Полотнянко Ю.П.
Судді Драчук Т. О. Ватаманюк Р.В.