Рішення від 20.11.2020 по справі 480/8103/20

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 листопада 2020 року Справа № 480/8103/20

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Діски А. Б.,

суддів - Гелети С. М., Кравченка Є. Д.,

за участю секретаря судового засідання - Івах Я.А.,

представника позивача - Цуканова В. В.,

представників третьої особи - Климова К.В., Коваленка О.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Сумської обласної партійної організації Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" до Буринської міської територіальної виборчої комісії Конотопського району Сумської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - кандидат в депутати Буринської міської ради Конотопського району Сумської області від Сумської обласної організації політичної партії "Слуга народу" ОСОБА_1 про визнання протиправними дій та скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

Сумська обласна партійна організація Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" (далі - позивач), звернулася до Сумського окружного адміністративного суду з позовом до Буринської міської територіальної виборчої комісії Конотопського району Сумської області (далі - відповідач, Буринська міська ТВК), в якому просить:

1. Визнати протиправними дії Буринської міської територіальної виборчої комісії Конотопського району Сумської області щодо розгляду по суті скарги кандидата в депутати Буринської міської ради Конотопського району Сумської області від Сумської обласної організації політичної партії "Слуга народу" ОСОБА_1 від 30.10.2020 про перерахунок результатів виборів депутатів Буринської міської ради Конотопського району Сумської області в єдиному багатомандатному виборчому окрузі на перших місцевих виборах 25.10.2020.

2. Визнати протиправним та скасувати протокольне рішення Буринської міської територіальної виборчої комісії Конотопського району Сумської області від 18.11.2020 про повторний підрахунок голосів з виборів депутатів Буринської міської ради Конотопського району Сумської області в єдиному багатомандатному виборчому окрузі на перших місцевих виборах 25.10.2020 на виборчих дільницях № 590074, 590085, 590091, оформлене протоколом від 18.11.2020 №3 засідання Буринської міської територіальної виборчої комісії Конотопського району Сумської області.

Свої вимоги позивач мотивує тим, що 06.11.2020 Буринською міською ТВК прийнято постанову №31 від 06.11.2020 "Про результати виборів депутатів Буринської міської ради в єдиному багатомандатному виборчому окрузі", якою встановлено результати виборів депутатів Буринської міської ради, визначено обраними депутатів Буринської міської ради. Після проголошення результатів виборів мішки з бюлетенями не охоронялись і 18.11.2020 проведено збори Буринської міської ТВК, на яких частково задоволено скаргу кандидата в депутати Буринської міської ради Конотопського району Сумської області, висунутого Сумською обласною організацією політичної партії "Слуга народу", ОСОБА_1 та прийнято рішення здійснити повторний перерахунок голосів виборців на виборчих дільницях №№ 590074, 590085, 590091, 590060, 590063, 590075. Позивач вважає вказане протокольне рішення від 18.11.2020 про здійснення повторного перерахунку голосів виборців на дільницях № 590074, 590085, 590091 протиправним та таким, що суперечить нормам ч. 1, 2 ст. 20, ч. 3 ст.66, ч. 1, п.3 ч. 2, ч. 3 ст. 72 та абз. 2 ч. 10. ст. 254 Виборчого кодексу України.

Ухвалою суду від 19.11.2020 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі. Справу призначено до розгляду колегією у складі трьох суддів у судовому засіданні на 20.11.2020 об 11:00 год., за правилами розгляду термінових адміністративних справ, передбачених ст.ст. 268, 269, 273 Кодексу адміністративного судочинства України.

Також залучено в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору кандидата в депутати Буринської міської ради Конотопського району Сумської області від Сумської обласної організації політичної партії "Слуга народу" ОСОБА_1 .

20.11.2020 відповідачем було надано суду витребовувані документи. Відзиву на позовну заяву відповідачем надано не було.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив суд їх задовольнити.

Представник відповідача належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи в судове засідання не з'явився, подав клопотання про розгляд справи без участі представника відповідача.

Представники третьої особи в судовому засіданні проти задоволення позову заперечували. Пояснили, що на виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду від 03.11.2020 у справі №480/7489/20 відповідачем було розглянуто скаргу ОСОБА_1 та прийнято рішення про перерахунок на шести дільницях. Зазначили, що строки звернення із заявою до територіальної виборчої комісії третьою особою порушено не було, а тому комісія правомірно розглянула її по суті.

Суд, заслухавши представника позивача та представників третьої особи, перевіривши матеріали справи, повно та об'єктивно оцінивши докази в їх сукупності, дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з огляду на наступне.

30.10.2020 о 17год. 27 хв. ОСОБА_1 , як кандидат в депутати до Буринської міської ради Конотопського району Сумської області від політичної партії "Слуга народу" подав до Буринської міської ТВК Конотопського району Сумської області заяву про порушення виборчого законодавства під час проведення місцевих виборів 25.10.2020 року, в якій просив визнати протоколи Дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях № 590060, 590061, 590062, 590063, 590064, 590067, 590068, 590069, 590070, 590072, 590073, 590074, 590075, 590076, 590077, 590078, 590079, 590080, 590081, 590082, 590083, 590085, 590086, 590087, 590091, 590092, 590093 з депутатів Буринської міської ради Конотопського району Сумської області такими, що не відповідають вимогам законодавства (є протиправними) та прийняти рішення про проведення повторного підрахунку голосів на вказаних дільницях (а.с. 28-40).

Оскільки відповідачем жодного рішення щодо поданої заяви не приймалося, ОСОБА_1 звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовном до Буринської міської ТВК про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії.

Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 03.11.2020 по справі № 480/7489/20 частково задоволено адміністративний позов ОСОБА_1 до Буринської міської ТВК про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити. Визнано протиправною бездіяльність Буринської міської ТВК щодо не розгляду заяви ОСОБА_1 та зобов'язано Буринську міську ТВК розглянути заяву кандидата в депутати до Буринської міської ради Конотопського району Сумської області від ПП "Слуга Народу" Шестака Романа Григоровича, зареєстровану 30.10.2020 року о 17 год 27 хв. (а.с. 102-107). Згідно інформації з комп'ютерної програми "Діловодство спеціалізованого суду" дане судове рішення набрало законної сили 06.11.2020.

У той же час, 06.11.2020 Буринською міською ТВК прийнято постанову №31 "Про результати виборів депутатів Буринської міської ради в єдиному багатомандатному виборчому окрузі", якою встановлено результати виборів депутатів Буринської міської ради, визначено обраними депутатів Буринської міської ради. (а.с.8-9).

Також кандидатом в депутати Буринської міської ради ОСОБА_1 через його довірену особу ОСОБА_2 подано скаргу до Центральної виборчої Комісії.

На офіційному сайті центральної виборчої комісії, за посиланням в мережі інтернет (https://act.cvk.gov.ua/acts/pro-skargu-kandidata-v-deputati-burinskoi-miskoi-radi-konotopskogo-rayonu-sumskoi-oblasti-shestaka-rg-zareiestrovanu-v-tsentralniy-viborchiy-komisii-9-listopada-2020-roku-za-21-36-1-22819.html) розміщено Постанову Центральної виборчої комісії від 09.11.2020 № 463 «Про скаргу кандидата в депутати Буринської міської ради Конотопського району Сумської області ОСОБА_1 , зареєстровану в Центральній виборчій комісії 9 листопада 2020 року за № 21-36/1-22819», якою серед іншого скаргу кандидата в депутати Буринської міської ради Конотопського району Сумської області ОСОБА_1 , зареєстровану в Центральній виборчій комісії 09.11.2020 за № 21-36/1-22819 залишено без розгляду по суті; встановлено факт одноразового грубого порушення Буринською міською територіальною виборчою комісією Конотопського району Сумської області Конституції України, Виборчого кодексу України; достроково припинено повноваження всього складу Буринської міської територіальної виборчої комісії Конотопського району Сумської області у зв'язку з одноразовим грубим порушенням нею Конституції України, Виборчого кодексу України.

Як вбачається з матеріалів справи, заяву ОСОБА_1 від 30.10.2020 було розглянуто відповідачем 18.11.2020. У відповідності до протоколу №3 Буринської міської ТВК від 18.11.2020 присутніми на засіданні членами комісії вирішено: Заяву кандидата в депутати Буринської міської ради Конотопського району Сумської області від ПП "Слуга народу" ОСОБА_1 від 30.10.2020 розглянути. Заяву кандидата в депутати Буринської міської ради Конотопського району Сумської області від ПП "Слуга народу" ОСОБА_1 від 30.10.2020 задовольнити частково та здійснити перерахунок голосів виборців на ДВК №590074, №590085, №590091, №590060, №590063, №590075. Призначити повторний перерахунок голосів виборців на Дільничних виборчих комісіях №590091, №590074 18.11.2020 на 17:00 та запросити членів Дільничних виборчих комісій для присутності під час повторного перерахунку.

Вважаючи, що таким рішенням Буринської міської ТВК порушені права позивача, останній звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку відносинам, що склалися, суд зазначає наступне.

Гарантії права громадян на участь у виборах визначає, а підготовку та проведення виборів обласних, районних, сільських, селищних, міських, районних у містах рад, сільських, селищних, міських голів регулює Виборчий кодекс України.

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 65 Виборчого кодексу України встановлено, що до територіальної виборчої комісії, яка встановлює результати відповідних місцевих виборів, може бути подана скарга на:

1) рішення, дії чи бездіяльність територіальної виборчої комісії, яка встановлює підсумки голосування з відповідних місцевих виборів;

2) рішення, дії чи бездіяльність дільничної виборчої комісії, яка забезпечує організацію і проведення відповідних місцевих виборів (у разі якщо підсумки голосування з відповідних місцевих виборів не встановлюються).

До територіальної виборчої комісії, яка встановлює підсумки голосування з відповідних місцевих виборів, може бути подана скарга на рішення, дії чи бездіяльність дільничної виборчої комісії, яка забезпечує організацію і проведення відповідних місцевих виборів.

При цьому, вимоги до змісту і форми скарги визначені ст. 67 Виборчого кодексу України.

Так, скарга до виборчої комісії подається у письмовій формі і повинна містити: 1) назву виборчої комісії, до якої вона подається; 2) прізвище, ім'я, по батькові (найменування) суб'єкта звернення зі скаргою, його місце проживання чи офіційну контактну адресу (юридичну або поштову адресу), а також номер засобу зв'язку, адресу електронної пошти, якщо такі є; 3) прізвище, ім'я, по батькові (найменування) суб'єкта оскарження, його місце проживання чи офіційну контактну адресу (юридичну або поштову адресу), а також номер засобу зв'язку, адресу електронної пошти, якщо такі відомі суб'єкту звернення; 4) суть порушеного питання; 5) виклад обставин і зазначення доказів, якими суб'єкт звернення зі скаргою обґрунтовує свої вимоги; 6) чітко сформульовані вимоги із зазначенням суті рішення, ухвалення якого вимагається від суб'єкта розгляду скарги; 7) перелік документів і матеріалів, що додаються; 8) підпис суб'єкта звернення зі скаргою чи особи, яка уповноважена представляти відповідного суб'єкта, із зазначенням дати підписання.

На підставі п.п. 1, 4 ч. 8 ст. 67 Виборчого кодексу України суб'єкт звернення може у скарзі заявляти вимоги, зокрема, про визнання рішення суб'єкта оскарження таким, що не відповідає вимогам законодавства (є протиправними), порушує виборчі права громадян, права та законні інтереси суб'єкта виборчого процесу та його скасування та поновлення в інший спосіб, що не суперечить Кодексу, порушених виборчих прав громадян, прав та законних інтересів суб'єкта виборчого процесу.

Як вбачається з поданої до Буринської міської ТВК заяви кандидата в депутати Буринської міської ради Конотопського району Сумської області від Сумської обласної організації політичної партії "Слуга народу" ОСОБА_1 від 30.10.2020, вона за змістом та формою повністю відповідає вимогам, що законодавцем визначені для скарги.

Як в судовому засіданні пояснили представники третьої особи, хоча і поданий ОСОБА_1 документ містив назву "заява", проте заявник вважав, що подає по суті скаргу на протоколи дільничних виборчих комісій.

Крім того, рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 03.11.2020 у справі №480/7489/20 було встановлено, що Буринською міською ТВК було допущено бездіяльність щодо розгляду заяви ОСОБА_1 від 30.10.2020 року про порушення виборчого законодавства під час проведення місцевих виборів 25.10.2020 року, оскільки станом на 03.11.2020 року відповідачем жодного рішення у строк, передбачений ч.3 ст.69 Виборчого кодексу України не прийнято.

Так, ч.3 ст.69 Виборчого кодексу України передбачено строки розгляду саме скарг, у той час, як строки розгляду заяв визначені ч. 16 ст. 36 цього кодексу.

Отже, з системного аналізу вказаних норм закону, наявних в матеріалах справи доказів та пояснень представників сторін, суд доходить висновку про те, що кандидатом в депутати Буринської міської ради Конотопського району Сумської області від Сумської обласної організації політичної партії "Слуга народу" Шестаком Р. Г. 30.10.2020 до відповідача було подано саме скаргу, розгляд якої мав проводитися Буринською міською ТВК відповідно до вимог статей 69-72 Виборчого кодексу України і порушення саме зазначених строків встановлено судом в межах справи №480/7489/20. При цьому, в межах розгляду цієї справи судом не встановлювалось порушення строків розгляду заяв, передбачених ч. 16 ст. 36 Виборчого кодексу України. Як підтвердили в судовому засіданні представники третьої особи, рішення суду оскаржено не було, набрало законної сили, із висновками рішення суду позивач погодився.

Суд зауважує, що на підставі ч. 3, 4, 6, 7 ст. 66 Виборчого кодексу України скарга щодо рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії, членів виборчих комісій, що мали місце у день голосування, під час підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці, встановлення підсумків голосування та/або під час транспортування виборчих документів, може бути подана до виборчої комісії не пізніше наступного дня після дня прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності, але не пізніше часу прийняття відповідною виборчою комісією виборчих документів такої виборчої комісії відповідно до цього Кодексу.

Обчислення строку оскарження починається з наступного дня після дня прийняття рішення, вчинення дії чи бездіяльності, які оскаржуються. Строк подання скарги продовженню або поновленню не підлягає, крім випадку повторного подання скарги після усунення її недоліків не пізніше наступного дня після дня її повернення суб'єктом розгляду скарги без розгляду відповідно до частини першої статті 68 цього Кодексу. Днем подання скарги вважається день фактичного отримання скарги виборчою комісією.

Як вбачається з протоколів про підрахунок голосів на виборчих дільницях №590074, №590081 та № 590091, їх було складено 25 та 26 жовтня 2020 року (а.с. 141-148, 157-164, 173-180).

Як вбачається з копії заяви кандидата в депутати Буринської міської ради Конотопського району Сумської області від Сумської обласної організації політичної партії "Слуга народу" ОСОБА_1 , її було фактично отримано відповідачем 30.10.2020 о 17 год. 27 хв. (а.с. 28).

Вказана обставина не заперечується представниками третьої особи та підтверджується відміткою Буринської міської ТВК на оригіналі скарги, яку було оглянуто судом в судовому засіданні.

Відповідно до ч. 2 ст. 72 Виборчого кодексу України перед розглядом скарги по суті виборча комісія вивчає скаргу для встановлення: 1) чи подано скаргу належним суб'єктом звернення зі скаргою, визначеним цим Кодексом; 2) чи віднесено цим Кодексом розгляд скарги до повноважень виборчої комісії (належний суб'єкт розгляду скарги); 3) чи дотримано суб'єктом звернення зі скаргою строки оскарження, встановлені цим Кодексом.

При цьому, виборча комісія приймає рішення про залишення скарги без розгляду по суті, якщо вона подана неналежним суб'єктом звернення зі скаргою чи до неналежного суб'єкта розгляду скарги або з порушенням строків оскарження, встановлених цим Кодексом (ч. 3 ст. 72 Виборчого кодексу України).

Вказана норма встановлює не право, а саме обов'язок виборчої комісії прийняти рішення про залишення скарги без розгляду по суті, якщо вона подана з порушенням строків оскарження, встановлених Виборчим кодексом України.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що Буринська міська ТВК на виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду від 03.11.2020 у справі №480/7489/20 перед розглядом скарги по суті мала прийняти рішення про залишення її без розгляду у зв'язку з недотриманням суб'єктом звернення зі скаргою строків оскарження, враховуючи те, що граничний строк подання скарг суб'єктами виборчого процесу сплинув 26 та 27.10.2020.

Проте, відповідачем вказана заява розглянута по суті, прийнято рішення, в т.ч. і по дільницям №590074, 590085, 590091, які є предметом розгляду даної справи.

Суд зауважує, що згідно протоколу № 3 від 18.11.2020 головою виборчої комісії було ознайомлено членів комісії зі змістом заяви, зазначено, що голова комісії акцентувала увагу членів комісії на звернення позивача до суду та внесла пропозицію щодо розгляду скарги від 30.10.2020.

Разом із тим, в межах розгляду справи №480/7489/20 судом не приймалося рішення про зобов'язання розглядати скаргу по суті, а встановлено лише факт протиправної бездіяльності та зобов'язано розглянути скаргу ОСОБА_1 .

Суд зазначає, що в межах розгляду даної справи відповідачем не доведено та не відображено в протоколі від 18.11.2020 факт дослідження питань, які Буринська міська ТВК зобов'язана дослідити у відповідності до ч. 2 ст. 72 Виборчого кодексу України.

Лише після дослідження питань, передбачених ч. 2 ст. 72 Виборчого кодексу України, територіальна виборча комісія переходить до розгляду скарги по суті, як передбачено ч. 5 ст. 72 Виборчого кодексу України.

Таким чином відповідачем не виконано обов'язку дослідження питання дотримання кандидатом в депутати Буринської міської ради Конотопського району Сумської області ОСОБА_1 строків оскарження, встановлених законом, у зв'язку із чим прийнято рішення, яке суперечить п. 3 ч. 2, ч. 3 ст. 72 ВК.

Зважаючи на те, що в порушення вказаних вимог закону, відповідачем було розглянуто скаргу кандидата в депутати Буринської міської ради Конотопського району Сумської області від Сумської обласної організації політичної партії "Слуга народу" ОСОБА_1 по суті, суд вважає такі дії Буринської міської ТВК протиправними.

На виконання частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Наведена норма означає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов'язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.

Зважаючи на те, що саме розгляд скарги по суті став підставою для прийняття рішення про перерахунок голосів на виборчих дільницях № 590074, №590085 та № 590091, суд, вирішуючи спір в межах заявлених позовних вимог, доходить висновку про те, що рішення Буринської міської територіальної виборчої комісії Конотопського району Сумської області від 18.11.2020 про повторний підрахунок голосів з виборів депутатів Буринської міської ради Конотопського району Сумської області в єдиному багатомандатному виборчому окрузі на перших місцевих виборах 25.10.2020 на виборчих дільницях № 590074, 590085, 590091, оформлене протоколом від 18.11.2020 №3 засідання Буринської міської територіальної виборчої комісії Конотопського району Сумської області є таким, що не відповідає ознакам правомірності, визначеним ч. 2 ст. 2 КАС України, є протиправним та підлягає скасуванню.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд виходить з наступного.

Частиною 9 статті 273 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд приймає позовну заяву щодо рішення, дії чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму або члена відповідної комісії до розгляду незалежно від сплати судового збору. У разі несплати судового збору на момент вирішення справи суд одночасно вирішує питання про стягнення судового збору відповідно до правил розподілу судових витрат, встановлених цим Кодексом.

Суд відмічає, що станом на момент вирішення справи, судовий збір позивачем не сплачено, а тому питання стягнення судового збору вирішується судом відповідно до правил розподілу судових витрат, встановлених статтею 139 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Згідно з нормами Закону України "Про судовий збір" за звернення з даним позовом до суду позивач повинен був сплатити судовий збір в розмір 4204 грн. за дві вимоги немайнового характеру.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне стягнути дану суму за рахунок бюджетних асигнувань відповідача в дохід Державного бюджету України.

Керуючись ст. ст. 6-10, 132, 241-245, 262, 272-278 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Сумської обласної партійної організації Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" до Буринської міської територіальної виборчої комісії Конотопського району Сумської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - кандидат в депутати Буринської міської ради Конотопського району Сумської області від Сумської обласної організації політичної партії "Слуга народу" ОСОБА_1 про визнання протиправними дій та скасування рішення - задовольнити.

Визнати протиправними дії Буринської міської територіальної виборчої комісії Конотопського району Сумської області щодо розгляду по суті скарги кандидата в депутати Буринської міської ради Конотопського району Сумської області від Сумської обласної організації політичної партії "Слуга народу" ОСОБА_1 від 30.10.2020 про перерахунок результатів виборів депутатів Буринської міської ради Конотопського району Сумської області в єдиному багатомандатному виборчому окрузі на перших місцевих виборах 25.10.2020.

Визнати протиправним та скасувати рішення Буринської міської територіальної виборчої комісії Конотопського району Сумської області від 18.11.2020 про повторний підрахунок голосів з виборів депутатів Буринської міської ради Конотопського району Сумської області в єдиному багатомандатному виборчому окрузі на перших місцевих виборах 25.10.2020 на виборчих дільницях № 590074, 590085, 590091, оформлене протоколом від 18.11.2020 №3 засідання Буринської міської територіальної виборчої комісії Конотопського району Сумської області.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Буринської міської територіальної виборчої комісії Сумського району Сумської області в дохід Державного бюджету України 4204 гривні судового збору.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом двох днів з дня його проголошення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Головуючий суддя А. Б. Діска

Судді С. М. Гелета

Є. Д. Кравченко